qweta0 [ Centurion ]
wypaczony dźwięk
ostatnio zupełnie zmieniła mi się jakość dźwięku, tz dźwięk stał się jakby metaliczny i słychać to na różnych playerach i w grach, raczej nie instalowałem niczego, ani nie zmieniałem żadnych opcji kiedy to się stało, mam kartę sb live! 5.1 i głośniczki mediatech 5.1, ktoś ma jakiś pomysł, co się mogło stac?
qweta0 [ Centurion ]
up
Weakando [ Senator ]
qweta0 ---> Sprawdź na słuchawkach... Jeżeli nie ma tego to coś z głośnikami jeżeli jest to trzeba szukać dalej.
mrEdDi [ ShoguN ]
sprawdz karte czy sie czasem nie zakurzyla za mocno lub czy sie nie odlączyła częściowo ! albo sterowniki sie zkonfigurowaly same na gorsze ! i teraz masz takie szumienie ! lub zobacz czy kabel od głośników nie jest w jakimś miejscu przecięty lub przegryziony
qweta0 [ Centurion ]
na innych głośniczkach i kablu tak samo chodzi, sama karta jest dobrze podłączona, a na stronie sound blaster w autoupdate wykrylo mi prawidlowe sterowniki, jeszcze musze sprobowac podłaczyc na wbudowanej w plyte karcie, ale nie wiem jak ją teraz zainstalowac...
VmacV [ Konsul ]
odinstaluj ta co masz i potem w biosie w integrated per-costam ustawiasz enabled do onboard sound tak jest U mnie a u Ciebie moze byc inaczej zalezy od mobo
qweta0 [ Centurion ]
dźwięk praktycznie sam sie naprawił jak wyłączyłem i włączyłem sterowniki do karty dźwiękowej, dziwna sprawa...