GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pooglądaj świat

29.01.2005
20:52
[1]

GSi [ Pretorianin ]

Pooglądaj świat

Jest programik dzieki któremu mozna oglądać cały świat:)

https://worldwind.arc.nasa.gov/download.html

Zaraz bede ściągał - zajmuje 168MB
Przykładowe zdjęcie Okęcia: www.wob.desk.pl/okecie.jpg

29.01.2005
20:53
[2]

...NathaN... [ The Godfather ]

Jakoś w to nie wierzę.

Sciągnij i powiedz, czy to nie 'fake'.

29.01.2005
20:54
[3]

BBC BB [ massive attack ]

...NathaN... hehe, niech on odwali cala robote, zebys sie nie musial meczyc ;]

29.01.2005
20:54
[4]

GSi [ Pretorianin ]

Ten screen jest zrobiony przez kolesia z mirca

29.01.2005
20:55
smile
[5]

...NathaN... [ The Godfather ]

BBC BB --> A co żeś myślał ? ;)

29.01.2005
22:01
smile
[6]

Riven [ infamousbutcher ]

Jesli jest sygnowane logo Nasa, to watpie, zeby to byl "fake". Sciagam, jestem bardzo ciekaw jak to wyglada. 3D obraz calego swiata? Niezle sie zapowiada.

29.01.2005
22:03
[7]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

Też ściągam, ale coś wolno idzie, 20 kB jeno :/

30.01.2005
01:03
smile
[8]

tomirek [ ]

niesamowity program :) Widac nawet stadion dziesieciolecia i np port rybacki we Wladyslawowie :)
Poza tym programik ma cala mase fajnych bajerkow jak laczenie sie z internetowa encyklopedia Wikipedia, ogromna baze animacji i innych pierdolek :)

GSi --->>> wielkie dzieki za linka :)

30.01.2005
01:07
[9]

aikikaisensei [ Senator ]

A u mnie idzie na maksimum łącza czyli trochę ponad 80 kB/s.

30.01.2005
01:07
[10]

mrEdDi [ ShoguN ]

tez cos mi sie nie chce wierzyc i nie chce mi sie nawet zaczac scigac niech ktos to zassa i powie czy to prawda

30.01.2005
01:11
[11]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

za 20min bedzie bo sciaga mi sie ze srednia predkoscia 200KB/s :D

30.01.2005
01:12
smile
[12]

S1KoR© [ alkoholik ]

dzialac - dziala, tylko nie bardzo jeszcze wiem co i jak ale ziemia ino jest ;]

tomirek---> a powiesz mi moze jak zrobic jakies dokladnijesze zblizenie? chocby takie jak mowisz zeby sobie stadion zobaczyc :] bo jeszcze nie bardzo orientuje sie w tym wszystkim...

30.01.2005
01:13
[13]

aikikaisensei [ Senator ]

Kokot2003 jak tylko ściągniesz to napisz czy ten wynalazek działa.

30.01.2005
01:14
[14]

GSi [ Pretorianin ]

tomirek --> prosze:)
Ja bede to miał za ok 30 minut bo niedawno zacząłem sciagać (55KB/s)

Hehe tego linka przypadkowo zauważyłem jak jeden koleś zaczął o tym gadać na mircu na kanale #gather-teams:P

30.01.2005
01:16
[15]

aikikaisensei [ Senator ]

Mam dopiero 50 MB. jeszcze 25 minut ściąganie. Nie wiem czy wcześniej nie pójdę spac dlatego też liczę, że ktoś ściągnie przede mną i napisze czy działa - kokot liczę na Ciebie.

30.01.2005
01:18
smile
[16]

S1KoR© [ alkoholik ]

działa działa...bardzo fajny program tylko jak pisalem niewiem dokladnie jak zblizenia robic :]

30.01.2005
01:22
smile
[17]

tomirek [ ]

S1KoR© --->>> klawiszologie masz pod przyciskiem Key Chart (drugi od prawej) Zblizenia robisz np wciskajac przycisk Land Stad 7 Visible i poruszajac myszka z wcisnietym lewym i prawym przyciskiem :)

Na screene Polwysep Helski z lotu ptaka :)

30.01.2005
01:24
[18]

aikikaisensei [ Senator ]

Tomirek chciałbym mieć całkowitą pewność co do działania tego programu: jak możesz to daj zdjęcie z centrum miasta łodzi. Dzięki.

