GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jeszcze jedna paląca kwestia do WsWH Dibhali, Chestera80 i innych speców...

03.01.2005
22:48
[1]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Jeszcze jedna paląca kwestia do WsWH Dibhali, Chestera80 i innych speców...

No już chyba dzisiaj ostatnie wątpliwości - RAM.

Już o tym rozmawialiśmy, ale... koleżanka mogłąby kupić jutro też pamięci i teraz:

1. kupując 2 kości PC3200U po 512 MB czy mam je doozyć do posiadanych Elixirów 256*2 PC3200U, czy sprzedać te mniejsze ?

2. Czy płyta IC7 pociągnie pamięci podkręcone powyżej 400MHz - z tego co wyczytałem w instrukcji PC3200 to max. supportowane pamięci, szybszych nie powinna już łykać

3. Jeżeli odpowiedź na 2 pytanie jest "tak, łyknie", to na 1 pytanie będzie "sprzedać", bo Elixirów pewnie nie podkręcę, ale... może warto kupić jakieś kości w USA (tam Hynixa D43 nigdzie nie znalazłem), no nie wiem - Kingstony albo inne jakieś w metalowych koszulkach (średnio od 69 USD za sztukę w zwyż), nie podkręcać ich i dołączyć przyszłościowo do 2 256, mieć te 1,5GB RAM-u i niech sobie siedzi w spokoju...


Z góry wielkiedzięki za odpowiedź :)

03.01.2005
23:02
[2]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Czy płyta IC7 pociągnie pamięci podkręcone powyżej 400MHz - z tego co wyczytałem w instrukcji PC3200 to max. supportowane pamięci, szybszych nie powinna już łykać


na pewno.. w koncu to abit (made for overclockers :) ). to moj Asus nie ma problemu z pamieciami na 500 mhz i wiecej, a co dopiero abit.

kupując 2 kości PC3200U po 512 MB czy mam je doozyć do posiadanych Elixirów 256*2 PC3200U, czy sprzedać te mniejsze ?

ja sie na elixirach strasznie przejechalem i nikomu ich nie polecam. moja rada- pozbyc sie. ale mozesz wpierw kupic np. hynixy i jak beda dzialac z elixirami (czasem trafia sie perelki) to zatrzymasz. jak nie - sprzedasz

03.01.2005
23:06
[3]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

cotton_eye_joe -> widzisz, pewnie tak zrobię, że sprawdzę jak to działa - tylko jeżeli kupiłbym w USA takie np. Kingstony, zamiast Hynixów w Polsce za które dam jakieś 750 zł za parę, to mógłbym może kupić jeszcze lepszą grafikę (zamiast 6800GT to X800 XT)...
Poza tym po co kupować Hynixy D43, skoro nie będę ich kręcił bo będą siedziały z Elixirami :)
To chyba nie takie proste...

03.01.2005
23:14
[4]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

1. Wywal Elixry gdy tylko kupisz jakieś solidne pamieci.

2. Pewnie tak. Choć do takich rzeczy to bym szukał produktów DFI :P
(chyba, ze taką płyte już masz, a nie ją dopiero kupujesz)

3. Hynixy D43 znajdziesz na eBay za niewielką cene.
Albo Hynixy D43 albo jakieś pamieci już od razu taktowane 500mhz.
Ewentulnie niedrogo mogą wyjść kości Kingmax Hardcore, 466mhz powinny pójśc i na 500.
Możesz również poszukać Kingstonów na Hynixach D43.

03.01.2005
23:17
[5]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Dibhala - > to nie takie proste - koleżanka jedzie do sklepów i się nie zna ani ciut ciut. Tłumaczenie jej, a potem durnym (za przeproszeniem) amerykanom nic raczej nie da, że ma być Kingston, ale na kościach Hynixa :)

Abit'a IC7 już mam 1,5 roku i nie zmieniam na razie.

