
Father Michael [ Padre ]
World of Warcraft | odsłona 42
World of Warcraft - Federacja Gry-Online
_____________________________________________________________________________________________________
FAQ:
Q: Kiedy odbędzie się premiera World of Warcraft?
A: W USA, Australii i Nowej Zelandii premiera odbyła się 23 listopada 2004.
W EU premiera przypada na 11 lutego 2005.
Q: Gdzie mogę kupić World of Warcraft?
A: Wersję podstawową można kupić np. w sklepie Ultima (https://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2509), lub u oficnalnego polskiego wydawcy - CDProjekt (https://cdprojekt.info). Wersję CE (Collector's Edition - Wersja Kolekcjonerska) można nabyć praktycznie tylko na eBay'u (https://www.ebay.com) i czasami na Allegro (https://www.allegro.pl)
Q: Ile kosztuje WoW?
A: Cena gry to 199 PLN (wersja CE kosztowała 300 PLN, w tym momencie jej cena dochodzi nawet do 450 PLN). W koszt gry wliczony jest jeden miesiąc abonamentu.
Abonament wynosi 15$/13€ za miesiąc, 14$/12€ za miesiąc w systemie płacenia z góry za 3 miesiące lub 13$/11€ za miesiąc w systemie płacenia z góry za pół roku.
Q: Co zawiera CE?
A: Wersja kolekcjonerska została wydana na płytach CD oraz DVD (w jednym pudełku znajdują się obie wersje). Jest wzbogacona o płytę DVD z materiałami o tworzeniu gry, mapę nadrukowaną na płótnie, scieżkę dźwiękową, instrukcję, książkę z artami (ponad 200 stron), 10-dniowe demo dla znajomego, zniżkę na sprzęt (do wykorzystania tylko w USA) oraz unikalne zwierzątko w świecie gry (Zergling, Panda lub Mini-Diablo). Zdjęcie otwartego pudełka Edycji Kolekcjonerskiej dostępne jest pod tym adresem --> https://warcraft.cdprojekt.com/img/wow6.jpg
Q: Jakie są dostępne formy płatności?
A: Abonament można opłacać kartami kredytowymi Visa Classic (lub Electron, ale tylko ta wydawana przez Inteligo), eKarta mBanku, MasterCard (nie Maestro), Discovery i American Express lub tzw. kartami gry, które przedłużają ważność konta o dwa miesiące. Można je zakupić min. w tych sklepach:
- https://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=16023
- https://www.cdromshop.com/cdshop/desc/p.020626723053.html
Q: Czy istnieje możliwość grania na amerykańskich serwerach przed premierą w EU?
A: Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy posiadać grę zakupioną w USA. Ponadto w momencie rejestrowania konta należy podać australijskie bądź nowozelandzkie dane adresowe.
Q: Czy posiadając wersje US mogę brać udział w EU Final Beta, a później w EU retail?
A: Tak, posiadacze amerykańskiego wydania WoW'a mogą przekonwertować swoj klucz na europejski: https://www.wow-europe.com/en/Wowsegform/webform.aspx
Q: Czy na jednym koncie można posiadać kilka postaci?
A: Tak, choć istnieje ograniczenie - na jednym serwerze można posiadać postaci tylko z Sojuszu bądź tylko z Hordy, nie można mieszać.
Q: Jakie są zalecane wymagania sprzętowe?
A: Procesor 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta 3D 64 MB jak np NVIDIA® Geforce™ FX 5700 lub nowsza, szybkie stałe połączenie z internetem
_____________________________________________________________________________________________________
GOLasy w grze: (ksywka z forum | imię w grze | Przymierze/Horda | serwer)
USA
Father Michael | Auralyena | Przymierze | Lightning's Blade (PVP)
EU Final Beta
Arttrue | Arevin | Przymierze | EN Final Beta 7 (PvP)
DonZoolo | <NOC> DonZoolo | Przymierze | EN Final Beta 6 (PvP)
forgotten | Tomi | Przymierze | EU Final Beta 7 (PvP)
kanold | Kanold | Przymierze | EN Final Beta 14 (???)
sabdajm | Timuriziell | Przymierze | EU Final Beta 7 (PvP)
zarith | beowulf | Przymierze | EU Final Beta 13 (normal)
Bajt | Kreshar | Horde | EN Final Beta 7 (PvP)
dakota12 | Qua | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Dessloch | pOrNfLaKe | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Gambit | Gleams | Horda | EU Final Beta 15 (Normal)
Glenn | Urukhaii | Horda | EN Final Beta 6 (PvP)
Hellmaker | Hellmaker | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
hermin|Hermin|Horda|EN Final Beta 7 (pvp)
hum4ncry | Sagitarius | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Kikasek | Gongo | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Meshif | Dreadlord | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Nazgrel | Nazgrel | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Radko | Naerath | Horda | EN Final Beta 5 (PVP)
rxb | Vadim | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Sloug | Sloughash | Horda | EN Final Beta 16 (N)
SwenG | Garekk | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
Thunderbolt | Aldur | Horda |EN Final Beta 7 (PvP)
Tr0|L | Mayeto | Horda | EN Final Beta 7 (PvP)
_____________________________________________________________________________________________________
Linki:
Oficjalne:
- https://www.worldofwarcraft.com/ - World of Warcraft Community Site (us/eu/fr/de/kr/ch)
Nieoficjalne:
- https://wow.gamepressure.com - strona Gry Online o WoW (en)
- https://wowvault.ign.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://www.worldofwar.net/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://www.wowrankings.com - ranking postaci (en)
- https://warserwis.pl/g4ce_skrypt/wow/ - polska strona o tematyce WoW (pl)
- https://wow.allakhazam.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://wow.gry-online.pl – Podroz przez Azeroth: World of Warcraft Fansite (pl)
- https://wow.stratics.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://wow.warcraftstrategy.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
- https://wow.warcry.com/ - zagraniczna strona o WoW'ie (en)
MMORPG:
- https://mmorpg.pl - najwieksze polskie forum o mmorpg (pl)
- https://www.mmorpg.com - swiatowe centrum mmorpg (en)
Inne:
- https://www.cosmosui.org/ - nieoficjalny mod umożliwiający zarządzanie interface'm w grze (en)
- https://www.thottbot.com/ - World of Warcraft Database (en)
- https://www.kaldorei.com/worldmap/ - świetna mapa świata Azeroth (en)
Terminologia w grze:
- https://www.gry-online.pl/gry/03-01/58.htm - (pl)
- https://wow.warcraftstrategy.com/terminology.php - (en)
- https://www.blizzard.com/support/wowGM/?id=mgm000p&v=45 - (en)
_____________________________________________________________________________________________________
Poprzednia część:
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 21:50:07]

zarith [ ]
bzzzzt

Father Michael [ Padre ]
Nie bzykac watka :)

zarith [ ]
aha, padre - mój serwer nazywa się dokładnie EU Final Beta 13 (normal)

Father Michael [ Padre ]
zarith -> done

rxb [ Konsul ]
szef by mnie chyba wlasnorecznie ubił gdyby skumal ile ja tu mapek i statsow w robocie podrukowalem :)
..::capsel22::.. [ Konsul ]
dobra to jak sie warlociekm wskrzesic ?
rxb [ Konsul ]
a to dobre pytanie jest, tez bym chcial wiedziec

Gambit [ le Diable Blanc ]
Przeklejam tu mój post z poprzedniego wątku jakby co...
Markarius --> W AO grałem i jakoś mi nie podchodzi idea. WoW dla mnie jest prosty (nie uważam tego za wadę, ani za zaletę...to po prostu cecha gry, w moim odczuciu). Questy standardowe, zabij, znajdź, przynieś. Chain questy też nie są żadną rewelacją w tej dziedzinie. Jak na razie znalazłem trzy fajne questy. Jeden to na samiutkim początku Undeada, odnalezienie 6 skrzyń z ekwipunkiem, drugi to zbieranie Gloom Weed (quest prosty jak sik konia, ale świetny finał) i quest z jakimś tam oprychem (znowu idea prosta, bo trza zabić, ale sposób otrzymania questa fajny - tablica).
Może uważam WoW za prosty, bo kilka MMO mam na koncie (darmowych, płatnych, pseudo MMO...). Ale jeszcze raz podkreślam...nie mówię, że prosty=zły.
Niektóre rozwiązania mi się podobają: Instance, bindowanie przedmiotów, mnogość przedmiotów (w porównaniu do L2).
Inne mi się nie podobają: kolory, oznaczenie quest giverów...
To wszystko kwestia gustu. Najważniejsze i tak jest to, czy jako gracz kupię WoW i będę płacił abonament, czy zrezygnuję po becie.
Jeśli chodzi o EQ2, to tak reflektuję, ale 100% odpowiedź dałbym Ci jutro, ponieważ jutro zapadną dość istotne decyzje względem mojej płynności finansowej na ten miesiąc.
rxb --> Jeżeli się nie mylę, to w Brill jest wieża, z której odlatuje sterowiec. Może on gdzieś tam poleci. A jak nie w Brill, to w Undercity powinna być na pewno
Gambit [ le Diable Blanc ]
Cholera...znowu pomyłka...
Maevius --> Jeśli chodzi o EQ2, to tak reflektuję, ale 100% odpowiedź dałbym Ci jutro, ponieważ jutro zapadną dość istotne decyzje względem mojej płynności finansowej na ten miesiąc.
rxb [ Konsul ]
Gambit -----------> to wiem, bylem juz w Orgrimmar. ale powiem szczerze ze nie kumam jak te zeppeliny lataja, bardziej losowo tam trafilem :)
Tr0lL [ Konsul ]
rxb-->Rozumiem ze grasz undeadem? Generalnie to nigdzie nie mozesz poleciec (za wyjatkiem skorzystania z balonu lub poplyniecia okretem) zanim tam najpierw raz nie dojdziesz z laczka (czyt. pieszo) i nie otworzysz sobie sciezki. Wiec jak juz skorzystasz w UC z tego balona to dolecisz do Orgrimmaru. A stamtad kieruj sie do Barrens a nastepnie Muglore.
A wogole to przekleje ci z wstepniaka: https://www.kaldorei.com/worldmap/
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 13:16:25]

zarith [ ]
jak się dostać do thunders bluff? ciężka sprawa, bo na skróty tylko gryfem. generalnie tb jest na zachód od crossroads. jeśli jesteś juz w xr, idziesz na południe a potem na zachód (drogą). jesli nie jesteś, dostań się do orgrimmaru. stamtąd na południe do miasta (nie pamiętam nazwy), potem zachód aż do far watch post (za mostem), tam powinienes już na mapce mieć wskaźnik na xr

