GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki wydajniejszy??

03.01.2005
18:45
smile
[1]

ADEK24 [ Konsul ]

Jaki wydajniejszy??

Mam do wyboru procesor AMD Athlon XP 2600+ (2,017 GHz) lub Intel Pentium 4 2,4 GHz (BEZ HT!!)
Który procesor będzie bardziej nadawal sie do gier ale tak aby podczas właczonego Internetu (Neo+ z modemem USB) nie było czuć wyrażneg spadku wydajności.
Proszę o sugestie, a moze ktoś z Was zna test porównawczy??Prosiłbym o link..

03.01.2005
18:52
[2]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

AMD

03.01.2005
18:54
[3]

wysiu [ ]

Oczywiscie, ze Athlon.

03.01.2005
19:18
[4]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

eee tam :)
Na 1 kości pamięci powinieneś Intela podkręcić przy dobrym chłodzeniu nawet na 3,06 GHz, przy pamięciach w dualu pójdzie na 2,9 GHz. Tego Athlona tak nie podkręcisz nigdy w życiu.

Dodam, żee nie jestem zwolennikiem Intela - miałem po prostu oba procki i to w kilku egz. i zostałem przy P4 2,4 bez HT. Bierz Intela - oczywiście jeżeli będziesz podkręcał. Jeżeli nie chcesz kręcić, to AMD.

03.01.2005
19:23
[5]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Bez HT to presshot? IMHO nie warto.
Chyba, że kiepsko Ci grzeją w domu ;)

Lwiecz01 - Kolejny fan "prawdziwych megaherzców"... :|

03.01.2005
19:24
[6]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

dlaczego niby nie podkreci AMD? mozna go spokojnie na FSB=200 puscic. czyli wiecej niz 3200+ z tego co patrzylem ten AMD jest troszke wydajnieszy w grach. a potencjal O/C maja taki sam.

03.01.2005
19:26
smile
[7]

Zgred [ Konsul ]

Bez HT przy 2,4 GHz to musi być NORTHWOOD. Te jądra się BARDZO DOBRZE kręcą. Poza tym wiadomo że INTEL lepszy.

03.01.2005
19:28
[8]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Zgred - Northwoody są właśnie z HT, a bez HT sprzedają presshoty, mniej wydajne i straszliwie grzejące.

03.01.2005
19:33
smile
[9]

Zgred [ Konsul ]

WSWH....--> Przykro mi rozwiać twoje złudzenia, ale to NORTHWOODy były początkowo sprzedawane bez HT, potem wprowadzono jądro PRESSCOT z HT. Kolejność jest taka: WILAMMETE, NORTHWOOD, PRESSCOT. Jądro Northwood było najlepsze jeśli chodzi o stosunek wydajności do wydzielanego ciepła. W Presscotach zwiększono pamięć CACHE i to jest jak narazie ostatni procesor INTELA. Poczytaj trochę a potem pisz bzdury!!!

03.01.2005
19:36
[10]

Zgred [ Konsul ]

Z moich informacji wynika że obecnie nie sprzedaje się procesorów z jądrem PRESSCOT bez HT!

03.01.2005
19:37
[11]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

tak jest ja mam P4 Northwooda 2,4@2,9 GHz bez HT - temp na procku 48 Celsiuszów :)
Przy 1 kości jest 3,06 i 49,5 Celsjuszów po 3 dobach non stop obliczeń w stylu Seti@Home, ale coś innego (Human Proteome Folding)

03.01.2005
19:38
[12]

goldenSo [ AnomaliA ]

@Zgred
kolejny człowiek którego jarają cyferki. I dowiedz się czegoś o oc i potem gadaj z presscota 2.8 na dobrym chłodzeniu wyjmujesz 3.9 w 90% przypadków
nw może pomażyć o takim taktowaniu

03.01.2005
19:40
[13]

Zgred [ Konsul ]

goldenSo--> Ale z Northwooda 2,0 możesz zrobić 3,4 z firmowym wiatrakiem! Porównaj sobie stosunki wartości!

03.01.2005
19:57
[14]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Zgred - Aktualnie sprzedawane P4 2,4 ghz bez HT to właśnie presshoty, tez się zastanów zanim napiszesz bzdure.