30.01.2005
01:24
[19]

snopek9 [ Legend ]

Niech ktos powie czy sa tylko wybrane czesci swaita czy jest to cala mapa globu ? nie chce mi sie wierzyc ze jest wszystko ...

30.01.2005
01:27
[20]

aikikaisensei [ Senator ]

Już mam 100 MB.

30.01.2005
01:30
[21]

snopek9 [ Legend ]

Bardzo prosze niech ktos wytlumaczy mi co daje ten program ...ile mozna nim zobaczyc? jak dokładnie ?... i co najwazniejsze, czy wszystko?

Mam lacze radiowe, a do tego tylko 128 kb/s, wiec sciagnie mi sie to dopiero rano dlatego tez jest to zrozumiale, ze zalezy mi zeby nie byla to lipa ...

30.01.2005
01:32
[22]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

w sumie to sciagnelo mi sie przez 18min :P zaraz bede instalowal, bo trzeba przed instalacja sciagnac jeszcze z microsofta "Platforma Microsoft .NET Framework w wersji 1.1"(jest w windows update(24mb))... zaraz napisze czy fajne :)

30.01.2005
01:32
[23]

aikikaisensei [ Senator ]

Kokot chyba jednak przesadził z osiągami swojego łącza bo już się powinien odezwać, że ściągnął. Ja będe miał za 12 minut więc za jakieś 15 napiszę czy warto.

30.01.2005
01:33
[24]

aikikaisensei [ Senator ]

Kokot sorry, kiedy pisałem nie było jeszcze Twojego posta. Cofam to co napisałem.

30.01.2005
01:35
[25]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

hehe spoko :) a te 24mb to nawet nie zauwazylem kiedy sie sciagnely, chyba w czasie pisania posta :P tylko ze troszke dluzej sie instaluja, zreszta jak wszystko co od microsoftu.

30.01.2005
01:36
smile
[26]

aikikaisensei [ Senator ]

Jeszcze jakieś cholerna 24 MB. Dzięki za informację.

30.01.2005
01:36
smile
[27]

S1KoR© [ alkoholik ]

tomirek---> big thx :] swietne ujecia :] normalnie pół nocy zabawy :D

a co do tych zblizej to zwykly scroll myszka tez daje rade :]

ide sie pobawic :]


snopek9---> tak, to jest cały nasz piekny glob i wszystkie jego zakamarki :] polecam odwiedzic ich strone, tam sa ciekawsze miejsca pokazane i od razu odnosnik do miejsca na mapie

30.01.2005
01:38
smile
[28]

tomirek [ ]

nawet trojwymiarowe wizualizacje sa :) Na screenie Tatry :)

30.01.2005
01:45
[29]

aikikaisensei [ Senator ]

Kokot no i jak? Ja własnie ściągam aktualizację od Microsoftu. Program już mam.

30.01.2005
01:58
smile
[30]

aikikaisensei [ Senator ]

Już wszystko zainstalowane. Teraz test. A nie mówiłęm, że będe pierwszy.

30.01.2005
01:59
[31]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

no w sumie programik fajny! :) wszystko jest, co prawda nie umiem jeszcze tak robic jak tomirek, ale Łódź moge Ci z gory pokazac... moze tomirek powiedz jak mozna fajne ujecia robic?

30.01.2005
02:00
smile
[32]

tomirek [ ]

idealny program dla terrorystow :) Bialy Dom w Waszyngtonie nawet jest :)

30.01.2005
02:02
smile
[33]

tomirek [ ]

W Europie wiecej nie wyciagniesz. Za to Stany sa dokladnie obfotografowane. Pojedyncze domy nawet widac :)
A jak chcesz rzezbe terenu to pochylasz fotke i uzywasz przyciskow 0-9

30.01.2005
02:04
[34]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

ooo thx :) wlasnie sprawdzilem na gorach i wszystko widac :)

30.01.2005
02:06
smile
[35]

piokos [ ]

jakoś drzew nie widzę

30.01.2005
02:06
[36]

The LasT Child [ GoorkA ]

wszystkodobrze, tlyko mam taki klopot ze wszystko jest jakby bitmapa - nie ma zdjec z satelity mimo ze mam zaznaczone to "Land SAt 7" ;/

30.01.2005
02:07
[37]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

the last child ---> co masz na mysli? ze masz wszystko zamazane?

