GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ciekawa zagadka :)

01.02.2005
16:24
smile
[1]

karollus [ parek v rohliku ]

Ciekawa zagadka :)

Mamy cztery zapałki ułożone w znak krzyża. Używając tylko jednej z nich musimy ułożyć kwadrat :) Można poruszyć tylko jedną zapałką...

01.02.2005
16:27
smile
[2]

Regis [ ]

Kiedys znalem taka, ze koncowki (krotsze brzegi) zapalek przysunietych do siebie tak zeby stykaly sie naroznikami, tworzyly kwadrat - ale ten rysunek albo jest nieprecyzyjny, albo to inna zagadka :P

01.02.2005
16:27
[3]

shadzahar [ Konsul ]

nie musisz nic ruszac - w srodku juz jest maly kwadrat

01.02.2005
16:29
smile
[4]

karollus [ parek v rohliku ]

Jaki znowu nieprecyzyjny, mam namalować czerwone główki ? ;p

01.02.2005
16:31
[5]

SirDawid [ Pretorianin ]

Hmm i jakie jest rozwiazanie tej zagadki :P

01.02.2005
16:31
[6]

graf_0 [ Nożownik ]

bierzesz którąkolwiek zapałkę i łamiesz na 2 równe części i układasz kwadrat

01.02.2005
16:31
[7]

graf_0 [ Nożownik ]

i jeszcze obrazek ->

01.02.2005
16:32
[8]

karollus [ parek v rohliku ]

shadzahar --> nie, nie, nie ;p Może o tak będzie dokładniej ----> (zapałki są równej długości)

01.02.2005
16:32
[9]

Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]

truuuudne

01.02.2005
16:33
smile
[10]

karollus [ parek v rohliku ]

graf_0 ---> Nie można złamać zapałki !! (Mają one pozostać nienaruszone)

NIE MOŻNA ZŁAMAĆ ZAPAŁKI

01.02.2005
16:35
[11]

Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]

bez sensu

niewykonalne

01.02.2005
16:36
smile
[12]

matisf [ X ]

2 do "kwadratu" daje 4 :D

01.02.2005
16:36
smile
[13]

Regis [ ]

No to wysuwam jedna odrobinke na zewnatrz i w srodku powstaje maly kwadrat - dojkladnie to co pisalem w pierwszym poscie :P

01.02.2005
16:36
[14]

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]

Nie podawaj jeszcze odpowiedzi. Ja troche pokombinuję

01.02.2005
16:38
[15]

karollus [ parek v rohliku ]

Punks Not Dead --> też tak myślałem, zadał nam ją sor od przedsiębiorczości. Jedna dziewczyna na całą klasę rozwiązała :)

01.02.2005
16:38
[16]

karollus [ parek v rohliku ]

Regis --> nie

01.02.2005
16:39
smile
[17]

karollus [ parek v rohliku ]

matisf --> dobry !

01.02.2005
16:39
[18]

karollus [ parek v rohliku ]

Nie znałeś jej wcześniej przypadkiem ? ;p

01.02.2005
16:40
smile
[19]

matisf [ X ]

co, gdzie, kiedy ?

wygralem cos ??????????????

przypadek, własnie rysowałem wykres funkcji "kwadratowej" :D

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 16:38:48]

01.02.2005
16:41
[20]

Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]

daj rozwiazanie bo nie wierze...

01.02.2005
16:41
[21]

Coy2K [ Veteran ]

wygrałes 4 zapałki :P

01.02.2005
16:41
[22]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Bez sensu.

01.02.2005
16:41
[23]

Regis [ ]

karollus --> Mozesz powiedziec ze moje rozwiazanie to nie to, ktorego oczekujesz, ale nie mozesz mu zarzucic ze jest zle, bo nie jest zle :) --->

Na czerwono zaznaczylem kwadrat ktory powstaje - mial byc kwadrat? jest kwadrat :P Ale jesli czekasz na inne rozwiazanie, to ok -ja tez poczekam, bo jestem ciekaw ;)

01.02.2005
16:42
[24]

volvo95 [ Legend ]

Głupia zagadka ...

01.02.2005
16:42
[25]

Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]

e tam...bez sensu :-/

01.02.2005
16:42
smile
[26]

karollus [ parek v rohliku ]

matisf --> podobno zadają ją menedżerom w Stanach. Jeden myślał 6 dni i nic nie wymyślał ;p

01.02.2005
16:43
[27]

volvo95 [ Legend ]

karollus --> Nic dziwnego że nie mogą wymyślić bo zagadka jest bez sensu ...

01.02.2005
16:44
[28]

wysiu [ ]

Co ma cyfra 4 do stworzenia kwadratu? Bez sensu.