Trzepiskor [ SETH ]
Mam pytanie.
Kilka razy widzialem jak ludzie tancza i takie tam inne dziwne rzeczy.
Powie mi ktos jak cos takiego sie robi

Sir klesk [ Sazillon ]
oki mam juz 26lvl :) gramy daaalej ;) czeka na mnie jeszcze 1q w Stockade i 2 q w Blackfathom Deeps :))
Ps.
Powiedzcie... jak sobie radzic w takiej sytuacji? :D ---->>

DarkStar [ PowerUser ]
Sir klesk --->
korzystac z rad destruktora i pozabijac palkiem wszystkich, a potem pol dnia gankowac ciala:)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 13:36:01]
Markarius [ Pretorianin ]
Gambit - grałem w 10+ mmorpgów (płatnych) i 20-30+ rpg io nie widziałam jeszcze lepszych questów niż w WoWie.
W jakiej grze są lepsze bardziej skomplikwane, nie polegające na przynieś, zabij, ukradnij, znajdź, ochroń, wygraj, ucieknij, przedrzyj się niezauważony itd. questy? Bo ja takiej gry nie znam.
Co do stopnia skomplikowania, to dla mnie wszytskie gry są w sumie proste. I każdego mmorpga czy tam nawet rozbudowanego RPG przy odrobinie elokwencji i uporu da się sprowadzić do najprostszej gry roku.
Morrowind był skomplikowany? Sacred? EQ2? Może trochę mylne jest to, że WoW ma prosty interfejs, i powoli wprowadza do swiata gry przy pomocy "tutorialu" jakim jest elvelowanie i robienie coraz bardziej wymagających questów, a inne gry rzucają gracza w środek świata i dopiero po 10minutach grzebania w instrukcji znajdujemy, że aby powiedzieć "hi" na ogólnym trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy na okno chatu jednocześnie trzymając wciśniętly LCTRL.
Ale to wcale nie oznacza że sama gra jest skomplikowana. To sterowanie jest zwalone (vide japońskie produkcje).

Gambit [ le Diable Blanc ]
Markarius --Nie napisałem, że gdzieś są lepsze questy niż w WoW'ie, tylko, że questy w WoW'ie są standardowe. W niektórych grach znajdzie się kilka lepszych questów od tych w WoW, znajdą się też gorsze. Nic w tym dziwnego. Rosnące wymagania, o których się tak mówi w kwestii questów, to zawsze w MMO będzie konieczność zebrania lepszej grupy, o wyższych poziomach, czy bardziej zgranej, żeby jeden błąd nie spowodował zawalenia całej wyprawy. Nie ma cudów.
I tak będzie zawsze dopóki, będzie się bazowało tylko na tym, co przygotowali twórcy gry. Coś więcej, to już sprawa graczy. I nie ważne, czy to PvP, Normal, czy RP. Trza sobie uświadomić, że nie tylko NPC może dać questa :)
Markarius [ Pretorianin ]
No Wish miał być grą gdzie questy miały być niepowtarzalne (dla każdej osoby inne) moby też miały być niepowtarzalne (np. dzisiaj przy tej oazie koczują wilki, jutro lwy) tylko że zamierzenia trochę przerosły twórców i produkt został cancelnięty.
Ale mimo wszystko potrzebuję przykład questu jakiego nie ma w WoWie bym naocznie się przekonał jakie tam questy są słabe.
Sir Klesk - nie jesteś paladynem tylko magiem. Paladyn by ich 3 zsolował, ewentulanie zrobił tak:
Immune shield
heartstone
i jest w knajpie
Do tej pory nie wierzę, że ludzie grają paladynami i nawet czasami potrafią zginąć :)
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Gambit -> Odzywam sie na gg.

Gambit [ le Diable Blanc ]
Markarius --> Ehhh...jednak faktycznie ciężko się z Tobą rozmawia. Powtórzę to raz jeszcze. Questy w World of Warcraft są standardowe. W innych grach MMO, można znaleźć questy lepsze (w znaczeniu ciekawsze fabularnie), jest też wiele gorszych (mniej ciekawych).
Ciekawszym questem, jest dla mnie na przykład quest Dark Elfa w Lineage 2, po którym zdobywa się Blood Sabre. Też idź, zabij, przynieś, ale ciekawy fabularnie. Takim questem jest też (też w L2) quest, gdzie trzeba zabić jakiegoś bossa. Ciekawy fabularnie i dodatkowo ostatni cios trzeba zadać konkretną bronią, stworzoną do tego questa.
Ale WoW też ma questy lepsze (ciekawsze) niż te spotkane przeze mnie w innych grach. Na przykład te trzy, które wymieniłem poprzednio.
To jest moje zdanie, a nie jedyniesłuszna prawda, którą wszyscy muszą wyznawać. Ja widzę questy w MMORPG (generic questy) w taki a nie inny sposób. Ja jestem graczem, który w nomenklaturze jest chyba okreslany jako carebear. Bo mnie bawi bardziej pomaganie innym i interakcja z innymi graczami, niż PvP. Dlatego właśnie, będę widział sprawy questów nieco inaczej, niz osoby, które wolą Rajdy, czy PvP. Bo oczekujemy od gry czego innego. Proste.

hermin [ KoRn - Maniak ]
Ja teraz jestem znowu z sojuszu więc prosze o zmiane w liście.
Markarius [ Pretorianin ]
Gambit:
"Ciekawszym questem, jest dla mnie na przykład quest Dark Elfa w Lineage 2, po którym zdobywa się Blood Sabre. Też idź, zabij, przynieś, ale ciekawy fabularnie. Takim questem jest też (też w L2) quest, gdzie trzeba zabić jakiegoś bossa. Ciekawy fabularnie i dodatkowo ostatni cios trzeba zadać konkretną bronią, stworzoną do tego questa. "
czyli standardowe questy idź i zabij ale ciekawe fabularne... khm, khm... przeczysz samo sobie imho.
Ja grałem do tej pory w kilka mmorpgów i zawsze byłem carebearem tak jak ty. To, że teraz wybrałem serwer PvP wiąże się z tym, że bicie mobów jest nudne i w kazdej grze wygląda podobnie. Chęć niesienia pomocy innym JESZCZE BARDZIEJ przydaje się na serwerze PvP bo na tych serwerach taka pomoc jest częściej potrzebna. Questy są identyczne na obu serwerach.
Do tego śmiem bezczelnie twierdzić iż walka grup vs group wymaga znacznie więcej zgrania, inwencji, dogadania, niż killowania jakiegoś bossa po raz setny.
PvP to też interakcja z innymi graczami.
..::capsel22::.. [ Konsul ]
heh ale dalej nie wiem jak sie wskrzesic warlockiem :P
Silver Fox [ spamer ]
Wybrałem postac i klase :P
Tauren / Szaman ;D

dakota12 [ Ponury Milczek ]
Trzepiskor ---> obok "okienka" w którym lecą rozmowy graczy masz taka malusią ikonkę z komiksową" chmurką do dialogów, kliknij na nią i wybierz "emote" lub po prostu pisz /dance /train /rude itd
Sir klesk ---> "You greet Wrazkan with a heaty hello!" lol , ale mam nadzieję że zaraz po tym jakże ciepłym powitaniu zrobiłeś z nimi porządek ? ;)

Gambit [ le Diable Blanc ]
Markarius --> Czemu przeczę? Mam wrażenie, jakbyś doszukiwał się w moich słowach, czegoś, czego nie mówię.
Powiedziałem, że WoW ma standardowe questy typu znajdź, zabij, przynieś.
Powiedziałem, że w innych MMO questy są oparte na tym samym schemacie.
Powiedziałem, że określenie lepszy/gorszy quest odnoszę do jego otoczki fabularnej, czyli do historii, jak ma mnie skłonić do wykonania owego questa oraz to jaki jest sposób jego wykonania. Pod tym względem są w innych MMO questy lepsze niż w WoW, są też gorsze. Powiedz mi gdzie w tych stwierdzeniach jest nieprawda?
Można zlecić quest zabicia mobka w taki sposób:
Przynieś mi 20 kości nietoperza, to dostaniesz nową szablę - nic ciekawego. Quest wykonuje się mechanicznie, a i opisu nie czyta, bo po cholerę.
Można też zrobić z tego jakąś ciekawą historię, z przywołaniem ducha jakiegoś starego artificiera. Tenże duch ma dać wiedzę i umiejętności kowalowi. Potem trzeba jeszcze... - no i nadal quest wykonuje się mechanicznie, killując moby i czekając na dropy (bo tego się w takim queście nie uniknie), ale przynajmniej otoczka jest dużo lepsza.
Tak ja to widzę.
Tak, masz rację, że klepanie mobów jest nudne, rajdy też są nudne. PvP być może jest od tego ciekawsze, ale mnie nie bawi.

