GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanko do znawców PHP

01.02.2005
00:24
smile
[1]

Grzybiarz [ Badacz Ściółek ]

Pytanko do znawców PHP

Mam pytanko chcę zrobic taki skrypcik żeby komputer o numerze IP xxxxxxxxxx nie mógł wejśc na ta stronę. Mozę ktos mi pomoże ?? Nie wiem w ogóle jak zacząc a PHP to ja umiem tlkyo podstawy. Dzięki.
M.

01.02.2005
00:36
[2]

Sephion [ One Winged Angel ]

Najlatwiej bedzie tak:

<?
if($HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"] == "xxx.xxx.xxx.xxx")
die("Brak dostepu");
?>

01.02.2005
00:50
[3]

Grzybiarz [ Badacz Ściółek ]

kit wie co to znaczy ale mam nadzieje że zadziałą :D DZIĘKI
a jeeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to prosze walic :D

01.02.2005
09:50
smile
[4]

Regis [ ]

Jakby z jakiegos powodu nie dzialalo (niektorzy nadgorliwi admini blokuja stara nomenklature), to zamiast

$HTTP_SERVER_VARS['REMOTE_ADDR']

daj

$_SERVER['REMOTE_ADDR']

Innych propozycji raczej juz nie bedzie, bo to jest najprostsza i dosc skuteczna metoda (mozna ja ominac np. za pomoca proxy, ale na to juz nic nie poradzisz, choc sa skrypty ktore i z tym podobno sobie radza - ja sie z takim czyms nie spotkalem - zwykle serwery proxy blokuja informacje o tym jaki IP z nich korzysta, wiec sprawdzanie zmiennej ktora za to odpowiada mija sie z celem)

01.02.2005
09:57
[5]

Grzybiarz [ Badacz Ściółek ]

a znacie jakieś darmowe tego k i obsługHwe serwery z obsługa PHP Jakie polecacie ??

01.02.2005
10:01
[6]

Grzybiarz [ Badacz Ściółek ]

Boże jak to sie opublikowało :| Coś mi Opera szwankuje :/

A teraz normalnie mam nadzieje

A znacie jakieś darmowe serwery z PHP konta nie muszą być duże. Wystarczy nawet 1mb chodzi mi o to zeby wrzucić tam 2 skrypty :) Dziei narazie

01.02.2005
10:31
[7]

iKzIvaeEr [ l33t ]

Grzybiarz -> serwer z linku. Niby nieograniczone miejsce, php jest, ale max wielkość pliku to 250kB

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.