GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Dobry wieczór - dziś mam pytanie w sprawie mortarów (wsparcia)

09.01.2005
20:54
[1]

-żbiku- [ Centurion ]

Forum CM: Dobry wieczór - dziś mam pytanie w sprawie mortarów (wsparcia)

Troszkę je testowałem i martwi mnie to, że nie reagują na pause tzn:

podaje im cel, wciskam przycisk pausa bo chcę, żeby otworzyły ogień bliżej końcówki ruchu, a tu nic - strzelają od początku. Z piechątą tak nie jest jak się nie mylę, podaje im cel (do ostrzelania), daje pauze i oni czekają te ileś sekund,a później otwierają ogień, a może ja coś robię nie tak?

09.01.2005
21:16
[2]

~~Hauptmann Corum [ Chorąży ]

Niestety (a moze i dobrze) rozkaz pause sluzy jedynie do opozniania wydanych rozkazow ruchu, jak dotad w zadnej czesci nie ma opcji opozniania ognia czy rozkazu np. strzelania salwa czy dwoma (mam tu na mysli abrdziej arty :) )

09.01.2005
21:18
smile
[3]

_Mac_ [ Pretorianin ]

Z mortarkami on-board jest pewien klopot z dokladnym odmierzaniem od kiedy do kiedy maja strzelac- aby nie wystrzelac od razu calej ammo najlepiej postepowac wg tego sposobu:

ustaw cel dla mozdzierz, a nastepnie daj mu rozkaz ruchu + opoznienie (rozkaz pause np.10 sek.). Dzieki temu mortarki beda strzelaly przez 10sek + czas do wykonania rozkazu ruchu. Dzieki temu mozna strzelac mortarkami przez wiele tur po pare pociskow :)

Kombinujac dalej mozna tez robic tak: wydac mozdierzom rozkaz targtet, a nastepnie wydac rozkaz ruchu na odleglosc 1-2m. Dzieki temu mozdzierz przesunie sie i bedzie musial znowu zostac "rozlozony" Otworzy ogien dopiero jak sie rozstawi, czyli w zaleznosci od wyszkolenia i rodzaju mozdzierza po 20-30 sek od wydania rozkazu.

Oba te sposoby sa mozliwe do przeprowadzenia tylko pod warunkiem, ze mozdzierze nie widza celu lecz sa dowodzone przez dowodce, ktory cel widzi.

09.01.2005
22:00
[4]

mgk [ Generał - Pacyfista ]

Nie wiem czy zadziała - ale można przesunąć dowódcę i dać mu move to hide z pauzą - jak zrobi hide to mortary nie powinny strzelać - > nie wiem czy działa :-) - dopiero na to wpadłem :-))

09.01.2005
22:25
smile
[5]

faloxxx [ Generał ]

Straznie te wasze rady skomplikoawane a w przypadku 3 calowek nie maja zastosowania bo one sie rozstawiaja przez 45 sek.
Ja robie tak iz daje rozkaz ostrzalu i daje roskaz obrotu o 90 stopni w jakas strone, wtedy mozdzies sie obraca tam a potem wraca do celu i zaczyna strzelac - to jest strzelanie z opouznieniem. natomiast aby przestaly strzelac to chyba najlepszy sposob maca

09.01.2005
22:31
[6]

-żbiku- [ Centurion ]

Dzięki za informacje. Teoretycznie rozważałem niektóre z tych opcji. Niestety ostatnio nie mialem zbyt dużo czasu, żeby je przetestować, bo walcze z windowsem, firewallami, antvirami, a teraz z gadu-gadu bo nie mogę się zarejstrować.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.