Tylko napisz czy lepiej mieć te Hynixy i 6800GT, czy inne kości i X800 XT ? :D :) :P

03.01.2005
23:24
smile
[6]

Vasago [ spamer ]

Wystarczy zajrzec do biosu ;) Maksymalne FSB dla tej plytki to 412MHz -jak znajdziesz DDR-y w okolicach 850,to znaczy, ze wlasnie udalo Ci sie przekroczyc mozliwosci IC7.

03.01.2005
23:30
[7]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

"czy lepiej mieć te Hynixy i 6800GT, czy inne kości i X800 XT ?"
Co to za dziwne rozróżnienie? Hynixy kosztują tyle co "inne kości"
Zobacz sobie, to tylko jedna z ofert Hynixów na eBay :

03.01.2005
23:35
[8]

PrEd4ToR [ ››SuperNatural‹‹ ]

Lwiecz01 istnieje pewna cieniutka granica przyzwoitosci ktora wydaje mi sie, powinienes zachowac :›

03.01.2005
23:48
[9]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

WSWH Dibhala -> rozróżnienie polega na tym, że na eBayu nie kupię, bo nie zdążą dojść do koleżanki jak sądzę, a goście piszą, że tylko na terenie USA wysyłają. Muszę więc kupić w Polsce, co podwyższy koszy. Kupione nawet na Allegro będą kosztowały jakieś 150 - 200 zł drożej niż Kingstony w USA. Te 200 zł to różnica w cenie 6800GT i X800 XT w USA...

PrEd4ToR - > przepraszam, ale nie rozumiem, czy mógłbyśrozwinąć wypowiedź ? :)

04.01.2005
11:28
[10]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

No i jak, odpowie mi ktoś w tej palącej kwestii ?

04.01.2005
21:37
[11]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Dibhala - pewnie już jesteś :) UP-uję więc :)

04.01.2005
23:17
[12]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

To już chyba musisz zdecydować sam.
Po pierwsze : czy będziesz kręcił, tak by wysokie FSB się przydało synchronicznie?
Drugie : czy zależy Ci na gwarancji ?

Pamieci 500mhz (np. Kingmax, kości innych firm moga się okazać...też Hynixami, więc troche by głupio było :P) możesz również kupić w stanach jakby co, wyjdzie podobna cena co u nas tanie Hynixy.
Tylko u nas te najtańsze Hynixy to : CT-D43 (czyli podróbki, 270-280zł na allegro i w sklepach), DT-D43 (chyba już nie tak dobre jak BT, 290zł w sklepach), a troche droższe to już słynne kości BT-D43 o oznaczeniach J-D43 (czyli takie jak w pamięciach 533mhz i czasem 550mhz) idące za 320zł na allegro (gutex).

Oczywiście jeśli procesor będzie pracował synchronicznie z pamięciami, a pamieci na conajmniej 480mhz, to takie szybkie pamięci + GF 6800 GT będą szybszym rozwiązaniem.
A sam x800 XT jest niby szybszy, ale te różnice nie są jakieś wielkie na dzień dzisiejszy, gdyż na obu kartach wszystkie gry śmigają na maksymlanych detalach itd.
Dopiero przy wysokich rozdzielczościach i właczonym AA mogą być one jakieś większe. (ale to wciąż takie abstrakcje jak róznica miedzy 70 a 95 fps...)

Sam decyduj.

04.01.2005
23:27
[13]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Czyli kupować kości BT-D43 o oznaczeniach J-D43. Rozumiem, że "gutex" to nick osoby która takie właśnie sprzedaje ?
Jeżeli tak, to chyba bym się pisał na 2 takie kostki po 320 zł za sztukę...
A na kręceniu kości RAM się kompletnie nie wyznaję, więc Twoje pytanie o "synchroniczne kręcenie" nic mi nie mówią niestety. Procek teraz jest ustawiony na 161 x 18 - więcej na moich elixirach nie idzie. Nominalnie jest 133 lub 134 x 18 z tego co pamiętam.

