GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co z tym PCI Express ?

03.01.2005
09:02
smile
[1]

mort.s [ Pretorianin ]

Co z tym PCI Express ?

No właśnie co z tym nowym i łamiącym bariery technologiczne standartem. Płyt głównych jak na lekarstwo niby taki rewolucyjny standart a tu cisza. Karty graficzne są w tym bardzo ciekawa propozycja(jak na kieszeń polskiego gracza) GForce 6600. Może ktoś bardziej się oriętuje ode mnie i mnie uświadomi ?

03.01.2005
10:02
smile
[2]

elessar89 [ Pretorianin ]

Myślę, że z czasem PCI-E będzie coraz popularniejszy, producenci sprzętu chcą, aby kupowac karty graficzne właśnie w wersji PCI-E, choc należy pamiętac, że dopiero przyszła generacja kart wykorzysta w pełni możliwości tego złącza.
Ja osobiście czekam, aż PCI-E upowszechni się za sprawą np. nForce 4 na platformie AMD.

03.01.2005
10:55
[3]

awszerszen [ Arktus Szerszenikus ]

Ja ze wszystki standard PCI-E jest szybszy jakby nie było ale ......

Teraz cisza promuje się go w nowych komputerach jak najbardziej - renomowani producenci komputerów niemal już zupełnie odeszli od AGP............

Wymień kartę na PCI-E .................. to wymień płytę procesor w skrajnym przypadku jeszcze pamięć .... poczekamy jesczze trochę to nie jest zmiana standardu obsługi , częstotliwości czy w końcy tylko szybkoście -- niestety złącze jest tez fizycznie inne ,i inaczej działa, niestety nie zmiani sie samej grafiki .......... ale poniewaz INtel zaszalał z nową podstawka .... płyty na LGA-775 dosć szybko wchodzza na rynek (wraz z procesorami - "grzejnikami - wentylami - odkurzaczami) to można się spodziewać ze standcard dość szybko się rozprzestrzeni

03.01.2005
11:06
[4]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

...dlatego kupujmy teraz co się da na AGP i mamy z głowy na 2 lata wymianę wszystkich części, a kolejny komputer będzie już praktycznie cały "brand new" - płyta, procek, pamięci, grafika :)

03.01.2005
11:07
smile
[5]

Chupacabra [ Senator ]

bo na razie nie za bardzo czuc roznice miedzy PC-E a AGPx8. A szczegolnie, jakby sie kupilo taka starsza karte ,przerobiana na pc-e, jak np radeon x300 czy jakis inny wynalazek za 200-300 zl:)

03.01.2005
14:27
smile
[6]

mort.s [ Pretorianin ]

To po co taki standard jak PCI-E skoro jest niewiele szybszy od AGP x8. Czyli to taka sama modernizacja jak AGP x4 na AGP x8 czyli żadna. Znaczy jest bo niektóre karty AGP x8 nie dzialaja na starszych slotach(miałem taką przygode jak sobie kupiłem Radeona 9800 xt)

03.01.2005
14:58
[7]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

PCI-E absolutnie nic nie wnosi...
SLI ? Nie rozmieszeszajcie mnie, to rozwiązanie już zferyfikowała historia - negatywnie.
Jednie może to być przydatne przy wypierdkach do biura za 200zł, które dzięki szybszemu złączu mogą pełną gębą korzystać z ramu sytemowego jak swojego.
Dla kart nawet z segmentu średnio niskiego, PCI-E nie daje absolutnie nic (a nawet czesto są wolniejsze).

Jednak skoro już potentat rynku - Intel, tak zaszalał z propagowaniem PCI-E, a nie jest to rozwiązanie gorsze od istniejącego (w przeciwieństwie do DDR2), że producenci grafik podchwycili to i wywęszyli sposób na zmuszenie ludzi do kupna nowej karty graficznej.

Na razie karty PCI-E są droższe i w cale nie lepsze od swoich odpowiedników na AGP. Jeśli ktoś teraz kupuje kompa to powinien się kierować wyłącznie najtrafniejszym na daną chwile wyborem, a nie mrzonkami o "przyszłosci standardu", bo to sranie w banie.
Jak na razie najwydajniejsze dostępne karty graficzne mamy na AGP, a do czasu gdy sytuacja ta się zmieni, to i tak wypadało by kupić nową płyte główną ;)

03.01.2005
15:17
[8]

_MyszooR_ [ Ass Kicker ]

zachcialo im sie kasy to zrobili nowy standart i kasa leci bo kazdy prawie musi teraz wymienaic plyte glowna , kolejny krok producentow do wypruznienia nas z kasy tyle , ja tam nie zmeinie na pci e doputyy dopuki nie bede zmuszony

03.01.2005
16:01
[9]

awszerszen [ Arktus Szerszenikus ]

Teoretycznie z powodu budow z AGP nie dało się nic więcej wycisnąć ---->>>> moze i tak ..... standard napewno wiele wniesie..... za pół roku............ to jak z DirectX każda nowa wersja jest........ale tak naprawde jest przez pół roku po zainstalowaniu bezuzyteczny ............... jest bo jest......... - tak było z 64 bitami bedze z 128 itd. itp

niestety pamiętacie jak było z AGP ......... wielu nażekało po co AGP jak PCI jest w zupełni wystarczające

No choć narazie lga to porażka a zwłaszcza te grzejące się proce .......... choć żeczywiście lepiej dla procka jesli nie ma nuzkó a całe obciązenie z tego powodu przechodziz na płytę.

03.01.2005
17:10
smile
[10]

snowman [ Konsul ]

Ludzie nie dajcie się robić w frajera z PCI express i z AMD64 - zmiana płyt - czasem i ramu

dozbrójcie na max ( 3gb ramu ) obecne sprzęty - któe będą jeszcze dłuugo rządziły !

03.01.2005
17:17
[11]

boom_11 [ Konsul ]

pci-ekspres bedzie duzo popularniejszy juz w ciagu 1-4miesiecy (tak mysle)
narazie karty graficzne mają tylko przerobione złącze z agpx8 na pcie x16 a nie mają oprogramowania które pozwoli im wykozystac całą tą szynę. nvidia wprowadziła juz cos co sie nazywa turbo cache ktory troche zwieksza przepustowosc. niedługo pojawią sie duzo lepsze ulepszenia na kartach i lepsze sterowniki.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.