01.02.2005
16:44
smile
[29]

matisf [ X ]

dobry jestem :DDD
szkoda ze całki mi ida do dupy :|

01.02.2005
16:44
smile
[30]

karollus [ parek v rohliku ]

Właśnie, że nie bez sensu. Po kilku godzinach człowiek uświadamia sobie, że to niewykonalne ! Nie może zatem chodzić o figurę geometryczną, trzeba uruchomić myślenie abstrakcyjne :)

01.02.2005
16:45
smile
[31]

karollus [ parek v rohliku ]

Reklamacje do sora od przedsiębiorczości :)

01.02.2005
16:45
smile
[32]

matisf [ X ]

wysiu -> '4' to "kwadrat' liczby 2 :D

01.02.2005
16:45
[33]

wysiu [ ]

"Używając tylko jednej z nich musimy ułożyć kwadrat"
Na rysunku nie ma kwadratu, tylko cyfra 4.
Zagadka na poziomie 'Co to jest - niebieskie i kanciaste? Czerwona kuleczka'.

01.02.2005
16:46
smile
[34]

Goozys[DEA] [ Virus ]

To jest sensowne. Trzeba było zrobić kwadrat, a jakby nie patrzeć cyfra 4 jest kwadratem cyfry 2.

01.02.2005
16:46
[35]

volvo95 [ Legend ]

Po kilku godzinach człowiek uświadamia sobie, że to niewykonalne

Nie wiem jak ty ale ja doszedłem do tego po minucie ... :)

01.02.2005
16:47
smile
[36]

karollus [ parek v rohliku ]

wysiu --> nie marudź. Zagadka jak najbardziej ma sens.

01.02.2005
16:47
[37]

karollus [ parek v rohliku ]

volvo95 --> cieszę się :)

01.02.2005
16:48
smile
[38]

bartek [ ]

Wykonalne, bo wystarczy wysunąć jedną z zapałek, aby utworzyć kwadrat, jak już wiele osób wyżej zauważyło...

Gdyby szafa miała sznurek to by była windą, wąsy, to by była babcią, a gdybym przełożył jedną z zapałek tak, żeby jednym końcem przylegała do zewnętrznego końca innej, to ułożyłbym kwadrat. Bez jednej ścianki. Ale co z tego?

01.02.2005
16:48
smile
[39]

matisf [ X ]

wysiu -> w matematyce "4" to "kwadrat " =)

Wiem wiem to jest chore :] ide dale sie uczyc :(

01.02.2005
16:57
smile
[40]

wysiu [ ]

matisf --> W matematyce 4 to co najwyzej kwadrat dwojki. Czyli gdyby sie dalo ulozyc (moze z innej liczby zapalek) np '9', '144' albo '1089', to tez bylby 'kwadrat'?

01.02.2005
17:08
[41]

karollus [ parek v rohliku ]

W matematyce 4 to co najwyzej kwadrat dwojki

wysiu - no właśnie..kwadrat. Już nie bulwersuj się :)

01.02.2005
17:09
[42]

wysiu [ ]

karollus --> "Czyli gdyby sie dalo ulozyc (moze z innej liczby zapalek) np '9', '144' albo '1089', to tez bylby 'kwadrat'?"
Tak czy nie?

01.02.2005
17:12
smile
[43]

karollus [ parek v rohliku ]

No..byłby, ale skąd weżmiesz 1089 zapałek ? :))

01.02.2005
17:13
smile
[44]

EwUnIa_kR [ Legend ]

kiosku ruchu?

01.02.2005
17:13
smile
[45]

bartek [ ]

Wysiu, tak! A rzecz z wąsami, która nie jest dziadkiem - na pewno musi być babcią ;)

Nie ma się czym przejmować 1,046529 to też kwadrat.

Karollus, KWADRAT a KWADRAT LICZBY to dwie różne rzeczy. Amerykańskie nie zawsze = zajebiste :)

01.02.2005
17:14
smile
[46]

karollus [ parek v rohliku ]

Ale w zagadce nie ma mowy o jaki kwadrat chodzi :)

01.02.2005
17:19
[47]

bartek [ ]

Czyli chodzi po prostu o KWADRAT. Jakby dobrze poszukał to nie trzeba przesuwać żadnej z zapałek, bo zaraz okaże się, że są w matematyce kwadraty logiczne, kwadraty wyrażeń, kwadraty magiczne, i na pewno, któryś wyglądał by jak czarny krzyżyk na białym tle :P

01.02.2005
17:45
smile
[48]

Dziubdziak [ Pretorianin ]

to jaka jest odpowiedź??

01.02.2005
17:48
[49]

karollus [ parek v rohliku ]

Dziubdziak --> a czytać potrafisz ?

01.02.2005
17:50
[50]

Dziubdziak [ Pretorianin ]

Dobra dobra nie doczytałem myślałem że bedize na końcu a nie w połowie :D

01.02.2005
17:50
[51]

Coy2K [ Veteran ]

trójkąt rownoboczny

01.02.2005
17:53
smile
[52]

karollus [ parek v rohliku ]

Coy2K --> no..tak..pięknie odgadłeś zagadkę :)

*wręcza Coy'owi lizaka*

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.