GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Excel - problemik :)

05.01.2005
15:27
smile
[1]

Cap'n Pimp [ Generaďż˝ ]

Excel - problemik :)

Witam, potrzebuje w excelu przedstawic wykres funkcji f(x)= 1/x - 1/[x] i właśnie kłopocik jest w miejscu gdzie mam [x] czyli anjblizsza liczba całkowita.. bo nie wiem jak to zrobić, co wpisać.. moze mi ktoś podpowiedzieć ? :)

05.01.2005
15:37
[2]

Swidrygajłow [ ]

=ZAOKR(a1;0)

ta funkcja zwraca najblizsza liczbe całkowita (drugi parametr musi byc 0 jesli ma zaokraglac do calk)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.