The LasT Child [ GoorkA ]
eMule - problem
Mam taki problem. Gdyz sciaga mi sie u mnie tylko jeden plik w naraz ;/. Jak to zmienic? (udostepniam sporo rzeczy)
Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
To normalna sytuacja. Często nic się nie ściąga przez dłuższy czas.
The LasT Child [ GoorkA ]
przez pare dni?
Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Może bardzo rzadkie pliki ?
ILEK [ Plugawy Karzełek ]
ile masz zrodel przy tych co stoja??

tigerkb [ Konsul ]
przesiądź się na inny program!!
*niewidoczny edit : DC++, Shareaza, Azerus*
The LasT Child [ GoorkA ]
Piotrasq --> oj nie. glownie filmy Tripple X, Dazed And Confused
tigerkb --> Torrent nie dziala, a DC cos sie wali (caly czas jest napisane ze "laczy")
Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Może admin jakoś blokuje ?

ronn [ moralizator ]
The LasT Child --> Kiedys Ci sie 'Dazed and Confused' nie podobalo :))
Z tego co wiem, emule nie ogranicza ilosci sciaganych plikow, bo skoro i tak swoje trzeba odczekac, to nie ma to wiekszego sensu. Zobacz za kilka/nascie godzin. Powinno ruszyc.

WolverineX [ Senator ]
Mam wiekie pytanie do uzytkownikow eMule:
Wie ktoś moze jaki jest najlepszy MOD a moze oficjalny klinet eMule i jakiej konfuguracje ustawic dla łącza DSL DIALOG 1mb
dziekuje
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Na każdym kompie może dzialać inaczej. Nawet dwa kompy o takim samym łaczu i konfiguracji sprzętowej, mogą "tolerować" innego klienta. Kumpel ma własnie taką sytuację i na jednym ma pawcia, na drugim bodajże sivkę. Popróbuj kilka klientów, zmieniaj konfig i popatrz, jak działa. To najlepsza recepta.
WolverineX [ Senator ]
ale wiesz w emule to ja nic nie tego. wiec tutaj sie pytam. normalnie to oficjalny klient eMule wyciaga umnie do! 8kb/s z uploadem 15kb/s(nie deje max)
xmastero [ Centurion ]
No cóż wszystkich userów sieci p2p można nazwać tylko w jeden sposób
ZŁODZIEJE
Nie wstyd Wam ?? okradać ludzi ?? wasi rodzice wiedzą że jesteście złodziejami ??

ronn [ moralizator ]
xmastero --> Nawet nie wiesz ile LEGALNYCH plikow znajdziesz na p2p..
Cainoor [ Mów mi wuju ]
xmastero ---> Może masz jakiś pomysł na udowodnienie swojej tezy? Cieciu :)
xmastero [ Centurion ]
Cainoor -->> dzieciaczku o skromnym rozumie, czy ja Ciebie obrażam ?? nie nazywaj mnie tak jak na Ciebie wołają bo nie każdy, zapewniam cię nie każdy tak jak Ty jest "Cieciem"
co do udowodnienia mojej tezy,
wiem ile legalnych plików znajduje się w sieciach p2p mniej niż 1%
a wiem bo ten temat mnie akurat interesuje i często sprawdzam jaki to "legalne" pliki można tam znaleść
nie unoście się tak chłopcy bo Wam żyłka pęknie i już nic nie ukradniecie :)
zadam Wam pytanie
po co używać sieci p2p do ściągania legalnych programów
skoro duzo szybciej można je ściągnąć z serwerół FTP bo skoro są ogólnodostępne
to na pewno na jakimś serwerku siedzą
odpowiedz jest prosta
p2p używamy do pobierania nielegalnego oprogramowania
czyli do okradania producentów takowego oprogramowania
a skoro okradamy to jesteśmy kim ??.... wiecie kim..
eot