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Jak to w koncu jest - czy przy zakupie wersji retail podczas rejestracji bede musial posiadac karte kredytowa czy tez nie ?

Fokus25 [ Pretorianin ]
A ja bede gm na serwie

hermin [ KoRn - Maniak ]
Czy nowe ataki dostaje sie po osiagnieciu jakiegoś levelu czy coś innego trzeba zrobić?
Perrin Aybara [ Pretorianin ]
Skoro sa karty pre-paid dla tych, co nie maja mozliwosci korzystania z kredytowych, dziwne byloby gdyby do zalozenia konta taka karta (kredytowa) byla potrzebna. Ale oczywiscie moge sie mylic.
hum4ncry [ Konsul ]
Gambit
Nie czytasz, no wlasnie a tam jest fabula, moze nie jakas rozbudowana ale sa czasem listy na 10 stron ktore czasem warto poczytac :) a i qlogu czasem pisza cos ciekawego. :)
BrachSon
Nie sluchaja, oj nie sluchaja :/
Gambit [ le Diable Blanc ]
*wali głową w stół*
Dlaczego niektórzy przeinaczają to co napiszę.
hum4ncry --> Listy czytam, bo lubię. A to właśnie o tą fabułe cały czas mi się rozchodzi. Są w WoW questy, które mają tą fabułę badziewną. Są takie, które mają super. Tak samo jest w innych MMO. Budowa questu zawsze jest taka sama. Fabułą wyróżniamy te lepsze i gorsze. Nigdzie nie powiedziałem, że nie czytam żadnego questa w WoW, tylko od razu przechodzę do tego co i gdzie. Czytam, tylko niektóre przerywam, bo są to bzdety typu: Udowodnij swoją dzielność i zabij x mobków, co to szlajają się na północy, bo one straszne są.
Niestety w niektórych questach (nie tylko w WoW'ie) autorzy nie zawarli żadnej treści. A ja staram się czytać, bo szukam tej fabuły.

DarkStar [ PowerUser ]
Gambit --->
dlaczego nie czytasz fabuly???

Gambit [ le Diable Blanc ]
DarkStar --> Nie dobijaj mnie prooooszę :) *ucieka z krzykiem*
HopkinZ [ Senator ]
Gambit--->
ale ty "reflektujesz" na europejską premierę WoWa czy zostajesz przy innych MMO :)?

Gambit [ le Diable Blanc ]
HopkinZ --> Niestety jak na razie cena gry i rozwiązanie Pre Paid zaproponowane przez CDP, są dla mnie zaporowe. Co nie oznacza, że w przyszłości nie kupię. Na razie jednak zostanę przy innych, a WoW wymęczę póki mam Betę.
Gambit [ le Diable Blanc ]
Za szybko klepnąłem Wyślij...
HopkinZ --> Skończę myśl...WoW mi się podoba i bardzo chętnie pograłbym na Retailu. Ale na razie muszę to odłożyć na przyszłość.
HopkinZ [ Senator ]
Gambit--->
Doskonale cię rozumiem i mam nadzieję, że swego czasu czasi i forsę znajdziesz. W końcu muszę przecież wybrać się kiedyś na rajd z członkiem Imperialnej Stanicy :D.
All--->
ponawiam swe kilka pytań:
1. Można mieć w grze ksywkę jako imię postaci, czy tez trzeba wymyslać jakieś "klimatyczne" imiona? (tja, za dużo NWN pewnie :)).
2. Możecie polecić jakieś dobre ksiązki ze świata WarCraft?
Vejt [ The Chronicles of Vejt ]
Zacząłem grać i mam parę pytań
1. Jakie czary uczyć się dla łowcy żeby mieć własnego chowańca ?
2. Od którego poziomu mogę mieć chowańca ?
3. Czy Łowca krasnolud zadaje takie małe obrażenia? (mi na 6lvl ok 9-15 przy czym mój brat grając Wojownikiem Człowiekiem przy 6lvl ok. 18-25 )
4. Dodaje się jakoś skills dla postaci ?
Bajt [ ]
HopkinZ -->
1. Mozesz miec jakie chcesz, przynajmniej w becie.
2. Nie wiem, nie czytalem zadnej.
Vejt -->
1,2. Chowanca mozesz miec od 10 lvl, musisz wtedy wykonac questa od trenera zwierzatek.
3. Obrazenia zaleza od broni i sily postaci.
4. Nowych skilli uczy sie u trenerow danej klasy.
HopkinZ [ Senator ]
Bajt--->
wszystkie me pytania dotyczą już normalnej gry, w którą bede mógł już giercować za dwa tygodnie. Na betę czasu nie mam niestety :).
Bajt [ ]
W takim razie polecam ponizszy link.

thunderbolt [ Konsul ]
Ojcze Michaelu :) <=> prosze zmienic we wstepniaku to
thunderbolt | Aldaron | Horda | EN Final Beta 7 (PvP) <---to na to
Thunderbolt | Aldur |Horda |EN Final Beta 7 (PvP)
bo tamta postacia juz nie gram :)
Trzepiskor [ SETH ]
Panowie czy rasa ma jakikolwiek wplyw na wspolczynnkik czy to tylko jest na sztuke.

HopkinZ [ Senator ]
Trzepiskor--->
rasa ma wpływ na współczynniki. MAsz to ładnie opisane tutaj:
wow.gry-online.pl
kanold [ Legionista ]
Hej!
No to ja też dołączam....
Niestety EN Final 7 jest stasznie zapełniony, więc będę tu:
kanold | Kanold | Przymierze | EN Final Beta 14

zarith [ ]
jakie potwory jesteście w stanie solować? bo powoli dochodze do wniosku, że paladyn jednak jest nieco przegięty - potwora o 4 levele wyższego z trudem, bo z trudem, ale soluje z 90% szansą na sukces, a o level - dwa wyższe to biorę po dwa na szeroka paladyńską klatę:) sprawdzane na zwierzętaqch i throggach - ja 16 level przeciwnicy 15-20

Father Michael [ Padre ]
zarith -> spoko, +4-levelowcow tez rozwalam. Nie jestes wiec inny :D
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 22:28:48]
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Powklejajcie jakies skriny.
Niektorzy czekaja dluugo na gre ;-)
Prosz!
Kikasek [ Konsul ]
zarith==> Shaman tez wezmie mobka o 4 lvl lepszego a z b dobrym stafem nie zdziwie sie jak wezmie i o 5 lvl wyzszego :)
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Ciekawe jak Druidzi i ich Bear Form ..
Kikasek [ Konsul ]
Maevius ==> jak chcesz jutro spakuje ci moje wszystkie screeny i wysle na maila (jest ich dosc troche)

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Btw powtorze pytanie - Czy zamawiajac wersje retail podczas logowania trzeba dysponowac karta kredytowa ?
Kikasek [ Konsul ]
Father Michael ==> kim grasz?
Father Michael [ Padre ]
Maevius -> nie do konca rozumiem pytanie, wiec:
- jesli zamawiasz retail to mozesz zaplacic karta albo za pobraniem, zalezy od sklepu i od formy platnosci jaka wybierzesz.
- w momencie zakladania konta musisz posiadac karte, gdyz Blizzard sprobuje Ci zablokowac okolo 1 PLN.
edit: Kikasek -> rogue.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-01 22:38:27]
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Father Michael ->
Nie posiadam karty kredytowej. Karta z M Banku bedzie sie "tworzyc" chyba z 3 tygodnie. To zbyt wiele .. Mam na mysli zakladanie konta i wchodzenie do swiata gry po instalacji wersji retail.
Czy trzeba wklepywac cos o karcie kredytowej, czy mozna po prostu zaczac gre i uzupelniac konto gamecardami ?
Father Michael [ Padre ]
Maevius -> nie, w momencie zakladania konta musisz posiadac karte kredytowa i podac jej dane.
hermin [ KoRn - Maniak ]
Czy da sie ożywić Ciemnego elfa Druida a jak da to jak ?

Kikasek [ Konsul ]
Mam pytanie czy shaman moze miec 2 bronie Fist Weapon naraz?
I czy warrior mozer miec 2 1h swords albo mace albo axe naraz?
zarith [ ]
kikasek --> nie
to dziwne że wszyscy są tak wypasieni w solowaniu - pamiętam, jak grałem warriorem w us becie to sikałem ze strachu jak zobaczyłem mobka o 2 levele wyższego:)
HopkinZ [ Senator ]
Maevius--->
ja czekałem na eKartę dwa tygodnie plus kilka minut na aktywację :).
Kikasek i all, którzy mają screeny (ładnie proszę)--->
[email protected]
bardzo ładnie proszę :).
Ach, Łotr, łotr, jak ja nie moge się już tego doczekać. Father Michael--->
napisz co nieco o grze łotrem, bo dotychczas to tu wciąż trwa dyskusja odnośnie paladyn/warrior/druid tylko :)
Perrin Aybara [ Pretorianin ]
Skoro juz jestesmy przy temacie kart. Takie pytanie, zakladam w mBanku eKonto i zalatwiam eKarte. Moge ta karta spokojnie placic za WoWa?
Czy to musi byc karta kredytowa z prawdziwego zdazenia?

