rostov [ Generaďż˝ ]
Problem z wyłączaniem komputera
Wczoraj kupiłem sobie nowy zasilacz (chieftec 360W, model 360-202DF) i po zamianie pojawił się dziwny problem z wyłączaniem komputera. Chodzi o to, że po kliknięciu na "wyłącz komputer (lub naciśnięciu przycisku zasilania), komputer zamiast się wyłączyć tylko resetuje się i uruchamia ponownie. Wie ktoś czym to może być spowodowane, i co na to poradzić?
aikikaisensei [ Senator ]
A instalowałeś sobie najnowszą wersję Zone Alrm Pro? Jeżeli tak to w tym pewnie tkwi problem.
rostov [ Generaďż˝ ]
Nie, nie mam Zone Alarm. Nie robiłem nic poza zmianą zasilacza i karty graficznej, która tę zmianę spowodowała.
pasożyt [ amator brzoskwinek ]
aikikaisensei --->wszyscy w domu?
rostov masz xp czy 98?
aikikaisensei [ Senator ]
Pasożyt w domu sam jestem. Chciałem Ci powiedzieć, że ja i dwóch moich znajomych miało takie same problemy mając zainstalowaną najnowszą wersję Zone Alrm Pro. Teraz używamy starszej i jest wszystko ok.
rostov [ Generaďż˝ ]
Mam xp z sp2. Do grafiki (radeon 9700 pro) zainstalowałem wczoraj najnowsze stery omegi. Czy moze to być ich wina?
aikikaisensei [ Senator ]
Wg mnie mnie jest to wina softu więc może chodzić o nowe stery, ale niech inni się wypowiedzą.
pasożyt [ amator brzoskwinek ]
aikikaisensei jasne a ufoludki sa zielone, zrobili firewalla ktory nie wylancza komputera lol
rostov sprawdz w panelu sterowania opcje zasilania co tam masz ustawione.mozliwe tez w co watpie ze cos w biosie trzeba przestawic
aikikaisensei [ Senator ]
Pasożyt nie musisz wierzyć w to co piszę.
Pafcio [ Pretorianin ]
Prawdopodobnie pomyliłeś kabelki przy wpinaniu w płytę główną, tam gdzie miało być zasilanie podłączyłeś reset i odwrotnie.
rostov [ Generaďż˝ ]
Pafcio--->nie wiedziałem, że zasilacze mają kabelek "reset":P
W każdym razie to nie wina sterowników bo to sprawdziłem.
W opcjach zasilania mam ustawiony schemat: komputer stacjonarny w domu/biurze.
Wstrzymywanie systemu: Nigdy.
Kiedy zostanie naciśnięty przycisk zasilania: Zamknij system.
Kiedy zostanie naciśnięty przycisk wstrzymania: Nic nie rób.
aikikaisensei [ Senator ]
A spróbuj zamknąc system korzystająć z przycisku zasilania, a nie z menu start.
rostov [ Generaďż˝ ]
Po naciśnięciu przycisku zasilania komputer reagował tak samo. Reagował bo właśnie znalazłem rozwiązanie problemu. W rejestrze, we wpisie [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
"PowerdownAfterShutdown" miałem wpisaną wartość 0. Zmiana na 1 pomogła.
Ciekawe tylko czemu na starym zasilaczu to nie było konieczne.