01:44
smile
[1]

Onar_1 [ Legionista ]

Do prawdziwej sensacji doszło w trzeciej rundzie najstarszych rozgrywek na świecie - Pucharze Anglii. Broniący trofeum Manchester United zaledwie zremisował bezbramkowo z amatorskim zespołem Exeter.
"Czerwone Diabły" przystąpiły do spotkania w mocno rezerwowym składzie. Ambitnie grający goście napędzili w pierwszej połowie wiele strachu bramkarzowi United Timowi Howardowi. W 37. minucie Amerykanin z trudem obronił uderzenie z rzutu wolnego Andy'ego Taylora.

Po przerwie na placu gry pojawili się Cristiano Ronaldo, Paul Scholes i Alan Smith. Obraz gry uległ zmianie, jednak przedstawiciele angielskiej Conference (V liga) zdołali obronić korzystny rezultat i do powtórzonego meczu przystąpią w roli gospodarzy.

Z rozgrywkami pożegnała się w sobotę inna drużyna z Manchesteru - City. Podopieczni Kevina Keegana przegrali z trzecioligowym Oldham Athletic 0:1. Bramkę na wagę awansu do czwartej rundy zdobył w 15. minucie Scott Vernon.

W kolejnej fazie rozgrywek zagra prowadząca w tabeli Premiership Chelsea. W sobotę londyńczycy pokonali Scunthorpe 3:1. Goście niespodziewanie objęli prowadzenie w 8. minucie po strzale Paula Hayesa. "The Blues" wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Matei Kezmana. Po zmianie stron padły jeszcze dwie bramki dla Chelsea. Najpierw własnego bramkarza zaskoczył Crosby, a wynik meczu ustalił Gudjohnsen.

Do dalszych gier awansowała także drużyna Grzegorza Rasiaka, Derby County. W wygranym 2:1 spotkaniu z Wigan polski napastnik nie zagrał z powodu kontuzji.

Wyniki III rundy Pucharu Anglii:

Sheffield United - Aston Villa 3:1 (0:0)
Wolverhampton - Millwall 2:0 (2:0)
Birmingham City - Leeds United 3:0 (2:0)
Bournemouth - Chester 2:1 (1:0)
Cardiff City - Blackburn Rovers 1:1 (1:1)
Charlton Athletic - Rochdale 4:1 (2:0)
Chelsea - Scunthorpe United 3:1 (1:1)
Coventry City - Crewe Alexandra 3:0 (2:0)
Derby County - Wigan Athletic 2:1 (0:1)
Hartlepool United - Boston United 0:0
Hull City - Colchester United 0:2 (0:2)
Ipswich Town - Bolton Wanderers 1:3 (0:0)
Leicester City - Blackpool 2:2 (1:1)
Luton Town - Brentford 0:2 (0:0)
Manchester United - Exeter City 0:0
Milton Keynes Dons - Peterborough United 0:2 (0:1)
Northampton - Southampton 1:3 (1:2)
Notts County - Middlesbrough 1:2 (1:0)
Oldham Athletic - Manchester City 1:0 (1:0)
Portsmouth - Gillingham 1:0 (0:0)
Preston North End - West Bromwich Albion 0:2 (0:0)
Queens Park Rangers - Nottingham Forest 0:3 (0:2)
Reading - Swansea City 1:1 (0:1)
Rotherham United - Yeovil 0:3 (0:0)
Sunderland - Crystal Palace 2:1 (1:1)
Tottenham - Brighton&Hove A. 2:1 (1:0)
Watford - Fulham 1:1 (0:1)
West Ham United - Norwich City 1:0 (0:0)
Plymouth Argyle - Everton 1:3 (1:2).

Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen... Tam rodzą się legendy skoków narciarskich, tam o prestiż i pieniądze rywalizują najlepsi zawodnicy na świecie. Sprawdź swoją wiedzę w quizie na temat Turnieju Czterech Skoczni!

Relacje na żywo, wyniki, tabele, statystyki, kompletne składy drużyn i dużo więcej... Zobacz interaktywne serwisy w wersji flash ligi angielskiej, ligi niemieckiej i ligi hiszpańskiej!