
karollus [ parek v rohliku ]
Ciekawa zagadka :)
Mamy cztery zapałki ułożone w znak krzyża. Używając tylko jednej z nich musimy ułożyć kwadrat :) Można poruszyć tylko jedną zapałką...

Regis [ ]
Kiedys znalem taka, ze koncowki (krotsze brzegi) zapalek przysunietych do siebie tak zeby stykaly sie naroznikami, tworzyly kwadrat - ale ten rysunek albo jest nieprecyzyjny, albo to inna zagadka :P
shadzahar [ Konsul ]
nie musisz nic ruszac - w srodku juz jest maly kwadrat

karollus [ parek v rohliku ]
Jaki znowu nieprecyzyjny, mam namalować czerwone główki ? ;p
SirDawid [ Pretorianin ]
Hmm i jakie jest rozwiazanie tej zagadki :P
graf_0 [ Nożownik ]
bierzesz którąkolwiek zapałkę i łamiesz na 2 równe części i układasz kwadrat
graf_0 [ Nożownik ]
i jeszcze obrazek ->
karollus [ parek v rohliku ]
shadzahar --> nie, nie, nie ;p Może o tak będzie dokładniej ----> (zapałki są równej długości)
Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]
truuuudne

karollus [ parek v rohliku ]
graf_0 ---> Nie można złamać zapałki !! (Mają one pozostać nienaruszone)
NIE MOŻNA ZŁAMAĆ ZAPAŁKI
Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]
bez sensu
niewykonalne

matisf [ X ]
2 do "kwadratu" daje 4 :D

Regis [ ]
No to wysuwam jedna odrobinke na zewnatrz i w srodku powstaje maly kwadrat - dojkladnie to co pisalem w pierwszym poscie :P
*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]
Nie podawaj jeszcze odpowiedzi. Ja troche pokombinuję
karollus [ parek v rohliku ]
Punks Not Dead --> też tak myślałem, zadał nam ją sor od przedsiębiorczości. Jedna dziewczyna na całą klasę rozwiązała :)
karollus [ parek v rohliku ]
Regis --> nie

karollus [ parek v rohliku ]
matisf --> dobry !
karollus [ parek v rohliku ]
Nie znałeś jej wcześniej przypadkiem ? ;p

matisf [ X ]
co, gdzie, kiedy ?
wygralem cos ??????????????
przypadek, własnie rysowałem wykres funkcji "kwadratowej" :D
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 16:38:48]
Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]
daj rozwiazanie bo nie wierze...
Coy2K [ Veteran ]
wygrałes 4 zapałki :P
rothon [ Malleus Maleficarum ]
Bez sensu.
Regis [ ]
karollus --> Mozesz powiedziec ze moje rozwiazanie to nie to, ktorego oczekujesz, ale nie mozesz mu zarzucic ze jest zle, bo nie jest zle :) --->
Na czerwono zaznaczylem kwadrat ktory powstaje - mial byc kwadrat? jest kwadrat :P Ale jesli czekasz na inne rozwiazanie, to ok -ja tez poczekam, bo jestem ciekaw ;)
volvo95 [ Legend ]
Głupia zagadka ...
Punks Not Dead [ Reggae Rasta ]
e tam...bez sensu :-/

karollus [ parek v rohliku ]
matisf --> podobno zadają ją menedżerom w Stanach. Jeden myślał 6 dni i nic nie wymyślał ;p
volvo95 [ Legend ]
karollus --> Nic dziwnego że nie mogą wymyślić bo zagadka jest bez sensu ...
wysiu [ ]
Co ma cyfra 4 do stworzenia kwadratu? Bez sensu.

matisf [ X ]
dobry jestem :DDD
szkoda ze całki mi ida do dupy :|

karollus [ parek v rohliku ]
Właśnie, że nie bez sensu. Po kilku godzinach człowiek uświadamia sobie, że to niewykonalne ! Nie może zatem chodzić o figurę geometryczną, trzeba uruchomić myślenie abstrakcyjne :)

karollus [ parek v rohliku ]
Reklamacje do sora od przedsiębiorczości :)

matisf [ X ]
wysiu -> '4' to "kwadrat' liczby 2 :D
wysiu [ ]
"Używając tylko jednej z nich musimy ułożyć kwadrat"
Na rysunku nie ma kwadratu, tylko cyfra 4.
Zagadka na poziomie 'Co to jest - niebieskie i kanciaste? Czerwona kuleczka'.

