
Stary Wuj [ Generaďż˝ ]
Do wlascicieli MYSZY BEZPRZEWODOWYCH - OPTYCZNYCH one question :-)
Wam tez myszy zyja wlasnym zyciem czasami ?
Rozmyslam ostatnio nad zakupem nowej myszy,
na pewno OPTYCZNEJ, tylko czy z kabelkiem, czy bez ??
Czy to cecha szczegolna myszy bezprzewodowych,
czy tylko CREATIVE robi taki badziew :-)
Fakt, ze czasami potrzeba chwilki, zeby mysza
sie ruszyla, ale do tego juz sie przyzwyczailem,
nawet to, ze wydaje rocznie jakies 120 zl. na baterie
paluszki juz mnie tak nie irytuje, ale te mimowolne
ruchy........ :-)
Tez tak macie ???
Stary Wuj
yazz_aka_maish [ Legend ]
Ja mam optyczną Logitech ale w życiu radiową...klawka tak bo żadko wymienia się baterie, ale nie mam zamiaru co tydzień kupować nowych baterii...od siebie polecam na zwykłym kablu byle firmowa a nie A4Tech...

piokos [ ]
Stary Wuju => już dawno temu wymyślili coś takiego jak akumulatorki i ładowarkę do nich

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Sam mam A4Tech`a OPTO-RADIO 429 (mysz roku z przed kilku sezonów) i nie narzekam ;o)
PS. Piokos dobrze gada.

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]
piokos --> ja wiem, i to jest akurat
mniej istotne, irytuje mnie fakt,
ze czasami kursor mojej myszy
zyje bez mojego udzialu :-)
I chcialem sie dowiedziec, czy
JEST TO SZCZEGOLNA CECHA
myszy radiowych, czy po prostu
mam pecha :-) (albo radio za blisko :-)
Stary Wuj

Ramz [ Konsul ]
Ja mam Logitech MX510 - otyczna na kabelku i powiem jedno: na zadna inna nie mam zamiaru wymieniac.
Mysz nie zamiera ani na moment, super czulsc i dokladnosc (2cm x 2cm = caly ekran), troche ciezkawa ale przez to pewnie sie ja trzyma. Naprawde warta polecenia :D :D

piokos [ ]
Paudyn => a czy Twoja mysz nie ucieka Ci przy gwałtownych długich pociągnięciach myszą?
A poza tym plastik pod kciukiem jest ochydny, jak dla mnie. Szkoda że mi ta mysz (opto-radio 429) nie przypasowała bo trzyma się rewelacyjnie, przyciski chodzą leciutko. Za ergonomię postawiłbym jej 9/10.
Grabixon1987 [ Pretorianin ]
Te samowolne zachowanie myszki zależy od podkładki. U mnie na moim kabelkowym a4tech kursor czasami sobie wędruje powoli w lewą stronę choć myszka się nie rusza (nie używam żadnej podkładki) natomiast mój kumpel ma mx510 i jak używał materiałowej podkładki to miał takie cuś: w cs nagle celownik gwałtownie do góry i kręci się, kupił sobie jakąś magiczną podkładkę za 40 zł i wszystko idealnie

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]
Nadmienie raz jeszcze
PYTAM O MYSZY BEZPRZEWODOWE :-)
Stary Wuj

Ramz [ Konsul ]
Grabixon1987 - moze twoj kumpel trafil na jakis pechowy model. Ja swoja jezdze po wszystkim i jeszcze niekontrolowanych ruchow nie zanotowalem :D :D

CooN [ Generaďż˝ ]
Stary Wuju --> kursor twojej myszy bynajmniej nie powinien zyc wlasnym zyciem. Nie ma do tego prawa. Jesli jest inaczej, to wymien kursor na nowy!
Doswiadczenie zawodowe:
4 lata na myszy kulkowej, kablowej
3 lata na myszy bezprzewodowej, optycznej
4 miesiace na myszy optycznej, kablowej.
Same firmowki, gustuje w Logitech, Microsoft, a poza tym Mercedes, BMW, Toshiba, IBM... eech... troche sie rozpedzilem...

