GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

George R.R. Martin i nie tylko - wielcy pisarze fantasy & SF cz. CX

29.01.2005
11:38
[1]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

George R.R. Martin i nie tylko - wielcy pisarze fantasy & SF cz. CX

W tym wątku rozmawiamy o pisarzach fantasy i s-f, choć zdarzają sie również przedstawiciele literatury pięknej. Jeśli czytałeś jakąś ciekawą ksiażkę - napisz o niej. Można też przeczytać coś ciekawego o komiksach. Integralną częścią są także dyskusje batalistyczno-militarne :)

Aha - prosze sie nie bać tego Martina w tytule ;-PPP

Kanon wątkowy(liczba w nawiasie oznacza liczbę głosów):

Uwaga, wszelkie zmiany w rankingu możliwe dopiero podczas następnego głosowania w kwietniu!

Fantasy

1. Steven Erikson - Opowieści z malazańskiej księgi poległych (16)
2. George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia (15)
2. J.R.R. Tolkien - Władca Pierścieni (15)
4. Roger Zelazny - Amber (14)
5. Glen Cook - Czarna Kompania (12)
6. Raymond E. Feist - Wojna światów (9)
6. China Mieville - Dworzec Perdido (9)
8.Robert E. Howard - Conan (8)
8. Ursula K. Le Giun - Ziemiomorze (8)
10. Glen Cook - Detektyw Garrett (7)

SF

1. Frank Herbert - Diuna (16)
2. A. i B. Strugaccy – Piknik na skraju drogi (11)
3. Isaac Asimov – Fundacja (Roboty, Imperium) (9)
4. Philip K. Dick – Ubik (7)
4. Joe Haldeman – Wieczna wojna (7)
6. William Gibson – Neuromancer (6)
7. Orson Scott Card – Gra Endera (5)
7. Harry Harrison – Planeta śmierci (5)
7. Philip K. Dick – Człowiek z Wysokiego Zamku (5)
7. Herbert George Wells – Wojna światów (5)

Polska fantastyka

1. Andrzej Sapkowski – Wiedźmin (15) (w tym 4 same opowiadania)
2. Janusz A. Zajdel – Limes inferior (15)
3. Feliks W. Kres – Księga całości (13)
4. Jacek Piekara – opowiadania o Mordimerze (8)
4. Stanisław Lem – Dzienniki gwiazdowe (8)
6. Andrzej Pilipiuk – opowiadania o Jakubie Wędrowyczu (6)
7. K. Boruń i A. Trepka – Trylogia (5)
7. Maja Lidia Kossakowska – cykl anielski (5)
7. Feliks W. Kres – cykl Piekło i Szpada (5)
7. Stanisław Lem – Solaris (5)
7. Janusz A. Zajdel – Cylinder van Troffa (5)
7. Adam Wiśniewski-Snerg – Robot (5)

Inne

1. Carroll, Jonathan "Kraina Chichów" (7)
2. Eniss, Garth/Dillon, Steve "Kaznodzieja" (5)
2. Gaiman, Neil "Sandman" (5)
4. King, Stephen "Miasteczko Salem" (4)
4. Adams, Douglas "Autostopem przez galaktykę" (4)
6. Lovecraft, H.P. "Opowiadania" (4)
6. King, Stephen "To!" (3)
6. Moore/Gibbons "Strażnicy" (3)
6. Rowiński, Grzegorz/van Hamme, Jean "Thorgal" (3)
6. Topor, Roland "Cztery róże dla Lucienne" (3)
6. Bułhakow, Michaił - "Mistrz i Małgorzata" (3)

Strony, które kazdy fantasta znać powinien:
www.gildia.com - chyba najlepszy polski serwis informacyjny
www.valkiria.net - inny serwis
www.katedra.info - jeszcze inny serwis :)
www.rpg.net.pl Serwis Poltergeist, wszystkie dosyć podobne do gildii.
www.wrak.pl - serwis o komiksach
www.esensja.pl - magazyn literacki
www.avatarae.republika.pl - takze magazyn literacki
www.fahrenheit.eisp.pl - to samo, pod redakcją Dębskiego
www.slowo.prv.pl - magazyn literacki, który powstał po zakończeniu działalności Srebrnego Globu, zawiera sporo opowiadań
www.biblionetka.pl - netowa baza danych o ksiażkach, dopiero sie rozwija.
www.plan9.art.pl - amatorskie filmy, mamy tam "swojego" człowieka czyli Garretta.
www.radiorivendell.com - radio internetowe
www.science-fiction.pl - strona miesięcznika Science Fiction
www.locusmag.com - strona czasopisma Locus.
www.fantastyka.pl - strona Nowej Fantastyki, aktualizacje widzi od święta.
www.georgerrmartin.com - strona autora z tytuly wątku.
www.malazanempire.com - strona o cyklu Stevena Eriksona
www.sapkowski.pl - chyba nie trzeba przedstawiać
free.polbox.pl/i/ignite/szalona.htm - stronka Agnieszki Hałas
www.fantastyka.now.pl - bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia specjalizujaca się w fantastyce i tematach pokrewnych (gry RPG i komiksy)
www.innyswiat.pl - stronka zawiera teksty związany z fantastyką
www.serwis-komiksowy.pl - witryna ta oprócz aktualności posiada również archiwum ze zdjęciami okładek i krótkim opisem większości komiksów, jakie ukazały sie w Polsce
www.fantazin.korba.pl - spora liczba opowiadań
hitalia.rotfl.eu.org -historii zapoczątkowanej w Feniksie
www.ogienilod.in-mist.net/portal/cersei.htm - przetłumaczony fragment Uczty Kruków
I kilka stron z grafikami, niekoniecznie fantastycznymi:
www.imagenetion.com
republika.pl/artarka_top
www.artfan.net
www.fantasya.net
thor.compnet.ru/dreams

Poprzednia część:

29.01.2005
11:50
smile
[2]

garrett [ realny nie realny ]

niech będę pierwszy który pochwali trafny wybór tapetki i patronki :) !

ps. podobna do mojej koleżanki z pracy :)

