GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rozwój techniki podczas II Wojny Światowej

06.01.2005
15:54
[1]

kaies [ pmpmmmmffmppfmm ]

Rozwój techniki podczas II Wojny Światowej

Poszukuje informacji na ten temat, niestety na googlach znalazlem tylko jedna sensowna stronke ale nie jest tam wystarczajaco duzo informacji a w domu ksiazek zawierajacych en temat nie mam :( Podtrzebuje to do referatu na technike na zaliczenie semestru...Bardzo prosze o pomoc :)

06.01.2005
16:12
[2]

kaies [ pmpmmmmffmppfmm ]

No niewierze ze nikt nie wie...Chociaz pare wynazalkow prosze!

06.01.2005
16:15
[3]

iNfiNity! [ Senator ]

Napisz że rozwinięty został:

- przemysł lotniczy
- medycyna
- metody otrzymywania np. ropy naftowej (zwłaszcza przez niemców)
- dziedzina "atomowa"
- rozwój elektroniki (radarów, łączności itp)

06.01.2005
16:15
smile
[4]

Drackula [ Bloody Rider ]


to powinno Ci wystarczyc :p

06.01.2005
16:16
[5]

iNfiNity! [ Senator ]

Drackula - linki z CMHQ chyba za bardzo mu się nie przydadzą, bo on nie pisze o militariach ale ogólnie o technice.

06.01.2005
17:57
smile
[6]

Widzący [ Generaďż˝ ]

1. rozwój techniki atomowej, budowa zakładów wzbogacania uranu, konstrukcja bomby atomowej, budowa reaktorów.
2. rozwój technik lotniczych i rakietowych - silniki odrzutowe ze sprężarką odśrodkową i osiową, budowa rakiet kierowanych, samosterownych i balistycznych.
3. rozwój wielkoseryjnych technologii budowy maszyn i urządzeń (seryjna budowa Ubootów i wielkoseryjna budowa samolotów i pojazdów pancernych)
4. rozwój metalurgii stali i jej stopów oraz metali kolorowych
5. rozwój technologii tworzyw sztucznych
6. ogromny postęp w elektronice(od radarów do radiozapalników w pociskach artylerylskich OPL)
7. niezwykłe osiągnięcia w logistyce i zarządzaniu.

I mnóstwo więcej.

06.01.2005
18:01
[7]

Drackula [ Bloody Rider ]

No to zainstaluj sobie gre Hearts of Iron i graj, tam masz rozwoj techniki :p

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.