04.01.2005
23:40
[14]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Synchronciznie, co jest bardzo naciągane przy P4 ;), miałem na myśli to jak teraz tęż kręcisz, czyli z każdym 1mhz FSB rośnie 1mhz dla pamięci (a jako że to są DDR to rośnie o 2mhz).
Dla pamięci 500mhz FSB musiało by być 250...teraz sobie policz ile byś musiał podkręcić procka ;)
Jeśli miał byś tego P4 2,4 z FSB 800 (200) to by miało jakiś sens, a tak...

Spokojnie wystarczą Ci zwykłe pamięci 400mhz by mieć FSB 200, a w tedy będziesz mógł kręcić procesor na conajmniej 3600mhz (18x200). 500mhz (Hynixy i inne ) to jeśli kupisz to chyba tylko z myślą o przyszłości, albo asynchronicznym podkręcaniu .

04.01.2005
23:49
[15]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Ach, teraz jasne :)
Czyli jeżeli zmieniłbym procka, to się przydadzą :) No wiesz, nigdy nie wiadomo co mi do łba strzeli...
A tak swoją drogą, to czy Abit IC7, który ma chipset i875P - ma jakieś ograniczenia względem procesorów Intela które są dostępne ?

04.01.2005
23:50
[16]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Oto odpowiedź na Twoje pytanie...

05.01.2005
00:02
[17]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Procek teraz jest ustawiony na 161 x 18 - więcej na moich elixirach nie idzie

czegos nie kapuje. nie idzie Ci wiecej niz 160 Mhz, ale przeciez pamieci masz 3200, wiec czy jestes pewny, ze to, ze Ci sie dalej nie chce krecic jest winą pamieci? one powinny poleciec spokojnie do 200 (DDR 400 - przeciez takie sa) a skoro nie chce dalej isc stabilnie to moze jednak wina procesora? (bo plyta podobno do 300 Mhz wytrzymuje :) ).

poza tym tak, jak zauwazyl Dibhala, ten proc ma dosc niska FSB a wysoki mnoznik (133 x 18). jezeli uzyskasz na nim fsb=200, to bedzie dobrze (3.6 GHz, ale wątpie...). sensem byloby kupowanie mocnych pamieci gdyby to byl np. P4 2.4C (z HT, rdzen nortwood, takt. 200 x 12) one sie ladnie kreca. chyba, ze chcesz ustawiac asynchronicznie, tak zeby pamieci byly szybsze od FSB, ale nie widze sensu takiego rozwiazania (moja plyta przy takich ustawieniach wogole nie wstaje)

nie wiem, czy sie jasno wyrazam... :)

05.01.2005
00:09
[18]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Cotton_eye_joe - całkiem jasno i przejrzyście - to wina pamięci, bo jak była 1 kość innej firmy, to bez podnoszenia napięcia chodził na 3,06 GHz bez artefaktów i zawieszania się.
Procesor możliwe, że teżzmienię, ale za jakieś 3-6 miesięcy, żeby żony nie wnerwiać :))
Dlatego pytam czy jak na razie łyknie wszystkie P4. Na stronie Abita napisali tylko, że 800MHz HT obsługuje - to wiem, ale nie śledziłem rynku i nie wiem czy nie zrobili jakiejś nowej podstawki, albo co :D
Załóżmy, ze mogę tam wsadzić każdy z dostępnych procków P4 co się opłaca teraz zakupić? Musi się dobrze kręcić, żeby opłacił się zakup. Chłodzenie wodne pozwala na dużo :)

05.01.2005
00:19
[19]

Vasago [ spamer ]

NIe wsadzisz nic nowego bo Intel przeszedl na LGA. Ostatni Prescott na 478 to 3.2GHz

05.01.2005
00:26
[20]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Czyli lepiej to sprzedać za te 0,5 roku (płytę i procek) i kupić jakiegoś świerzutkiego Athlona 64 ?