29.01.2005
11:52
smile
[3]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Garrett-->też ma żmiję we włosach? współczuję :P

29.01.2005
13:57
smile
[4]

el f [ RONIN-SARMATA ]

To ja też tym razem pochwalę - fajna laseczka :-)

29.01.2005
14:00
smile
[5]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Obrazek jest tendencyjny, kobiety jak zwykle nie mają na czym oka zawieśić - jawna dyskryminacja, ha! ;)

29.01.2005
14:09
smile
[6]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Ech te kobiety... Najpierw trzeba je namawiać, prosić, grozić by co napisaly bo się niby wstydzą, a chwilę później już sie szarogęsi i grymasi :P

Popełnię pierwszą uwagę na temat, a co mi szkodzi :) Czytam sobie własnie Yeskowa Ostatniego władcę Pierścienia, ciekawsze od pierwowzoru :D

29.01.2005
14:11
[7]

_MyszooR_ [ Ass Kicker ]

a gdzie wspaniala ksiazka jaka jest Hobbit ?

29.01.2005
14:34
smile
[8]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Shadow - ciekawsze? To mało powiedziane. "Władca Pierścieni" przy Yeskowie wygląda na strasznie spłyconego, jakby wręcz pisanego na kolanie. ;))

29.01.2005
14:37
smile
[9]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Gwiazd - podobno to faceci są wzrokowcami a kobiety słuchowcami więc wszystko jest ok :-)

29.01.2005
14:46
smile
[10]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Ja tam nadal uważam, że WCALE nie jest ok, ale mam wrażenie, że jestem osamotniona w swej opinii ;D

29.01.2005
14:51
[11]

Dibbler [ Gardło Sobie Podrzynam ]

Myszoor==> Na półce u mnie , w ksiegarni no i w bibliotece a gdzie ma być...

29.01.2005
14:55
smile
[12]

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

Dołączam swój głos oburzenia do Gwiazd - potrafię docenić kobiece piękno, ale do cholery nie jestem heteroelastyczna i stopień zadowolenia z oglądania męskiego piękna byłby u mnie zdecydowanie wyższy ;o)

A ja czytam obecnie Feista cykl o Wojnie z Wężowym Ludem. Jest wstrętny - pozbawia mnie snu, ukrywa przed zmysłami moje przystanki, niszczy mi wzrok w kiepsko oświetlonych autobusach... I śmierdzi - malizną ;oP

29.01.2005
14:57
smile
[13]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Gwiazd - tez tak sądzę hi, hi, hi :-)

29.01.2005
15:02
smile
[14]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Meghan - " stopień zadowolenia z oglądania męskiego piękna byłby u mnie zdecydowanie wyższy" - kurcze, nie mam żadnej swojej fotki w stylu fantasy... ;-)
Póki co... --------------->

29.01.2005
15:02
smile
[15]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Meghan, siostro, wiedziałam, że mnie poprzesz w tym słusznym oburzeniu! ;)

Ja kilka dni temu przypomniałam sobie, że przecież znalazłam pod choinką m.in. "Miecz aniołów" Piekary i traktuję go jak lekturę na drogę do i z pracy. Miłe czytadło, nawet bardzo miłe, wdzięcznie i ciekawie napisane, chociaż niektóre uparcie powtarzane w każdym opowiadaniu elementy [opowieści o Inkwizycji czy nieszczęsny Kostuch zdejmujący kaptur] stają się lekko zużące.

29.01.2005
15:04
smile
[16]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

*nużące
[literówa]

el f --> no nie jest to może jeszcze ideał męskiego piękna, ale idziesz w dobrym kierunku... :P

29.01.2005
15:24
smile
[17]

garrett [ realny nie realny ]

Gwiazd --> "Miecz aniołów", fajne czytadło, jak zwykle u Piekary na poziomie ale faktycznie uparcie powtarzane motywy o Kostuchu czy filozofii Mordimera nużą :)

a może byc heros s-f ;))))) ?

29.01.2005
15:28
smile
[18]

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

el f ---> O tak, tak! Czekam na dalszy ciąg :o)
Obiekt jak widać pod każdym względem hojnie obdarzony przez naturę, można mieć co prawda wątpliwości co do intelektu, ale leworęczność na pewno daje kilka bonusowych punktów, nieprawdaż? ;oP

29.01.2005
15:33
smile
[19]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

garrett --> yeah!! Bardzo może być! :))

29.01.2005
17:30
smile
[20]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Meghan - a co sądzisz o popularnych ostatnio produktach typu "dwa w jednym" ? ;-)

30.01.2005
00:12
[21]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Valerio Massimo Manfredi Ostatni Legion - wprawdzie z tyłu okładki napisane jest "powieść historyczna" ale... i do naszego wątku pasuje.
Jest to bowiem, myślę że nie zepsuję nikomu przyjemności czytania jako że domyślić się tego można już na początku, kolejna wersji legendy arturiańskiej. Tym razem zabrał się za nią włoski historyk, stąd silne podstawy historyczne powieści. Akcja rozgrywa się wokół postaci Romulusa Augustulusa, ostatniego cesarza zachodniorzymskiego, pozbawionego tronu przez Odoakera. Bardzo fajne są opisy świata, widać że to powieść historyka - opisy budowli, strojów, zwyczajów, pożywienia, broni - nie ma się do czego przyczepić. Język dosyć ciężki, nie wiem czy to wina tłumacza czy włoskiego oryginału ale w sumie wciągnęło mnie i... wzięło na Rzym :-)
Jedyną wadą książki, prócz ceny, jest przewidywalność zakończenia dla każdego kto zna mit arturiański ale to wada każdego klonu mitu....
Chociaż... jest i tu pewna niespodzianka, dosyć istotna - ciekaw byłem jak autor z tego wybrnie i przyznaję, całkiem zgrabnie sobie poradził :-)
Ciekawy jest też motyw Excalibura :-)

30.01.2005
00:55
smile
[22]

eros [ Konsul ]

Nie cierpie Feista....
A Shadow , z tego co widzialem na biblionetce sie szarogesisz, wiec bez przytykow dla gwiazdy(-a.-,-e,-i,itd itp)...
Tia i w dalszym cieagu nie moge se zaglosowac, bo wtedy jak jest glosowanie to mnie nie ma na sieci - chamstwo,krew mnie zalewa jak widze ubika nizej niz Fundacje (to nie znaczy ze mi sie ie podobala).
Pozdrowienia (rowniez roslinozernym kobietom).