Goozys[DEA] [ Virus ]
To jest sensowne. Trzeba było zrobić kwadrat, a jakby nie patrzeć cyfra 4 jest kwadratem cyfry 2.
volvo95 [ Legend ]
Po kilku godzinach człowiek uświadamia sobie, że to niewykonalne
Nie wiem jak ty ale ja doszedłem do tego po minucie ... :)

karollus [ parek v rohliku ]
wysiu --> nie marudź. Zagadka jak najbardziej ma sens.
karollus [ parek v rohliku ]
volvo95 --> cieszę się :)

bartek [ ]
Wykonalne, bo wystarczy wysunąć jedną z zapałek, aby utworzyć kwadrat, jak już wiele osób wyżej zauważyło...
Gdyby szafa miała sznurek to by była windą, wąsy, to by była babcią, a gdybym przełożył jedną z zapałek tak, żeby jednym końcem przylegała do zewnętrznego końca innej, to ułożyłbym kwadrat. Bez jednej ścianki. Ale co z tego?

matisf [ X ]
wysiu -> w matematyce "4" to "kwadrat " =)
Wiem wiem to jest chore :] ide dale sie uczyc :(

wysiu [ ]
matisf --> W matematyce 4 to co najwyzej kwadrat dwojki. Czyli gdyby sie dalo ulozyc (moze z innej liczby zapalek) np '9', '144' albo '1089', to tez bylby 'kwadrat'?
karollus [ parek v rohliku ]
W matematyce 4 to co najwyzej kwadrat dwojki
wysiu - no właśnie..kwadrat. Już nie bulwersuj się :)
wysiu [ ]
karollus --> "Czyli gdyby sie dalo ulozyc (moze z innej liczby zapalek) np '9', '144' albo '1089', to tez bylby 'kwadrat'?"
Tak czy nie?

karollus [ parek v rohliku ]
No..byłby, ale skąd weżmiesz 1089 zapałek ? :))

EwUnIa_kR [ Legend ]
kiosku ruchu?

bartek [ ]
Wysiu, tak! A rzecz z wąsami, która nie jest dziadkiem - na pewno musi być babcią ;)
Nie ma się czym przejmować 1,046529 to też kwadrat.
Karollus, KWADRAT a KWADRAT LICZBY to dwie różne rzeczy. Amerykańskie nie zawsze = zajebiste :)

karollus [ parek v rohliku ]
Ale w zagadce nie ma mowy o jaki kwadrat chodzi :)
bartek [ ]
Czyli chodzi po prostu o KWADRAT. Jakby dobrze poszukał to nie trzeba przesuwać żadnej z zapałek, bo zaraz okaże się, że są w matematyce kwadraty logiczne, kwadraty wyrażeń, kwadraty magiczne, i na pewno, któryś wyglądał by jak czarny krzyżyk na białym tle :P

Dziubdziak [ Pretorianin ]
to jaka jest odpowiedź??
karollus [ parek v rohliku ]
Dziubdziak --> a czytać potrafisz ?
Dziubdziak [ Pretorianin ]
Dobra dobra nie doczytałem myślałem że bedize na końcu a nie w połowie :D
Coy2K [ Veteran ]
trójkąt rownoboczny

karollus [ parek v rohliku ]
Coy2K --> no..tak..pięknie odgadłeś zagadkę :)
*wręcza Coy'owi lizaka*