Father Michael [ Padre ]
HopkinZ -> lotrem sie gra zajebiscie bo latwo sie nim zabija, trudno sie go zabija :)
Walka roguem bazuje nieco na walce zabojczynia z D2, tzn. w czasie walki zbierasz combo-point'y (max 5) a potem uzywasz ciosow konczacych.
Na 38 levelu moja walka wyglada tak:
Podchodze do przeciwnika w cieniu i atakuje go Cheap Shot'em. Jak dobrze pojdzie to otrzymuje od razu 3 combo pointy, a przeciwnik jest oszolomiony i nie moze nic robic. Daje mi tym samym czas na dwa kolejne ciosy - "Ghostly Strike" (125% obrazen oraz +15% do mojego dodge przez 7 sekund). Potem poprawiam mu "Sinister Strike" (+33 do normalnych obrazen). W ten sposob mam juz 5 combo points, przeciwnikowi konczy sie stun. Atakuje wiec ciosem konczacym, zadajac obrazenia, ktore ida w setkach :). "Druga runde" rozpoczynam uderzeniem "Gouge" dzieki czemu przeciwnik znow jest zdezorientowany (a ja zyskuje punk combo). W czasie gdy on nic nie robi ja odzyskuje energie (uzywana przez rogue jak mana przez magow), tak aby po ponownym rozpoczeciu walki walic go "Ghostly Strike" i "Sinister Strike" ile wlezie :). Jak dobrze pojdzie to zanim przeciwnik cokolwiek zrobi jest w 2/3 martwy :).
Nie wiem jak ta metoda dziala na innych graczy bo na razie nie mialem okazji solowac nikogo z Hordy, a jak mialem to on solowal a ja sp.... :).
Co natomiast jesli rogue jest bliski smierci? No tutaj na pierwszy plan wysuwa sie wspaniala umiejetnosc pt. "Vanish", ktora pozwala Ci po prostu zniknac w czasie walki :). Jesli to nie pomoze mozna zastosowac "Sprint" (+50% do szybkosci) lub "Evasion" (+50% Dodge). Ostatecznie atakuje sie przeciwnika "Gouge", dzieki czemu ten przez 5 sekund nie moze nic robic, a Ty oddalasz sie na bezpieczna odleglosc.
No i oczywiscie dwie wspaniale umiejetnosci: Pick Pocket i Stealth. O ile ta pierwsza nie jest jakosc specjalnie przydatna to dostarcza nielada zabawy gdy taki rogue wpada w grupe mobkow i zaczyna ich okradac :). Od siebie dodam, ze zabawa jest jeszcze lepsza gdy mobki sie zorientuja i wszystkie rzuca sie ukarac zlodziaja.
Stealth - ... no po prostu: wleziesz wszedzie gdzie tylko chcesz! :) Znakomita do przechodzenia przez miejsca gdzie jest pelno mobkow, bez koniecznosci ich eksterminacji. Nie jeden quest da sie dzieki niej ukonczyc, nie wyciagajac miecza. Na terenach contested z duzym natezeniem wysokolevelowej Hordy jedyna szansa przezycia, na terenach niskolevelowej Hordy wspaniala zabawa, gdy po namierzeniu przeciwnika uzywasz opcji /laugh i obserwujesz jak przerazony niskolevelowiec najpierw sie nerwowo rozglada a potem spieprza jakby mial super-sprint :). Niestety nie tylko Ty posiadasz Stealth, dlatego najgorszym wrogiem rogue jest rogue (jak to powiedzial kiedys jeden lotr w mojej gildii: "God I hate those god-damnit rogues!").
No i to by bylo na tyle :).
Dodam tylko, ze moj rogue nie jest nastawiony na walke sztyletami, dlatego nie uzywa kilku fajnych umiejetnosci jak "Ambush" czy "Backstab".
I po cholere ja pisalem nazwy skilli w cudzyslowie??
HopkinZ [ Senator ]
Father--->
a łotrem da radę jakoś sensownie połączyc walkę sztyletem/krótkim mieczem oraz łuk?

donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
donzoolo [ Senator ]
->
chcieliscie screeny to macie kilka :P
a tak btw do Ojca Michała - Rogue bez daggera to strasznie zly pomysl imo....:)
Father Michael [ Padre ]
donzoolo -> czy ja wiem. Na forach WoWa wiekszosc radzi wziac sword w reke niz dagger. No i z praktyki widze, ze latwiej sie klepie mieczami niz daggerem.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-02-02 02:04:40]
hum4ncry [ Konsul ]
Dodam, sprobujcie mace ... chociaz sword tez bardzo dobry, dagger tylko jesli jestes ambusherem, moja gra wyglada tak: pvp oczywiscie, CS, SS, SS, kidney na 4 s, SS SS SS ,gouge, evis, oparty jestem na criticach wiec caly czas liczby 3 cyfrowe, jesli chodzi o pvp to no przyznam sie ze 95% walk wygrywam, a jesli przegrywam vanish i do domu :) do tej pory zabili mnie paladyn o 5 lvl wyzszy i potem juz char o 6lvl ++ wiec chyba nie jest zle :)
Snit [ Legionista ]
No i mam bete i gram, powala mnie wielkoc swiata oraz... grafika, tak, jest po prostu piekna, postacie nie maja moze tyle poligonow co w Hl2 ale kolorystyka, szczególy, wszysko jest po prostu tak sliczne ze czlowiek by sie tylko patrzyl w ekren (np. las gdy zaczynamy grac nocnym elfem, cos niesamowitego!) to mój pierwszy rpgonline wiec jeszcze duzo musze sie nauczyc (cierpliwosci rowniez ;) ) do czasu premiery postanowie czy kupowac :D a czy postac bedzie mozna przeniesc z bety do full wersji czy wszystko od nowa?
szwejos [ Konsul ]
hmm mam pytanko :
gram krasnoludem rogue i zastanawiam się jak zmusić dziada do użytkowania mieczy
no i jak zacząć "mining" bo nie wiem gdzie jest tego jakiś nauczyciel ( kilofa też nie kupilem jeszcze )

Gambit [ le Diable Blanc ]
Wczoraj rewelacyjne 2,5 godziny spędzone przy WoW.
Polazłem sobie do Agamand Mills, żeby załatwić sprawę owej rodzinki. Na miejscu zgrupowałem się z trzema graczami (jak sie potem okazało jeden Polak i jeden Rumun...trzeci nie ujawnił). Odkryłem możliwość dzielenia się questami...bomba :)
Pobiegaliśmy po tych młynach, było w tym trochę chaosu, jakieś przypadkowe zgony. No ale każdy wyszedł stamtąd z pełnym zestawem szczątków rodziny Agamand.
Potem okazało się, że mamy jeszcze inne wspólne questy. Poleźliśmy tłuc Scarlet Warriorów i zbierać Vile Scales (jeden z graczy musiał przed tym znikać, więc było nas trzech) to był horror...dwa zgony całej grupy, po przypadkowym zaggrowaniu Vile Oracles. No i po długich bojach wróciliśmy do Brill z uśmiechami na twarzach. Ja wykonałem 6 questów inni po 4. No i kilka ciekawych itemków się trafiło.
Przy okazji kilka pytań:
1. Jak to jest z przedmiotami questowymi. Kiedy ubijaliśmy kogoś z rodziny Agamand, to KAŻDY, kto potrzebował, mógł z tego ciała wyjąć szczątki. Nawet jeżeli ktoś z teamu już wziął. Natomiast w trakcie wyprawy po Vile Scales już tak nie było. Jak ktoś wyjął je z ciała, to dla innych nie było.
2. Jaki rodzaj podziału łupów jest najlepszy? Żeby nie było podkradania i przypadkowego podnoszenia bindów?
3. Skąd wziąć ceny przedmiotów? Mam malachit, chcę go sprzedać graczom...tylko nie wiem ile policzyć.
Gambit [ le Diable Blanc ]
A...jeszcze jedno. Tekst wieczoru:
Wracamy do Brill i po drodze mijamy ciała graczy, którym nie poszło. Kiedy już byliśmy bardzo blisko Brill rzuciłem tekst:
"There are so many corpses around"
Dopiero po chwili uświadomiłem sobie jak ten tekst zabrzmiał wypowiedziany przez członka grupy Undeadów, pod wioską Undeadów :)