05.01.2005
00:28
[21]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Albo kupić tego 3,2 Prescott'a, podkręcić na max i zmieniać bebechy za 1,5 roku...
Tylko czy te Prescotty się kręcą dobrze ?
No to ładnie mi teraz zamieszaliście :D

05.01.2005
01:05
[22]

Vasago [ spamer ]

Powinien pojsc w okolicach 4GHz,ale pomysl z A64 jest imo ciekawszy.

05.01.2005
13:06
[23]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

No może i ciekawszy, ale bardziej kosztowny...
Za IC7 wołają na Allegro 495 zł (za nowiutką), więc pewnie dostanę 350-400 zł
Za P4 2,4 bez HT w BOXie 400zł

W najlepszym przypadku mam 800 zł

No i teraz która płyta pod Athlon 64 i który z procków będą najlepsze w stosunku jakość do ceny i ile trzeba będzie dopłacić ?
Jak kupowałem ostatnio procek, to kupiłem taki, po którym kolejny model był już sporo droższy. Z Athlonami 64 pewnie będzie podobnie, czyli wypada na 3000+ ? jeżeli tak to 600 zł
A co do płyt to pewnie Abit lub Asus, ale trzeba zakładać koło 650 zł za jakiś lepszy model, czyli razem 1250 zł - 800 zł = 450 zł dopłaty

Prescott 3,2 HT kosztuje 700 zł - 400 zł za mój procek = 300 zł, czyli róznica jest 150 zł.

Teraz zachodzi pytanie jak wydajnościowo Athlon 3000+ vs. P4 3,2 HT Prescott, no i jak się oba kręcą przy założeniu, że mam pamięci Hynix J-D43. Mam niejazne wrażenie, że testy w grach wyjdą na korzyść Athlona.

Czy ktoś oblatany w temacie jest mi w stanie odpowiedzieć na te pytania ? :D

05.01.2005
20:03
[24]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Poczytałem trochę testów i jeżeli chodzi o AMD 64 3000+ to porównują go do P4 3,2 800MHz HT, ale w testach innych niż gry - zawsze Intel wypada lepiej, co do gier, to w 2 na 4 też lepiej (QuakeIII i chyba UT2004 Pentium lepszy). Po podkręceniu (w teście który czytałem udało im się magistralę na 220 podnieść, czyli taktowanie 2,2 GHz) działał tak, jak 3200+. Testu podkręconego Athlona kontra podkręcony P4 3,2 nie widziałem.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ten Athlon 64 miał 512 kB cache, nie wiem czy teraz też sątylko takie, czy już wypuścili z 1 MB cache... Niestety test był dosyć stary, ale wynika z niego, że wcale nie jest ten Athlon lepsy od 3,2, tylko porównywalny, a po podkręceniu Intel powali go na kolana... Nie patrzę tutaj na cyferki GHz, ale na konkretne wyniki z gier i aplikacji
Wyprowadźcie mnie z błędu i podajcie jeszcze jakieś testy o ile się mylę.

Wychodzi na to, przynajmniej na podstawie testu, który znalazłem, że zamieniając obecny procek na najsilniejszego Presscota pod podstawkę 475, podkręcając go ile się da, wyjdę lepiej niż na bujaniu się z wymianą płyty z prockiem i sprzedawaniu starej płyty i procka...

05.01.2005
20:19
[25]

Vasago [ spamer ]

Optymistycznie liczysz. Ja swojego 2.8C w komplecie z IC7(wszystko 4-miesieczne,wiec na dlugiej gwarancji) spuszczam ponizej 7 baniek.

05.01.2005
20:19
[26]

Vasago [ spamer ]

Optymistycznie liczysz. Ja swojego 2.8C w komplecie z IC7(wszystko 4-miesieczne,wiec na dlugiej gwarancji) spuszczam ponizej 7 baniek.

05.01.2005
20:20
[27]

Vasago [ spamer ]

Ups,cos sie nie odswiezylo.

