GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Iron Maiden i ich najbardziej rozpoznawalny utwór

04.01.2005
22:58
[1]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Iron Maiden i ich najbardziej rozpoznawalny utwór

Czy możecie wymienić najbardziej rozpoznawalne utwory zespołu Iron Maiden. Tak wiem, że wszystkie ich utwory to hita, ale mi chodzi o coś takiego co można poznać już od razu na wstępie. OStatnio obija mi się w myślach ich pewien, bardzo charakterystyczny początek utworu z elektryczną gitarą, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć co to było. Sypnijcie kilkaoma tytułami to może mój umysł się odezwie ;).

04.01.2005
22:58
[2]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Run to the hills

04.01.2005
22:59
smile
[3]

ronn [ moralizator ]

Run to The Hills!!

04.01.2005
22:59
smile
[4]

ronn [ moralizator ]

/* Najbardziej rozpoznawalny, co nie znaczy, ze najlepszy */

Ooo.. widze, ze Gladius ma ogolna wiedze na kazdy temat :))

04.01.2005
23:00
[5]

gofer [ ]

Run to the hills

[edit]
hehe, w sumie po wstępie jest jeszcze rozpoznawalny Number of the Beast

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-04 22:59:17]

04.01.2005
23:00
[6]

Mortan [ ]

Moze cos z ostatnich czyli np. Wicker Man

04.01.2005
23:01
smile
[7]

Mortan [ ]

Tylko ze Run to the hills zaczyna sie w sumie od nabijania dopiero potem wchodzi gitara ;) ale ciezko powiedziec, bo oni wydali za duzo znaych utworow zaczynajacych sie od gitary elektrycznej :D

04.01.2005
23:01
[8]

Weakando [ Senator ]

Tego jest za dużo :) sprawdź może jeszcze 2 minutes to midnight

04.01.2005
23:02
[9]

Kruk [ In Flames ]

Imho Wicker Man

04.01.2005
23:03
[10]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Nie... ostatnie to są takie sobie. Raczej coś z klasyki (całe Iron to klasyka...)

Dla mnie Irons skończyli się na Fear of the Dark a powrót Dickinsona - za późno.

Może jeszcze:
Killers
Bring your daughter to the slaughter
Can I play with madness
Children of the Damned
The number of the beast
Tailgunner
The Trooper

04.01.2005
23:03
smile
[11]

CHESTER80 [ no legend ]

To może być każdy utwór Iron Maiden, w końcu każdy jest hitem i zaczyna się od gitarki :)

Ja obstawiam: "2 Minutes To Midnight"

04.01.2005
23:03
smile
[12]

ronn [ moralizator ]

Tak, ale 'The number of the beast' zaczyna sie od recytacji a nie gitary :)

Moze jeszcze 'Fear of the Dark' ? (to tez duzo ludzi kojarzy)

04.01.2005
23:05
[13]

ronn [ moralizator ]

Hmm.. Aces High i mozliwe, ze czarny kon : Prowler.

04.01.2005
23:06
[14]

Madril [ I Want To Believe ]

Ja bym jeszcze obstawiał, że koledze chodzi o Prowler, w Run To The Hills od początku jest perkusja...

04.01.2005
23:06
[15]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

Fear Of The Dark ;)

04.01.2005
23:06
[16]

gofer [ ]

ronn - > nie doczytałem o tej gitarze :))

04.01.2005
23:06
[17]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Ja bym stawial na Fear of The Dark. No i moze - The Number of The Beast.

W kazdym razie, sa to dwa moje ulubione ;)

04.01.2005
23:06
[18]

ronn [ moralizator ]

Madril --> Spozniles sie :))

Az jestem ciekawy, co to jest w istocie.

