GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

PILNE pytanie do linuxożerców (bez urazy:-) )

05.01.2005
15:22
[1]

jojko999 [ Konsul ]

PILNE pytanie do linuxożerców (bez urazy:-) )

pożegnałem się dzisiaj z Linuxem na dobre, ale niestety się zemścił.

Miałem na jednym dysku Linuxa Red Hata i WinXP. Ponieważ z linuxa już od dawna nie korzystałem to w menageże dysków Win XP wywaliłem partycje linuxowe i sformatowałem je na jedną FAT32.

Myślałem (oo naiwny) że jak wywaliłem również partycję startową linuxa to i wyleciał Boot Manager. Tak się też stało ale w obszarze MBR (czy jakoś tak) partycji WinXP zostało jeszcze coś.

I teraz po starcie kompa mam powitanie Boot Managera (blink bling czy jakoś tak on się zwie) w stylu BLING COMMAND LINE po czy mi wypisuje dostępne komendy i tyle - czarny ekran.

Jak to wywalić? Jeśli reszta tego programu wraz z plikiem konfiguracyjnym już nie istnieje?

Jak wogóle uruchomić komputer?

05.01.2005
15:28
[2]

Werter [ 1488 ]

odpalasz komputer w trybie dosa i piszesz "sys c:", jeżeli ten loader siedzi w mbr, to "fdisk /mbr".

05.01.2005
15:34
[3]

jojko999 [ Konsul ]

a czy fdisk/mbr nie wywali czegoś w w winXP?

05.01.2005
15:36
[4]

WolverineX [ Senator ]

nie

05.01.2005
15:38
[5]

Werter [ 1488 ]

no raczej niebardzo..

06.01.2005
19:58
smile
[6]

jojko999 [ Konsul ]

Hurrraaaa!!!!

Wielkie dzięki Werter wyszło.

G woli wyjaśnienia:

1 komenda Sys c: powoduje co prawda przekopiowanie plików systemowych z dyskietki startowej na dysk ale pod dosem partycji NTSF nie widać więc to nie działa

2 Za to Fdisk naprawił sektor MBR w jakieś 5 sekund :-)

Wielkie dzięki

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.