05.01.2005
20:23
[28]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

No to tym bardziej finansowo wyjdzie lepiej płytęzostawić :)
A jak się odniesiesz do moich "wynurzeń wydajnościowych" ? :D

05.01.2005
20:39
[29]

Vasago [ spamer ]

AMD dokopal P4 w grach i zblizyl sie,badz nawet ciut przegonil w pozostalych zastosowaniach(jezeli w jakichs jest z tylu,to odrabia z nawiazka pod XP64). W dodatku swietnie sie kreci i nie topi przy tym obudowy (tu troche od wlascicieli https://tweak.unspl.com/index.php?showtopic=107555&st=40). No i ne da sie ukryc ze 478 jest juz martwy,a 939 ma zapowiedziane przynajmniej 2-letnie wsparcie. Reasumujac,ja sie przesiadam ;) A64 3000 + plyta na NF3 to jakis 1000zl.

05.01.2005
20:40
[30]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Lwiecz01 - To rzeczywiście test musiał być stary, bo widziałem całkiem co innego.
Pozatym test musiał być przeprowadzony na Newcastle 3000+, czyli procku pod s754.

Dzisiejsze procki pod s939, czyli Winchestery mniej od nich grzeją i się kreeeecą ;)
Każdy pojedyńczy procek powinien dojśc do 2,6ghz na powietrzu (ograniczeniem moze byc tylko FSB płyty głównej).

Pozatym wszystkie testy jakie widziałem z porównaniem procków w grach, choćby ostatnio moblinego Dothana z P4 i A64 - nie pozostawiały suchej nitki na P4, to sie do gier po prostu nie nadaje.

05.01.2005
20:57
[31]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

A można prosić o link do jakiegośtakiego nowego testu ? byle był Winchester i P4 3,2 HT, a najlepiej jeszcze po podkręcenie :)

05.01.2005
23:36
[32]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Dibhala - o ile pamiętam - tamten Athlon 64 3000+ to był Clawhammer chyba :)
To która ta płyta obecnie jest najlepsza z półki np. Abita IC7, albo IC7-G ?
I jakiś link baaardzo proszęz tymi nowymi rywalizacjami P4 kontra Athlon 64...

05.01.2005
23:45
smile
[33]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

przejrzyj sobie. sorki jak czesc bedzie nie na temat, lecialem po tytułach nie patrzylem w tresc. THG moze nie jest najwyzszych lotow, ale cos mozna popatrzec:

https://www6.tomshardware.com/cpu/20041019/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040830/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040927/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040601/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040517/index.html
https://www6.tomshardware.com/mobile/20040510/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040419/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040322/index.html
https://www6.tomshardware.com/cpu/20040318/index.html

aha.. pieprz poczatkowe opisy, od razu lec do testów :)

tu masz artykuly z calego roku moze cos jeszcze sobie znajdziesz:

05.01.2005
23:47
[34]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Dziękować :)

06.01.2005
00:01
[35]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

A - jeszcze jedno - czy grafika kupiona w stanach nie będzie miałą jakichś zmian z wyjściem TV - zamiast PAL i SECAM to ichnie NTSC np...
Nie mówiąc już, że nie wiem, czy standard zasilania wewnątrz kompa jest ten sam ? :) Mam chiefteca 420W DF i nie wiem czy ma taką wtyczkę jaką trzeba zasilić dodatkowo FX 6800GT...

06.01.2005
00:54
[36]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Lwiecz01 - Clawhammer? To jeszcze gorzej :D
Te procki mają 1mb cashu, wiele wydajności im to nie daje, a za to mają niższe taktowania i możliwości OC. Zreszta to i tak nie ważne gdy się rozważa kupno Winchestera na s939...

Co do Intela, obejrzyj sobie filmik i zastanów się 5 razy zanim postanowisz kupić takie "cudo" ;)
https://www12.tomshardware.com/images/thg_video_14_intel_heat.zip

A i test porównawczy o którym pisałem :
https://www.x86-secret.com/articles/cm/dfi855/dfi855-9.htm

Nie ma tam co prawda Winchestera 3000+ ani 3200+, to nie szkodzi, mozna sobie dopowiedzieć gdzie by były bez kręcenia patrząc po marnych winikach P4

06.01.2005
00:59
[37]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

A co do róznic w standardach grafiki - tylko gdy kupujesz karte z tunerem (ATI AIW) jest ten problem. Wyjście TV sobie ustawiasz jaki chcesz format.