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Stary Wuj :::> Mi nic nie żyje bez mojego udziału, jeśli chodzi o myszkę ;oP
piokos :::> Plastik pod kciukiem jest bardzo funkcjonalny - palec się nie ślizga i nie zostawia śladów na obudowie. Ergonomia to faktycznie bardzo duży atut tego modelu. Natomiast nie wiem, co masz na myśli poprzez "uciekanie" podczas gwałtownych pociągnięć... Mógłbyś to zobrazować na przykładzie (bynajmniej nie akwarium ;>)?
Thomolus [ Generaďż˝ ]
Mam MX 510 i jakąś badziewną podkładkę i jakoś nie zuważyłem dziwnych efektów samoistnego wędrowania kursora. Ale dzisiaj muszę się przejść i kupić jakąś lepszą szmaciankę, bo mam dość ciągłego rozsypywania się podkładek.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
piokos ::> Jeśli chodzi o szybkość "przesuwu" kursora, to można go regulować w dostarczonym oprogramowaniu.
piokos [ ]
Paudyn => mam na myśli coś takiego: jak wykonuję koliste/eliptyczne ruchy kursorem w granicach brzegów ekranu, to po krótkim czasie kursor zaczyna robić małe kółeczka po jednej lub drugiej stronie ekranu (albo nawet przystaje na moment).
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 15:32:26]

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]
No i tak czulem ze ch... sie dowiem, jak zwykle :-)
CooN - nie chodzilo mi o Twoje CV, ale jest tam info,
ze 3 lata na bezprzewodowej przezyles, to juz cos :-)
Niemniej nadal zbieram informacje na temat myszy
BEZPRZEWODOWYCH :-) - czy czesto zdarza sie/
zdarzalo sie Wam, ze "zyly wlasnym zyciem"
:-)
Pozdrawiam
Stary Wuj
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
piokos :::> Nic takiego nie ma miejsca. Gdy akumulatorki robią sie słabsze, to kursor potrafi na przykład "zjechać" z toru, po którym go poruszam, ale to już naprawde, gdy zbliża się pora na wymianę bateryjek.

^_^czacha^_^ [ skateboarding is my life ]
Ja mam kulkową-radiową A4tech i powiem wam że jest zajefajna :)
A dałem za nią nową 65zł. Działa mi bajecznie przez 2 lata które ją mam,
a powinniście wiedzieć, że spadła mi z 1 metra pierwszego dnia.
Jedynym problemem są baterie, które zmieniam co 3 miesiące- 2 AAA Duracell'e

piokos [ ]
Stary Wuju => w mym krótkim obcowaniu z myszami bezprzewodowymi ok. 1 roku w sumie, nigdy mi się nie zdarzyło aby kursor sobie sam chodził po ekranie. Prosze.
[edit]
Paudyn => po jakim czasie (ilu godz.) bateryjki są już naładowane w odbiorniku?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 15:38:48]

