
pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]
[Problem] Primary master disk fail
Tak jak w temacie.Jak wlaczam komputer pojawia mi sie ten komunikat.Jak sie nie myle to problem jest z twardym dyskiem.Sprobowalem wlaczyc na innym HD i problem jest ten sam.Zamienilem kabelki i problem jest ten sam.Co to moze byc?Pomozcie!!!
Szczesliwego Nowego Roku
Iceman_87th [ Generaďż˝ ]
przyczynami moze byc:
-bledne ustawienie zworek na dyskach
-uszkodzona tasma
-zepsuta plyta glowna
-plyta glowna ma wbudowany kontroler RAID i podlaczyles dyski na kanal RAID zamiast do glownego kontrolera
to te najczesciej spotykane
Iceman_87th [ Generaďż˝ ]
acha
trzeba tez sprawdzic w BIOSie czy dysk w ogole jest widoczny
pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]
jest widoczny
co do zworeksa ustawione dobrze.Moze zepsuta plyta glowna .Co do kontrolera RAID to chyba nie bo HD byl tam podlaczony caly czas a problem sie pojawil sie tak z nienacka...
kowal24 [ Widzew Łódź ]
poustawiaj dysk na secondary i zobacz czy działa. Ja kiedyś też tak miałem (na starej płycie głownej) że nie mogłem pod primary podłączyć. podłączyłem pod secondary i chodziło dobrze.