GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Piszczaca grafika :)

06.01.2005
23:31
smile
[1]

bone_man [ Powered by ATI ]

Piszczaca grafika :)

Pytam specow na roznych forach, wiec zapytam i tu...
Czytalem juz o piszczacych kondensatorach i cewkach na plytach i zmodowanych grafikach z piszczacymi GPU. Robilem to raczej z usmiechem na twzarzy. Wczoraj uslyszalem, ze moja karta tez potrafi piszczec.
Mam pelnego Sapphire X800XT PE - pudelkowego, niemodowanego, niepodkrecanego. Od 4 miesiecy dzialal bez zarzutu. Wczoraj jednak zauważylem, iz przy uruchamianiu Artifact Scanning w ATITool moja karta delikatnie popiskuje...
Tylko w tej jednej aplikacji... Nie chce lac zadnego kleju na cewki ani nic podobnego. Kolesie na rage3d forum twierdza, ze z X800 tak się zdarza i ze to wina zbyt slabego zasilacza (mam Chief'a 360 W).
Co o tym myslicie ? Powinienem się przejmowac ? W innych aplikacjach wszystko jest w porzadku (3DMark05, Half Life 2, NFSU2 i inne).

06.01.2005
23:34
smile
[2]

CHESTER80 [ no legend ]

he he, dobre ! :)

Moja rada - olać to ! W przypadku grafy najważniejsze jest żebyś miał płynny obraz i zero artefaktów, gdyby ci piszczała karta dźwiękowa, to wtedy możesz się martwić, ale graficzna niech se piszczy, byle po cichu :)

06.01.2005
23:41
[3]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Mi tez piszczy radek, ale tylko czasami, szczególnie jak jest biała plansza np w jakieś grze (vide poczatek colina)
Specjalnie wymienilem karte na drugi egzemplarz i tez to samo było, co prawda mniej ale... widać juz taki urok radków :)

06.01.2005
23:42
smile
[4]

CHESTER80 [ no legend ]

To Radki mają jakieś wady ?????????????
Matko jedyna......

06.01.2005
23:44
smile
[5]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Chester ---> widzisz, radki nie dość ze wypas karty graf to jeszcze mają funkcje "dzwiękowe", nie to co głuche jak pien gieforsy :P:P

06.01.2005
23:47
smile
[6]

RealRufus [ F E A R ]

Masz się czym przejmować... PHI...

Gdybym ja miał taką kartę, to bym na nią się nie denerwował jak sobie popiskuje... i to jeszcze tylko przy jednej aplikacji... ( toż to nawet nie gra :P )

CHESTER80 - dobre :))

06.01.2005
23:48
[7]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

E tam chicho popiskująca grafika...gdybyście słyszeli mojego DFI Infinity to nerwica gwarantowana :D
Jak czasami musze ją uruchomić poza obudową, po prostu koszmar :O
Ten przeraźliwy świst...

06.01.2005
23:54
[8]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

bone_man, Immothep >> eeee, rzeczywiście po co wam piszcząca karta graf. - oddajcie je mi, ja lubie piszczące karty graf.

06.01.2005
23:58
[9]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Tylko za ja nie mam X800 ;(

06.01.2005
23:59
[10]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

a co masz? bo ja przyjmuję wszystko od S3 Trio wzwyż

07.01.2005
00:01
smile
[11]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Tylko 9800PRO na rdzeniu i PCB od XT :(

07.01.2005
00:02
[12]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

to mozesz dać, chetnie wezme :D

07.01.2005
00:03
smile
[13]

Immothep [ Errare humanum est. ]

heheh, sorki mam zintegrowaną z płytą głowną, wiec odpada ;D ;P

07.01.2005
00:04
[14]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

rozumiem, ze jak ją dales na XT to sie zintegrowała z mobo? :D

07.01.2005
00:09
[15]

Immothep [ Errare humanum est. ]

nie, jeszcze nie jest na XT, na razie i tak wszystko mi dziala spox na maxa wiec po co meczyc bidule... i tak ostatnio mało gram :/

Ops troszke odeszliśmy od tematu wątku :)
Koniec OT :)

07.01.2005
00:12
smile
[16]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

ok, zeby podtrzymac wątek zapuszcze scieme ze mi tez piszczy grafika.

mi też piszczy grafika, ale ja się z tym wożę - podoba mi sie to szczegolnie jak zapiszczy w rytmie jakiegos utworku albo jak zapiszczy morsem zeby mi powiedziec coś ciekawego

07.01.2005
00:34
smile
[17]

Pongooo [ Centurion ]

zwiazku z wątkiem--->
mój kolega miał to samo...po jakimś czasie z 256MB została mu połowa (podzielcie sobie sami)
okazało się, że piszczały kodensatory podtrzymujace napięcie na ramie, nie dawały sobie rady, czy coś ???
...a taki sam model karty

ps. dla tych uśmiechniętych---> jak piszczy to nie zawsze kończy sie happy end'em

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-07 00:33:28]

07.01.2005
00:37
smile
[18]

KoKoT2003 [ Generaďż˝ ]

Immothep ---> to piszczenie przy bialym ekranie to monitor a nie grafa, odczep sie wuja od radkow!! :D

07.01.2005
00:40
[19]

Immothep [ Errare humanum est. ]

Kokot --> własnie nie, jak mialem GF to nic nie piszczało, a specjalnie sie przysłuchiwalem i to z grafy ten pisk leci nie z monitora :)

07.01.2005
01:01
[20]

DeXX. [ mp44 is my destiny ]

swoja drogą z ciekawości sprawdziłem i gdy wlaczam ATITool'a i wybieram Show 3d View to cos przy karcie minimalnie jakby "piszczy" (coś jakby "skwierczy" :/ ) wiec panowie nie jesteście sami, ale na moim poprzednim FX5200 podobne dzwieki czasami slyszalem.

09.01.2005
01:11
smile
[21]

bone_man [ Powered by ATI ]


OOOOO JAAAAAAA!
Dzieki wielkie za odpowiedzi... Nie spodziewalem sie takiego zainteresowania... Po zalozeniu watku jakis czas nie mialem okazji go sprawdzic. Wyglada na to, ze to problem powszechniejszy, niz myslalem. Hmm...
Moze ATI zaczelo integrowac w swoich ukladach dzwiekowki albo dodatkowe PC-speaker'y. :-)
Jakis czas temu czytalem, ze jakas firma (labolatorium dzwiekowe?) pracuje nad oprogramowaniem, mogacym korzystac z mocy GPU do obliczen zwiazanych z analiza/produkcja dzwieku. Operacje jakie nalezy wykonac sa podobne, a najnowsze GPU maja wyzsza moc obliczeniowa od najszybszych CPU w tego typu obliczeniach.
Moze te piski to pierwszy krok w tym kierunku. :)

09.01.2005
01:18
[22]

bone_man [ Powered by ATI ]


Pongooo --> Jeszcze mam pytanko - piszac o takim samym modelu karty chodzilo ci o X800, tak. Dobrze zrozumialem? Poza tym, dziwna sprawa ze zostala mu polowa RAM'u, jak cos padlo... Wydawalo mi sie, ze przy tego typu uszkodzeniach leci wszystko albo nic (hehe - jak tytul filmu).
Muglbys napisac cos wiecej..? Dzieki.

09.01.2005
01:21
smile
[23]

bone_man [ Powered by ATI ]


Aaaa - napisalem muglbys. Sam nie wiem jak..? Ale ze mnie bura... Az w oczy kole... Hmm, przepraszam.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.