bartek [ ]
Znam ten ból, wielokrotnie walczyłem z tym problemem, i doszedłem do wniosku, że jedyne wyjście to kupno czegoś za kilkaset złotych, a nie, jak dotychczas - za 50 ;P
Polazłem do Media Marktu, kupiłem produkt, firmy, którą bardzo lubię, mimo, że wszyscy mówią, że jest szajska - A4 Techa. Portfel schudł mi o 159 zł, ale mam teraz pierwszą w życiu, bezprzewodową optyczną mysz, która jest bardzo (znajomi twierdzą, że zbyt, ale ja takie lubię) czuła i nareszcie kursor nie szaleje, chyba, że baterie są na wyczerpaniu. Staram się do tego nie dopuszczać, bo w czujniku, który ściąga falę z myszki jest ładowarka dla baterii, a w zestawie dostałem dwa komplety po dwie alkaiczne baterie, które starczają na ok. 2 tygodnie. Nie jest to może dużo, ale przez dwa tygodnie druga para w ładowarce zdąży się doładować ;)
Mysz to A4 Tech Outlook 8K Wireless Optical 800CPI.
Wracając do tego "życia własnym życiem", to na radiowej kulkówce, również A4 Techa, najlepszej myszy jaką miałem okazję dzierżyć w dłoni (jeśli ktoś chce to mogę poszukać modelu, kosztowała te 3 lata temu jakieś 60 zł) nie było takich objawów. IMO - to wina czuji na podczerwień, nie jedną, nie dwie myszy w napadzie złości przy żmudnej robocie w Paint Shop Pro rozpieprzyłem ;)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
piokos ::::> Szczerze mówiąc nie wiem, ale niedługo, bo raptem kilka, ale to dlatego, że podczas pierwszego ładowania siadł mi prąd i przerwał proces, więc teraz te akumulatorki nie mają takiej pojemności, jak należy. Poza tym wciąz jadę na tych standardowych dodanych do myszy w pudełku o pojemności 1400, a chcę sobie kupić jakieś porządne (BP czy BC, nie pamiętam) 2100 z ładowarką (komplecik z 4 bateryjkami kosztuje chyba koło 2 stówek). Generalnie mam wrażenie, że ładując zwykłą ładowarką, te akumulatorki chodzą mi dłużej...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 15:44:03]
bartek [ ]
Odnośnie tych "kilkuset", 150 zł to wcale nie tak dużo jak za święty spokój, wciąż całkowitą abstrakcją są dla mnie urządzenia tego typu za 300, 400 zł :)
reds23 [ redsov ]
bezprzewodowa ?? nigdy ... chyba ze taka na bluetouch ....
ja kiedys mialem optyczne, radiowe scierwo ...
ku*wica brala jak kursor zaczynal sie trzasc bo slaba bateria ... jeszcze podczas gry w et ;)
CooN [ Generaďż˝ ]
Alez Stary Wuju --> nie zaznaczylem , by ktoras z myszy zle sie zchowywala.
Zeby bylo konkretnie: nie, nie zdarza sie czesto, by kursor zyl wlasnym zyciem. Bezczelny zyje moim zyciem (dokladnie zeruje na ruchach mojej reki, choc niektorzy nazwaliby to kooperacja)!!
Ale zdradze ci cos: mimo iz wystawilbym pozytywne referencje kursorowi w bezprzewodowej myszy, to jednak ogolnej konstrukcji nie (czulosc, baterie).
Dagger [ Legend ]
Upewniłem się że dobrze zrobiłem wydając odpowiednio dużo na mychę :)
Żaden z objawów wymienionych wyżej nie występuje.

Widzący [ Generaďż˝ ]
Stary Wuju-> mówi teraz Widzący, też stary. Kup sobie A4Techa RFSWOP-50, za rozsądne pieniądze (stocóś) w komplecie 4X NiMH, w odbiorniku ładowarka, dwa paluchy się ładują dwa używasz. Przedtem miałem na baterie i myślałem że dostanę szału, zawsze padły w nocy albo w święto, teraz luksus zamieniam je miejscami i jadę dalej. Wszystkie myszki radiowe mają mechanizm oszczędzania energii więc to życie własnym życiem to tylko opóźnienie w starcie po chwilach bezruchu.

Stary Wuj [ Generaďż˝ ]
Dziekuje Panowie :-)
Moje mysza (Creative) nawet w czasie pracy
czasami swiruje (baterie ok), ale tez w przerwach
zdarza sie, ze dziala sama z siebie, co jest szczegolnie
denerwujace w czasie ogladania filmow Divx (wyskakuje mi
menu samo z siebie :-) czy DVD - tutaj nagle obraz leci
szybciej lub do tylu, bo myszka sobie przypomniala
o swoim istnieniu :-), chociaz co do DVD to moze
jeszcze gdzies tkwi przyczyna (uzywam WinDVD nowego,
numeru nie pamietam, chyba 5.costam).
Ale to juz inna bajka...
Dziekuje, spadam do domku niebawem.....
Stary Wuj
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
reds23 --> Może dlatego, że kupiłeś jakieś badziewo A4techa. Ale gdybyś kupił MX700 to nie zamieniłbyś na żadną inną. Sam mam taką od ponad 1.5 roku i to jest mercedes wśród myszy optycznych-radiowych. Lepsza jest chyba tylko MX1000. Reszty w ogóle nie należy brać pod uwagę jeśli chce się mnieć najlepszy produkt.