30.01.2005
14:15
smile
[23]

Marvell [ Pretorianin ]

kur....cze miałeś rację Shadowmage, tłumaczenie PANA ŚWIATŁA (wydawnictwo ALTLANTIS wrrr) jest koszmarne, nie dość że kupa błędów to stylowo jakoś tak bezsensu. Nie mam oryginału więc nie mogę porównać, ale też pewnie niezłe kalki i pomysłeć że zapłaciłem za to 18zł na allegro.
Nikt inny nie wydał tego w Polsce!?!?!
A tak a propos wydawnictw to można w Polsce dostać jakieś sensownie przetłumaczone wydanie Diuny, sensownie czyli nie w przez Łozińskiego vel Jeżyńskiego?
Meghan----> Feist?!! a fuj takie mydliny.

30.01.2005
14:53
smile
[24]

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

el f ---> Zależy jak patrzeć, ale ja wolę 1 w 1 :)
Wersja 1: Z oferowanych 2 osobników wybieram tego dwunożnego, Indianie imponowali mi od dziecka :) Wersja 2: Z centaura biorę dół, myślicie że ten łeb porzucony na poduszce da się jeszcze przyszyć? ;)
Ci dwaj poniżsi wyglądają, jakby czekali na Asterixa ;P

Marvell, eros ---> Cieszcie się, że to nie lektura obowiązkowa. Mnie do Nałkowskiej przymuszali... :D

30.01.2005
14:54
[25]

Zyga [ Urpianin ]

Marvell ---> Takie wydania Diuny można kupic tylko w antykwariatach (nawet cykle).
Co do Allegro to byłbym ostrożny bo nie można sprawdzić na pewno :)

30.01.2005
14:57
[26]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

eros--->sie szarogęszę, a co, nie wolno? :P I czy to była groźba? :) Poza tym to zaplanuj na poczatek kwietnia wizytę w necie, to zagłosujesz :D

Marvell-->ano nikt, a przynajmiej nic mi o tym nie wiadomo. ISA ma wydać, ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Moze Grzegorz Szulc się objawi i powie?
Diuna została wydana w lepszym tłumaczeniu wieki temu przez Phantom Press. Do dostania tylko na allegro (albo w jakimś antykwariacie jak się bedzie miało szczęście) a i to zwykle za zabójcze ceny.

Mrghan-->akurat wojna z węzowym ludem to chyba najsłabsze co Feist napisał...

30.01.2005
16:11
[27]

garrett [ realny nie realny ]

dorwać Dune (Iskry lub PP) w antykwariacie to tez prawie niemożliwe, ostatnio kumpel szukał w Poznaniu i nigdzie nie było. Polecam stoiska na konwentach

30.01.2005
16:15
[28]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Iskrową wersję Diuny można dorwać czasami na specjalnym stoisku bazaru Banacha w Wawie i to za bardzo rozsądną cenę. Wydawnictwa PP dochodziły niedawno na "czarnym rynku" nawet do 100-120 zeta za tom. Mi udało się dorwać od kolekcjonera, który pilnie potrzebował się jej pozbyć, więc za jeden tom udało się wytargować 17-18 zeta ;o)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-30 16:21:52]

31.01.2005
00:05
smile
[29]

eros [ Konsul ]

Meghan-->Jeszcze wolalbym Feista niz takich "Nedznikow" Hugo - doszedlem do ostatniej ksiazki i juz nie moglem...
Shadow--> lepiej zebym nie pisal tu grozb bo pare osob stad wyladowaloby w szpitalu ( z tzw.rozpuku ).
Marvel-->znam ta ksiazke i to tlumaczenie - osbiscie zglosilbym ja do ksiegi rekordow guinessa w kategorii literowek na jedno zdanie. To chyba jakis chinczyk musial tlumaczyc,bo na pewno nie polak.
Poza tym kto tu mowi o "Diunie". Ostatnio chcialem skompletowac "Shannare" i brakowalo mi "Miecza SHannary".Patrze na allegro i co?? 98zl ktos dal, a taniej niz 30zl to nie schodzily...

31.01.2005
00:11
smile
[30]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

eros --> co do lektur: według mnie "Nędznicy" to sama przyjemność w porównaniu z nieszczęsnym i znienawidzonym przeze mnie "Nad Niemnem". Kilka razy do tej książki podchodziłam, nie dałam rady jej zmóc ani w liceum, ani na studiach, gdzie była niezbędna do jednego z egzaminów. Uraz pozostał mi na całe życie :)

31.01.2005
09:35
smile
[31]

Marvell [ Pretorianin ]

Z antykwariatami a tym bardziej konwentami kiepsko u mnie w okolicy, więc zostaje allegro. A swoją drogą to porażka żeby nie można było dostać sensownych wersji takich pozycji jak Diuna czy Pan Światła i pewnie wielu innych w naszym pięknym kraju (i żeby rynek był zdominowany przez takiego wieśniaka jak Łoziński), trzeba chyba będzie przerzucić się na oryginały.
A lektury to niezła trauma była, do Pana Tadeusza i Dziadów zabirałem się ze 30 razy i mój rekord to nie zaśnięcie po 10 stronach.

31.01.2005
20:23
[32]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

eros-->Shannarę? a fuj! to przeciez jest beznadziejne, przy tym Feist to arcymistrz pióra...