30.01.2005
02:08
[38]

aikikaisensei [ Senator ]

Program bardzo fajny, ale wg mnie przeznaczony do komuterów o bardzo dużej mocy obliczeniowej. Polecam ściągnąć.

30.01.2005
02:13
[39]

The LasT Child [ GoorkA ]

KoKoT2003 --> tylko cos takiego mam

30.01.2005
02:14
[40]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

no ja program tez polecam, nawet wszystkie wsie sa wyszczegolnione, a w ameryce nawet szkoly :] program jest bardzo dokladny, tylko trzeba chwilke czekac, az sie textury zaladuja

30.01.2005
02:14
[41]

The LasT Child [ GoorkA ]

za duzy plik

30.01.2005
02:17
[42]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

no to jak masz scrolla w myszcze to sobie nim przyblizasz, tylko musisz chwile czekac na renderowanie, a jak nie masz scrolla to na przyciskach "home" i "end" masz zoom. w sumie otworz sobie plik: C:\Program Files\NASA\World Wind v1.2\keychart.html

30.01.2005
02:22
[43]

The LasT Child [ GoorkA ]

KoKoT2003 --> naprawde?? ;] niestety maxymalne zblizenie Chicago wyglada u mnie tak

zauwazylem ze co jakis czas wyswietla sie

"connection problems (...)" to pewnie przez to takie waly sa :((

30.01.2005
02:28
[44]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

hehe spoko, u mnie connection problems nie wystepuja, a chicago wyglada tak(dalej nie przyblizam bo juz sa nazwy budynkow itp.(wiem ze mozna to wylaczyc:P)) --->

P.S. ide spac :P

30.01.2005
03:41
[45]

SULIK [ olewam zasady ]

szkoda tylko ze kazde zblizenie jest ssane z netu

30.01.2005
03:59
[46]

Meyko [ Pretorianin ]

a powiedzcie czy to pojdzie na sprzecie athlon 800 i karcie 16mb z 3D ?

30.01.2005
08:57
smile
[47]

Szenk [ Master of Blaster ]

A czy to nie ten program jest w ostatnim "PC World Computer" (chyba w "PC WC" - tak mi się zdaje)?
Ostatnio jak byłem w kiosku, to przeglądałem ten numer i artykuł w środku na temat tego programu. Napisali tam, że największą "rozdzielczość" mają zdjęcia - oczywiście - USA, tak że widać nawet pojedynczych ludzi. Natomiast Europa i Polska potraktowane są bardziej po macoszemu.

Jeśli to ten program jest w gazetce, to ludzie ze słabszym łączem mogą go ewentualnie kupić w kiosku, jak im nie żal pieniędzy.

30.01.2005
09:00
smile
[48]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

Znajdzie tam ktoś Krzeszowice?

30.01.2005
13:38
[49]

aikikaisensei [ Senator ]

Uważam, że program ma jednak zbyt duże wymagania sprzętowe. U mnie chodzi cieniutko, a chyba mam dosyć dobry sprzęt jak na naszą rzeczywistość.

30.01.2005
13:53
[50]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

aikikaisensei---> U mnie śmiga jak królik na haju, a kompa mam wyraźnie słabszego.

Dla mnie jedynym plusem sa zbyt duże góry. Wokół krakowa są szczyty jak himalaje :D

30.01.2005
13:54
[51]

aikikaisensei [ Senator ]

Mutanto może to ja stawiam za duże wymagania co do tego programu i wszystko chcę zbyt dokładnie zobaczyć.

30.01.2005
13:57
smile
[52]

William_Wallace [ Pretorianin ]

NIe wiem, przegaldalem kilka zakątkow swiata i macxymalnie mam zblizenie do zarysu ulic, a nie jak ktos napisal ze w ameryce nawet do ludzi! czekalem sporo czasu i nic. Nie wiem chyba przereklamowane to .

30.01.2005
14:01
smile
[53]

...NathaN... [ The Godfather ]

Mógłyby mi ktoś zrobić największe zbliżenie Rzeszowa ?