Grand [ The One And Only ]
Mam pytanie otóż powiedzmy że beta mi sie spodobała :> nawet cholernie bardzo ;> i teraz pytanko beta jest wyłączona 11 luteo czy tam 10 wiec czy musiał bym kupować WoW ?? Czy wystarczy klient bety aby sobie pograc w Final version eu ? Cz musze kupić nową gre orinał bla bla ?
flame [ Generaďż˝ ]
Tak klient bety wystarczy, musisz zdobyć sam klucz do gry, pudełko i płytki są nie potrzebne do grania w WoW'a.
rxb [ Konsul ]
Gambit --------->
ad1) najprawdopodobniej nie "za-share-owaliscie" questa
ad2) jesli wypada naprawde dobry przedmiot to najsprawiedliwiej losowac, w pozostalych przypadkach to poprostu obowiazuje pewna etykieta i generalnie na zmiane sie zbiera co wypada
ad3) zainstaluj sobie interface do WoW'a o nazwie Cosmos
dakota12 [ Ponury Milczek ]
Ojcze Michale, hum4ncry --> mam pytanie o rouge a kieruję do Was bo jak widzę gracie już od jakiegoś czasu tą klasą, ja zacząłem dopiero wczoraj. Jakie profesje byście polecili? Ja na razie wybrałem Herbalism i Alchemy, jakoś nie za bardzo mogłem się zdecydować a leczenie zawsze może się przydać.
Do tej pory EU FN grałem taurenem hunterkiem i miałem skining oraz letherworking ale troszkę brakowało mi jakiegoś w miarę sensownego leczenia i dlatego przy rouge wybrałem to co wybrałem.
aaaa i jeszcze jedno hum4ncry --> "CS, SS, SS" wtf?! ;) - counter strike, secret service, secret service ;) (pamiętaj że dopiero zaczynam grę rouge) :)))
Markarius [ Pretorianin ]
Father Michael
Rogue jest tak samo kiepski w solowaniu mobów jak warrior. no może ma większą szansę na ucieczkę w momencie jak uświadomi sobie że zaraz padnie. Na pewno nie da się go porównać do paladyna. Zresztą paladyna do żadnej innej klasy nie da się porównać.
Kikasek
co do shamana to nie wiem czy może mieć dual wielda. Warrior może od 20lvl.
Generalnie mało warriorów uzywa DW bo to raczej dobre dla damage dealerów a warrior jest bardziej tankiem. Może na casterów bo szybkie, chociaż ja i tak bym preferował 1h + tarcza (shield bash - silence na 6s).
Gambit:
1. zależy od typu questu
2. group loot i losowanie systemem "N", "G"
3. nie ma oficjalnego cennika, sprzedajesz za tyle za ile ludzie kupują

Gambit [ le Diable Blanc ]
rxb --> Dzięki za wyjaśnienia. Pozwól, że się upewnię...
1. Idzie drużyna po Vile Scales. Każdy wziął ten quest samodzielnie od quest givera. Tłuką mobki. W jednym z ciał znajdują przedmiot questowy. Pierwsza osoba bierze, reszta już nie może.
2. Idzie drużyna po Vile Scales. Tylko jedna z osób wzięła quest od quest givera, a następne zrobiła share, dla całego teamu. Tłuką mobki. W jednym z ciał znajdują przedmiot questowy. Bierze piersza osoba i przedmiot zostaje w ciele dla reszty?
Ten Cosmos skąd można wziąć?
rxb [ Konsul ]
link:
Markarius [ Pretorianin ]
nie Gambit
Sa po prsotu dwa rodzaje przedmiotów questowych:
Pierwsyz rodzaj: głowy bossów itp. - są dla wszystkich (drop rate 100%)
Drugi rodzaj: random drop (drop rate poniżej 100%) jest dla jednej osoby z party.
Żadne sharowanie nie ma tu znaczenia. Sharujessz quest wtedy jak jest sharowalny (tzn. nie wymaga dodatkowych przedmiotów, prequestów itp.) i nie ma go inna osoba w party. To ma na celu tylko ejdno - nie trzeba wracać do miasta. Uniknięcie upierdliwości.
rxb [ Konsul ]
Gambit ---------> ad1 to sie chyba zgodze z Markariusem, ze to zalezy od questa, chociaz generalnie kazdy powinien mies mozliwosc podniesienia
btw ten cosmos jest swietny, wiele mozliwosci konfiguracji i wiele dodatkowych informacji (jak np. ceny znalezionych przedmiotow ujawniane od razu w ekwipunku, statystyki i wiele innych)
Gambit [ le Diable Blanc ]
rxb --> Dziękuję :)
Markarius --> No tak...ale jak będę miał item za 5 srebra i walnę cenę 1,5 srebra (bo się nie znam) to też kupią...a ja wyjdę na frajera :)
rxb [ Konsul ]
to prawda a z kasa ciezko na poczatku - trzeba ciułać :)

Gambit [ le Diable Blanc ]
Dziękuję wszystkim za informacje :)
Szkoda, że Beta się tak szybko skończy...
rxb [ Konsul ]
wczoraj przekonalem sie jak wzrastaja sprzetowe wymagania WoW'a kiedy ma sie na widoku kilkadziesieciu walczacych playerow, zreszta pierwsze zgrzyty pojawiaja sie juz podczas lotu nietoperzem czy gryfem. Ewidentnie jest to spowodowane zbyt mala iloscia RAMu bo dysk mi wariowac zaczal. Dla pełnego komfortu gry konieczne wydaje sie byc 1GB pamieci. Moja dodatkowa bolączką jest to, ze moje archaiczne kosci maja 333MHz.
(moja konfiguracja sprzetowa podana jest w opisie, a gram w rozdzielczosci 1280x1024 ze wzgledu na monitor)
Dany26 [ Legionista ]
Mam prosbe gdzie moge znalesc copper bar potrzebuje zeby zrobic bron :)
Mam Mining ale nie moge zrobic prosze o jak najszybsza odp. :)
Gram na final beta pvp7 / Dany / dwarf/ warrior
BrachSon [ Konsul ]
gambit idz do AH daj przedmiot do sprzedania i am ci sie sama cena ustawi (cena bedzie wyzsza niz bys dostal u wendora) a cene BO ustaw 2x ceny wyjsciowej....masz pewnosc ze nie za tanio nie zadrogo :) Mam 31lvl i mam 45G :)
SwenG [ Pretorianin ]
Gambit nie polecam kosmosa, żre pamięć i zasoby, ogólnie zwalnia grę. Lepszę są pojedyncze addony.
Markarius [ Pretorianin ]
no ja też myślę nad rozbudową ramu do 2GB (bo 1GB teraz mam). mnie wkurza dogrywanie lokacji - na 1GB oprócz tego w sumie jest OK. Też gram w 1280x1024.
copper bar
1. kupujesz kilof
2. odpalasz skilla który zaznacza na mapce złoża rudy w najbliższej okolicy
3. kopiesz
3. podchodzisz do miejsca gdzie się rudę przerabia na bary - i robisz z tego bary.

Adamus [ Gladiator ]
BrachSon --> Ta zasada dotyczy tylko zielonych przedmiotów (i to nie zawsze) w przypadku niebieskich cena moze byc kilka-kilkanascie razy wieksza a za niebieski fioletowy mieczyk, który pokazalem w poprzednim watku dostalem od reki 80 golda, chociaz cena wywolawcza na aukcji byla 1,55g
Adamus [ Gladiator ]
nie niebieski fioletowy :-P tylko FIOLETOWY
Markarius [ Pretorianin ]
za fioletowy 80g?
ja za swoją axe (blue) dałem 120g, za fiolet musiałbym u nas zabulić jakieś 600-1000g (mówię o przedmiotach na mój lvl) ;)
rxb [ Konsul ]
gdzie sie odbywaja aukcje, bo jeszcze na zadna nie trafilem i czy w okolicach Undercity tez znajduje sie jakis dom aukcyjny?
donzoolo [ Senator ]
rxv ----------> dom aukcyjny jest w Ironforge i Ogrimmarze, jest jeden neutralny jeszcze ale nic w nim nie ma
Father ----> No coz... ja wtej chwili mam w main handzie daggera
https://thottbot.com/?i=3148
a w drugiej lapce sword o identycznym dps tylko ze zamiast shadow bolta zatruwa czyms tam, nie pamietam nazwy... Nie wyobrazam sobie gry bez daggera... Wpakowalem talenty w drzewko combat i moja walka wyglada tak...
Cheap choot (mam 2 punkty), backstab - nigdy ponizej 200hp nie schodzi, a critici mam nawet po 600 (3 punkty), gouge - mam 5.5 sec z talentow (4 punkty), backstab (5 punktow) i eviscerate - z talentow mam podniesiony dmg jaki zadaje...
z takiej kombinacji wychodzi mi okolo 800 hp zadanych, a przeciwnik mial okolo 8 sekund na uderzanie mnie... potem taktyka podobna, tylko ze wale gouge, backstab, sinstera, sinistera, sinistera a potem zalezy, jak ma z 1/4 zycia to wale kidney na 5 sec i spokojnie wykanczam albo jak wiecej to daje dicrease armor o 1050, wtedy same ctici wchodza prawie ... ^^
moby o 4 lvl wyzej padaja ze strata 50% hp
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Pogralem troche.
Powiedzcie jak to sie dzieje, ze rogue jest taki przepasiony. Gralem Paladynem i Wojownikiem. Tak do 6 poziomu.. Wiec krotko. No ale ..
Paladyn odznaczal sie spora iloscia hapekow i ogolna wytrzymka, ale zabijal najwolniej z trojki.
Wojownik dobrze trzymal i rownie fajnie ciachal.
Ale rogue .. Geez. Nie dosc, ze nic go nie trafialo -> Mobki padaja w kilka sekund.
WTF ?
hum4ncry [ Konsul ]
Adamus
No ja widzialem ta kose i sie nie dziwie ze dostales od razu 80g ^^ :)
BrachSon
Jakim cudem masz tyle kabzy ??
dakota12
CS-cheap shot [od 26 lvl], SS-sinister strike [od 1 lvl]
Co do profesji do wybrales bardzo dobrze, ja mam inzynierie ijest to najlepsza profesja dla rogue z tego co wiem i sam widze, wiele wynalazkow jest bardzo pomocnych, ja pewnie wybiore inzynierie takze w retailu, bo po prostu podoba mi sie maska do plywania <rotfl>. Po 2. inzynier robi fajne trinkety dla siebie, lepszy moze tylko enchanter sobie zrobic, jakis z odpornosciami i innymi bajerami, ogolnie odsylam cie na thottbot.com, poczytaj tam o profesjach, bo duzo tez zalezy od tego czy grasz sam czy z kims, bo wtedy najlepiej jak profesje sie uzupelniaja.
Dany26 [ Legionista ]
Markarius mozesz mi powiedziec gdzie sie dokladnie przerabia na bary bo mam wlasnie copper ore ale nie wiem gdzie to przerobic ;/ jak masz gg to napisz :) moje to 2330753
rxb [ Konsul ]
jaka oplaca sie wziasc druga z podstawowych profesji obok "tailoring"? rozwazam pomiedzy "skinning" (pelno skor sie zbiera podczas walki) i "enchanting" (ale nie wiem ile z tego moze byc kasy - chociazby zaoszczedzonej). Inne sugestie tez mile widziane.
przypomne ze gram undead warlockiem.
donzoolo [ Senator ]
enchanting na gre solo sie nie oplaca, zeby zdobyc lepsze rzeczy do enchantu trzeba zdischantowac naprawde dobre przedmioty.... Nie wiem czy nie bedzie ci szkoda niszczyc niebieskich przedmiotow... Grajac w jakiejs gildii, gdzie ludzi zaopatruja cie w przedmioty to co innego:P
dakota12 [ Ponury Milczek ]
Dany26 ----> stajesz w pobliżu pieca do przetapiania metalu, otwiersz "książeczę" ze swoimi umiejętnościami, wybierasz przetapianie, wybierasz z listy co chesz uzyskać (o ile wcześniej sięczegoś nauczyłeś) i gotowe
Adamus [ Gladiator ]
Markarius --> Mieczyk byl na 36 lev i widzialem bardzo podobny niebieski (tyle tylko ze obnizal armor o 100 na 20 sek a nie na 30 jak moj) i który ledwo poszedl za 30g, to sie nie wyglupialem z cena :P.
Nie wazne jest ile cos jest warte, ale za ile to mozna sprzedac :-)