ronn [ moralizator ]
xmastero --> Kto tu sie unosi?
Sa takie pliki, ktorych nie znajdziesz na legalnych serwerach..
Pierwszy lepszy przyklad : Bootlegi
Mozna mnozyc te przyklady.. ale ty wiesz lepiej..
xmastero [ Centurion ]
Przepraszam ale nie wiem co to są "Bootlegi "
i jeśli legalnie można je kopiować to nie widze przeciwskazań aby umieścić je na FTPie
ronn [ moralizator ]
Bootlegi to amatorskie nagrania audio i video z koncertow. Wiem, ze mozna je tam umiescic, ale tak czy siak ich tam nie ma, a jesli sa, to ja nie wiem gdzie. O wiele latwiej znalezc to w p2p.
xmastero [ Centurion ]
Jeśli to co piszesz jest prawdą a mniemam że tak jest
to chciałbym Ci powiedzieć że nie jest to legalne :)
nie ważne czy są to amatorskie nagrania czy profesjonalne (np nagrane przez TVP) żeby je gdziekolwiek opublikować czy też udostępnić musisz mieć zgodę wytwórni (a to kosztuje) oraz zespołu czy nawet ich agenta (nie znam detali)
tak więc "Bootlegi" są nielegalne z punktu widzenia prawa oczywiście
tak więc już wiesz dla czego nie ma ich na serwerach FTP (publicznych i ogólniedostepnych)

sirQwintus [ Generaďż˝ ]
tam macie pojęcie co jest na ftp-ach
..a jest wszystko..
trzeba znać adresy - wot i tyle
p2p - w 99,9% to lewizna ..ale gdyby była tańsza..hmmm..
sam umieszczam swoje pliki na konekcie i ftp-ach a rocznie tego jest ok 100 GB
moi znajomi także to robią..
także legalnych plików także jest sporo
część softu poprostu testuje...
nie mam triala orginału...zasysam z... i jeśli jest "to" jest to ...ide kupić
można sobie wsadzać i bluzgać .. klienci wymiany plików byli ...są i będą tak długo, jak będzie zapotrzebowanie.

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]
A gdzie znajdziesz na LEGALNYM ftp-ie 3DStudio Max 4.0 ?
Żeby było śmieszniej ściąganie i używanie 3DS pirackiego do działalności NIE BĘDĄCEJ działalnością zawodową, płatną, komercyjną, itd. czyli np. do nauki 3DS jest jak najbardziej legalne :P Już jakiś czas temu zostało wydane takie oświadczenie przez firmę wytwarzającą 3DS.
A z legalnych źródeł go nie pobierzesz :) A kupować go, żeby się uczyć .... nie przesadzajmy :)
xmastero [ Centurion ]
Hellmaker -- sam piszesz że to wersja piracka, więc nie oczekuj że zassasz ją z FTPa
a tak się zapytam czy do ćwiczenia nie mozna używać wersji demo or trial ????
można ale po co jeśli można ukraśc fuula
z takiego wychodzicie założenia :)
niestety
WolverineX [ Senator ]
xmastero co z tego ze jest TRIAL descreet 3ds max 7. jesli on pozwala tylko na 30 dni probnej zabway a potem co ? zęby w siane ? raczej nie :)
a jak jestes taki wspanialy to pochwal sie jakie masz orginalne legalne wersje programow ?? freeware czyli darmowe sie nie licza :) bo takie to i ja mam :) full wersje dodawane do gazet tez sie nielicza :) ale takie platne :)
ja moge powiedziec co mam...ale czy ty jestes wstanie ??? ale i tak pewnie podasz te ktore chcesz a pirackie nie podasz haahahah....bo jestes .....domysl sie sam :)