30.01.2005
14:32
smile
[54]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

a chcecie zdjecie centrum warszawy?

po lewej rotunda, hotel forum, w srodku al. jerozolimskie i rondo de gaulle'a, po prawej muzeum narodowe na dole plac 3 krzyzy :P

30.01.2005
14:33
smile
[55]

ronn [ moralizator ]

Cotton, tez mam plan Wawy z tych zdjec :)) Ale to niestety inny program :)

30.01.2005
14:39
smile
[56]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

ronn -> no, zgadza sie.. mialem nadzieje, ze chociaz ktos jeden sie nabierze :D

ja mam tylko centrum. wiesz moze gdzie znajde reszte? np. ursynow? prage?

30.01.2005
14:49
smile
[57]

azarothen [ macio ]

Moglby ktos Bydgoszczy zdjecie zrobic? Bo za duzy ten plik jak dla mnie :/
Z gory thx :)

30.01.2005
14:54
smile
[58]

ronn [ moralizator ]

cotton_eye_joe --> Torrent :) Polski torrent.

30.01.2005
15:49
[59]

Vader [ Senator ]

W sumie to kiepska jakość. On powiększa teren tylko do pewnego pułapu. Nie da sie uzyskać takiego efektu jak na zdjęciu, ktore dla żartu wkleił cotton_eye_joe.

Całość właściwie służyć może ot takiej zabawie - pooglądaniu sobie kształtu kontynentów, i ujrzeniu zarysu pewnych obszarów - żaden konkret.

No dochodza jeszcze bajerki jak ten trójwymiar, czy nakładki z zachmurzeniem, czy temperaturą i inne.

Oceniam program na: 6/10.

30.01.2005
16:19
smile
[60]

Big Money [ Senator ]

Nie chce mi sie zainstalowac :(

30.01.2005
16:20
[61]

Vader [ Senator ]

DirectXa masz ? I upewnij sie ze masz min 600 mb wolnego na C.

30.01.2005
16:50
smile
[62]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

świetna zabawa ale całość ma ponad 8GB ?

30.01.2005
17:21
[63]

Vader [ Senator ]

8GB ? Skąd ta sensacja :))) ?

30.01.2005
19:36
[64]

Kogitto [ Centurion ]

cotton_eye_joe a z jakiego programu ty masz to zdjecie warszawy?
to jakis program, czy tylko jedno zdjecie sciagnales?

30.01.2005
20:46
[65]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

cotton_wyw_joe ---> ja mam pytanie: czy każde miejsce na ziemi (albo chociaz w Polsce) można tak przyblizyć? Bo nie chce mi sie tego ssać, żeby dowiedzieć sie ze np. Gdańsk można zzomować tylko jak na 1wszym screenie w tym wątku...

30.01.2005
20:49
smile
[66]

Kumavan [ child of KoRn ]

u mnie juz 75% zassane, zaraz zajrzę do swojego komina :P
ciekawe czy chociaż moją metropolię znajdę.

30.01.2005
20:51
[67]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

KaM1kAzE® ---> raczej wiecej widac na reszcie ziemi niz w Polsce, np. w Polsce masz tylko nazwy wsi, a w USA masz kazda ulice i znane budynki np. w NY. Co do pierwszego screena,to mozesz troszke bardziej przyblizyc, zreszta to tylko zdjecia satelitarne wiec czego wiecej chciec.

30.01.2005
20:58
smile
[68]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

KoKoT2k3 ---> chodzi mi o to czy właśnie bede mógł swoją ulice w Gdańsku zobazcyć... nie chodzi mi o jej nazwe. Tylko o to żebym ją mógł zobaczyć i ew. blok w którym mieszkam :)

30.01.2005
21:01
[69]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

KaM1kAzE® ---> jak sie bardzo mocno przyjzysz :P no i jak mniej wiecej wiesz gdzie to na mapie :>

30.01.2005
21:04
[70]

mrEdDi [ ShoguN ]

:( jak klikam na ten link nie moze mi znalezdz serwera nie wyswietla mi sie nic i nic sie nie zaczyna scigac :/ podajcie linka jeszcze raz plizzz

30.01.2005
21:13
smile
[71]

Orlando [ Reservoir Dog ]

Ja tam widze swoj blok :)

kamikaze, wiedze ze ziomal z trojmiasta, piateczka...

30.01.2005
21:19
smile
[72]

Mack5 [ Killer Instinct ]

2 pytanka:

1. Długo trza czekać, żeby się wgrał obraz takiej jakości jako foto Półwyspu Helskiego ??
2. Nie da się ściągnąć wszystkich bibliotek do tego programu na hdd jakoś dynamicznie ?? Ew. jak to zrobić, żeby się ściągało ??