Markarius [ Pretorianin ]
dakota już ci opisał.
Ja jestem na razie weapon masterem, w przyszłości będę specjalizował się w siekierkach, głównie z tego powodu, iż już mam bardzo rare plany (rare drop z rare boss - tzn. boss w instance ale rzadko się spawnuje, do tego droprate to kilkanaście %) na arcanite reapera.
Patrząc po komponentach to budowa jednego arcaite reapera to jakieś ~500-600g, jak go zrobię zamierzam go opchnąć za conajmniej 800g. Zresztą same plany są warte grubo ponad 100g.

dakota12 [ Ponury Milczek ]
hum4ncry ---> inzynieria .... hmm... a możesz podać parę PRZYDATNYCH ruge przedmiotów, które zrobiłeś dzięki tej profesji? No i kurde jakoś to dziwnie wygląda Undead Rouge z urwaną szczęką jest inżynierem i robi mechanichnego kurczaka - MEGA LOL ;)
Markarius [ Pretorianin ]
Popieram w pełni - inżyniera dla rogue bardzo pasuje.
Jeden przykład walczymy w instance, w party jest rogue, wszyscy padają, rogue zarzuca stealth i jako jedyny gubi agro i przeżywa. Co teraz? Jeżeli rogue jest inżynierem to wyciąga kabelki i ma 50% szans na przywrócenie do życia priesta który już rezznie pozostałych.
Nie mówiąc o innych cool zabawkach. kolega z gildii (rogue zresztą) zrobił sobie pierwszego na serwerze arcanite dragona (trinket item), cooldown 1h, po spawnie broni swojego właściciela przez 1min. Taki dragonik mocno nie wali (za ~100 per hit) ale potrafi przechylić szalę na korzyść takiego rogue :)
Na nieszczęście taki arcanite dragon to koszt około 500g :/
dakota12 [ Ponury Milczek ]
Markarius --> ok, skoro mam 2 głosy ludzi dłużej juz grających w wow za inżynierią dla rouge to wypada sproobować... zawsze coś nowego.... tylko znowu będe musiał się bawić w cholerny minig ;)
Tr0lL [ Konsul ]
Wiekszosc z was pewnie tam zaglada ale i tak zapodam. Doskonale FAQ na temat profesji. Polecam!
hermin [ KoRn - Maniak ]
W jaki sposób i kiedy można mieć chowańca ?

zarith [ ]
ja jestem wielkim fanem herbalismu/alchemii.
po pierwsze, zauważyłem, że produkty są tańsze niz składniki. czyli nie ma sensu robić czegos na handel za pomocą blacksmithingu leatherworkingu i tak dalej - chyba, że sprzedajemy graczowi, ale to raczej przypadek niz reguła. ile mozna sprzedać graczom na przykład crude copper mail? 10?
po drugie, większość profesji produkcyjnych w pewnym momencie jest nieprzydatna nawet dla nas - znajdujemy czy kupujemy itemka lepszego niż dowolna znana recepta.
więc rozwiązania są dwa. albo za pomoca profesji chcemy zarobić kaskę - wtedy wybieramy dwie profesje wydobywcze, np skinning i mining czy herbalism, albo wybieramy coś, co bedzie przydatne do końca - jak inzynieria czy alchemia.
ja wybrałem herb/alchemy. dlaczego? ziółka znaleźć łatwo. dodatkowo, są tereny gdzie rosnie ich masa. jedyne co dokupuję to taniutkie empty viale (20cp za 5 sztuk). przed każdą wyprawą lub po kazdej śmierci pije ich kilka, i mam tak: zwieksza mi się armor, siła, regeneruje hp i manę, mam świetne rejuvenation potions (leczą hp i manę). produkuję to w tak zastraszającej ilości, że jestem w stanie zestaw 15 najpotrzebniejszych potioonków (5 strenght, 5 armor, 5 healingów) dać każdemu w drużynie bez uszczerbku na zapasach. a jak się okaże, że prawie nic nie zużyłem a mam na przykład ponad 20 sp w ziołach - luz:) kaska zawsze się przyda:)
wszystko to robie na 16 na razie poziomie, herbalism 110 alchemia z 80 czy 90. widziałem zaawansowane recepty i wiem, że bedę alchemii używał aż do końca.

dakota12 [ Ponury Milczek ]
hermin ---> sorry ale ludzie CZYTAJCIE !!! w tym wątku już ktoś na to dopowiadał, może by tak poczytać troszkę ? Zadawłeś juz to pytanie i otrzymałeś na nie odpowiedź. MOże wydrukować i wysłć poczta? ;)
odpowiedział ci Bajt o godzinie 19:13 w dniu wczorajszym !@!@!@!@!@!
dakota12 [ Ponury Milczek ]
zarith ---> mi osobiście zielarstwo i alchemia pasują, a po prostu nie wiedziałem czy znajdzie się coś lepszego dla rouge.
Siedzę od jakiegoś czasu i czytam wszystko co uda mi się znaleźć nt. inżynierii i nie mogę pozbyć się wątpliwości. W większości FAQ, poradników i dyskusji polecanymi profesjami dla łotrzyka są Skining/Letherworking orz Herbalis/Alchemy.
a jak czytam o inżynierii to coraz bardziej się boję ;). Poza kilkoma, dosłownie kilkoma, rzeczami, które może zrobić inżynier nie widzę nic co mogło by mi się przydać (przy mojej oczywiście bardzo ograniczonej wiedzy nt. rouge i inżyniera)
Sir klesk [ Sazillon ]
poczatek, wsyzscy do BB -->>
Sir klesk [ Sazillon ]
tutaj juz w Ratchet ruszamy w strone XR
Sir klesk [ Sazillon ]
jeszcze fotka z Ratchet

zarith [ ]
podstawowym minusem jest to, że gadżetów mogą używać tylko inżynierowie. więc zapomnij o jakimkolwiek handlu - wszystko to, co robisz, robisz dla siebie. podstawowym plusem jest to, ze za pomocą inżynierii można emulować zdolności innych klas - np wspomniane wyżej wskrzeszanie. czasami bywa nieocenione.
Sir klesk [ Sazillon ]
do Crossroads coraz blizej a nas przybywa :D

Sir klesk [ Sazillon ]
chyba sie nas spodziewali :))
Sir klesk [ Sazillon ]
i ostatni screen... regularna bitwa ;)) wiecej nie mam bo nie bylo czasu robic.
jozef911 [ Chor��y ]
Od pre orderu mineła masa czasu, za 9 dni premiera, wszyscy w bety pogrywaja itp. Czy wiadomo już coś o dodruku CE??
dakota12 [ Ponury Milczek ]
zarith --> no właśnie, na tej profesji nie zarobię a raczej będe musiał przeznaczać spore sumy na komponenty do gadżecików .... to w takim razie na czym zarobie żeby kupować ;)), narazie bliz nie wprowadził do gry "najstarszego zawodu świata"
z drugiej strony właśnie gadźeciki .... no miło jest mieć coś czego nie może używać nikt z inna profesją lub chociażby wiewiórę :) nic nie robi, do niczego się nie przydaje, po prostu jest fajna :)

Markarius [ Pretorianin ]
mortar, granaty też sieją popłoch szczególnie wśród strachliwych alliantów ;)

rxb [ Konsul ]
Sir klesk ---------->
ad ostatnia fotka - "regularna bitwa" dla twojego sprzetu, niezly "slideshow" miales ;)

Grand [ The One And Only ]
Apropo mojego posta wyżej :> żeby mieć key to trzeba miec wersje pudełkową orginał dobrze rozumuje :> czy da sie keya skąd indziej ? ?
rxb [ Konsul ]
Grand ----> inaczej sie nie da jak kupic te gre zeby miec klucz
Markarius [ Pretorianin ]
grand:
musisz po prostu kupić oryginalną grę.