TeadyBeeR [ Legend ]
WolverineX -> "xmastero co z tego ze jest TRIAL descreet 3ds max 7. jesli on pozwala tylko na 30 dni probnej zabway a potem co ? zęby w siane ? raczej nie :)"
Podobalo sie - kupujesz, nie to wywalasz i szukasz lepszego. Ewentualnie kradniesz fulla z p2p.
WolverineX [ Senator ]
no wlasnie teady no wlasnie :)
Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]
Nie. Nie można do ćwiczeń używać demo ani triala. Nie ma większości funkcji, nie ma możliwości zapisu, itd. Demo albo triala to se można użyć do obejrzenia programu a nie do nauki.
3DStudio jest na tyle specyficzne, że demo albo trial nic Ci nie da. Przy braku możliwości zapisu, "dotarcie" w czasie tworzenia pojedynczego projektu do pewnych funkcji wiąże się z kilkunasto-kilkudziesięcio godzinną pracą nad nim. To co ? Mam nie wyłączać kompa ? Skoro sam producent uznał, że nie jest to kradzież jego własności ?
A Ty oczywiście musiałeś dodać "można ale po co jeśli można ukraśc fuula" - to nie jest kradzież. Jeżeli masz kasę na naukę czegoś co kosztuje ok. 20 tys. zł + pluginy z których każdy oscyluje w granicach ok. 300-400 funtów sterlingów - to sobie kupuj, ale nie oskarżaj innych o kradzież.
Kinetix już dawno temu (bodajże przy wersji 3.1) wydał oświadczenie, że NIE JEST to kradzieżą ani przestępstwem jeżeli używasz tego do nauki programu i nie będzie ścigał nikogo z tego powodu, bo w odróżnieniu od Ciebie wie, że jeżeli się nauczysz, to jest zwiększone prawdopodobieństwo zakupu tego programu.
No, ale Ty wolisz wrzucać wszystkich do jednego wora - wora ze złodziejami.
Piszesz, że interesujesz się tego typu działalnością. Mam wrażenie, że tylko "po łebkach". Mniej więcej taki z Ciebie ekspert, jak Ci co zasiadają w komisjach sejmowych. Liznął temat i wielki ekspert.
Wbrew pozorom sporo producentów oprogramowania - tego droższego użytkowego - wydało podobne oświadczenia, bo wiedzą, że w ten sposób zwiększają szanse na sprzedaż produktu, a nie zmniejszają go. Jest to oprogramowanie na tyle specjalistyczne, że przy odrobinie chęci można sprawdzić niemalże każde jego komercyjne użycie.
Nie neguję, że olbrzymia część tego co jest na p2p to nielegalne rzeczy (nie tylko oprogramowanie), ale jest też sporo rzeczy całkowicie legalnych, których - jak już wcześniej powiedziano - nie zassiesz z ftp, bo po prostu ich tam nie ma.
Pointeresuj się tym jeszcze trochę, bo mam wrażenie, ze nie bardzo wiesz o czym piszesz.

WolverineX [ Senator ]
Brawo Hellmaker :) dobrze prawisz.

