BratTomek [ Legionista ]
Neostrada czy Aster City
Co polecacie?
Internet potrzebny mi głównie do ściągania plików i przeglądania stron www.
hubs [ Stand UP Speak UP ]
a chello nie masz?
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Aster.
Dessloch [ Senator ]
aster... jesli o lepsze lacze chodzi...
jesli to najtansze neostrady.. to chello :)

Tobias [ Pretorianin ]
Neostrade.

Rellik [ Kuciland seeker ]
Chello :))
ew Aster.
Strzeż się Tepsy :P
Betto [ Pretorianin ]
neostrda to syf i wysokie pingi do grania

Maq [ Pretorianin ]
Betto - o czym Ty mówisz? Ja mam neo od roku, gram w Star Wars Galaxies od pół roku na serwerach w US i jakos moj ping nie przekracza 200.
Gra sie REWELACYJNIE!!! (o ile oczywiscie dysponuje sie co najmniej 1 GB ramu)

Betto [ Pretorianin ]
Ja mam neo od dwóch lat kiedyś pingi były 30-80 teraz 120-300.
Mam neo 640 bez limitu
Diplo [ Generaďż˝ ]
Oczywiscie ze Aster, mam u nich internet od jakis 3 lat, prawie wogole awari, jesli juz jakies sie trafia to naprawiaja w bardzo krotkim czasie. Dla mnie rewelacja :)
rg [ Zbok Leśny ]
Maq - taaaaa... pograj w jakies fpp przy pingu 200... :D
Maq [ Pretorianin ]
rg - nie gram w fpp. Dalem przyklad z SWG bo w to gram i gra mi sie swietnie. Tym bardziej, że gram na serwerach w Stanach, a nie w Europie.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Neo - > kaszana i do tego te limity 5GB LOL
Chello - > ogólnie ok, ale: LIGHT - 5GB limit, Classic 25 GB limit przy 1,5 Mb/s to porażka, najszybszy daje 3 Mb/s ale limit 50 GB - w dwa dni się kończy jak trafisz na dobry FTP.
Poza tym - nieoficjalnie są poblokowane porty i nie skorzystasz z HUB-ów, czyli DC++ zamiast ciągnąć kilkadziesiąt kb/s ciągniesz kilka...., jesteś pasywnym użytkownikiem dodatkowo.
Aster - > kupując nawet 256 kb/s masz łącze bez limitu, co pozwala miesięcznie ściągnąć więcej niż w Chello na 3 Mb łączu przy ichnim limicie. Nie są blokowane żadne porty, jesteś aktywnym użytkownikiem. Od marca się przeżucam na Aster.
hubs [ Stand UP Speak UP ]
hmm mam chello i nie mam nic poblokowane???
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
hubs ---> a jaką osiągasz prędkość przy ściąganiu przez DC++ ?
rg [ Zbok Leśny ]
gdyby chello znioslo teraz limity - aster juz by pakowal walizki... Najwiekszym i poki co jedynym znaczynm plusem astera jest brak limitow. predkosci ul/dl w podstawowym pakiecie twojDom sa jak sprzed kilku lat...
Diplo [ Generaďż˝ ]
rg ---> Kilka lat temu w pakiecie TwojDom bylo 128/64 ;] teraz jest 512/128, ja uwazm to za bardzo przyzwoity wynik, wiecej puki co nie potrzebuje.
hubs [ Stand UP Speak UP ]
z DC++ srednio ok.130kb bo raz 20kb a raz 180 zlazy od usera

