
SLip [ Centurion ]
Problem z portem COM
Mam laptop HP omnibook 6000 i niestety wydaje mi sie, ze nie dziala port com.
Wczesniej probowalem podlaczyc pod laptop SDI. Zainstalowalem HIS korzystajac ze sterownikow dostarczonych przez tpsa (XP powinformowal mnie, ze sterowniki te nie przeszly testu zgodnosci, mimo to dokonczylm instalacje). Gdy probuje polaczyc sie wyskakuje mi czasem bald 777 lub tez 628, roznie... W menadzerze urzadzen, we wlasciwosciach modemu, na zaklatce Diagnostyka po nacisnieciu przycisku Kwerenda modemu wyskakuje mi komunikat informujacy, iż modem nie odpowiada. HIS jest napewno dobrze podlaczony do kompa. Swieci sie lampka sygnalizujaca polaczenie z komputerem. Co dziwne (w 98 tak chyba nie bylo), swieci sie tez lampka sydnalizujaca nadawanie danych. Gasnie, gdy probuje sie polaczyc lub gdy komputer stara sie polaczyc z HISem. Lampka danych odbieranych sie nie zapala.
Teraz staralem sie polaczyc przy pomocy kabelka pod coma z blaszakiem (win98) i tez nic z tego, blad 777.
Jak najprosciej sprawdzic port com.
Czy istnieje taka mozliwosc, ze am go zle ustawionego, co powinienem sprawdzic?
Czy istnieja replikatory portow com np. pod USB? Czy moze jedynum sposobem na posiadanie dzialaacego portu com jest stacja dokujaca? :(
Pomocy! Z gory dzieki!
SLip [ Centurion ]
Znalazlem na allegro adaptery portu com pod usb. Czy po zainstalowaniu czegos takiego bedzie dzialac mi pod tym his SDI? Ktos korzysta moze z takiego adapteru?