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]
Wiem, bo sam mam oryginała 3DStudio 4.0 + rozszerzenie na 4.1 :)
Więc interesowałem się akurat tym - że tak powiem - dogłębnie :)
A w dodatku, gdybym nie miał mozliwości zapoznania się z bardziej zaawansowanymi funkcjami 3DS i nie miałbym możliwości sprawdzić czy mi pasują czy nie (a demo czy trial nie oferują tego o co mi chodziło) - to po prostu polazłbym do konkurencji i pewnie od nich kupił. No, ale że miałem taką możliwość ...
Poza tym - 30to a nawet 60-cio dniowy trial 3DS nie powiem co Ci da jeżeli chodzi o naukę ... nie chcę się wyrażać :)
Żeby cokolwiek sensownego robić w 3DS to trzeba nie tygodni na naukę a lat.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-07 19:05:24]
sakhar [ Animus Mundi ]
The LasT Child --> a ustawiłeś sobie w ustawieniach (zaznaczyłeś kropeczką:) że możesz ściągać więcej plików - jest to w parametrach łącza pod wyborem systemu operacyjnego a nad wyborem łącza - najlepiej jest to ustawić 16 +:))))
xmastero [ Centurion ]
a jak jestes taki wspanialy to pochwal sie jakie masz orginalne legalne wersje programow ?? freeware czyli darmowe sie nie licza :) bo takie to i ja mam :) full wersje dodawane do gazet tez sie nielicza :) ale takie platne :)
Już Ci wymieniam
Corel DRAW 8 PL (cały pakiet)
MS Office 97 (chyba standard, nie wiem płytki zgubiłem :( na pewno nie ta najmocniejsza )
MS Office 2000 Small Busines (byla promocja dla posiadaczy wersji 97)
Recognita 5 plus PL (teraz jest darmowy ja kupiłem kilka lat temu jak trzeba było płacić)
Windows 98 PL (pierwsza nie SE)
Windows XP Home PL(razem z laptopem)
...:::gry:::...
Battlefield 1942
Half Life (zaraz jak wyszedł)
Hidden & Dangerous
Heroes 3 (z wszystkimi dodatkami)
Baldurs gate + dodatki
icewind dale
Gothic
Mafia
oraz kilkanaście z serii za 19,90 stare gierki na które nie było mnie stać jak wychodziły
...:::Linux:::...
SuSE Linux 9.2 Professional (zapewniam Cię że nie jest na licencji GNU GPL czyli darmowy)
Więcej nie pamiętam, a starsze porozdawałem znajomym
to jeśli chodzi o moje oryginalne oprogramowanie
Wszystko z tego oprycz SuSE 9.2 leży i obrasta kurzem bo przesiadłem się na Linuksa
do Hellmaker >>
co do tego że te firmy produkujace drogi soft "pozwalają" na używanie go "niekomercyjnie"
powiem tak jest dużo programów "alternetywnych" gdzie wersje demo są bardziej rozbudowane a triale przeważnie poza np 30 dniowym okresem używania posiadają 100% użyteczność w większości oprogramowania, nie spotkałem się jeszcze aby Trial był niepełnowartościowym produktem, ale nie testowałem wszystkich programów więc pewnie się mylę.
tak czy siak programy p2p nie powstały do niczego innego jak wymiany nielegalnych danych, czy to muzyka, filmy czy gry, wsio radno
Ja wyraziłem swoją opinię o osobach które takiego oprogramowania używają a ponieważ żyjemyw demokratycznym państwie mam prawo do wyrażania swoich opinii, a jeśli ktoś z Was twierdzi że go obraziłem pisząc iż jest złodziejem no to przepraszam ale ma prawo pozwać mnie do sądu o zniweażenie.
Wiem że takie programy nadal będą istnieć i się rozwijać, nie zaprzeczam, twierdzę jednak że ich używanie jest "złe" i wg mnie traktować powinniśmy to tak samo jak kradzież czegokolwiek ze sklepu.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, lub nie chcą zdawać z tego iż tak jest, wyraźnie mówi o tym litera prawa, jednak bezkarność tych działań zachęca do ich kontynuowania.
Smutne lecz prawdziwe
Możecie się ze mną zgodzić lub nie to jest już Wasza wola, a najgorsze jest to że większość z Was nazwana "złodziejem" oburza się, niestety niesłusznie lecz Wy nie zdajecie sobie z tego sprawy
podsumowanie
czy dla uzywania 1-2 wymienionych przez Was programów, których twórcy jak twierdzicie dopuszczają ich używanie do celów edukacyjnych, usprawiedliwia to że w międzyczasie zasysacie w 100% nielegalne oprogramowanie ??
odpowiedzcie sobie na to pytanie

