GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Piknik pod Wiszaca Skala.

08.01.2005
11:56
smile
[1]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Piknik pod Wiszaca Skala.

Zdecydowanie najbardziej oniryczny film, jaki ogladalem. Sen i jawa zacieraja sie, mary wychodza z wyobrazni. Skaly formuja sie w twarze i skojarzenia, a wyobraznia plata figle.

Dotychczas uwazany przeze mnie Mullholand Dr za najbardziej senny i wieloznaczny, chowa sie przy Pikniku gleboko za skale. Cos niesamowitego. Polecam wszystkim. Wypelniony metaforami przebija sie przez chmury.

A dla tych co ogladali ..

.. Co tam sie do cholery stalo ? Film oparty na faktach, do dzis tego nie wyjasnili. Znaleziono jedna z trzech dziewczyn, ktora miala nietypowe obrazenia - pokaleczone rece i since na glowie. Tylko tyle. Biorac pod uwage, ze szla po boso.. Dziwne. Wiemy, iz jedna z nich "miala wiele sekretow. Idac tam, wiedziala - ze nie wroci".

Fakty faktami, ale wezmy pod uwage ze w tych latach (1975) ambitne filmy nie stawialy na scieme. Jeszcze raz - polecam.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-08 11:59:32]

08.01.2005
12:00
smile
[2]

ronn [ moralizator ]

Zaciekawiles mnie + Filmweb i juz sciagam. Z tego wzgledu na razie oczywiscie nie mam za wiele do napisania, poza tym, ze lubie Lyncha :)

08.01.2005
12:01
[3]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

ronn -> jesli lubisz lyncha.. to ten film Cie wgniecie.

08.01.2005
12:02
[4]

Werter [ 1488 ]

"A dla tych co ogladali ..
.. Co tam sie do cholery stalo ? Film oparty na faktach, do dzis tego nie wyjasnili."

skoro nie wyjaśnili, to jakim cudem ktoś ma ci odpowiedzieć?;-)

08.01.2005
12:05
[5]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Werter -> A gdzie ja zazadalem bezposredniej odpowiedzi ? Mialem na mysli - interpretacje i domysly.

08.01.2005
12:18
smile
[6]

Mysza [ ]

Uwielbiam wczesne filmy Weira... oprócz "Pikniku..." warto poszukać również "Samochodów, które zjadły Paryż"... historii, która ze zwyczajnej opowiastki o podróżujących przez Australię braciach, przeradza się w senny koszmar na jawie, balansujący na granicy absurdu...

08.01.2005
12:27
smile
[7]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

W "Pikniku" główna bohaterska jest bardzo ładna ;-)

08.01.2005
13:23
smile
[8]

ronn [ moralizator ]

^ Jestem ciekawy innych opinii :)

Mysza --> Pierwsze co zrobilem po przeczytaniu opisu, to szybki wglad w reszte filmow tego rezysera i wlasnie Samochody mi wpadly w oko :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.