P.S. Program zapowiada się bosko!!!

30.01.2005
21:20
smile
[73]

Wybor [ Battlefield 2 ]

Programik bardzoooo fajny :)
Tylko go jeszcze nie obcykałem :P
Co trzeba w opcjach zmienić żeby było widać budynki itp.??

30.01.2005
21:20
[74]

Logadin [ Christian Noir Stein ]

Mack5:
1) niedługo
2) powodzenia - 2terabajty danych :) (więc NIE nie ma takiej możliwości)

30.01.2005
21:22
smile
[75]

Mack5 [ Killer Instinct ]

Logadin <---- AAAAA, 2 terabajty mówisz ? To trza będzie większą ilość dyskietek qpić. Dzięx za info.

30.01.2005
21:23
[76]

Logadin [ Christian Noir Stein ]

A tu odszukałem pewien obiekt :)
I tak:
1) przez LANDSAT 7 oto obraz
2) ale już przez USGS NIE MA NIC! w tej strefie :)
(I nie chodzi o opcje Urbanized (gdzie 1 piksle = 0.25 metra dla np Waszyngtonu)

30.01.2005
21:23
smile
[77]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Orlando ---> no raczej ze piąteczka :)
Pozdrawiam Ziomala z 3miasta :)

30.01.2005
21:36
[78]

mrEdDi [ ShoguN ]

ludzie jak zrobic zey to sie sciogala bo jak klikam w ten link nie znajduje mi serwera i nic sie nie zaczyna scigac ? a ja bardzo need ten program bo zapowiada sie zajefajnie :D

30.01.2005
21:45
[79]

Kumavan [ child of KoRn ]

mrEdDi -- próbuj, trochę serwer jest przeciążony (czy raczej serwery). Ja na razie miliony innych głupot ściągam żeby to w ogóle poszło.

30.01.2005
21:45
smile
[80]

Mack5 [ Killer Instinct ]

EJ!!! Ludzie pomożcie! Znalazłem Kraków, zoomuje na Wawel, Błonie i na Tesco na Kapelance i nie odświeża się obraz, widać tylko niewyraźne zarysy, nie ma zdjęć takiej jakości jaką wy tu pokazujecie. Co Robic ??? HELP!

30.01.2005
21:47
[81]

Kogitto [ Centurion ]

Masz dokładny link:
https://worldwind.arc.nasa.gov/downloads/World_Wind_1.2e_Full.exe
jak ja klikam, to się ściąga ;)

30.01.2005
21:51
[82]

Kumavan [ child of KoRn ]

Serio potrzeba aż 600 Mb na to? Bo mam 550, chyba że na innej partycji ale pewnie wtedy będzie się krzaczyć :|

30.01.2005
22:01
[83]

Kogitto [ Centurion ]

Mam na innej partycji i działa bez problemu

Logadin, moglbyc podac dokladne koordynaty area 51 ;) szukam i szukam znalezc nie moge - wiem tylko ze 90 mil na polnoc od Las Vegas no i ze blisko 38stopnia, to widac na twojej fotce :]

szukam, szukam

30.01.2005
22:04
[84]

sYs|yavor [ Generaďż˝ ]

Nic w PC Worldzie na temat WorldWinda nie jest przereklamowane (wiem bo pisałem :P).

Zdjęcia Landsata-7 mają ok 15 m na piksel i pokrywają niemal cały świat. Wystarcza, żeby we wspomnianej Bydgoszczy odróżnić pojedyncze bloki i sklepy.

USA pokryte jest przez USGS o rozdzielczości 1 m. Wybrane lokalizacje (niektóre miasta) są pokryte zdjęciami o rozdzielczości 25 cm na piksel (z tym, że trzeba przełączyć na odpowiednią bazę danych, bo standardowo mamy Landsata).

Ci, którzy mają zainstalowanego WorldWinda, mogą sobie wklepać w przeglądarce WWW poniższy link, który pokaże Wam, gdzie jest redakcja PC Worlda:

worldwind://goto/world=Earth&lat=52.2454109191895&lon=21.1355781555176&view=0.0695682689547539

Generalnie świetna rzecz, gdy ktoś chce komuś pokazać, gdzie mieszka. Zamiast pisać "Warszawa" możecie ludziom pokazać swój dom :-)

30.01.2005
22:08
smile
[85]

Mack5 [ Killer Instinct ]

Pomóżcie! Jak uzyskać obrazy takiej jakości jak Wy macie??

