GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

radeon 9550 vs. geForce 2MX aż taka różnica wydajności? 3DMark2003

01.02.2005
01:00
[1]

znany-banita [ Pretorianin ]

radeon 9550 vs. geForce 2MX aż taka różnica wydajności? 3DMark2003

Miałem GeForcea2 MX400 a teraz zamontowałem tego Radeona Gigabyte 9550. W 3Dmarku miałem na dźiforsie 155 punktów a na radeonie mam 2150 punktów. to wogóle możliwe? A wogóle może ktoś wie o co chodzi z tymi punktami, jak to się bierze pod uwagę bo jakoś nie wierzę że proporcjonalnie do tych punktów radeon jest lepszy kilkanaście razy od geforcea
pozdrawiam

01.02.2005
01:07
[2]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

no przecież, normalka ze R9550 jest duuuuuuzo lepszy od tego gf'a

01.02.2005
01:11
[3]

znany-banita [ Pretorianin ]

eloe nie aż tyyyyyyyyyle.....

01.02.2005
01:14
smile
[4]

pablo397 [ Pretorianin ]

hehe, nie dziw sie. GF MX byly (sa) strasznie okrojone a R9550 to juz cos jest, troszke mocy pod układem siedzi :)
co do 3DMark'a to na wynik koncowy ma wplyw ogromnie duzo czynnikow, nie tylko sama grafa.liczy sie cala pozostala konfiguracja kompa, aktuale sterowniki a takze jakie programy masz aktualnie w pamieci.punkty sluza jako porownanie roznych konfiguracji komputerow aby zobaczyc ktora (konfiguracja) jest wydajniejsza, ale nie zawsze przeklada sie to na wydajnosc w grach.wynik z testu 3DMark'iem nalezy raczej traktowac orientacujnie a nie jako wyznaczik mocy komputera. i zawsze staraj sie robic pare testow i wyniki usrednic.

01.02.2005
01:15
[5]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

chlopie jasne ze to jest mozliwe :] gf2 nie obsluguje directa 8 albo nawet 7 wiec czego chcesz. radek obsluguje juz directa 9, a w 3dmarku2003 to przede wszystkim wiekszosc testow jest na nim oparta. Zreszta co sie martwisz :) powinienes sie cieszyc. Ja sam sie przezycilem z gf2 mx400 na radka 9550 xt ale od gecuba i widze kolosalna roznice. pona 3500tys w 3dmarku 2003.

01.02.2005
01:17
[6]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

cos mi nie pasowalo :P powinienem napisac 3.5tys a nie 3500tys :) ide lepiej spac

01.02.2005
01:21
smile
[7]

pablo397 [ Pretorianin ]

:))))

01.02.2005
01:21
smile
[8]

CHESTER80 [ no legend ]

he he, chyba każdy cieszy buźkę jak zmieni sobie kartę i widzi kolosalne różnice w testach.

01: Twoja poprzednia karta ma układ graficzny z czerwca 2001 roku. Twoja nowa karta ma układ z 2004 roku...
02: Poprzednia karta ma zapewne obsługę DirectX7, twoja nowa karta obsługuje DirectX9...

Coś jeszcze jest nie jasne ? :)

01.02.2005
13:23
[9]

mrEdDi [ ShoguN ]

hehe ja tez mialem roznice bo mialem na poczatku nVidia riVa TNT2 32mb model 64 i w 3dmarku 2003 wyszlo mi 398 pkt a teraz mam ATI Radeona 9250 128mb/128bit i mam 1546 :D tez roznica :D

01.02.2005
13:31
[10]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

CHESTER80 ---------> GF 2MX chyba jest z 2000 roku, bo swoją kartę (Leadtek Winfast GeForce 2 MX) kupiłem we wrześniu 2000 (karta ma już ~4,5 roku).

01.02.2005
13:49
[11]

Ptosio [ Legionista ]

A na dodatek Mx to jest budżetowa wersja, więc ma wydajność zbliżoną to kart poprzedniej generacjii:P

01.02.2005
14:42
smile
[12]

dziku86 [ The Cure ]

kiedys kupel se kupil gf2mx i byl gorszy od mojego geforce256 , ale on mi nie mogl uwierzyc :)

01.02.2005
14:45
[13]

iNfiNity! [ Senator ]

znany-banita - jak podkecisz tego radka, to będziesz miał około 3000 pkt :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.