04.01.2005
23:06
[19]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Gladius--ee tam skonczyli sie po 7Sot7S :) ktora byla ich ostatnia dobra plytka :? no moze jeszcze BNw w maire sluchalne :)

04.01.2005
23:07
smile
[20]

Madril [ I Want To Believe ]

ronn --> Ale ja wyjaśniłem, czemu Run To The Hills raczej odpada... :)

04.01.2005
23:08
smile
[21]

Madril [ I Want To Believe ]

I nie mówice na czym sie Maiden skończyło, bo się nie skończyło... :)

04.01.2005
23:08
smile
[22]

Weakando [ Senator ]

To ja powiem jeszcze Phantom of The Opera :)

04.01.2005
23:09
smile
[23]

ronn [ moralizator ]

Wiem o tym. Prowler jest naprawde bardzo charakterystyczny, bo chyba nie znam innego utworu podobnego do tego kawalka. Jednak z drugiej strony, nie jest to tez najbardziej rozpoznawalny utwor Iron Maiden.

04.01.2005
23:10
smile
[24]

ronn [ moralizator ]

Dobra, to jeszcze ostatni typ : Revelations

04.01.2005
23:11
[25]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Weakeando--> jabardzije rozpoznawalny a nie jeden z najlepszych :)

Madril---> faktycznie IM sie nie skonczylo od kilkunastu lat graja to samo, wypuszczaja peln o the beast(best) of.... a kasiorka wplywa na konta muzykow i wytworni

04.01.2005
23:11
[26]

Mortan [ ]

a moze to z ostatnij plyty czyli Wildest Dreams albo klasykami to Running Free, The evil that men do, Iron Maiden, Sanctuary

04.01.2005
23:12
[27]

ronn [ moralizator ]

Zespol konczy sie gdy przestaje grac zajebiste koncerty dla wielotysiecznej widowni. To jest prawdziwy wykladnik 'konczenia sie' :)

04.01.2005
23:13
[28]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Madril - kolesie koło 50-tki w skórzanych kurtkach z ćwiekami wyglądają tak sobie, a i muzycznie nic nowego nie tworzą. Płyty bez Dickinsona to nieporozumienie (chociaż Di Anno nie był zły).

04.01.2005
23:14
[29]

The LasT Child [ GoorkA ]

Maiden sie nie skonczylo ;]

wolfen3741 --> The Trooper, Run To The Hills, Wicker Man?

04.01.2005
23:14
smile
[30]

Weakando [ Senator ]

wolfen3741 ---> Powiedz nam co to, bo wszyscy na to czekamy :P

ZgReDeK ---> Może Iron Maiden - Iron Maiden jeszcze ? :)

04.01.2005
23:14
[31]

ronn [ moralizator ]

gladius --> Mylisz sie. Co prawda sa teraz kolo 50-tki, ale nie ubieraja juz ani skorzanych kurtek ani cwiekow.

04.01.2005
23:15
[32]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

wolfen - powiedz czy to było wolne, czy szybkie...

04.01.2005
23:16
[33]

Madril [ I Want To Believe ]

ZgReDeK --> Grają podobnie, ale nie to samo... Piszesz, że wypuszczają pełno "the best of...", wypuścili 2... jedną z nowymi, nigdzie nie publikowanymi utworami, no i drugą, której nie mam, bo mi niepotrzebna (chociaż może kiedyś sobie sprawię w celach kolekcjonerskich). Nawet nie wiesz ile nowych osób od "the best of..." zaczęło słuchać Maiden...

Dobra, powiedziałem swoje, dalej nie ma sensu tego ciągnąć, bo i tak siebie nie przekonamy... :)

04.01.2005
23:18
[34]

szatan [ Konsul ]

the trooper? holy smoke?