Grand [ The One And Only ]
orginał sie ceni w polsce po premierze 200 zł ; / ? tak jest we wstępnaku ale czy to cena gry z USA czy na nasze już po premierze
rxb [ Konsul ]
cena to dokladnie 199zl
ja mam zarejestrowany elektronicznie Warcraft 3 TFT wiec zaplace tylko 159 zl :)
rxb [ Konsul ]
...hehe "tylko" :)
jesli mozna powiedziec "tylko" o 159zl :)
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Gdzie sie wlacza wyswietlanie fpsow w grze ?
Snit [ Legionista ]
Ja mam pytanie odnosnie róznych przedmiotów "pierdolek" po zabiciu wroga, mozna wziasc, jakies kly, oczy, czasami jakies zielsko (ktorego nie zjesz) badz inne dziwaczne nieprzydatne ''cos'' no i wlasnie, czy aby nie przydatne? moze mi ktos powiedziec co z tym mozna zrobic (procz sprzedania) bo nie wiem czy opylac czy niektore trzymac dla siebie :P

Kikasek [ Konsul ]
Mam pytanie do tych co graja rougami:
Jaka role spelnia w teamie rouge oprucz tego ze bije najwiekszy dmg??
zarith [ ]
kikasek --> damage dealer i scout (chodzi ukryty i obcenia gdzie jakie mobki są)
snit --> część z nich potrzebna jest do questów, część do produkcji czegośtam... ale głównie na handel

zarith [ ]
zapomniałem napisać - bardzo fajnie nabija sie exp na wschód od ironwind (koło jeziora loch). 17 poziom zrobiłem w może godzinę? może półtorej.... fajne questy za dużo xp i spokojnie do wysolowania. a oto zmęczony paladyn odpoczywa w goldshire:)
Kikasek [ Konsul ]
zarith ---> Malo Rouge robi w teamie ale chyba zapomnialesdodac ze wali stuna na moby

zarith [ ]
kikasek --> bo nie opisywałem wszystkich umiejętności łotrzyka, tylko napisałem o tych, które według mojej oceny robią go wartościowym i niezastąpionym członkiem grupy. bo stunować to prawie każdy może... nawet paladyn, chociaz tylko na chwilkę ;>
Kikasek [ Konsul ]
zarith--> no ta ale patrzec na przeciwnikow z dala moze tez priest lub shaman :)
A tak wogole jaki dps maja najlepsi rougowie na 60 lvl?
Wybacz ze cie tak wypytuje ale teraz mam dylemat albo rouge albo shaman....

zarith [ ]
tego nie wiem - najwyższa moja postać miała level 30-ty i był to orczy wojownik ;> popytaj padre, on zdaje się łotrzy zaciekle:)
HopkinZ [ Senator ]
No to ja one more time:
czy da się jakoś efektywnie połączyć rouge walkę sztyletem.mieczem + łuk ?

..::capsel22::.. [ Konsul ]
4 pytania
1. jak sie wlacza fps?
2. jak sie robi screeny w WoW'ie, jest jakis przycisk czy trzeba poprzez painta?
3. gram na servie pvp i chcialem sie dowiedziec gdzie sa teretoria gdzie automatycznie sie wlacza pvp i mozna lac tych z przymierza ]:->
4. czy jak wejde np. do Stormwind'u to moge nawalac krasnoludy? czy tylko tych z pvp enabled ?
zarith [ ]
@2. printscreen. screeny w formacie *.tga znajdziesz w podkatalogu screenshots
sabdajm [ Pretorianin ]
Mam kilka pytań
1. Znalazłem jakąś tam branzoletkę, która według opisu wymagała lvl 5 bodajże i niestety nie mogłem jej założyć. O co chodzi? Mój krasnolud paladyn ma lvl 9 jakby co.
2. Czy da się rozmawiać na privie, z jedną osobą?
3. Od kiedy można używać broni bądź bomb i jaką umiejętność trzeba mieć do tego, będąc krasnoludem paladynem?
I kilka uwag co do gry. Jestem zachwycony ogromem świata i jego różnorodnością. Niestety narazie działam w krainach śniegu i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę takie krajobrazy jak ze scrrenów donzoola :)
Jedyny zarzut mam do samego typu gry. Narazie bardziej mi przypomina ona tryb single player - biegam sobie po świecie, wykonuję questy i widzę innych graczy robiących dokładnie to samo. Na tych niskich poziomach prawie w ogóle nie ma kooperacji. Wszystkie zadania można wykonać samemu, nawet wygodniej jest tak robić, bo zbiera się więcej expa.

Sloug [ Pretorianin ]
donzoolo -----> uzywasz jakiegos moda że masz taki interface? jesli tak to skad go wziąc?
donzoolo [ Senator ]
1 - ctrl + r
2 PrtScn
3 wow.gamepressure.com - tereny z zoltym kwadracikiem maja PvP enabled bez pytania, tzw contested
4 tylko te co ciebie zaatakuja
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Czy moglby mi ktos z Was przyblizyc roznice miedzy serwerami
pvp
normal
rp
I stawke walutowa, tzn ile copper to ile silver i gold itp.
donzoolo [ Senator ]
PvP - sa terytoria contested gdzie horda i przymierze lubia sobie przeszkadzac w grze
normal - nie przeszkadzaja sobie w grze
rp - serwer gdzie wymaga trzymac poziom jeyzka i zachowania odpowiedniego
100 c = 1 s
100 s = 1 g
10000 c = 1 g
..::capsel22::.. [ Konsul ]
=-> donzoolo
dzieki wielkie :) piwko dla ciebie :D

donzoolo [ Senator ]
sloug - wow.gry-online.pl - na stornie glownej niezbednik po prawej stronie, 1 link od gory
HopkinZ [ Senator ]
Donzoolo--->
ale na normal są jakiś, siakieś wypady na cudze terytoria w poszukiwaniu bitki z zywym graczem :)?
donzoolo [ Senator ]
HopkinZ ------> Te screeny z Raidu co ja dawalem i SIr Klesk to sa z Raidu na Crossroads w Barrens, gdzie flaga jest hordy, czyli oni musza najpierw zaatakowac
na przyklad ------------>
tutaj ustawilismy sie w ratchet, neutralnym miescie w Barrens
donzoolo [ Senator ]
<edit dla ubogich:)>
Nie wie ktos jak wylaczyc wyglad helmu/czapki ? nie podoba mi sie moja nowa niebieska :/
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Na serwerach Normal i Rp nie ma raidow na terytorium wroga ?
Zalozmy ze jako paladyn poplynalem na terytorium orkow. Na serwerze rp.
Moge atakowac ?
donzoolo [ Senator ]
Maevius -------> Nigdy nie gralem na zadnym z tych serwow... Moze jak wprowadza Battlegroundy to beda jakies walki FvF, ale teraz to nie wiem... Na pewno nie mozesz zaatakowac jako pierwszy
sabdajm ---->
1. Hmmm, dziwne troche, w sumie Palki moga chyba Mail od poczatku nosic...dziwna sprawa
2. Tak, da sie... Zeby ze mna np pogadac musialbys wpisac: /w DonZoolo Czesc
wtedy u kogos wyswietli sie cos takiego: sabdajm whispers: Czesc
3. Broni mozesz uzywac jesli spelniasz wymagania co do lvl i umiejetnosci klasowych... Bedac kaplanem nie bedziesz mogl machac 2recznym toporem i beda wojen nie bedziesz mogl uzywac lasek dla magow :P
Co do uwag - pierwsze miejsca sluza tylko i wylacznie do szybkiego ich opuszczenia... Przez jakichs 30 lvl pierwszych gra jest identyczna dla prawie wszytskich lduzi, kazdy ma te same rzeczy z questow itp... Potem kiedy stac sie na to lvl zeby pojsc chociazby Do Gnomereganu czy wyzej levelowych Scarlet Monastery, Razforen Deeps czy Uldamanu to gra zaczyna piekniec... MAsz szanse ze wypadnie jakis uber przedmiot akurat dla ciebie i ty go zalozysz, ale taka sama szanse ma kazdy kto tam idzie.... Jednak procentowe droppy wynosza okolo 2% na przedmiot, dlatego zeby zdobyc cos fajnego dla siebie trzeba pojsc kilka razy...

Thrallik [ Pretorianin ]
Hej, ja mam inny problem...ciagle mnie wywala z serwera, czasem tuz po dolaczeniu gry, czasem po godzinie. Probowalem juz roznych realmow, efekt ten sam. Latency mam na poziomie 300 ms...
Nie wiecie co moze byc tego powodem ? Z gory dziekuje za jakiekolwiej sugestie....bo ja po prostu chce sobie pograc w WoW-a !! :)
HopkinZ [ Senator ]
Thrallik--->
może byś przybliżył jakiś komunikat z błędem :)?