Jamkonorek [ Pretorianin ]
Ja mam A4 TECH i działa dobrze bezprzewodowa optyczna + ładowarka + akumulatory 8 przycisków(licze tez z LPM PPM) niewiem ile kosztuje dostałem :)
Rakes [ Generaďż˝ ]
No to ja dorzuce swoje pare groszy do tematu..
W sumie to mialem do czynienia z 2 myszami bezprzewodowymi: kulkowa (A4 Tech) i optyczna (MX700),
pierwsze zeczywiscie scierwo, baterie tudziez akumulatory starczaly odpowiednioi na 4 i 2 tygdnie(mniej wiecej), z poczatku jako tako dzialala, a pozniej zazcela fiksowac, wiec ogolnie nie polecam produktow low-end w tej dziedzinie.
Jesli chodzi o MX'a to jestem naprawde zadowolony, zadnych najmniejszych problemow, podstawowa zaleta jest stacjonarna ladowarka, zalecam do przyzwyczajenia sie do odkladania na stojak na noc :) W pelni naladowane akumulatory starczaja mniej wiecej na ok 24h ciaglego uzywania (pojawienia sie sygnalu na myszcze o niskim poziomie naladowania baterii).
Przy uzywaniu tej myszki ani razu nie spotkalem sie z jakims plywaniem kursora, pelna kontrola. Jedynie zauwazalne jest male opoznienie przy pierwszym ruchu myszki, jak sie odejdzie na kilka dluzszych chwil od komputera, spowodowane jest to oszczedzaniem energii w bateriach, poprostu mysz przechodzi w stan czuwania. W takich sytuacjach powinno sie odkladac myszke na stojak.
Zeby uprzedzic rozczarowanie jesli chodzi o zasieg to uprzedzam ze nie jest on duzy, maksymalnie 2m bez wiekszych przeszkod, wystarcza to w zupelnosci do normalnej pracy bo stojak do myszki zazwyczaj stoi na biurku :) Z tego co ja sie orientuje MX900 wyposazona w bluetooth, ma znacznie lepszy zasiego, ok 9m.
Myszka ma wiele mniejszych zalet: 8 przyciskow, dobrze wyprofilowana(dla praworecznych), ladny design :)
Ja naprawde polecam ^_^
barteqq [ Konsul ]
jest do kupienia mysz bezprzewodowa i bez bateri!!! razem z podkaldka, ktora dostaracza prad do tego kup podkladek PRO za ok 30-50 zl nie ma nic lepszego
mattius32 [ Legionista ]
Jako miłośnik myszek bezprzewodowych już od blisko sześciu lat odpowiem na to pytanie Starego Wuja:
Jedyne myszy co pozwolą ci uniknąć ucieczki, opóźnień lub lagów są to mychy jedynie firmy Logitech i tylko i wyłącznie z technologią FastRF, czyli seria MX700 w zwyż. Wszystko są to mychy radiowe na podczerwień (MX100 - laser) i nie ma z nimi żadnych problemów nawet w najbardziej wymagających grach. Wcześniej miewałem różne mychy creativa, 4techa, ms i inne i żadna nie była idealna(czyt:opóźnienia), dopiero po wprowadzeniu technologi FastRF mychy Logitecha chodzą jak na smyczy. Osobiście nie polecam MX700 gdyż cena 300zł jest zaledwie niższa o 30zł od MX1000(dużo piękniejszy design, technologia, funkcje) ale bardzo dobrze wypada też ta sama mycha z serii do laptopów jest trochę mniejsza ale bardzo wygodna i cena obecnie to 150zł. Podsumowywując : NIE POLECAM żadnych innych mych jak tylko Logitech, sam to sprawdziłem w kilku ostatnich latach a jako że lubię pograć czasem w szybkie strzelanki inne odpadają w przedbiegach. Pozdrawiam