04.01.2005
23:19
smile
[35]

matisf [ X ]

moim zdaniem
Run To The Hills i Fear Of The Dark


wolfen3741 -> moze poprosty IRON MAIDEN - IRON MAIDEN

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-04 23:19:29]

04.01.2005
23:22
smile
[36]

ronn [ moralizator ]

Wolfen --> Pisz cos, bo czekamy :)))

04.01.2005
23:23
smile
[37]

Mortan [ ]

Jak ma cos napisac, jak zostal zalany tytułami i teraz sciąga wszystko kazza czy innym p2p ;)

04.01.2005
23:24
[38]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Madril--> no i dobrze lepiej zeby mlodziez zaczynala sluchac metalu od ajronow anie tego syfu co teraz leci poczawszy od soadow po inne gowna :>


ae prawda jest taka ze ajroni nagrwywaja juz od FOTD przecietne albumy :/, ale te z blazem napewno nie byly najgorsze, naprawde bylo kilka wysmienitych kawalkow ale napewno z FOTD wygrywaja :)

04.01.2005
23:26
smile
[39]

Aen [ MatiZ ]

Run To The Hills i Fear Of The Dark są chyba najbardziej znane. W środowisku graczy może jeszcze Aces High i Man On The Edge znane z Carmageddona. The Number Of The Beast..bardzo znane, ale raczej jako płyta, a nie pojedynczy numer. No co tam jeszcze...2 Minutes To Midnight i The Trooper (Zwłaszcza ten ostatni). Wiele osób skojarzyć może The Evil That Men Do i Hallowed Be Thy Name

04.01.2005
23:27
smile
[40]

Mortan [ ]

2 Minutes To Midnight lecialo w radiu Vrock w GTA Vice City

04.01.2005
23:28
[41]

Aen [ MatiZ ]

Zgredek- To wygrywają czy nie? Z kontekstu wynika, że nie, ale tekst mówi co innego...A jeśli już jesteśmy przy FOTD, to uważam, że na tle innych płyt Maidenów prezentuje się ona bardzo blado. Po prawdzie to ratuje ją głównie numer tytułowy

04.01.2005
23:28
smile
[42]

matisf [ X ]

jescze jest Blood Brothers i Dream Of Mirrors :)

04.01.2005
23:32
[43]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Aen--> hehe wiem troche dziwacznie pisze :)
z FOTD napewno wygrywaja
btw ta plytke ratuje Afraid.... F jest monotonny ale chyba dobrze na koncertach wychodziu i do pogo tez dobry :)

04.01.2005
23:35
smile
[44]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Run to the hills to nie to, podobnie jak Iron Man :) Zaraz sprawdzę tytuły wymienione przez glaudiusa + 2 minutes to midnight i fear to the dark. Prowler to również nie to, ale popieram utwór jest niesamowity. Aha Phantom of the opera to również nie to. Aha polecam również utwór który jeszcze tutaj nie padł (chociaż on nie ma mocnego gitaorwego wejścia), chodzi o Journeyman, właśnie leci w tle :).

Mortan ---> Ojej nie musisz tutaj od razu zdradzać mojej tajemnicy :P

Do wszystkich ---> Dzięki za wielki odzew, jeszcze nigdy chyba nie miałem tak szybko tyle odpowiedzi :)

Jak znajdę to o co mi chodziło to dam znać :).

04.01.2005
23:36
[45]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Edit

W pierwszej linijce poprzedniego postu chodziło oczywiście o Iron Maiden a nie Iron Man :)

04.01.2005
23:37
[46]

matisf [ X ]

Osobiscie uwazam ze BNW jes ich ostatnia plyta ktora cal mi sie podoba potem to juz tylko nie ktore kwalki

05.01.2005
00:01
smile
[47]

ronn [ moralizator ]

Fear of The Dark ma sporo fajnych kawalkow. Moje 2 ulubione to Afraid to Shoot Strangers (rewelacyjny) i From here to Eternity (tytulowy tez niczego sobie)
Poza tym FOTD brzmi bardzo charakterystycznie i ma na tyle wypoziomowany klimat, ze mozna sluchac tej plyty od pierwszej do ostatniej nuty,

W takim razie czekamy az Wolfen przeslucha cala dyskografie i da znac co to za utwor :]

05.01.2005
00:03
smile
[48]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

ALbo stwierdzi, że to nie chodziło o Iron Maiden tylko o Manowar.