A Nędznicy mi sie swego czasu bardzo podobali. Na długo przedtym, jk mieli okazję być lekturą (choć jako kletury to mi sie nie przypominają). Uczucia do Nad NIemnem mam takie same jak Gwiazd, z resztą chyba sam polonistka stwierdziłą, ze nie ma serca nas nią katować :D

31.01.2005
20:35
smile
[33]

Szenk [ Master of Blaster ]

Niemna nie czytałem, Tadka też nie czytałem. Ale taką trylogię Sienkiewicza pochłonąłem z wypiekami na policzkach :)
To samo było z "Krzyżakami". Tylko nie pamiętam już, czy Sienkiewicz był "w lekturach" :)

31.01.2005
22:13
smile
[34]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Szenk --> Sienkiewicz był [i nadal jest] w lekturach :) "Krzyżaków" przerabiało się w podstawówce [teraz w gimnazjum], a Trylogię w liceum.
Mnie czytało się Sienkiewicza wyjątkowo przyjemnie, a już "Krzyżacy" zrobili na mnie wyjatkowe wrażenie - zabrałam książkę na wakacje nad morzem w 6 klasie podstawówki i po niektórych fragmentach nie mogłam spać z emocji. Bynajmniej nie ze strachu - po prostu takie wrażenie na mnie robiły :)

I, żeby nie było tak całkiem offtopowo czyli jedynie o lekturach, to pozwolę sobie wrócić do rzeczy czytanych dla przyjemności: pożeram "Kaznodzieję" - nie po raz pierwszy w ogóle, ale po raz pierwszy uczciwie własnego :) Sprezentowano mi wszsytkie wydane w Polsce tomy. Zachwyca mnie ten komiks, z czystym sumieniem mogę polecić... szczególnie Meghan i Shadowowi, bo żadne z nich jeszcze nie czytało :P Rewelacyjna fabuła i naprawdę wyraziści bohaterowie... szczególnie pewien tak lubiany przeze mnie Irlandczyk ;)

01.02.2005
00:52
smile
[35]

Zyga [ Urpianin ]

Ja tam przeczytałem wszystkie lektury obowiązkowe i ponadobowiązkowe. I sporo z nich wielokrotnie. Taki porąbany byłem :)
Od książek trzeba mnie było odganiać (a i tak muszę nosić okulary :)
W każdej umiałem znaleźć coś ciekawego. Nie to co teraz :(

01.02.2005
01:02
smile
[36]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

To akurat nie jest porąbane, bo ja miałam podobnie :) Książki uwielbiam pod każdą postacią, więc lektury pochłaniałam z równą przyjemnością co inne czytadła, na studiach ambitnie wciągałam przerażające stosy zapomnianych przez Boga i ludzi [ale nie przez wykładowców!] dzieł potrzebnych do egzaminów - i z wszystkim, naprawdę z wszystkim byłam w stanie dać sobie radę... poza tym nieszczęsnym "Nad Niemnem". Może ja na to uczulona jestem albo co...? ;)

01.02.2005
08:39
smile
[37]

Szenk [ Master of Blaster ]

O tak, Kaznodzieja to jest to :)
Na drugim miejscu - jeśli chodzi o komiksy - stawiałbym serię Eden, a na trzecim - ex aequo - Drapieżców i Dylana Doga :)

01.02.2005
08:47
smile
[38]

garrett [ realny nie realny ]

tak...Drapieżcy..i te ładne, duże, obfite obrazki :)))))))

moja pierwsza trójka to jednak Enki Bilal, Meatabaroni i z pozycją trzecią to bym chyba osiwiał (i tak srebrzenie się już rozpoczęło :) ) gdybym miał wybrac między Funky Kovalem, Thorgalem, Armada, Strażnikami, Kaznodzieją, Rorkiem i kilkoma innymi

01.02.2005
08:54
smile
[39]

Szenk [ Master of Blaster ]

garrett ---> Widzę, że jeśli chodzi o Drapieżców, podobało nam się w zasadzie to samo :DD
Oczywiście oprócz fabuły :)

01.02.2005
12:30
smile
[40]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Wasze podejście do "Drapieżców" jest typowo męskie i prezentuje się podobnie do reakcji na wklejane przez Shadowa we wstępniaku panienki ;)) :P

I przyznaję się bez bicia, że nie umiałabym zrobić swojej komiksowej trójki, bo wybór kilku najlepszych dzieł z takiej ilości wartych obejrzenia i przeczytania komiksów wydaje mi się zwyczajnie niemożliwy, ale jednego jestem pewna: "Kaznodzieja" byłby wyjątkowo wysoko na tej liście ;)

01.02.2005
12:33
smile
[41]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

[edit]
Oj, oj, zjadł mi się jeden fragment, bez którego zdanie troszkę straciło sens.
Powinno być:

I przyznaję się bez bicia, że nie umiałabym zrobić swojej komiksowej trójki, bo wybór kilku najlepszych dzieł z takiej ilości wartych obejrzenia i przeczytania komiksów wydaje mi się zwyczajnie niemożliwy, ale jednego jestem pewna: gdybym musiała kiedyś zrobić takie zestawienie, to "Kaznodzieja" byłby wyjątkowo wysoko na tej liście ;)

Teraz chyba lepiej się to czyta :)

01.02.2005
13:25
smile
[42]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Ja z komiksów lubiłem "Tytusa, Romka i A'Tomka", "Stawkę większą niż życie" , "Podziemny front" i "Kapitana Żbika" :-)
Potem była dłuuuuga przerwa i Koval w Fantastyce i teraz znowu jest dłuuuuga przerwa...

01.02.2005
15:36
smile
[43]

Szenk [ Master of Blaster ]

Gwiazd ---> Nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać swojego podejścia na kobiece :DD

Kupiłem dzisiaj 8 tom Edenu - fiu, fiu - jaka śmiała scena erotyczna tam występuje :)

01.02.2005
16:07
[44]

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

Gwiazd ---> Ja nie jestem taka, żeby mnie nie można było namówić do złego... jak pożyczysz, to pooglądam ;oP Póki co wzięło mnie na Baranowskiego :o)

Co do lektur, to czytałam generalnie większość, choć nie wszystko i nie bezkrytycznie - a pierwsze oznaki buntu pojawiły się już w pierwszej klasie, kiedy po pierwszych stronach "Sierotki Marysi" stwierdziłam, że tego czegoś to ja czytać nie będę. Konopnicka zresztą i na maturze czkawką mi się odbiła, wredna baba...
Nigdy natomist nie zniżyłam się do czytania streszczeń zamiast - ewentualnie jako uzupełnienie bądź przypomnienie. Teraz to chyba jak na dzikusa by na mnie patrzono, bo przecież po co czas marnować na czytanie...

