GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wdały mi się wirusy !!!!

02.01.2005
23:44
[1]

aivan [ Legionista ]

Wdały mi się wirusy !!!!

Mam wielki problem, wdały mi się wirusy i zainfekowały mi pliki o nazwach Winamp.exe i klient.konik.exe, nie wiem od czego jest ten drugi plik, czymozliwe, ze ten 2 plik jest od programu Emule ?? Prosze o odpisanie, jak mozna calkowicie wyleczyc zainfekowane pliki poddane kwarantannie??
Prosze o odpisanie!!

02.01.2005
23:48
[2]

reds23 [ redsov ]

ta ... wiem ze przez jakas dziure w winampie mozna sie poprzez wejscie na strone z IE zarazic ...
moze i z eMule,

tak to jest jak sie pornusikow zachciewa xd ;))))

02.01.2005
23:49
[3]

reds23 [ redsov ]

wyleczyc .... usunac ... :) jakims programem antywirusowym :)

02.01.2005
23:49
smile
[4]

wysiu [ ]

You've got trojan!

03.01.2005
00:15
smile
[5]

Ace_2005 [ Pretorianin ]

avian ---> nie wiem czy mam rację, ale ten drugi plik jest chyba(!) systemowy (jądro systemu?)
Nie tak dawno ja też miałem wirusy - dwa. Nie pamiętam już ich nazwy, ale kiedy chciałem się ich pozbyć czytałem trochę na te temat i to co znalazłem to, m.in.:

a) wyłączyć komputer, modem od prądu i wyciągnąć wszystkie kable od niego z komputera, włączyć komputer

b) skasować wszystkie stare partycje

c) utworzyć nowe i zainstalować ponownie Windows'a;(

d) po zainstalowaniu systemu, wgraniu wszystkich potrzebnych sterowników zainstalować ANTY WIRUSA, zrobić scan w celu odnalezienia wirusów

e) wyłączyć komputer, podłączyć kable od modemu do komputera i włączyć go do prądu

f) uruchomić komputer i NIE wchodzić od razu do Internetu tylko przeprowadzić wszelkie AKTUALIZACJE ANTY WIRUSA

g) uruchomić komputer ponownie, zrobić anty wirusem scan komputera w celu likwidacji wirusów

h) po zakończeniu tego całego "cyrku" można swobodnie chodzić po Internecie

Ja osobiście korzystam z pełnej wersji Norton AntiVirus 2004 i od tego czasu minął prawie cały miesiąc i żadnych problemów z tym nie mam - Ty możesz korzystać oczywiście z każdego innego anty wirusa (w Internecie jest ponoć(!) kilka darmowych anty wirusów do ściągnięcia). W każdym razie z jakiego kolwiek byś nie korzystał nie zapomnij robić przynajmniej raz w miesiącu(?) jego AKTUALIZACJI, bo jak wiadomo wirusów przybywa z każdą chwilą, a zskąd program ma wiedzieć, jak chronić Twój komputer przed nowymi?!

03.01.2005
00:17
[6]

Ace_2005 [ Pretorianin ]

Wielkie sorki, miało być aivan;D

03.01.2005
00:22
smile
[7]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]


klient.konik.exe

...

jestem prawie pewien że to nie jest jądro systemu

03.01.2005
00:23
smile
[8]

wysiu [ ]

Bigos --> No jak nie, Microsoft wszystkie wazne pliki nazywa przeciez w tym stylu..;)

03.01.2005
00:32
[9]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]


zmyliło mnie to *.exe

03.01.2005
00:33
smile
[10]

Ptosio [ Legionista ]

No tak, jak sie ma "micrsoft" to sie pornolikow zachciewa.
Usun pliki w biosie,moze pomoze.

03.01.2005
00:35
[11]

reds23 [ redsov ]

ups ... polknalem slowko i wypowiedz pierwsza jest nielogiczna :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.