03.01.2005
19:59
[15]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

A co do krecenia -
Z Bartona Mobile 2500+ przy dużej dozie szczęscia możesz 1,86 ghz podkrecić do 2,9ghz, które wydajnością w grach (szczególnie z wysokim FSB) będzie biło P4 z wiele wyższymi zegarami...
Ale co z tego?
Nie kompromituj się takimi porównaniami.

03.01.2005
20:51
[16]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Zgred -> glupoty gadasz. 2.4 bez HT sa na rdzeniu prescott (i do tego fsb 533). zobacz sobie linka na dole.

goldenSo -> z NW 2.4 Giga mozna 3.4 Giga zrobic. a nawet wiecej. ja tak robilem :) prescotta ciezko bedzie o 1 ghz podkrecic. ale faktycznie wartosci bezwzgledne u prescotta beda wieksze.

Ale z Northwooda 2,0 możesz zrobić 3,4 z firmowym wiatrakiem! Porównaj sobie stosunki wartości!

ale w to to juz nie wierze. ja mam zalmana7000 CU i ledwo mi wytrzymuje 3.5 Ghz (w sumie to nie wytrzymuje :) )

03.01.2005
20:55
smile
[17]

Zgred [ Konsul ]

WSWH...-->
1. Żeby kupić Presscota bez HT musisz się sporo namęczyć!
2. Kolega nie pytał się o możliwości podkręcania, ale o to co lepsze!
3. Dalej utrzymuję że INTEL lepszy, ale to jest MOJE SUBIEKTYWNE zdanie i nie podlega dyskusji a inni nie muszą się z nim zgadzać.

05.01.2005
01:09
smile
[18]

aikikaisensei [ Senator ]

Kazdy Prescott ma HT. Ponadto nie piszcie, że Narthwood jest wydajniejszy. Mój kolega ma też P4 3,2 GHz HT Northwood i w benchamrku (nie pamiętam jakim) wychodzi, że ja mam większą wydajność.

Dodatkowo Prescott ma dwa razy więcej L2 Cache.

05.01.2005
01:13
[19]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

"Kazdy Prescott ma HT"

Kolejny "znawca".

Zgred - Żeby kupić presshota 2,4ghz z HT musiał byś sobie chyba sam takiego zrobić.
A na dodatek jeszcze ta wspominana szyna - 533mhz, bieda, bieda i jeszcze raz bieda.
Mojemu wójkowi coś takiego wcisneli, ja bym w życiu takiego procka nie kupił, tymbardziej że Northwood z HT jest droższy tylko o jakieś 50zł.

05.01.2005
01:18
[20]

aikikaisensei [ Senator ]

WSWH Dibhala powiem Ci, że mnie denerwujesz. Sam mam Prescotta i wiem, że ma HT. Więc nie gadaj głupot jak nie masz o czymś pojęcia. Za dużo się w tym wątku odzywasz chociaż nie znasz się na tym.

Ludzie nie słuchajcie WSWH (w tej kwestii oczywiście - z tego co pamiętam w innych wypowiada się bardzo sensownie).

05.01.2005
01:19
[21]

aikikaisensei [ Senator ]

No i żeby była jasnośc Prescotty mają szynę 800 MHz, anie 533 MHz.

05.01.2005
01:25
smile
[22]

Bdx [ Senator ]

Co możecie powiedzieć o tym procku?? -->

05.01.2005
01:30
[23]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Aikikaisensei - TWÓJ model presshota ma HT i FSB 800. Ja pisze o 2,4. O tej prędkosci są tylko bez HT i z szyną 533mhz.
A zresztą, nie ma o czym dyskutować, bo to fakt - zajrzyj do jakiegokolwiek sklepu.

05.01.2005
01:31
[24]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Bdx - Znów FSB 533...
Przy takich prockach nie ma żadnego sensownego OC.
Tj. sam procesor podkręcisz sporo, ale co z tego skoro FSB pozostanie niskie?

05.01.2005
01:42
[25]

aikikaisensei [ Senator ]

Ok, sprawdzę. Dodaję jeszcze screena z CPU-Z, którego przed chwilą zrobiłem. WSWH pisze się "prescott", a nie "presshot".

P.S. Fajna dyskusja się zrobiła:)

Aha, najszybsze AMD mają FSB 400 MHz.

