
ziomek01 [ Pretorianin ]
Mierzenie napiec zasilacza miernikiem....problem
No wiec tak mam miernik ( juz baaardzo stary wskazowkowy ) i chcialbym zmierzyc napiecia na zasilaczu. Program ASUS Probe pokazuje mi przy 12v napiecie 12,8 wachajace sie nawet do ponad 12, 9! ostatnio zmienilem karte graficzna z GF3 na R9800Pro i chce sie upewnic czy wszystko jest OK z napieciami.
Mianowicie nie wiem jak ustawic miernik, są tam takie oznaczenia:
ACV- 500, 250, 50, 10
BATT V- 1,5; 9
DC A- 500, 10m, 250m
DC V- 2,5; 10, 50, 250, 500, x10, x1k
jakby to mialo pomoc miernik to SUNWA YX-2000A
z gory dzieki za podpowiedzi
neon_one [ Pretorianin ]
ustawiasz pokrętło na DCV 50 i mierzysz :) (tylko nie pamiętam teraz w zasilaczu który kabelek,czerwony czy czarny jest "+" :/ )
Vasago [ spamer ]
Ano wlasnie,ktory z kabli w moleksie to uziemienie? :P
rg [ Zbok Leśny ]
masa czarna...
5V to czerwony i 12V to zolty.

ziomek01 [ Pretorianin ]
odpisuje tak pozno bo musialem kupic sobie nowy miernik, tamten wskazowkowy byl malo dokladny..
i teraz tak:
Napiecie mierzone pod Windowsem, małe obciazenie, praktycznie tylko GG no i GOL :P
12v => 12,60
5v => 5,05
pod obciazeniem.. no wlasnie pod jakim?? mam włączyc jakas wymagajaca gre do tego czy jak??
co myslicie o powyzszych napieiach?
Plantator [ spamer ]
włącz prime95 program ten na maxa obciąża procesor
ziomek01 [ Pretorianin ]
podczas gry w Doom'a 3 oraz podczas testu Prime95 na 12v mialem skokami 12,80...:( ==>
rg [ Zbok Leśny ]
tu nie chodzi tylko o procesor... podlacz miernik i zacznij grac albo zapodaj 3dmarka czy innego aquamarka.
kajojo [ MU Online ]
No nie za dobre te napięcia, jaki masz zasilacz i proc?

ziomek01 [ Pretorianin ]
zasilacz to TRACER 400W LoL :)) a proc Athlon 2800
rg [ Zbok Leśny ]
no widzisz - i wsio jasne.
ciesz sie ze jeszcze Ci sie nie popalily czesci... ;ppp
;)
znany-banita [ Pretorianin ]
po co ci mierzyć napięcia? lepiej zmierz netężenie
Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]
A ja jestem ciekaw jak mierzyć natężenie :)
Zrobiłem sonde 10A na 5V to zasilacz wyraźnie wskoczył na wyższe obroty, ta sama próba na 12V spowodowała wyłączenie się kompa.
Ale to chyba nie o taki test chodzi? :)
Zgred [ Konsul ]
A jak podłączyłeś tę sondę 10A (czyli miernik jako amperomierz)!? Tak samo jak poprzednio??
ziomek01 [ Pretorianin ]
aa jeszcze jedno male pytanko :)
czy takie duze napiecie moze sie przyczynic do spadku wydajnosci ??? albo np uszkodzony dysk??
kiedys nie wiadomo z jakich przyczyn usuneło mi sie 5gb muzyki ( cala partycja) :/ a teraz na innej znikly mi fotki i jeden folder z mp3 :|
ziomek01 [ Pretorianin ]
UP