Thrallik [ Pretorianin ]
Hopkinz, mysle ze komunikat zbytnio pomocny nie bedzie ale dobra ;)
Brzmi on "Disconnected from server" :D I nic wiecej nie pisze heh.
Dostalem konto do WoW-a od jednego z GOL-owiczow i zauwazylem ze korzystalo/korzysta z niego kilka osob...Mozliwe ze w momencie kiedy ja jestem zalogowany i ktos nowy probuje sie podlaczyc do tego konta gra mnie wywala umozliwiajac wejscie tamtej osobie. Ale wydaje mi sie to dosc mocno naciagane, mysle ze gierka predzej wyswietlilaby 2giej osobie komunikat ze ktos juz jest zalogowany na to konto....no ale kto wie....popadam w desperacje i kazda teoria z chwili na chwile wydaje mi sie coraz bardziej realna ;)

Kikasek [ Konsul ]
Pytania do FM:
1. Jaki ma dps rouge na 60 lvl?
2. Czy rouge z zajebistym stuffem ma szanse pokonac moba 5+ lvl?
3. Czy rouge jest mile widziany w teamie?
4. Jak sie gra rougem? :P
Pytanie do Markarius:
1. Jaki ma okolo dps warrior z 2 mieczami 1h lub jednym 2h (zalerzy co bije wiekszy dmg) robiony na fury lub arms (zalerzy co zwiekszy bardziej dps)
Wielkie dzienki z gory!

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]
Proszę o pomoc. Otóz ja gram człowiekiem a mój kumpel elfem. No i on musi sie jakoś do mnie dostać albo ja do niego. No i tak ja próbowałem do niego się dostać. Od ironforge parłem najpierw na północ potem na zachód żeby dostać się do morza. NO ale własnie tam było jakies przejście które mi wyglądało na przejście pod ziemią ale tam stały takie gnomy odporne na magie ą ze ja jestem magiem a one i tak miały wyzższy poziom ode mnie to mnie madafaki udupiły:) Jak kumpel moze się do mnie dostać???? BO chyba wystarczy odkryć nowe miasto a potem mozna się już normalnie gryfonami transporrtować tak"?

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]
a tak w ogóle to
Filevandrel | Aldcora | Przymierze | EN FInal Beta 1 (normal)

Sloug [ Pretorianin ]
donzoolo -----> thx a lot
Nazgrel [ Jedi ]
Siódemka padła ;] Dobrze, że przynajmniej w mieście byłem.
Donzoolo --> Nie wie ktos jak wylaczyc wyglad helmu/czapki ? nie podoba mi sie moja nowa niebieska :/
Esc, Interface Options i tam są dwie pozycje do odznaczenia- pokazywanie czapki i płaszcza.
TheAnswer [ Quetzal ]
Czyli jużnie ma możliwości grania serwie 7. A czy da się przegrać jakoś postaść żeby się nie skasowała i grać na innym serwie??

Silver Fox [ spamer ]
Eeee. Wyłaczają serwery już?
TheAnswer [ Quetzal ]
Da się jakos przegrać postac żeby jej nie starcić???

Kikasek [ Konsul ]
Odpowie mi ktos kto choc troche sie zna na rzeczy???? :
Jaki ma mniej wiencej rouge DPS????????????????????

hermin [ KoRn - Maniak ]
Właśnie zacząłem grać Rogue i bardzo mi sie podoba.
hermin [ KoRn - Maniak ]
A i co zrobić żeby mieć zwierzaka ? Dodam , że mam level 4.
dakota12 [ Ponury Milczek ]
donzoolo ---> odnośnie wyłączania widoku hełmu (nie wiem czy ktos odpowiedział, nie mam czasu czytac) z tego co wiem możesz go wyłączyć tylko zewn. progsem, np. cosmosem - ja w cosmosie mam taką opcję
Kikasek [ Konsul ]
"Highest i have ever gotten my DPS was 3300 soemthing with a lvl 60 rogue and blade flurry, slice and dice, and adren rush. I critted an Eviscerate for 1800 dmg and procced a Thrash blade crit, so it was more luck than anything."
CZy to mozliwe???
Marcinwks [ Andrzej Kmicic ]
hermin---> musisz się udać do pet's trainer'a.

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]
Mag może dostać swojego zwierzaka??? a tak w ogóle to gram sobie magiem mam dzisiaty poiziom i zaczlaem pakowac talenty w ogień. Dobrze robie???:)
Nazgrel [ Jedi ]
dakota12 ---> Nie trzeba instalować cosmosa, wystarczy wyłączyć to w opcjach interfejsu. Jestem pewny, dzisiaj sprawdzałem.
Nazgrel [ Jedi ]
Filevandrel ---> Mag nie może mieć zwierzaka, chyba, że do takowych zaliczyć węża, mechaniczną wiewiórkę albo papugę :P Ja mam 15 poziom maga, na razie wszystkie talenty wrzuciłem w fire, żeby mieć 10% szansy na stun, i całkiem często wychodzi. Jeden punkt moim zdaniem zmarnowałem, wrzuciłem go w Arcane, a mogłem przeznaczyć go lepiej. Na razie zreszta nie bawie się w jakieś tam buildy, za mały poziom mam i za mało czasu. Na to przyjdzie czas w retailu ;)
Glenn [ Konsul ]
hermin -> najpierw musisz mieć lvl 10 wcześniej nie bedziesz mógł mieć zwierzaka, poza tym nie do pet trinera tylko musisz wykonać quest dla Huntera w którym uczysz się tamoawć pet-y itp.

Forgotten [ Pretorianin ]
hymm, cos niedobrego sie dzieje z serwerami...
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Ta gra jest piekna..
donzoolo [ Senator ]
na 6 podobno mieli 200 osob w rajdzie, z czego ponad 100 40+.... dlatego padly serwy :P
co do widoku wylaczylem juz jakos :D ale dzieki...
a co do DPS mojego rogue to na 41 lvl mam srednio 120 dps.... critici leca po 600
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
donzoolo -> Ile mniej wiecej godzin gry wymagalo dobrniecie do 41 lvlu ?

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]
Nazgrel- ja wladowalem wlasnie narazie ejdne punkt w stuna. I kupilem sobie jakis czas zajebisty z lodu. Tak9i co przywiazuje do podloza;
rxb [ Konsul ]
jakies jaja sie dzieja z serwerami - 2 razy zawiesilo rozgrywke, a teraz nie mozna sie zalogowac. dzwonilem do kumpli i oni tez maja takie problemy.
donzoolo [ Senator ]
spotkanie gildiowe :P --------------------->

hermin [ KoRn - Maniak ]
Dzięki Marcinkws i Glenn , a ja widziałem gościa co na 4 levelu miał zwierzaka.

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]
hermin ----> może warlocka, który pomykał z jakimś minionem :) Hunter nie może mieć zwierzaka poniżej 10 lvl :-)

kanold [ Legionista ]
Gdzie mogę nauczyć się urzywania broni palnej? Najlepiej gdzieś w Ironforge lub Stormwind.

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]
Co do świeżo upieczonych Hunterów.
Weźcie sobie jakiegoś peta (powiedzmy kota) i go szkolcie normalnie - jako głównego. Co jakis czas odstawcie go do "stajni" (w każdym mieście jest Stable Master), miejsce kosztuje 5s, a następne 5 g :P A potem idźcie tame'ować np. skorpiona. Połaźcie z nim trochę i pobijcie sie z czymkolwiek :) Dopóki nie pojawi Wam się komunikat że nauczyliście sie nowego czaru np. Claw. Potem go abandonujecie i wracacie po kota i możecie go wytrenować w nowej umiejętności - Claw :)
Oczywiście one tez mają swoje lvl - więc nie nauczysz się Claw lvl 4 od skorpiona lvl 7 :)
Oprócz standartowych umiejetności czyli Growl i to_drugie_nie_pamiętam ;) mozna się nauczyć Claw i Bite. Trzeba tylko załapać się na zwierzaka, ktory ich używa :-)
Niestety nie mozna nauczyc się (i zwierzaka) powalania ;((((
Pisze o tym, bo sporo hunterów nie wie o tym :)

Bajt [ ]
WTF??
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Ahahah lol.
fanlegii79 [ Konsul ]
Wlasnie gralem sobie w final beta euro i... Chcialem zrobic emote i wylaczylo mnie z serwa. Przypomnialo mi sie ze ktos pisal ze emotki z amerykanskim wow, sie wywalaja. Probuje sie zalogowac , a tam pisza ze musze zaplacic wiecej, bo wykorzystalem kredyt? Final beta sie juz skonczyla, czy popsulem sobie konto emotka?
fanlegii79 [ Konsul ]
Hmm, juz jest ok ale troche sie zdenerwowalem.
Logan [ Bad Medicine ]
donzolo -> na serwerze 7 był raid złożony z 3 grup. Ostatnia była pełna w ok. 80%. Tylko że lagi/fps takie że nie dało się grać :(
Poza tym czy ktoś mi poleci jakąś dobrą nakładkę na WoW? Tylko nie chcę takiej która zwalnia grę, więc cosmos odpada. Potrzebuję tylko minimum jednego dodatkowego paska na skille, reszta "wodotrysków" jak DPS itp. jest zbędna. Czy jest coś prostego i nie zwalniającego gry?

Marcom [ Junior ]
Tez mi poakzuje, ze musze zaplacic. Mam nadzieje ze tylko servy padly...
Sciagalem klienta gry od piatku i kilka godzin temu dopiero sciagnal sie w calosci...
Maevius [ Czarownik Budyniowy ]
Powtarzam pytanie:
Czy na serwerach Normal i RP moga odbywac sie raidy.
HopkinZ [ Senator ]
Jedno pytanko---->
może ktoś tutaj wstawić zwykłe interefejs, podstawyw w grze oraz screena z tego przerobionego przez COSMO ?
Father Michael [ Padre ]
Nowa czesc