30.01.2005
22:08
[86]

Logadin [ Christian Noir Stein ]

Kogitto - wpisz w SZUKAJ "Groom Lake" ;)

30.01.2005
22:08
[87]

Kumavan [ child of KoRn ]

draństwo nie chce się zainstalować, błąd przy rozpokowywaniu 0044_0014.wwp
zapowiada sie dłuuuga noc :)

30.01.2005
22:14
[88]

Logadin [ Christian Noir Stein ]

Kumavan - nie chce bo KONIEC miejsca na hdd :)
Jest napisane, że potrzeba 600mb a w rzeczywistości jest to pow. 1GB :)

30.01.2005
22:15
smile
[89]

Kogitto [ Centurion ]

Ooo, no tak
Ale na twojej fotce to troszkę ten 38 stopień przyciagnelo ;)
No ladnie, ale na USGS to tu wiekszego kawalka brakuje

30.01.2005
22:17
[90]

Vader [ Senator ]

Sys -> pojedyńczy dom ? Dziwne. W takim razie nie potrafie znalezc uzasadnienia dlaczego maxymalne powiekszenie jakie moge uzyskac, to zamazany obraz z dosc sporej odleglosci.

30.01.2005
22:19
[91]

Kogitto [ Centurion ]

Vader - prawdopodobnie dlatego, ze ci sie jeszcze wczytuje obraz - bedziesz widzial przeskakujacy czerwony kwadracik - to miejsce sie wlasnie wczytuje oraz znaczek nasa w prawym gornym rogu - oznake polaczenia z serwerem
cierpliwosci

30.01.2005
22:20
smile
[92]

Mack5 [ Killer Instinct ]

Vader ----> no mam ten sam problem, i nie wiem jak go rozwiązać. Szlag mnie trafia, bo widzę takie fotki, że mózg staje w poprzek, a u mnie goowno.

30.01.2005
22:21
smile
[93]

Mack5 [ Killer Instinct ]

Kogitto <--- Mi się już kawałeczek Krakowa wgrywa pół godziny. Czy to aż takie zadupie ??

30.01.2005
22:21
[94]

Vader [ Senator ]

Kogito tyle to i ja wiem. Sęk w tym ze mi sie przestaje wczytywac i dalej jedyne co mam to zamazany obraz ;-)

30.01.2005
22:28
[95]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Mack5 ---> podejrzewam ze serwery mają przeciążone... albo ty masz słabe łącze....

30.01.2005
22:29
smile
[96]

Vader [ Senator ]

To jest maximum co mogę uzyskać :(

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-30 22:27:05]

30.01.2005
22:31
[97]

Kumavan [ child of KoRn ]

Logadin -- miejsca jest dużo, od nowa zassam instalke.

30.01.2005
22:31
smile
[98]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Vader ---> to niedobrze... :/ Ja mam już 77% zassane ale jak to są takie zdjęcia to mam to gdzieś.... :/

30.01.2005
22:33
[99]

Kogitto [ Centurion ]


No i właśnie, Polski tak nie obfotografowali jak US...

A tu najlepsze co mogłem wycisnąć z Krakowa dla Mack5:


Jak widać, wysokość z 9 km i z 2 min ładowania na łączu ciągnącym max 50kb/s - ale tyle z NASA nie ciagnelo raczej

30.01.2005
22:41
[100]

sYs|yavor [ Generaďż˝ ]

Vader:

Jak ja kocham ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z precyzji sformułowań.

Wrrrrrrr marzycielom.

15 m na piksel oznacza, że dom o boku 15x15 m będzie jednym pikselem. Mniejszy budynek wniesie tylko pewien wkład do kolorystyki piksela. Zatem tak, to zdjęcie, które pokazałeś, to maksymalna rozdzielczość z Landsata-7. Tyle, że a) tak obejrzysz cały świat, b) możesz jeszcze się zbliżyć - co prawda powiększana jest ta sama tekstura, ale łatwiej rozróżniać szczegóły, c) gdy się chwilę oswoisz ze zdjęciami, raptem zauważysz, że widać na nich wszystkie znane ci szczegóły z Twojego otoczenia, d) USGS ma 15 razy lepszą rozdzielczość, e) USGS 0.25 m pozwala sprawdzić, czy pod marketami w Los Angeles są wolne miejsca parkingowe, czy samochód nie jedzie niezgodnie ze znakami drowowymi (poziomymi :P), zaś w parkach i basenach widać pojedynczych ludzi.