WolverineX [ Senator ]
Neostrada czy Aster City ....DIALOG i wszytko jasne :)
rg [ Zbok Leśny ]
Diplo - 256/128 (96 jesli bez tv).
Ale fakt - przez proxy, z WIX i noca masz 768kb/s.
- proxy czasem nie wyrabia i muli sie niezmiernie...
- WIX'a stopniowo przycinaja
- 1-11 leci pelna para niby...
xywex [ mlask mlask! ]
głupie pytanie. oczywiśce że ACN :)
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
hubs ---> od dawna tak Ci ciągnie ? to zawsze był 1 z głównych "-" chello, opisywane zresztą na wielu forach i stronach userów...
Piotr44 [ Konsul ]
Oczywiście że Neo:-) Mam od roku, pingi zależy gdzie serwer, ale około 60. Podobno sporo zalezy od centrali. W większych miastach ( ja jestem z Krakowa) mają dobre centale i Neo chodzi świetnie.
hohner111 [ DragonHeart ]
ASTER :P
hubs [ Stand UP Speak UP ]
powiem innaczej nie zawsze bo kiedys jak miałem 768 a wczesniej 512 to i tak miałem max transfery.Wiem słysząłem ze sa problemy ale moze ja mam jakiegos spoko admina ;p Wawa-Bielany ;]
QrKo [ Enslaved One ]
Maq napisał:
... i jakos moj ping nie przekracza 200. ..
LoL - przy pingach 200 to se mozesz pograc... w warcaby na Wirtualnej polsce, bo w CS-a jak na LANie masz pinga 50 to juz sie odczuwa pogorszenie jakości gry...
Betto [ Pretorianin ]
Piotr44--> ja jestem z trójmiasta i co z tego ? TP-sa to najwiękaszy syf na świecie
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Hubs --> no to dziwne... to ich polityka wewnętrzna i chyba to powinno być automatyczne, a nie zależne od konkretnego admina...
No cóż - zazdroszczę Ci :)
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Hubs --> no ale nawet gdyby pytający był z Bielan :)), to i tak zostaje chrzaniony limit, który przy samym p2p kończy mi się po 10-15 dniach :)
Maq [ Pretorianin ]
QrKo - czy Ty czytać umiesz? Nie grywam w fpp. CS mnie zupełnie nie grzeje.
W warcaby w WP? To że dla Ciebie istnieją tylko fpp to nie znaczy że żadnych innych gier w sieci nie ma. Ja grywam w mmorpg i NEO sie sprawdza. Majac ping 200 w SWG wszystko smiga jak należy. Powtarzam - gram na serwerach US, a nie EU (gdzie ping jest mniejszy). Żadnego odczuwalnego pogorszenia gry.
Betto [ Pretorianin ]
Trabant też się sprawdza jako samochód, nie każdy musi mieć mercedesa ;)

milys [ spamer ]
betto --> ja tez ma mneo 640.. kiedys mialem pingi 40-50 w mohaa, ok 30-40 w CoD...a teraz mam w mohaa 20-40 i podbnie w CoD... wiec nie narzekam...
w racajac do tematu to aster jest chyba lepsze od neo izastanawiam sie na d zmiana (ale tylko twoj swiat 1MBit)

Erazor_XX [ give it to me baby! ]
na pingu 200 to se możecie pograć...chyba w bierki pod wodą
ja na dobrych polskich serwerach call of duty w polsce wyciągam ping 20 - 50
jiser [ generał-major Zajcef ]
Zdecydowanie Aster.
Glenn [ Konsul ]
Aster olej NeoZdrade bo to chujnia
Maq [ Pretorianin ]
Erazor_XX - czy każdy musi grac w gry fpp?? Do gier mmo ping 100-200 jest calkowicie akceptowalny. Polecam lekture wątku World of Warcraft nr33. Wlasnie ostatnie posty traktuja o pingu w tej grze na serwerach US i EU.
stanson_ [ sta-N-son ]
Osobiście mam Aster i chodzi lepiej niż u kumpli, którzy mają Neostradę.
Diplo [ Generaďż˝ ]
zapomnialem wczesniej napisac o rzeczy oczywistej, ale nie kazdy musi o tym wiedziec :) Jedna z wazniejszych zalet Astera to publiczne(no jak ktos bardzo chce moze byc prywatne), stale IP, neo ma dynamiczne.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Dodatek do wypowiedzi Diplo:
Chello ma niby dynamiczne, ale mi od ponad roku nie zmienili :)
BratTomek [ Legionista ]
A jaki jest mniej więcej średni transfer przy ściąganiu plików w opcji 128 i 256 w Aster City.