piokos [ ]
musiałbym na głowę upaść aby kupić mysz za dwie stówy, nie mówiąc o innych, droższych
PrEd4ToR [ ››SuperNatural‹‹ ]
podejzewam ze bylbys zadowolony z mx510.
ma optyka zamiast kuleczki, pieknie lezy w dloni i jest opcja z kablem :
mx1000 maja (niestety) juz jedynie bezprzewodowe.
mattius32 [ Legionista ]
No niestety za komfort si płaci. Choć kto raz już się przesiadł z malucha na mercedesa to napewno nie żałuje tych pieniędzy.
mattius32 [ Legionista ]
Predator---> dlaczego niestety?
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Najlepszy stosunek jakości do ceny ma zwykła, kablowa mysz A4tech z 5 przyciskami i rolką za 20 PLN. Nie mam z nią ŻADNYCH problemów od ponad roku, a jak się zaczną, to wyrzucę ją i kupię drugą taką samą.
mattius32 [ Legionista ]
Gladius--> i tu się zgadzam bo gdybym był zmuszony do przejścia na kabel też bym kupił najprostszą myche tyle że Logitecha za podobną kwotę.
Thomolus [ Generaďż˝ ]
piokos -----------> ja też się długo zastanawiałem, czy wyłożyć 200 PLN na Logitech MX 510. U mnie w grę wchodziła tylko mysz optyczna z kabelkiem (przewód mi nie przeszkadza i nie muszę się martwić o ładowanie akumulatorów, a biegać po pokoju przecież z nią nie będę). Gdybym miał jeszcze raz kupować mysz, bez zastanowienia znowu kupiłbym MX 510. Pracuje mi się nią bardzo komfortowo i chwalę sobię jej precyzję w grach. Różnica po przesiadce z poprzedniego modelu była bardzo wyczuwalna (zresztą testowali u mnie tą mysz także moi znajomi i mieli podobne odczucia do moich).
Belt [ 210 backstab damage ]
Ja posiadam mysz, a właściwie trackball Logitech Cordless TrackMan Wheel. Jest to trackball optyczno - radiowy. Przez pierwszy tydzień musiałem się przyzwyczaić do kręcenia kulką za pomoca kciuka, teraz po paru miesiącach używania nie mogę sobie wyobrazić powrotu do myszki. Wielu ludzi pyta się mnie, jak mogę grać trackballem - naprawdę jest dużo wygodniej niż za pomocą myszki. W ustawieniach mogę sobie zmieniać szybkość kursora, trackball posiada też akcelerację czyli sam się "naprowadza" na ikony, klawisze. Ciekawą funkcją jest "Smart Move" - gdy pojawia mi się jakiekolwiek nowe okno, kursor automatycznie się w nim pojawia. Gdy zaczynałem pracować trackballem zmieniłem szybkość kursora na najmniejszą, teraz lecę już na dużej. Zapłaciłem za niego 240zł i uważam, że warto było.
Thomolus [ Generaďż˝ ]
Belt ------> jakoś nigdy nie mogłem się przyzwyczaić do trackball'a. Naprawdę posługujesz się tak samo sprawnie trackball'em jak myszą, np. w grach fpp?
Belt [ 210 backstab damage ]
Reakcja w trackballu jest dużo szybsza niż w zwykłej myszy, bo szybszy jest ruch kciuka niż całego nadgarstka. W gry FPP nie gram, ale jestem graczem i zdążyłem się przyzwyczaić do kulki w grach.
Trackball działa na baterie. Starczają na ok. 3 miesiące czyli na bardzo długo, a dwa paluszki to wydatek paru złotych.
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Jedno jest prawdą - nie ma nic bardziej gównianego, niż gówniana mysz optyczna/bezprzewodowa. Mam takie a4tech w pracy i chyba zaraz cisnę nim o ścianę i zastąpię zwykła myszą.

H3ZEKI4H [ Homo Homini Lupus ]
Mam logitecha mx700 i prędzej rozpadnie sie na kawałki niż ją wymienię,
Moja szefowa ma fajną czarną myszkę ;-)
mattius32 [ Legionista ]
moja była też miała fajną bląd myszke i nawet nią klikała