06.01.2005
09:58
[38]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Hmmmm,

a ja tutaj mam kolejny test, który raczej porównuje 3200+ winchester i P4 3,2..., a 3,2E, czyli prescotta zbliża nawet do 3400+ na jądrze Winchester :( Oczywiście mówię o uśrednionym wyniku. W samych grach Athlon wychodzi lepiej

https://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-90nm_12.html


Co do grzania się, to mam chłodzenie wodne i mi nie straszne tak bardzo. Miałem kiedyś Athlona XP 850 MHz - ten to się grzał skubaniec :D

06.01.2005
23:24
[39]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Nikt się nie podejmuje skomentować i bronić Winchestera ? :) Nieważne, chociać chciałbym zostać przekonany :)

Nic to, ważne, że przed chwilą odebrałem na poczcie 2 pamięci Hynix 512MB od GUTEXa. Sprawdzę sobie jutro, bo nie mam już dzisiaj siły na to... TRansakcja sprawna, szybciutka i taniej niż na Allegro, bo bez prowizji i kosztów przesyłki :D

06.01.2005
23:36
[40]

Vasago [ spamer ]

Lwiecz01-->Ja sie podejme. Oba proce sa szybkie i oba dobrze sie kreca. Tu na remis. Plusy A64.
Nizsze temperetury(Ok,masz WC)
Wieksza przyszlosciowosc (po tym Prescocie nic juz na s478 nie kupisz i bedzie problem ze sprzedaniem "martwej" platformy-popatrz na to jak cienko ida P4 na Allegro )
Nadchodzacy Windows64,ktory w koncu przestal byc jakims majakiem na odleglym horyzoncie. Zwroc uwage, ze P4 daje sobie rade z A64,ale AMD nie walczy w swoim docelowym srodowisku. Testy sa robione pod 32 bitowym systemem.
Poza tym pozostaje pytanie do czego komputer ma sluzyc. Jezeli do gier to nawet pod obecnymi systemami nie ma o czym myslec. Jezeli jednak masowo tworzysz divxy i nie mozesz czekac na nadejscie W64,to moze faktycznie Intel ;)

06.01.2005
23:36
[41]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Naprawde nie wiem czego tu trzeba bronić, wszyscy w tym topicu pisali, że A 64 kopie dupsko każdego P4 w grach, a ten test tylko to potwierdza...

07.01.2005
00:23
[42]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

:) divx nie tworzę wogóle, wolę oglądać na DVD :), oglądam seriale SF, liczę sobie w excelu, bawię się grami, internetuję...
Pod względem przyszłości - masz mnie Vasago :)

Tylko ciężko może byćsprzedaćpłytę i procka, no iteraz jeszcze pamięci. NAwet nie mam pojęcia za ile to wystawić, żeby ktoś wziął w miarę szybko :) I nie mówię o 1 zł, tylko rozsądnej cenie...

07.01.2005
00:47
[43]

Vasago [ spamer ]

A czemu pamieci? Przeciez beda sie swietnie nadawac bo A64 mozna ustawic na bardzo wysokiej magistrali. Roznica dotyczy tylko sprzedazy plyty bo obecnego P4 i tak bys musial sprzedac zeby wziac nowego.

07.01.2005
01:50
[44]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Pamieci weź zostaw w spokoju ;)
Przydadzą sie do A 64, gdzie wysokie FSB osiąga praktycnzie każda płyta główna...

07.01.2005
07:38
[45]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Nieeee... mówiłem o pamięciach, które miałem do tej pory, czyli 2*256MB Elixir. Zakupione wczoraj Hynixy zostały kupione właśnie w celu rozwoju tego zestawiku :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.