GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

zakupy na eBay

03.01.2005
10:33
[1]

Zdzisiek [ Generaďż˝ ]

zakupy na eBay

czy ktos z was moglby mi wytlumaczyc jak wyglada rozliczenie za wygrana aukcje na eBay ?

czlowiek ktory prowadzi aukcje chce kasy w przeciagu 10 dni od daty wygrania aukcji +2-3$ tytulem "handling"

czy platnosci moge dokonac w kazdym banku ?

03.01.2005
10:48
[2]

Markarius [ Pretorianin ]

najlepiej zapłać poprzez bidpay np.
Przelew z POlski do US trochę trwa i trochę kosztuje - szczerze mówiąc nigdy z tego nie korzystałem bo jest to trochę upierdliwe.

03.01.2005
10:58
[3]

Zdzisiek [ Generaďż˝ ]

no wlasnie czlowiek wspomina o tym Bidpay na aukcji.

co to jest i ile idzie mniej/wiecej przelew do US ?

03.01.2005
11:54
[4]

Markarius [ Pretorianin ]

bidpay to taka firma pośrednicząca w płatnościach. Jeżeli sprzedający sam Ci proponuje Bidpay to jest sprawa oczywista.
Wchodzisz na stronkę www.bidpay.com wklepujesz odpowiednie dane w tym numer swojej karty kredytowej (może być ekarta ebanku, visa z intelligo pewnie tez) i obaj otrzymujecie mail-a, że właśnie próbujesz zapłacłacić. Pracownicy z bidpay-a chyba ręcznie oglądają każdą transakcję bo z karty kasę ściągają wieczorkiem czasu polskiego najczęściej. Po sukcesie obaj dostajecie mail-a, że zapłaciłeś a kasa jest w drodze do sprzedającego. Przychodzi do niego czekiem lub przelewem na konto, ale już w tym momencie (po kilku godzinach od płatności) sprzedający najczęsciej bez obaw może wysłać ci zakupiony przedmiot. Więc całość trwa kilka godzin, fizycznie kasa u niego znajdzie się w ciągu 2-3dni.
Bidpay pobiera sobie jakąś tam prowizję oczywiście ale jest ona do przyjęcia.

04.01.2005
00:01
[5]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

A na czym polega PayPal ?

04.01.2005
00:07
[6]

kun4 [ Konsul ]

o paypalu to anwet nei mysl nie akceptuje Polakow

04.01.2005
00:13
smile
[7]

martino_1 [ Pretorianin ]

PayPal prawie to samo co bidpay ale wole paypal jest bardziej udoskonalone niz bidpay.
Z paypal korzystam 2wa latka i niemam znimi problemow.

04.01.2005
01:44
[8]

Wiener [ Konsul ]

martino_1 ---> masz dzialajace konto na eBayu? Potrzebowalbym drobnej przyslugi ;)

04.01.2005
01:48
[9]

techman [ Konsul ]

Opłacalne jest kupowanie an eBay'u?? Czy już lepiej ciut drożej na np. Allegro?

04.01.2005
01:52
smile
[10]

Wiener [ Konsul ]


Sam sprawdz.

04.01.2005
02:09
[11]

Maq [ Pretorianin ]


martino1 - jak korzystasz z PayPal, skoro tam nie mozna wybrac Polski w ustawieniach konta?

04.01.2005
02:32
smile
[12]

martino_1 [ Pretorianin ]

ja mieszkac za wielka woda

04.01.2005
04:30
[13]

Maq [ Pretorianin ]


martino_1 - no tak. To wszystko wyjasnia. Fajnie masz - na ebayu jest tyle nbiezlych towarow, o ktorych w Polsce mozna zapomniec np. stare, ale kultowe gry.

04.01.2005
22:39
[14]

Zdzisiek [ Generaďż˝ ]

a odbiegajac troche od tematu

a co z zasadami kupowania na www.amazon.com?

jak tam wyglada sprawa platnosci ?

05.01.2005
21:24
[15]

zurek16 [ Pretorianin ]

Na amazonie ksiazki i plyty kupuje sie bezproblemu ( na elektronike i inne to musisz poszukac czy dostarczaja do polski). Ja placilem karta - najlepsza forma - mozna czekiem ale dlugo czekasz. Robilem trzy zamowienia tam, jedno dostalem w ciagu 12 dni a pozostale dwa szly okolo 16 dni (okres przed swiateczny, dostalem 24 grudnia rowno). Ogolnie bardzo dobry sklep, dobre ceny ( za zestaw 5 plyt CD zaplacilem 130 zl razem z przesylka / w merlinie taki sam kosztowal 180 zl bez przesylki a mysle ze czas realizacji byl by ten sam)

06.01.2005
08:06
[16]

Zdzisiek [ Generaďż˝ ]

a czy na amazon.com mozna placic kartami internetowymi ?

06.01.2005
08:30
[17]

zurek16 [ Pretorianin ]

No tak mozna placic. Mastercard,Visa i innymi. Ogolnie jest zasada ze jak karta ma wypukle litery i numer konta to mozna placic.Tu masz link z kartami jakie akceptuja:

06.01.2005
09:32
[18]

Zdzisiek [ Generaďż˝ ]

czyli o eKarcie mBanku moge zapomniec

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.