01.02.2005
22:38
smile
[45]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Meghan --> jak się już nacieszę - to pożyczę :) Ale na razie chcę go sobie jeszcze trochę poczytać, bo wciąż się nie oswoiłam z myślą, że stoi na mojej półce :) Rozumiesz.

Shadow --> kto z ekipy wwwais chciał, żeby mu pożyczyć "Ogrody księżyca"? Może Ty pamiętasz, bo mi całkiem wyleciało z pustej głowy. Obiecałam komuś [za Twoim pozwoleniem], że przekażę mu Eriksona... ale teraz nie pamiętam o kogo chodziło :)

02.02.2005
01:11
[46]

eros [ Konsul ]

Gwiazd-->tylko ze nad niemnem jest troszeczke ciensze niz nedznicy. oka przeczytalem juz te przeszlo 1000 stron bo do konca wierzylem ze autor jednak wykrzesze z siebie wiecej,podkreci akcje pod koniec, a tu kila... Nie naleze do takich co to sie latwo zniechecaja, ksiazke czytalem cale wakacje, przeczytalem 3 woluminy,po 4 siegnalem po roku i poddalem sie. To juz wole ksiazke telefoniczna czytac-wiecej akcji. A przeciez udalo mi sie przebrnac przez summa technologiae,czy dialogi lema, kto czytal to wie ze nie jest to prosty kawal ksiazki do poduchy, nad niemnem nie czytalem (wiec nie wykluczam ze moze byc slabe). Ale po co mialem czytac skoro ja wtedy czytalem prawie sama fantastyke - pod katem matury. Na maturze nie wymienilem ani jednej lektury i ladnie napisalem. Po co mielic te same utarte schematy skoro mozna cos swiezego i ciekawiej ???
Shadow-->tego jaka ta ksiazka jest to ja nie wiem bo dalej nie mam 2 pierwszych tomow a od srodka mi sie nie chce zaczynac...

02.02.2005
02:25
smile
[47]

Ragn'or [ Konsul ]

Proponuję do wstępniaka dopisać stronkę:

www.fantasygallery.net

Pozdro.

02.02.2005
09:36
smile
[48]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Ragn'or ====> słusznie proponujesz !

Przeczytałem (w zawirowaniach Dysfunkcji Rzeczywistości) PRZESIADKĘ W PIEKLE Ziemiańskiego - czyta się się świetnie, niby bic nowego a trudno się oderwać od tego jakże sprawnie napisanego thrillera sf ! POLECAM !

02.02.2005
10:22
smile
[49]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

eros-->ja ja czytałęm dawno, dawno temu. I powiem tak, przy niej to Dragonlance był wybitny. Weź sobie Władce Pierscieni, pozmieniaj nazwy wlasne, dodaj sporo grafomaństwa i juz wiesz co będzie...

Z komiksów to rządzi Asteriks, a cała reszta może się schować :P

Gwiazd--> śmiem twierdzić, że to Yagienka. Ale mogę się mylić :)

Zysk wydał właśnie dwie książki, które co prawda fantastyka nie są, ale moze zaintersują:

"Gabinet osobliwości"- Douglas Preston, Lincoln Child
"Wybrańcy fortuny" - Colleen McCullough

02.02.2005
11:08
smile
[50]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Shadow - doskonale wiesz że zainteresuje... "Wybrańcy Fortuny" to przecież trzeci tom rzymskiej sagi Colleen, nb jednego z najlepszych cykli historycznych jakie czytałem/czytam...
Znów mnie czeka wycieczka do EMPiKu...

Tomy są równie opaśne jak u GRRMa, treść (choć tematycznie inna) nie gorsza ale za to jakie tempo wydania ! Ledwie wyszedł "Wieniec z trawy" a już są "Wybrańcy"... :-)

02.02.2005
11:29
[51]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

elf-->wiem, wiem... tyle że ja nadał nie czytałem pierwszego tomu, bo go nigdzie znaleźć nie mogę...

A Solaris 8 lutego wyda:
MARINA i SIERGIEJ DIACZENKO - „MAGOM WOLNO WSZYSTKO”

Magowie bywają mianowani i dziedziczni. Są różne stopnie magicznego wtajemniczenia, różne specjalności i umiejętności. Zaklęcia można wzmacniać artefaktami, czyli przedmiotami inicjującymi, są one jednak wielką rzadkością.

Hort zi Tabor jest prowincjonalnym magiem dziedzicznym, który w cyklicznym losowaniu wygrywa potężne Rdzenne zaklęcie Kary. Dzięki niemu może jednorazowo ukarać – bezkarnie dla siebie – jedną osobę, a im gorszego szubrawca dopadnie, tym większą sławę zdobędzie.

Od chwili losowania na zi Tabora spadają same kłopoty, wielu ludzi pragnie wykorzystać jego zaklęcie do swoich celów. Nasz mag wpada jednak na trop potężnego czarnoksiężnika preparującego ludzkie dusze...

02.02.2005
12:23
smile
[52]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Shadow - wiem, wiem... sporo znajomych szuka "Pierwszego" mimo iż przeczytali mojego jak dotąd bezskutecznie... dziwię się że Zysk nie wznawia (chyba ze mają prawa tylko do jednego wydania...) :-)

02.02.2005
12:31
[53]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

elf->tez sie dziwie, ale moze wznowią, bo 2 i 3 tom wyszły w miare szybko i długo po pierwszym. Zobaczymy.

Oczywiście zapomniałem zdjęcia...