05.01.2005
00:08
smile
[49]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

50latki w skórzanych ciuchach?

a Manowara znacie? :)

05.01.2005
00:08
smile
[50]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]


haha, gladius :)

05.01.2005
00:10
[51]

zarith [ ]

afraid to shot strangers

number of the beast

05.01.2005
00:13
smile
[52]

KinSlayer [ Demon Hunter T ]

The Trooper.

05.01.2005
00:16
smile
[53]

ronn [ moralizator ]

To moze Judas Priest - Blood Red Skies ;)

05.01.2005
00:17
smile
[54]

Madril [ I Want To Believe ]

Hmm... To może być jeszcze Sanctuary, znane raczej jest... :)
Inne opcje to:
- Holy Smoke (chociaż tutaj troszke perkusji z gitarą jest)
- Bring Your Daughter... To The Slaughter (też perka jest)
- Mother Russia
- 22 Acacia Avenue
- 2 Minutes To Midnight (już wymieniane)
- Caught Somewhere In Time
- The Thin Line Between Love And Hate (chociaż też perka jest)

Możnaby dobrać jeszcze kilka takich... :P

05.01.2005
00:19
smile
[55]

ronn [ moralizator ]

- Flight of Icarus
- Don't Look to The Eyes of The Stranger
- The Rime of The Ancient Mariner
.
.
.
- Doctor, Doctor ;)

05.01.2005
00:25
[56]

Madril [ I Want To Believe ]

ronn --> The Rime Of The Ancient Mariner raczej odpada moim zdaniem... :) Chociaż utwór zacny, jeden z moich ulubionych... ten klimat na LAD... :)

05.01.2005
00:29
[57]

ronn [ moralizator ]

Ogolnie caly LAD ma super klimat. Pomyslec, ze nagrywali to 4 dni pod rzad w Long Beach Arena.

Trasa koncertowa trwala caly rok.. 5 koncertow w Polsce w '84 (sic!)

05.01.2005
00:32
[58]

ronn [ moralizator ]

Jeszcze tak przy okazji. Polecam akustyczne, 2 razy wolniejsze wykonanie 'The Number of the Beast'

Zwan - The Number Of The Beast

[Soundtrack z filmu Spoon]

05.01.2005
00:37
smile
[59]

Madril [ I Want To Believe ]

ronn --> Jakis mój daleki wujek był nawet na koncercie we Wrocku wtedy... :) Ładnego offtopa zaczynamy... :D

05.01.2005
00:40
[60]

blood [ Killing Is My Business ]

zgredek - to dobrze dla fanow ze wydaja imo .... jezeli nei chcesz to nie kupujesz, nikt ci nie karze

05.01.2005
00:44
smile
[61]

Monther [ Generaďż˝ ]

Seventh Son Of The Seventh Son.

I w ogóle cała ta płyta jest świetna.

05.01.2005
21:02
smile
[62]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Konkurs rozstrzygnięty, utwór o któy mi chodziło to.... The Number Of The Beast. Nagród nie przewidziano :P, ale dziękuje wwzystkim za wzięcie udziału w konkursie :)

05.01.2005
22:32
smile
[63]

Madril [ I Want To Believe ]

Mogłeś powiedzieć, że się zaczyna od fragmentu Apokalipsy św. Jana... ;)

05.01.2005
22:50
[64]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Lol, akurat o tym fragmencie nie pamiętałem :P

05.01.2005
23:14
smile
[65]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Btw mam jeszcze jedno pytanie, czy widział ktoś teledysk do utworu Alexander the Great??

05.01.2005
23:17
[66]

ronn [ moralizator ]

Nie istnieje, nigdy nie nakrecono a na koncertach nie graja tego numeru,

06.01.2005
00:10
[67]

wolfen3741 [ Herr Oberst ]

Hmm strange, bo znalazłem jeden taki pliczek na dc++, stąd moje pytanko.

06.01.2005
00:29
smile
[68]

Madril [ I Want To Believe ]

To może być fragment koncertu z Grecji, gdzie Bruce zaśpiewał z publiką refren Alexander the Great... Mam to w audio, a jeśli jest video... :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.