GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

[Problem] Primary master disk fail

01.01.2005
16:06
smile
[1]

pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]

[Problem] Primary master disk fail

Tak jak w temacie.Jak wlaczam komputer pojawia mi sie ten komunikat.Jak sie nie myle to problem jest z twardym dyskiem.Sprobowalem wlaczyc na innym HD i problem jest ten sam.Zamienilem kabelki i problem jest ten sam.Co to moze byc?Pomozcie!!!









Szczesliwego Nowego Roku

01.01.2005
16:09
[2]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

przyczynami moze byc:
-bledne ustawienie zworek na dyskach
-uszkodzona tasma
-zepsuta plyta glowna
-plyta glowna ma wbudowany kontroler RAID i podlaczyles dyski na kanal RAID zamiast do glownego kontrolera

to te najczesciej spotykane

01.01.2005
16:10
[3]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

acha
trzeba tez sprawdzic w BIOSie czy dysk w ogole jest widoczny

01.01.2005
16:17
[4]

pao13(grecja) [ Generaďż˝ ]

jest widoczny

co do zworeksa ustawione dobrze.Moze zepsuta plyta glowna .Co do kontrolera RAID to chyba nie bo HD byl tam podlaczony caly czas a problem sie pojawil sie tak z nienacka...

01.01.2005
17:30
[5]

kowal24 [ Widzew Łódź ]

poustawiaj dysk na secondary i zobacz czy działa. Ja kiedyś też tak miałem (na starej płycie głownej) że nie mogłem pod primary podłączyć. podłączyłem pod secondary i chodziło dobrze.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.