Szturm przez Gruzję S.M. Stirlinga. Historia alternatywna, w której w południowej Afryce powstało wielkie imperium białych osadników zwane Dominacją Drakan, które z czasem opanowało cały kontynent, a także spore połacie Azji. Obywatele to stosunkowo niewielka grupa potomków osadników, a cała reszta to tak zwani Poddani, niczym nie różniący się od niewolników. Społeczeństwo Drakan jest ściśle zmilitaryzowana, a prawa niezwykle surowe. Rzecz się dzieje w 1942 roku, III Rzesza pokonała Związek Radziecki i powoli buduje swe pozycje na jego ziemiach. W tym momencie następuje atak Drakan, przez Gruzję. Grupa spadochroniarzy pod dowództwem Erica von Shrakenberga ląduje na głównej trasie komunikacyjnej i ma za zadanie utrzymanie jej aż do momentu dotarcia głównych sił. Reszta powieści to w zasadzie jedynie opisy walk o wioskę, w której okopali się Drakanie. Fabuła nie jest typowa dla Stirlinga, czyli głównie walki i nic poza tym. O wiele ciekawszy jest świat, podobny, ale także zupełnie inny od naszego. Szczególnie do gustu przypadki mi Drakanie, choć główny bohater akurat nie jest ich typowym przedstawicielem. Z resztą pamiętałem go z innej książki Stirlinga – „Piąta kolumna”, dziejącej się kilkadziesiąt lat później. W każdym razie to całkiem przyjemna, choć niezbyt ambitna lektura. Szkoda jedynie, że niektóre wątki nie zostały bardziej rozwinięte, choć się o to prosiły, a inne zostały wprowadzone w celu wiadomym jedynie autorowi.

02.02.2005
12:33
smile
[54]

Szenk [ Master of Blaster ]

Shadowmage ---> Niestety, cykl Stirlinga o Drakanach nie został u nas wydany w całości, tylko bardzo wyrywkowo. Pomiędzy "Szturmem..." a "Piątą kolumną" jest chyba jeszcze jeden, albo kilka tomów - już nie pamiętam dokładnie.

02.02.2005
12:55
[55]

Runnersan [ Konsul ]

"Piąta kolumna" fajnie sie ją czytało. I miałem jakieś wrażenie, że własnie była jakimś tomem "pomiędzy"

03.02.2005
12:08
[56]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

Witam przymierzam sie do jakies dobrej ksiazki :) ciezko powiedziec czego szukam ... troche juz rozgaldalem sie po ksiegraniach... na oku mam

Jonathan Strangel
Sabriel
Eragorn

zna ktos moze te ksiazki co polecacie ? dziekuje za pomoc ;)

03.02.2005
12:23
smile
[57]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Midgardsorm ====> polecamy przez wielkie P:

1. George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia
2. Steven Erikson - Opowieści z malazańskiej księgi poległych

oraz resztę pozycji z wątkowego kanonu !!!

03.02.2005
12:26
[58]

garrett [ realny nie realny ]

Midgardsorm --> za Jonathan Strange & Mr. Norrell zabralem sie po entuzjastycznych recenzjach, zwlaszcza Dukaja w NF. Niestety 1 tom mi wogole nie podszedł i po paru rozdzialach odłożylem na pozniej. Bardzo powolna narracja, rozwlekła, bogata w opisy ale nudna i ponad granice mojej tolerancji :) blisko jej do dickensa imho

Eragorn ponoc b. dobre ale nie przekonuje mnie to ze autor jest jeszcze dzieciakiem :)

standardowo polecam nasze 10 we wstępniaku, szczególnie Czarna Kompanie :)

03.02.2005
12:29
smile
[59]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> miałeś polecać, a nie zniechęcać i wyjeżdżać tu z CK ?! ;) Nie no, ten pojedynek, to chyba jednak będzie na ostrą amunicję !!! :D

03.02.2005
12:42
smile
[60]

garrett [ realny nie realny ]

Yans , zupelnie nie rozumiem o co Ci chodzi ;)))))) Najlepiej na początku chyba polecać UKOŃCZONE :)))) cykle fantasy i standardowo Ręcę Precz od Czarnej Kompanii !!!! :)

pojedynek tylko na ostrą amunicje i proponuje pistoleny na miniguny wymienić :))

03.02.2005
13:01
[61]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

to moze tak szukam czegosc dosc ostrego realistycznego brutalnego ;) hehe kotra z ksiazek z waszego rankingu taka jest :)

03.02.2005
13:07
smile
[62]

garrett [ realny nie realny ]

Midgardsorm -->

1. George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia
2. Steven Erikson - Opowieści z malazańskiej księgi poległych
3. Czarna Kompania

03.02.2005
13:08
smile
[63]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Midgardsorm ====> na polecanych przeze mnie pozycjach nie rozczarujesz się naewno pod tym względem, trup ściele się tam gęsto i dla nikogo nie ma litości :D

garrett ====> może panzerfausty ?! ;-)

03.02.2005
13:38
[64]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Garrett-->a kto powiedzial, że CK jest ukończona? Zawsze moze dopisać kolejne części :D

Szenk-->sporo na to wskazuje, szczególnie bardzo rozbudowana historia linii czasowej własnie po "Szturmie na Gruzję"

Runnersan-->zdaje sie, że nie tyle pomiedzy co ostatni - w końcu konflikt zosaje zakończony...

03.02.2005
13:41
[65]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

hmm a cos moze nie az tak bardzo fantasy z jakism podlozem historycznym choc znikomym ...;)

03.02.2005
13:44
smile
[66]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Widzę, że kwestia Czarnej Kompanii NAPRAWDĘ wywołuje na wątku żywe emocje ;) A jak mi o tym mówiono, to nie chciałam wierzyć... ;)

03.02.2005
14:33
smile
[67]

Szenk [ Master of Blaster ]

Oooo, widzę, że chwalą CK :)
Nie może i mnie zabraknąć w tym zbożnym ciele... cele... celu znaczy się :)

Aha, i ręce precz od Czarnej Kompanii :)

03.02.2005
14:45
[68]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Midgardsorm-->cykl Martina to po czesci powiesć historyczna - znaczy sie zaadaptował na potrzeby ksiazki wojnę dwóch róż - choć oczywiście sporo pozmieniał. Z typowo historycznych to za bardzo nie ma, niedługo podobno ma wyjść ciekawa pozycja Mary Gentle, ale na razie sie nie zapowoada. No i jeszcze moze byc Joanna d'Arc Marka Twaina - jest tam spro elemenów fantastycznych.

