GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: kolorowe fotografie z I WS (F)

30.01.2005
07:52
[1]

strelnikov [ Pretorianin ]

Forum CM: kolorowe fotografie z I WS (F)


Zainteresowani I WS w obiketywie niech odwiedza dalej podany link:

https://www.militaryphotos.net/forums/viewtopic.php?t=35524

warto zobaczyc zestaw wielu KOLOROWYCH fot z tego okresu !

01.02.2005
14:51
smile
[2]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Heh, wyglądają jak dioramy... tak jakoś... sztucznie :-)
Ale generalnie są świetne :-)

01.02.2005
15:24
smile
[3]

Hanoverek [ Konsul ]

Super!

01.02.2005
15:28
smile
[4]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Najfajniejszy jest chyba kibel polowy pomalowany w maskujące łaty :-)

01.02.2005
15:34
smile
[5]

Szenk [ Master of Blaster ]

Super zdjątka. A czytaliście ostatni post w tamtym wątku?

Those pictures are not recolored. Recolored photos from that time are very distinguishable for almost white skintones and shoddy colorjobs. Those are very famous pictures created by way of the Paget Plate System, one of the first few "true color" photography technologies.

01.02.2005
15:38
[6]

Hanoverek [ Konsul ]

no wlasnie . Czy ktos orientuje sie czy wtedy istniala taka technologia?
tak sie troche czuje jakbym ogladal zdjecia z dziewietnastego wieku ( w kolorze) , kurcze time machine .



Ksiadz jest super.

02.02.2005
03:33
[7]

strelnikov [ Pretorianin ]

Hanoverek --> zobacz wpis Szenka (cytat z posta) oraz 1 posta na tamtym formu. Facet pisze , ze "These pictures are available on the French Ministry of culture website. Color photagraphy was invented in 1903, yet due to the expense of color prining many of these fascinating images were lost to time, that is until recently." Sam sie nad tym zastanawialem ale wydaje sie - po zapoznaniu z postami dyskutantow - iz francuski odpowiednik naszego Ministerstwa Kultury na swojej oficjalnej stronie ne publikowalby koloryzowanych zdjec bez informacji o tym;) Zreszta Szenk zwrocil na to uwage - cytuje post wyjasniajacy ich "kolorowy" charakter;)

Zaraz gdzies jeszcze mialem niemiecka kolorowa fote U-BOOTa z tego okresu - jak znajde to ja zaraz opublikuje




02.02.2005
03:48
[8]

strelnikov [ Pretorianin ]

Chmmm... nie moge jej znalesc tymczasowo ale natrafilem na cos innego ! Obok fota ... holenderskiego okretu podwodnego w kolorze. Jesli dobrze pamietam sciagnalem ja ze strony marynarki wojennej NL - byla KOLOROWA!

02.02.2005
05:13
[9]

strelnikov [ Pretorianin ]

elf --> che che a to dobre , dopiero teraz zwrocilem uwage ze te deski od latryny maja maskowanie naniesione, no latryna wazna sprawa;))

02.02.2005
07:15
[10]

Hanoverek [ Konsul ]

kurcze,niektóre zdjęcia miasteczek - troche podobne do starszych dzielnic mojego miasta(dolny slask).Wszystko hmm takie realne - aż człowiek dziwnie sie czuje wiedząc że te osoby są już hm ducham (te pielegniarki w bialych strojach)i.Czasem sie zastanawiam kim byli ludzei ktorzy kiedys mieszkali na moim podworku.....

02.02.2005
08:02
[11]

klod____ [ Generaďż˝ ]

te fotografie sa kolorowane - podobnie jak niektore czarno biale filmy

w czasie 1 wojny swiatowej nie istniala chyba kolorowa fotografia - no chyba ze w warunkach labolatoryjnych,

jesli dobrze pamietam to kolorowa fotografia pojawila sie w latach czterdziestych dopiero,
w domu ma ksiazke w ktorej jesli nie zapomne to sprawdze - odpalam google i...

1862 Fotografia trójbarwna (nakładane przezrocza barwne) Ducos de Haurona
1891 Zdjęcia trójbarwne dokonane bezpośrednio jednym aparatem (G. Lippmana).
1907 Płyty do zdjęć w barwach naturalnych - autochrom

i wreszcie
1938 Agfacolor Film

z czego wynika ze mozna odnalesc XIX fotografie kolorowe........ choc byly w tamtych czasach raczej eksperymentami naukowymi ;)

02.02.2005
08:59
[12]

strelnikov [ Pretorianin ]

klod --> no tak chyba jest ... nawet w ksiedze wynalazkow znalazlem dodatkowo ze w 1908 powstala kinematografia kolorowa - wprowadzona przez G. A. Smitha.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.