ronn [ moralizator ]
Ja mam legalnych z 15 programow microsoftu i to sciagnietych z internetu, bo uczelnia korzysta z programu 'academic alliance' (darmowe oprogramowanie dla studentow)
Wiec jestem lepszy niz xmastero ;)
Esqualante [ Jyhad Baghadyr ]
ronn >>>> office'a tez? o ile wiem, nie jest on zawarty w pakiecie MSDNAA...
xmastero [ Centurion ]
ROON >> mieliśmy wymieniać ZAKUPIONE oprogramowanie a nie darmowe, więc się nie liczy :)
ronn [ moralizator ]
Esqualante --> Office raczej nie. Sprawdze przy najblizszej okazji, do tej pory nie bylo :)
xmastero --> W takim razie przegralem :)
andrzej701 [ Centurion ]
xmastero - jeżeli mam być szczery to wątpię w Twoją "czystość" programową.Sądząc po Twoich tekstach-nazywaniu kogoś kogo zupełnie nie znasz złodziejem nie jest kulturalne.Chcesz robić za gwiazdę,szukasz taniego poklasku - zapisz się do jakiejś partii.Z takimi jak Ty na pewno wszystkim ludziom na świecie będzie dobrze.Chcesz być "fachowcem" od czystości polecam jedną trzyliterową partię.
Poza tym wstyd chyba nie wiedzieć co to jest bootleg.
Mam ochotę nasłać na ciebie gości z FBI i RIAA
Pozdrawiam wszystkich
xmastero - nie grzej się tak to nie zdrowe
Esqualante [ Jyhad Baghadyr ]
ronn >>> nie musisz sprawdzać, lista jest w linku :)
Ale nie rozumiem, czemu ma służyć podawanie swojego orginalnego płatnego oprogramowania, pokazaniu wielkości kieszeni? Pokazaniu, że ludzi nie stać na legalne oprogramowanie i muszą mieć piraty? :/
xmastero [ Centurion ]
Esqualante - podałem ponieważ WolverineX stawiał w wątpliwość to czy mam jakąś oryginalną płytkę
andrzej701 napisał
jeżeli mam być szczery to wątpię w Twoją "czystość" programową
masz prawo wątpić, to że sam nie używasz org. opr. to już nie moja wina
Sądząc po Twoich tekstach-nazywaniu kogoś kogo zupełnie nie znasz złodziejem nie jest kulturalne.
jeśli ktoś by Ci powiedział że ukradł np kurtkę, to czy nazwanie go złodziejem było by nie na miejscu ??
Chcesz robić za gwiazdę,szukasz taniego poklasku - zapisz się do jakiejś partii
nie szukam poklasku, źle mnie interpretujesz, czytaj ze zrozumieniem
Poza tym wstyd chyba nie wiedzieć co to jest bootleg.
a czy ty wiesz wszystko ?? no to gratuluję, zapisz się do jakiegoś teleturnieju na pewno wygrasz, bo przecież wiesz wszystko i nie ma pytania na które niz znasz odpowiedzi o mó mistrzu :P
Mam ochotę nasłać na ciebie gości z FBI i RIAA
Nie wiem czy wiesz ale obie te organizacje nie mają swoich filii w Polsce, chcesz pisz co najwyżej się ośmieszysz, z podobnych instytucji ale mających odpowiednie uprawnienia w Polsce polecam Policję https://www.policja.pl/ tel 997 lub 112 no i CBŚ https://cbs.sztab.org/ a najlepiej to napisz do Leppera i poproś o owies, a raczej zadzwoń do renaty co ma "błysk" w oczach
xmastero - nie grzej się tak to nie zdrowe
jak na razie to Ty się rozpaliłeś (cytat wyżej)

ronn [ moralizator ]
Esqualante --> Z tego co wiem, na kazdej uczelni oferta jest troche inna. W zaleznosci od tego, czego studenci podobno potrzebuja :)