03.02.2005
14:56
smile
[69]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Midgardsorm - to może ja spokojnie i obiektywnie wyjasnię bo koledzy już się trochę denerwują...

Jeżeli jesteś prawdziwym mężczyzną to Ci się CK spodoba.

Jeżeli jesteś kobietą lub zniewieściałym zbieraczem zdechłych motyli czy inszego paskudztwa to o CK lepiej zapomnij (choć spróbować nie zawadzi...).


Wot i wsio :-)D

03.02.2005
14:59
smile
[70]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Czy jeśli jestem kobietą, której bardzo podobają się zdechłe motyle zbierane przez pewnego z wątkowych panów, to mam prawo nie lubić CK podwójnie? :P

03.02.2005
15:00
smile
[71]

Szenk [ Master of Blaster ]

Hmmm, minus i minus dają plus, więc - Gwiazd - powinnaś jednak polubić CK :D

03.02.2005
15:11
smile
[72]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Hmmm, zawsze byłam kiepska z matemetyki, więc niby powinnam się zgodzić, ale czuję wewnętrzny sprzeciw na myśl o bliższym zapoznawaniu się z CK ;)

Ponadto jeden minus jest naciągany - to nie ja zbieram przedstawicieli rodziny zawisakowatych!

03.02.2005
15:36
smile
[73]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Gwiazd - jako kobieta masz pełne prawo do różnych fanaberii i fochów... nawet do lubienia zwisakowatych czy jakto tam idzie... ;-)

03.02.2005
15:41
smile
[74]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

jako kobieta masz pełne prawo do różnych fanaberii i fochów...

Haaa! I korzystam teraz z tego prawa na całego, żeby wyrazić swoją dezaprobatę w kwestii CK! :P

03.02.2005
15:45
smile
[75]

Szenk [ Master of Blaster ]

To w takim razie ten jeden minus jest faktycznie naciągany i nie może być podciągnięty pod prawdziwy minus :D

03.02.2005
15:48
smile
[76]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Ustalmy, ze jest to pól minusa. Jedynie pół, bo tylko za sympatię, chociaż nie za zbieractwo ;)
Jeden normalny minus za bycie kobietą [o madonno, jak to brzmi! ;)] i pół minusa za zawisakowate dają łącznie jednego wieeeeeeeeeelkiego minusa.

Wiem, wiem - z matematycznego punktu widzenia moja teoria nie ma chyba sensu :D

03.02.2005
15:56
smile
[77]

Szenk [ Master of Blaster ]

Nie ośmielę się kwestionować logiki powyższego twierdzenia matematycznego :D

el f ---> Nowy Hassell zamówiony w Merlinie. Jakbyś miał jeszcze kiedyś namiary na podobne nowości, to - jak inni nie będą mieć nic naprzeciwko - mógłbyś mnie tutaj informować? :)

Suworow przeczytany - miejscami czytało się to jak fantastykę. Aż trudno uwierzyć, że to co opisuje, mogłoby być prawdą, choć on sam zdaje się w to wierzyć.
Chociaż w świetle przedstawionych przez niego faktów...

03.02.2005
19:06
[78]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

heh ale ksiazke mi poleciliscie nasuzkalem sie dzis w 10 ksiegariniach !! i nigdzie jej nie ma ...
Glen Cook - Czarna Kompania

;) ktos wie gdzie to mozna dostac w krakowie ;)

03.02.2005
19:17
[79]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Midgardsorm --> W taniej ksiazce na rogu Krowoderskiej i basztowej :) tam jest dosc spory wybor, chociaz to malutka ksiegarenka :)

03.02.2005
21:27
smile
[80]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Szenk - a którego Hassela zamówiłeś - "Towarzyszy broni" czy "Monte Cassino" ?
A ostatnio kupiłem "Pociągi pancerne Wojska Polskiego 1918-39" i "Brygadę Motorową Płk. Maczka. 10 Brygada Kawalerii Pancernej 1937-39".
Suworow faktycznie miejscami czyta sie jak powieść sensacyjno-fantastyczą ale... ja lubię czytać jego ksiązki i co jak co, ale logiki to mu odmówić nie można... :-)


Gwiazd - bycie kobietą to duży plus... jak dla mnie :-)

03.02.2005
21:41
smile
[81]

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

el f ---> No ba, zawsze można na swoją pokrętną kobiecą logikę zwalać ;P

Gwiazd ---> Ty się ciesz, że zostałaś ostrzeżona, ja nie wiedziałam co czynię marudząc na CK. Rozpętana burza prawie urwała mi głowę :D

Co do Feista, mówcie co chcecie, a ja się przez niego do pracy spóźniłam - gdzieś mi jeden przystanek umknął - i to przesiadkowy...

04.02.2005
00:43
[82]

Midgardsorm [ Generaďż˝ ]

X-Cody - bylem tam :) i nie ma czarnej kompani ... :( bylem we wszytkich ksiegarniachw centrum i na daszysnkiego... nigdzie nie ma

04.02.2005
00:55
[83]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Meghan - zaraz tam "urwała mi głowę" - delikatniem jeno wytarmosił warkoczyki :-)D
Feista lubię choć wydał mi się... hmmm... nieco naiwny.


Midgardsorm - chyba w poprzednim wątku ktoś (Dibbler ?) dawał znać o wyprzedaży końcówek w Rebisie - m.in. Czarnej Kompanii.