Odrobinę więcej krytycyzmu do swoich marzeń proszę, nie do programów ;-P Gdyby ktoś nie wiedział, rozmiary baz danych, z których korzysta WorldWind, szacuje się na kilkadziesiąt terabajtów. A Wam się marzy liczenie mrówek pod lewą ławką w prawym parku w Pcimiu Dolnym? ;-PPP

30.01.2005
22:48
[101]

Vader [ Senator ]

Sys --> No tak, dziekuję za wyjasnienie. A i nie warcz na marzycieli. Być może marzenia w połączeniu z ciekawością wniosły do nauki więcej niż może się wydawać.
Pozatym - co to za życie, jeśli nie można czasem sobie pomarzyć ;-)

30.01.2005
22:49
[102]

Kogitto [ Centurion ]

Chyba cos przegapilem - USGS 0.25 tez jest tu dostepny? Ja mam tylko ikonke 1m
Da sie jakos wlaczyc 0.25?

30.01.2005
22:57
[103]

legrooch [ Legend ]

Widzę, że ktoś odkrył programik dodawany do PC WORLD Computer z lutego :)
Z 2 tygodnie w kioskach już :)

Ale zarąbista zabawka :)

30.01.2005
23:12
smile
[104]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Haha pobawmy sie w szpiegów:P
Baza marynarki w Norfolk>>

30.01.2005
23:40
[105]

Vader [ Senator ]

Rzeczywiscie, USGS ma już calkiem fajna rozdzielke. Prawie jak zdjecia w filmach starszych filmach szpiegowskich :D

30.01.2005
23:43
smile
[106]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Może wie ktoś kolo jakiego miasta znajduje sie NORAD?? :P

30.01.2005
23:53
[107]

Logadin [ Christian Noir Stein ]

Miasta?
Norad został zbudowany pod Cheyenne Mountain - więc zapewne tak to znajdziesz :)

30.01.2005
23:58
smile
[108]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Czy da się jakoś włączyć to USGS na Polsce, żeby coś było widać???

Bo jak włączam, to jedyne co mam to zielono-sazrą paćke na ekranie... :/

31.01.2005
00:27
smile
[109]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Dobra... już wiem... nie da sie.... :/

31.01.2005
00:31
[110]

Toolism [ JCreator ]

Macie jakiś pomysł jak zmusić program żeby sciągał tylko pliki apropo tego na co aktualnie patrzę? bo zauważyłem że kiedy patrzę się centralnie np na Gdynię to on sciąga wszystko tylko nie ŚRODEK..... trochę półwyspu helskiego trochę elbląga a nie tam gdzie jest aktualnie CROSSHAIR.. grr.. macie jakiś pomysł?

31.01.2005
00:39
[111]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Toolism ---> zmuś go... hmmm... czym by tu.... hmmm...

masz bejsbola??

A może powiedz mu że kolegów trójpasków zaprosisz do siebie :)


A na serio: chyba sie ni da.... :/

31.01.2005
00:44
[112]

Toolism [ JCreator ]

Spróbuję gazrurką..

31.01.2005
00:53
[113]

captain_nemo [ Generaďż˝ ]

Toolism
moze sprobuj przesunac crosshair gdzies tak by centrum bylo obok , sciagnie ci wszystko oprocz srodka ;]

31.01.2005
01:04
smile
[114]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Ok. Moja recenzja programu:

Rzeź... bez kitu fajna zabawka. Załuje tylko że nie można terenu Polski tak ładnie zbliżyć jak Terenu USA.
Pozatym:
- Piekielnie pamięciożerna aplikacja, moje 256Mb ramu już nie wystarcza....
- Wymaga dość szybkiego łącza internetowego, gdyż inaczej fotki ładują się z tydzień....

Jak człek się uprze to da rade zobaczyć miejsce w którym mieszka, ale przy zoomie powyżej 10km(?)
Attitude = 10 i mniej, obraz staje się mało czytelny.