WolverineX [ Senator ]
xmastero ja tez mam troche orginalow
pozwole sobie wymienic pare:
1.Half-Life 2
2.Sacred
3.Painkiller
4.Painkiller:BOOH
5.Gothic
6.Diablo II
7.Unreal Tournament 2004
8.Gorky 02
z programow musze stwierdzic ale w wiekszosci to sa wersje bezplatne, moze maja mnie funkcji niz wersja pro ale mi to wystarczy :) np. taki Winamp, po co mi PRO skoro uzywam go tylko do odtwarzania muzyki :)
grafika tez sie bawie ale programami takim jak Wings 3d czy Bleender.
Ale dobrze wiedziec ze sa tacy jeszcze uczciwi ludzie :)
Conroy [ Dwie Szopy ]
Naprawdę 3DS jest darmowy do użytku domowego? Jeśli tak, to już zaczynam ściągać - trial można o kant d... rozbić.
The LasT Child [ GoorkA ]
Sakhar --> mozna prosic jakiegos screena? bo nigdzie czegos takieog nie widze
Ronn --> bo teraz chce obejrzec do konca
andrzej701 [ Centurion ]
xmastero-a ty się zapisz do Rydzyka,dyskusja z tobą jest żenująca,zacząłeś temat nazywający niektóre osoby złodziejami.Twoja sprawa że tak myślisz,mam nadzieję ,że oprócz psa i twoich "oryginalnych" programów i gier masz jakichś przyjaciół - chociaż z drugiej strony bardzo w to wątpię.
Ja się nie zgrzałem w przeciwieństwie do ciebie,ja nie nazywam ludzi złodziejami,nie mam takiej potrzeby,nie mam kompleksów.
Poczytaj sobie gdzieś co to jest NARCYZM bo się chyba ciebie to dotyczy.
Aha,poczytaj jeszcze o HIPOKRYZJI.Piszę te trudne wyrazy dla ciebie dużymi literami żebyś znalazł je bez problemów w słowniku wyrazów obcych /dla ciebie!!/
żegnam ozięble
WindowsXP [ Konsul ]
Xmastero, zgadzam się, ale FTPy to relikt minionej epoki. Wrócą do łask, ale dopiero, gdy będziemy mieli lepsze możliwości techniczne. Gdybyś miał choć nikłe pojęcie o funkcjonowaniu sieci p2p to domyśliłbyś się, że wysłanie np. filmu z jakiejś imprezy o wadze 100 mb przy 128 kbps (chyba najpopularniejsza wartość uploadu w Polsce) skończyłoby się później niż jestem w stanie sobie wyobrazić, o ile w ogóle by się skończyło. Przy takim np. eMule daję release interesantom i po krótkim czasie Tadzik z upstream 256 kbps ma początkowe 10 mb, Mietek z upstreamem 512 kbps ma końcowe 10 mb, Krzychu z downstram 1 mbit pobiera na raz częśc pliku od Tadzika z prędkością 20 kB, częśc od Mietka z prędkością 40 kB i troszkę ode mnie - 10 kB/s = 70 kB/s. A FTPom mówię: pocałujta Wy mnie w dupę. Moja rola w tej wymianie ogranicza się do udostępnienia pliku. Ostatnio wrzucałem kumplowi przez FTPa zdjęcia z firmowej imprezy. Trochę JPGów o wadze 300-500 kB. Cholera mnie brała. Już nie chodzi o to, że takie jedno zdjęcie idzie ładne pare minut, ale przy mniejszych plikach serwer jest strasznie niepraktyczny, gdyż stokroć dłużej układa sobie te dane, niźli je wysyła.
andrzej701 [ Centurion ]
a tak miedzy nami- po co wyzywasz ludzi których nie znasz od złodzieji,zrobili ci coś????coś cie boli???czy chcesz się pochwalić swoimi oryginalnymi programami??

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]
Conroy ---> 3DS jest darmowy do użytku domowego, ale tylko starsze wersje. Nie wiem, która aktualnie "podpada" pod "darmówki", ale dla bezpieczeństwa weź dwie wersje do tyłu :)