04.02.2005
01:03
smile
[84]

Gwiazd [ buszująca w wątkach ]

Ja z przyjemnością bym się pozbyła wszystkich tomów CK, które stoją na półce i tylko zajmują miejsce, które można przeznaczyć pod o wiele, wiele lepsze książki -niestety, cały ten arsenał nie należy do mnie i obawiam się, że za takie działanie mój mężczyzna urwałby mi głowę [że zacytuję Meghan] ;)
Już i tak pewnie czeka mnie łomot za sam pomysł, wyrażony w tym poście ;))

04.02.2005
01:17
[85]

Dibbler [ Gardło Sobie Podrzynam ]

No podawałem link do rebisu i podam ponownie bo CK jest tam naprawde tania:)

BTW... Ręce precz od CZarnej Kompanii:)

04.02.2005
08:08
[86]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Gwiazd - widziałem zdjęcia, to chyba Ty a nie Twój mężczyzna jesteś specjalistką od łomotu... ;-)

04.02.2005
09:01
smile
[87]

artaban [ swamp thing ]

el f--> Zgadza się. Ona robi raban i łomot, a ja urywam głowy cicho i dżentelmeńsko :)

I oczywiście: Gwiazd - ręce precz od CK :P

04.02.2005
09:09
smile
[88]

Szenk [ Master of Blaster ]

el f ---> Mówiłem o "Monte Cassino". "Towarzyszy" nabyłem sobie już wcześniej :)
Tylko kiedy ja to wszystko przeczytam? Hassela na razie tylko kupuję i odkładam na półkę :)

Zakupiłem sobie też niedawno książkę (to pod wpływem Europy Universalis chyba) Janusza Pajewskiego "Buńczuk i koncerz. Z dziejów wojen polsko-tureckich". Wbrew poważnemu tytułowi, wertując karty tej książki, zdążyłem się zorientować, że pisana jest żywym i opisowym stylem, a nie nudno-historycznym.
Do ataku, do potężnego uderzenia przygotowywała się husaria. Prowadził ją sam król; z dala widniała wspaniała postać okazałego męża na rosłym, arabskim, bułanej barwy dzianecie. Sobieski miał na sobie biały żupan z chińskiego jedwabiu i ciemnoniebieski kontusz, na głowie kołpak z czaplim piórem przytwierdzonym kosztowną brylantową agrafą, w ręku hetmańską buławę. (...) Błyskały w słońcu hełmy i zbroje, widoczne były z dala zarzucone na pancerze lwie i tygrysie skóry, z przodu las kopii, z tyłu wielkie, wysoko w górze powiewające skrzydła; nadawały one pędzącej husarii groźny, niesamowity wygląd.
Sobieski skinął buławą. Zawarczały bębny, zagrzmiały ligaury, zadźwięczały trąby. Masa ciężkiej jazdy runęła na nieprzyjaciela. Kierunek natarcia to środek obozu tureckiego - wielki szkarłatny namiot Kara Mustafy i powiewająca wysoko zielona chorągiew proroka.


Kurde, aż serce rośnie, a opis jakby żywcem z powieści fantasy :PP

Co do Feista, zdaję sobie sprawę z jego minusów - a właściwie przywar, bo minusy to ma Gwiazd :PP - ale co ja zrobię, że go lubię czytać i nie dziwię się Meghan, że mogła przegapić przystanek zatopiona w lekturze jego książki :)

04.02.2005
09:18
smile
[89]

Yans [ Więzień Wieczności ]

To żeby z samego rana podtrzymać miłą, towarzyską atmosferę - PRECZ z CK !!! Na przemiał !!!

04.02.2005
09:24
smile
[90]

Szenk [ Master of Blaster ]

Yans ---> Ty też zbierasz jakieś motykowate, że nie lubisz CK? :D

PS. Ręce precz od CK !!!

04.02.2005
09:27
smile
[91]

garrett [ realny nie realny ]

na Yansa to już panzerfaust nie wystarczy ;))))

04.02.2005
09:31
smile
[92]

Szenk [ Master of Blaster ]

To może mu żaby do kapci podrzucić?

04.02.2005
09:32
smile
[93]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Szenk ====> ja zbieram skalpy CK ;)

garrett ====> oj krwawa będzie to jatka z naszego pojedynku :D

04.02.2005
09:39
smile
[94]

garrett [ realny nie realny ]

jak przeciągniemy dyskusje o CK jeszcze troche szybko zmusimy Shadowa do zalozenia kolejnej częsci i przestawienia nowej patronki :):)

04.02.2005
09:51
smile
[95]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Szenk - "Buńczuk i koncerz" mam choć jeszcze nie czytałem...


Yans - kto Cię chce dać na przemiał ?

04.02.2005
11:15
[96]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Midgardsorm-->Nie szukaj tej CK, nie warto, strata czasu i pieniędzy :D

Wyszło coś takiego ----->
W sumie nie za bardzo jestem ciekaw esejów czy tez felietonów kształcoących psarzy, bo sam takowym nigdy nie będę :P

I subiektywne spojrzenie na rynke księgarski by Wojtek Sedeńko pod poniższym linkiem. Nie jest to co prawda odkrywcze, ale jest kilka ciekawszych informacji.

04.02.2005
11:29
smile
[97]

Yans [ Więzień Wieczności ]

el f ====> a chcesz być kolejnym do pojednyku po garrett'cie ??? :D

Shadowmage ====> przeczytałem ten artykuł Sedeńki, czyli powino być źle ale nie jest aż tak bardzo i to go martwi ?

04.02.2005
11:42
smile
[98]

garrett [ realny nie realny ]

Yans --> mówisz jakbyś miał ze mną szanse :)))) Nie pamiętasz krwawych rzezi Planu 9 ? :))))

04.02.2005
11:50
[99]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Yans - nie rozśmieszaj mnie... nie uchodzi szlachcicowi stawać na ubitej ziemi przeciw kobiecie czy też... kryptokobiecie. :-)D

ps - też kolekcjonujesz owadzią padlinkę jak rasowy przeciwnik CK ? ;-)


Shadow - czytałem "Kącik złamanych piór" w Fenixie, całkiem fajnie Kres "jeździł" po pisarskich próbkach :-)

04.02.2005
12:15
smile
[100]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> już jesteś stracony tylko jeszcze tego nie przyjmujesz do świadomości :D nie wiesz, jak kończą wszyscy przeciwnicy Yans'a ???!!! :D

el f ====> dla garrett'a będę miał litość, skończę z nim szybko ;) ale Twój skalp do mojej kolekcji będę ściągał bardzo powoli i zobaczymy, kto wtedy będzie lamentował i błagał o litość jak kobieta ??? <tubalny śmiech mode on> HA, HA, HA <tubalny śmiech mode off> :D

04.02.2005
12:18
[101]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Yans-->dokładnie :P

zakładam...

04.02.2005
12:23
[102]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

NOWT WĄTEK:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.