- cholernie podoba mi się 3d-grafika. Obracasz (nachylasz) mape przyciekiem "s" i przy odpowiednim kącie możesz sobie zobaczyć wzniesienia, górki, pagórki i inne szczyty :) Obracanie mapki przyciskami "a" i "d" teżrobi swoje. Duża kontrola nad mapą :)

Cóż.... pozostaje mieć nadzieje, że Polske kiedyś też tak ładnie sfotografują jak teren US :)

31.01.2005
10:11
[115]

Toolism [ JCreator ]

opcja USGS Urban view jest po prostu niesamowita. Maksymalne zbliżenie jakie udało mi się uzyskać było z 300 metrów. Rzeczywiście można było policzyć samochody i wolne miejsca parkingowe przed skllepami.

31.01.2005
10:19
[116]

mrEdDi [ ShoguN ]

leeeee dalej mi nie dziala ani ten link ani ten a ja chcem tylko sobie siwat poogladac :(

01.02.2005
17:29
[117]

Toolism [ JCreator ]

wiecie może czy panowie z NASA mają w planach zrobinie dokładniejszych zdjęć Europy?

01.02.2005
18:00
smile
[118]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Spodobała mi sie zabawa w szpiega:D

Baza Miramar>>

01.02.2005
18:01
[119]

mrEdDi [ ShoguN ]

spoko tylko szkoda ze to nie sa kamerki w necie :D i by mozna bylo na zywo ogladac caly swiat :D

01.02.2005
18:12
smile
[120]

Bich [ Pretorianin ]

Ja szukam radzieckich baz wojskowych: poligony nuklearne, tajne bazy łodzi podwodnych... No chyba , że część zdjęć "ocenzurowali".

01.02.2005
19:35
smile
[121]

michallp [ 7 - magic number ]

ej mam problem
jak chce zassać program to mi sie strona wyświetla ..ok ale dlacego sciąga się ok 1kb/s przy moim łączu- 650 kb/s

01.02.2005
19:41
smile
[122]

boom_11 [ Konsul ]

nie wiem czy ktos juz o tym wspomnial ale pelna wersja i 2gb danych sa w numerze 2/2005 pc worda komputera ktorego mozna caly czas kupic w kiosku.

01.02.2005
19:43
[123]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

jest area 57 ? ;>

01.02.2005
20:03
smile
[124]

W_O_D_Z_U [ Makaveli ]

download 10kb/s wow wymiatają normalnie :/

01.02.2005
20:10
smile
[125]

S1KoR© [ alkoholik ]

heh, smiesznie to wyglada....jak taka stara gierka na atari :D

02.02.2005
15:35
smile
[126]

michallp [ 7 - magic number ]

programik fajny tylko dlaczego wy możecie sobie super zbliżyć i widać sporo- zarysy budynków, pola ulice, a u mnie jak przybliżam tą gałka na myszce to widać tylko zieliny teren i nazwę a mianowicie to co u The LasT Child.
A jak wykasować ten "CONETIONS PROBLEMS"??
Czy to zależy od netu, ja mam 650 kb/s więc nie powinno być większych problemów :-(

02.02.2005
15:48
smile
[127]

S1KoR© [ alkoholik ]

michallp---> bo te ostre zdjecia nie sa z tego programiku....to sa tylko USA i to jest taka stronka gdzie mozesz sobie zoomowac zeby fajnie i dokladnie wygladalo..tamten program z nasa nie ma az takich mozliwosci...ale jak sie dobrze przyjrzysz (trzeba dodac tez ze dobra karta jest wrecz niezbedna) to zobaczysz dobrze plan miasta etc.

02.02.2005
15:52
[128]

michallp [ 7 - magic number ]

no ale jaka jest to stronka o USA
Ja mam Radeona X800 pro
Ale dlaczego jak w tym programmie z NASA przybliżam to się robi takie szare??

02.02.2005
15:56
smile
[129]

S1KoR© [ alkoholik ]

link ponizej (a czemu takie szare sie robi to niewiem...poprostu program nie ma takiej mozliwosci dokladnego zooma...pozatym pobaw sie moze tam w opcjach gdzies moze cos da sie poprawic ale nie oczekuj od tego programu zbyt wiele jesli chodzi o dokladne zblizenia...)
|
|
|
|
v

02.02.2005
19:36
smile
[130]

Dark Forest [ Chor��y ]

niewiem dziwne to jakieś

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.