05.01.2005
01:55
[26]

aikikaisensei [ Senator ]

Zauważyłem, że wszyscy (ja też) nie potrzebnie używamy pojęcia FSB. Cały czas chodzi nam o prędkość szyny, a nie o FSB. Chociaż zawsze myślam, że to jedno i to samo:)

05.01.2005
02:12
smile
[27]

Widzący [ Generaďż˝ ]

Hmm.. ciekawe że notorycznie wzbudza dyskusję który procek będzie wydajniejszy, czy ten szybszy w MHz czy też ten sprytniejszy?
Nawet wydawałoby się dobrze sformułowane zapytanie w pierwszym poście jest błędne, ile i jakiej pamięci, jaki chipset, jaki OS, jaka grafika itd. itp.
Procesorów nie da się porównywać bezpośrednio, to są marketingowe chwyty wymyślone przez producentów.
Wydajność zapewnia system jako całość, czyli bebechy i soft, najlepszy procek zastosowany do niewłaściwych zadań obsługujący źle dobraną płytę (chipset), niewłaściwe pamięci dynamiczne i masowe, zebździ się a nie pociągnie sensownie jakichś zadań.
Właściwy dobór ma coś z czarodziejstwa, dlatego niektórzy potrafią poskładać naprawdę wydajne zabawki za nieduże pieniądze a inni mają mierne maszyny za dużą kasę.
Nie dajcie się zwariować uprawiając grę w benchmarki bo to inna forma zawodów kto ma dłuższego.

05.01.2005
07:05
smile
[28]

Bdx [ Senator ]

WSWH - pytam bo ten proc siedzi u mnie w laptopie czyli i tak z sensownego o/c nici :)...może byśmy z dyskusji przeszli do jakichś testów??
Tester na koncu linki..

Moje wyniki:

CPU Arithmetic Benchmark
SiSoftware Sandra

Benchmark Results
Dhrystone ALU : 9380 MIPS
Whetstone FPU : 3836 MFLOPS
Whetstone iSSE2 : 6656 MFLOPS

Performance Test Status
Run ID : BDX on 5 stycznia 2005 at 07:00:02
NUMA Support : No
SMP Test : No
Total Test Threads : 2
SMT Test : Yes
Number of Test SMT (per CPU) : 2
Dynamic MP/MT Load Balance : No
Processor Affinity : P0 L1
Number of Runs : 64000 / 640

Processor
Model : Mobile Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz
Speed : 3.20GHz
Performance Rating : PR4256 (estimated)
CPUs per Core : 1 Unit(s)
Type : Mobile
L2 On-board Cache : 1MB ECC Synchronous, ATC, 8-way set, 64 byte line size, 2 lines per sector, 2 threads sharing

Chipset 1
Model : Toshiba America Information Systems RS300 Host Bridge
Front Side Bus Speed : 4x 133MHz (532MHz data rate)

CPU Multi-media Benchmark
SiSoftware Sandra

Benchmark Results
Integer x8 iSSE2 : 22547 it/s
Float x4 iSSE2 : 30256 it/s

Performance Test Status
Run ID : BDX on 5 stycznia 2005 at 07:03:08
NUMA Support : No
SMP Test : No
Total Test Threads : 2
SMT Test : Yes
Number of Test SMT (per CPU) : 2
Dynamic MP/MT Load Balance : No
Processor Affinity : P0 L1
Rendered Image Size : 640x480

Processor
Model : Mobile Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz
Speed : 3.20GHz
Performance Rating : PR4256 (estimated)
CPUs per Core : 1 Unit(s)
Type : Mobile
L2 On-board Cache : 1MB ECC Synchronous, ATC, 8-way set, 64 byte line size, 2 lines per sector, 2 threads sharing

Chipset 1
Model : Toshiba America Information Systems RS300 Host Bridge
Front Side Bus Speed : 4x 133MHz (532MHz data rate)

Jak siade do desktopa to zrobie test i wrzucę wyniki :p

05.01.2005
07:24
smile
[29]

Zgred [ Konsul ]


WSWH..--> "Żeby kupić presshota 2,4ghz z HT musiał byś sobie chyba sam takiego zrobić."
W takim razie mam bardzo zdolnych kolegów, bo jeden z nich MA PRESSCOTA 2,4GHz zHT!!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.