Esqualante [ Jyhad Baghadyr ]
andrzej701 >>>>> Hitler zabił miliony ludzi, ale mi nic nie zrobił, to czemu się go czepiam? Boli mnie głowa i nudzi mi się i chcę się na kimś wyżyć, to wybieram sobie biednego Hitlera... poza tym chcę się pochwalić, że jestem Polakiem a nie Niemcem...
Złodziej to złodziej, bez względu na to, czy jeździ na gapę w tramwaju, kradnie perfumy w Rossmannie, 100 mln dolarów z banku, czy oprogramowanie...
WolverineX [ Senator ]
hellmaker ->dwie do tylu ? czyli jak teraz jest wersja 7 to 5 albo 4 ? a jak by sie wzielo powiedzmy wersje 5.5
Conroy [ Dwie Szopy ]
Problem w tym, ze najstarszy jaki znajduje na torrencie to 5.1 :). No ale jutro poszukam.
A macie moze jakis link do tego oswiadczenia producenta 3DS?
andrzej701 [ Centurion ]
Esqualante - ja wiem doskonale ,że złodziej to złodziej,nawet wtedy jak kradnie programy, tylko mnie wk..... jak taki koleś jak ten gościk od razu wyjeżdża od złodzieji, po prostu mnie wk.....nie czuje się winny,nie drę programów,nie mam takiej potrzeby, nie wyzywam ludzi od złodzieji, a ten kliencik tak.cholernie nie lubię takich gostków.Pewnie mam mu nie dała kasy na nowy dres...................
pozdrawiam normalnych na tym forum,jego nie.
xmastero [ Centurion ]
andrzej701
hehe kliencik dobre na prawdę dobre
ja wiem doskonale ,że złodziej to złodziej,nawet wtedy jak kradnie programy
więc czemu kradniesz?? bo Twoje obużenie wskazuje na to że uprawiasz ten proceder, przez internet czy inaczej ale jednak Cię to boli, chyba masz torchę MB na sumieniu ?? co no przyznaj się :P
tylko mnie wk..... jak taki koleś jak ten gościk od razu wyjeżdża od złodzieji
a mam bić brawo Tobie i podobnym ?? "ale jesteście sprytni, zamiast płacić można ukraśc ale fajowo nauczycie mnieee??
po prostu mnie wk.....nie czuje się winny
a może powinieneś?? policz na ile nakradłeś (chodzi mi o nielegalny soft, muze itp które pobrałeś z internetu czy też kupiłeś na stadionie czy nawet przegrałeś od kolegi) i przemyśl kwestię winy
a tak miedzy nami- po co wyzywasz ludzi których nie znasz od złodzieji,zrobili ci coś????coś cie boli???
bo są złodziejami, tak okradają innych ludzi/firmy etc. tak boli mnie głupota Twojego pokroju
pozdrawiam normalnych na tym forum,jego nie.
oh jak mi teraz smutno, chyba sie popłaczę i przykleję do poduszki
ps dzwoniłeś już na policję?? ups do FBI
LOL
Esqualante [ Jyhad Baghadyr ]
A ja nie lubię gostków, którzy po paru postach oceniają ludzi i stwierdzają, że są oni narcyzami, jakimiś frustratami, hipokrytami, noszą dresy i mają za dużo kasy. Zapytam Twoimi słowami: po co wyzywasz ludzi których nie znasz (...),zrobili ci coś????coś cie boli???
yasiu [ Konsul ]
wolverine - nie sprawdzilem, czy pojawila sie taka odpowiedz, ale u mnie zadzialala jedna rzecz - zmiana portow na ktorych chodzi emule z domyslnych na jakies wysokie (ja mam 44000 i 45000) - teraz smiga az milo :) hth

