GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Mierzenie napiec zasilacza miernikiem....problem

22.01.2005
13:17
smile
[1]

ziomek01 [ Pretorianin ]

Mierzenie napiec zasilacza miernikiem....problem

No wiec tak mam miernik ( juz baaardzo stary wskazowkowy ) i chcialbym zmierzyc napiecia na zasilaczu. Program ASUS Probe pokazuje mi przy 12v napiecie 12,8 wachajace sie nawet do ponad 12, 9! ostatnio zmienilem karte graficzna z GF3 na R9800Pro i chce sie upewnic czy wszystko jest OK z napieciami.

Mianowicie nie wiem jak ustawic miernik, są tam takie oznaczenia:
ACV- 500, 250, 50, 10
BATT V- 1,5; 9
DC A- 500, 10m, 250m
DC V- 2,5; 10, 50, 250, 500, x10, x1k

jakby to mialo pomoc miernik to SUNWA YX-2000A
z gory dzieki za podpowiedzi

22.01.2005
14:12
[2]

neon_one [ Pretorianin ]

ustawiasz pokrętło na DCV 50 i mierzysz :) (tylko nie pamiętam teraz w zasilaczu który kabelek,czerwony czy czarny jest "+" :/ )

22.01.2005
17:52
[3]

Vasago [ spamer ]

Ano wlasnie,ktory z kabli w moleksie to uziemienie? :P

23.01.2005
11:36
[4]

rg [ Zbok Leśny ]

masa czarna...

5V to czerwony i 12V to zolty.

30.01.2005
20:22
smile
[5]

ziomek01 [ Pretorianin ]

odpisuje tak pozno bo musialem kupic sobie nowy miernik, tamten wskazowkowy byl malo dokladny..
i teraz tak:
Napiecie mierzone pod Windowsem, małe obciazenie, praktycznie tylko GG no i GOL :P
12v => 12,60
5v => 5,05

pod obciazeniem.. no wlasnie pod jakim?? mam włączyc jakas wymagajaca gre do tego czy jak??

co myslicie o powyzszych napieiach?

30.01.2005
20:37
[6]

Plantator [ spamer ]

włącz prime95 program ten na maxa obciąża procesor

30.01.2005
20:49
[7]

ziomek01 [ Pretorianin ]

podczas gry w Doom'a 3 oraz podczas testu Prime95 na 12v mialem skokami 12,80...:( ==>

30.01.2005
20:49
[8]

rg [ Zbok Leśny ]

tu nie chodzi tylko o procesor... podlacz miernik i zacznij grac albo zapodaj 3dmarka czy innego aquamarka.

30.01.2005
21:27
[9]

kajojo [ MU Online ]

No nie za dobre te napięcia, jaki masz zasilacz i proc?

31.01.2005
19:04
smile
[10]

ziomek01 [ Pretorianin ]

zasilacz to TRACER 400W LoL :)) a proc Athlon 2800

31.01.2005
22:43
[11]

rg [ Zbok Leśny ]

no widzisz - i wsio jasne.

ciesz sie ze jeszcze Ci sie nie popalily czesci... ;ppp

;)

31.01.2005
23:11
[12]

znany-banita [ Pretorianin ]

po co ci mierzyć napięcia? lepiej zmierz netężenie

01.02.2005
02:03
[13]

Hamil_Hamster [ Indiana Majonez ]

A ja jestem ciekaw jak mierzyć natężenie :)
Zrobiłem sonde 10A na 5V to zasilacz wyraźnie wskoczył na wyższe obroty, ta sama próba na 12V spowodowała wyłączenie się kompa.
Ale to chyba nie o taki test chodzi? :)

01.02.2005
07:07
[14]

Zgred [ Konsul ]

A jak podłączyłeś tę sondę 10A (czyli miernik jako amperomierz)!? Tak samo jak poprzednio??

04.02.2005
13:38
[15]

ziomek01 [ Pretorianin ]

aa jeszcze jedno male pytanko :)
czy takie duze napiecie moze sie przyczynic do spadku wydajnosci ??? albo np uszkodzony dysk??
kiedys nie wiadomo z jakich przyczyn usuneło mi sie 5gb muzyki ( cala partycja) :/ a teraz na innej znikly mi fotki i jeden folder z mp3 :|

04.02.2005
18:39
[16]

ziomek01 [ Pretorianin ]

UP

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.