Zdzisiek [ Generaďż˝ ]
zakupy na eBay
czy ktos z was moglby mi wytlumaczyc jak wyglada rozliczenie za wygrana aukcje na eBay ?
czlowiek ktory prowadzi aukcje chce kasy w przeciagu 10 dni od daty wygrania aukcji +2-3$ tytulem "handling"
czy platnosci moge dokonac w kazdym banku ?
Markarius [ Pretorianin ]
najlepiej zapłać poprzez bidpay np.
Przelew z POlski do US trochę trwa i trochę kosztuje - szczerze mówiąc nigdy z tego nie korzystałem bo jest to trochę upierdliwe.
Zdzisiek [ Generaďż˝ ]
no wlasnie czlowiek wspomina o tym Bidpay na aukcji.
co to jest i ile idzie mniej/wiecej przelew do US ?
Markarius [ Pretorianin ]
bidpay to taka firma pośrednicząca w płatnościach. Jeżeli sprzedający sam Ci proponuje Bidpay to jest sprawa oczywista.
Wchodzisz na stronkę www.bidpay.com wklepujesz odpowiednie dane w tym numer swojej karty kredytowej (może być ekarta ebanku, visa z intelligo pewnie tez) i obaj otrzymujecie mail-a, że właśnie próbujesz zapłacłacić. Pracownicy z bidpay-a chyba ręcznie oglądają każdą transakcję bo z karty kasę ściągają wieczorkiem czasu polskiego najczęściej. Po sukcesie obaj dostajecie mail-a, że zapłaciłeś a kasa jest w drodze do sprzedającego. Przychodzi do niego czekiem lub przelewem na konto, ale już w tym momencie (po kilku godzinach od płatności) sprzedający najczęsciej bez obaw może wysłać ci zakupiony przedmiot. Więc całość trwa kilka godzin, fizycznie kasa u niego znajdzie się w ciągu 2-3dni.
Bidpay pobiera sobie jakąś tam prowizję oczywiście ale jest ona do przyjęcia.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
A na czym polega PayPal ?
kun4 [ Konsul ]
o paypalu to anwet nei mysl nie akceptuje Polakow

martino_1 [ Pretorianin ]
PayPal prawie to samo co bidpay ale wole paypal jest bardziej udoskonalone niz bidpay.
Z paypal korzystam 2wa latka i niemam znimi problemow.
Wiener [ Konsul ]
martino_1 ---> masz dzialajace konto na eBayu? Potrzebowalbym drobnej przyslugi ;)
techman [ Konsul ]
Opłacalne jest kupowanie an eBay'u?? Czy już lepiej ciut drożej na np. Allegro?

Wiener [ Konsul ]
Sam sprawdz.
Maq [ Pretorianin ]
martino1 - jak korzystasz z PayPal, skoro tam nie mozna wybrac Polski w ustawieniach konta?

martino_1 [ Pretorianin ]
ja mieszkac za wielka woda
Maq [ Pretorianin ]
martino_1 - no tak. To wszystko wyjasnia. Fajnie masz - na ebayu jest tyle nbiezlych towarow, o ktorych w Polsce mozna zapomniec np. stare, ale kultowe gry.
Zdzisiek [ Generaďż˝ ]
a odbiegajac troche od tematu
a co z zasadami kupowania na www.amazon.com?
jak tam wyglada sprawa platnosci ?
zurek16 [ Pretorianin ]
Na amazonie ksiazki i plyty kupuje sie bezproblemu ( na elektronike i inne to musisz poszukac czy dostarczaja do polski). Ja placilem karta - najlepsza forma - mozna czekiem ale dlugo czekasz. Robilem trzy zamowienia tam, jedno dostalem w ciagu 12 dni a pozostale dwa szly okolo 16 dni (okres przed swiateczny, dostalem 24 grudnia rowno). Ogolnie bardzo dobry sklep, dobre ceny ( za zestaw 5 plyt CD zaplacilem 130 zl razem z przesylka / w merlinie taki sam kosztowal 180 zl bez przesylki a mysle ze czas realizacji byl by ten sam)
Zdzisiek [ Generaďż˝ ]
a czy na amazon.com mozna placic kartami internetowymi ?
zurek16 [ Pretorianin ]
No tak mozna placic. Mastercard,Visa i innymi. Ogolnie jest zasada ze jak karta ma wypukle litery i numer konta to mozna placic.Tu masz link z kartami jakie akceptuja:
Zdzisiek [ Generaďż˝ ]
czyli o eKarcie mBanku moge zapomniec