sirQwintus [ Generaďż˝ ]
Hellmaker [ Senator ]
A gdzie znajdziesz na LEGALNYM ftp-ie 3DStudio Max 4.0 ?
nigdzie full wer. ale triale sa dostępne
Żeby było śmieszniej ściąganie i używanie 3DS pirackiego do działalności NIE BĘDĄCEJ działalnością zawodową, płatną, komercyjną, itd. czyli np. do nauki 3DS jest jak najbardziej legalne :P Już jakiś czas temu zostało wydane takie oświadczenie przez firmę wytwarzającą 3DS.
A z legalnych źródeł go nie pobierzesz :) A kupować go, żeby się uczyć .... nie przesadzajmy :)
nikt o zdrowych zmysłach nie kupi programu tylko po to żeby sie uczyć
podparłeś się przykładem który moim zdaniem nie oddaje całości problemu..
nie chodzi o to że jeden producent daje tą możliwość a inny nie..
problem jest gdzie indziej = w cenie
puki cena średnij klasy programów - powiedzmy pół-prof. będzie kosmiczna - także gry
to będą powstawały nowe programy wymiany plików i nic tego nie zmieni...
to że ja sobie zassam coś do nauki czy sprawdzenia możliwości...
i następnie kupie orginał ..moja sprawa - uważam że produkt który ktoś wymyślił musi kosztować ..w końcu poświęcił na to czas.. i pieniądze..
to ja musze sie zastanowić czy jest mi to niezbędne=wydać ładnych parę zł.
dlatego między innymi ubolewam że w "czasowych" wer. bardzo wiele opcji jest nieudostepnianych
ale jeśli czegoś szukam i znajduje to w "czasówce" no to jest pięknie i nie potrzebuje p2p - kupuje bo wiem co dostanę
________________________________________
Esqualante
Złodziej to złodziej, bez względu na to, czy jeździ na gapę w tramwaju, kradnie perfumy w Rossmannie, 100 mln dolarów z banku, czy oprogramowanie...
"kto jest bez winy nich pierwszy kamieniem....."
jest takie powiedzenie...
"jeśli w polsce karało by się za złodziejstwo czegokolwiek(od wart 1 gr do 1000000000000ml)
jedną karą - obcięciem prawej dłoni - to nie miał by sie kto z kim witać"
jest to bardzo przykre ale i bardzo prawdziwe
WolverineX [ Senator ]
prawda tez .
andrzej701 [ Centurion ]
xmastero i Esqualante
Bardzo przepraszam,sam nie wiem dlaczego mnie tak poniosło
ja również nie toleruję złodzieji
PRZEPRASZAM
Esqualante [ Jyhad Baghadyr ]
sirQwintus >>>>>>
podparłeś się przykładem który moim zdaniem nie oddaje całości problemu..
nie chodzi o to że jeden producent daje tą możliwość a inny nie..
problem jest gdzie indziej = w cenie
puki cena średnij klasy programów - powiedzmy pół-prof. będzie kosmiczna - także gry
to będą powstawały nowe programy wymiany plików i nic tego nie zmieni...
Prawda. Ośmielę się nawet stwierdzić, że podobnie jak złodziejem jest osoba, która korzysta z cudzego wysiłku bez zapłaty, tak złodziejem jest osoba, która pobiera kosmiczną opłatę za swoje usługi. Pal sześć, gdy można iść do kogoś innego, kto za uczciwą cenę sprzedaje (wtedy jest się frajerem, jeżeli się przepłaca), ale gdy masz przed sobą monopolistę, jest już gorzej.
"kto jest bez winy nich pierwszy kamieniem....."
Może tego nie zaznaczyłem, ale nigdzie nie napisałem, że jestem bez winy, gdybym miał korzystać tylko z legalnego oprogramowania, musiałbym być chyba synem Kulczyka... :). Staram się za to nie szafować na prawo i lewo oskarżeniami. Wiem też, dlaczego ludzie łamią prawo - nie dlatego, że są źli, ale dlatego, że prawo jest bezsilne. Ludzie nie kasują biletów w tramwaju, dlatego, że się im pozwala, ludzie ściągają z p2p dlatego, że nie ma restrykcji, parkują samochody gdzie chcią, bo wiedzą, że nic im się nie stanie.
"jeśli w polsce karało by się za złodziejstwo czegokolwiek(od wart 1 gr do 1000000000000ml)
jedną karą - obcięciem prawej dłoni - to nie miał by sie kto z kim witać"
Z jednej strony, to nie podoba mi się takie myślenie - 'wszyscy to robią, to dlaczego ich karać?' To jest bardzo negatywne.
Po drugie, jakby obciąć dajmy na to dziesięciu politykom złapanym na korupcji prawą rękę, ciekawe, czy dziesięciu kolejnych nie zastanowiłoby się przez chwilę, zanim przyjęłoby kopertę...
Po trzecie, zawsze jest 'druga strona medalu', wiadomo, że co innego ukraść grę, aby się pobawić albo dołożyć kolejny milion złotych do swojego konta na Kajmanach, a co innego ukraść bułkę w sklepie, jak radzina nie ma co do ust włożyć...
andrzej701 >>>>> spoko, ja nie chowam urazy.

lelo1975 [ Konsul ]
A ja mam emule od wczoraj i sciagam ok 15 rzeczy naraz ze srednia predkoscia 110- 130kb/s.
PAW666THESATAN [ DP Jasio aka T-666 ]
Nie chce mi się czytać wszystkich postów ,bo widzę tutaj rozmowę na troszkę inny temat :]
Ja powiem tak : eMule dobrze ściąga jak są dobre źródła (przynajmniej u mnie :]) i tak ściągałem film na 2 cd prawie tydzień (od poniedziałku do wczoraj), komp chodził od 16 - 24 godzin dziennie nawet... ale cóż... teraz ściągam też film, od wczoraj komp chodzi non stop, już jakieś 18 godzin będzie, i mam dopiero 33.6%/200% (bo 2 cd :P) no i cóż... :]. Ktoś już wcześniej napisał ,że często jest tak ,że się plik wcale nie ściąga, a to jest spowodowane tym ,że przeważnie na początku czekasz w kolejce do jakiegoś źródła, więc nie ma co panikować i poczekać :].