
Metal_mozgu [ Konsul ]
Problem ze składaniem kompa:-(
Złożyłem sobie kompa (składaka). Są tu jacyś technicy-informatycy? Jak tak, to gdzie podłączyć ten kabelek od karty dźwiękowej? Ma ktoś jakiś schemat w jakiej kolejności podłączyć kabelki: H.D.D LED, POWER SW, RESET SW i POWER LED? Wiem że trzeba je podłączyć do płyty głównej, ale nie wiem w jakiej kolejności! Gdy włączam kompa pojawia mi się komunikat: SYSTEM HARDWARE ABNORMAL - co zrobić, żeby go nie było? Czy po zmianie napędu trzeba coś zmieniać w BIOSIE?
iNfiNity! [ Senator ]
Wszystko powinno pisać w instrukcji od mobo - wystarczy znać troche "lengłydż"
Metal_mozgu [ Konsul ]
a skąd taką instrukcję mam wziąć??
MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]
Z pudełka z którgo wyjołeś mobo...
(mobo = płyta główna)
-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]
No jak zkłądałes kompa to chyba plyte głowna kupowałeś i pownienes miec instrukcje jak nie to jaka to plyta poszukaj strony oficialnej producenta i z niej napewno mozesz sciagnac tzw manual w ktorym to bedzie opisane
Metal_mozgu [ Konsul ]
nie mam instrukcji. Co robić?
-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]
Napisałęm juz jaka to plyta ? jakiej firmy jaki symbole
Metal_mozgu [ Konsul ]
A jak sprawdzić nazwe płyty głównej?
>Luzer< [ Music Addict ]
Pisze na pudełku
Pokaże to program Everest
VOSTOK [ Konsul ]
A gdzie sty kupował tę płytę główną że nawet nazwy nieznasz??? :P.
Sa takie programiki które odczytują producenta MOBO, ale prostszym sposobem będzie pioprostu obejrzeć płytę główną i poszukać na niej jakichs oznaczeń...
-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]
Zreszta na plycie te "szpilki" na ktore wklada sie przewody od lamki hdd powera itd zazwyczaj sa takich samych kolorow co kable czyli np hdd zazwyczaj jest czerwony power jest pomaranczowy power led zielony reset niebieski u mnie przynajmniej tak jest
MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]
-->Metal_mozgu
Pinn header który ci jest potraebny zazwyczaj jest opisany na płycie, jeżeli nie ma bezpośrednio pod pinnami to opis jest gdzieś w innym miejścu.
Bardzo żadko nie ma opisu na płycie i jest potrzebna instrukcja...
-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]
a i jeszcze jedno zazwyczaj pod lub nad tymi szpilkami sa opisy co powinno byc tam podlaczone. A tak wogole to dobry jestes kupiles plyte glowna i nie wiesz co to za plyta dobre LOL
kulus23 [ Chor��y ]
powinno pisać na pudełku jaka to płyta
Kush [ miejsce na twoja reklame ]
po co wogole zaczynales skladac tego kompa?
wyraznie widac ze nie powinienes sie dotykac i poprosic kogos kto sie na tym zna
takie jest moje zdanie
bo jak nawet nie wiesz jak sie plyta nazywa to zapomnij ze podlaczysz te kable
Metal_mozgu [ Konsul ]
Przecież komp chodzi! Tylko głosu nie ma bo nie wiem gdzie od karty dźwiękowej kabel włączyć! I te power HDD itp. A te płyte to ja mam ze starego kompa i pudełka już nie mam do niego. Dajcie mi linka do jakiegoś programu który odczytuje firme moba
Kush [ miejsce na twoja reklame ]
nie ma czegos takiego jak "kabel od karty dzwiekowej" - jest tylko taki do podlaczenia pod cd rom zebys mogl bezdposrednio sluchac audio cd
Metal_mozgu [ Konsul ]
A to dlaczego mi głos może nie działać?

Zgred [ Konsul ]
Idź do kumpla co się na tym zna, bo z twojej działalności mogą być same nieszczęścia!!
Metal_mozgu [ Konsul ]
Ja sie na tym znam. Ide na studia informatyczne. Co roku celujący z informatyki. Ale dajcie mi linka do programu który rozpoznaje nazwe moba!
Sharky [ Generaďż˝ ]
Brak dzwieku moze byc spowodowany:
-uszkodzeniem karty dzwiekowej/slotu do ktorego jest wlozona
-brakiem sterownikow do karty dzwiekowej
-wyciszeniem w windowsie
a jesli chodzi nieodtwarzanie CD-audio, to powyzsze i:
-brakiem/zlym podlaczeniem kabelka audio miedzy CD a karta dzwiekowa
Popieram Zgred'a, idz do kumpla ktory sie troche na tym zna i niech on ci pomoze...
Sharky [ Generaďż˝ ]
Metal_mozgu --> skoro sie na tym znasz to czemu pytasz o rady?? Celujacy z informatyki... buhaha. Idz do kumpla ktory sie zna na sprzecie. >Luzer< podal nazwe programu ktory powinien rozpoznac mobo - Everest. Uzyj Google.
Kush [ miejsce na twoja reklame ]
a moze po prostu glosnikow nie podlaczyles? :)
a tak btw to chcialbym zobaczyc te twoje dostanie sie na studia informatyczne :)

karollus [ parek v rohliku ]
Co roku celujący z informatyki
Złożysz mi kompa ? :)

_Robo_ [ Generaďż˝ ]
A ja jestem ciekaw za co ten celuajcy? Pewnie jako jedyny potrafil zrobic tabelke w excelu...

PanSmok [ Konsul ]
jest takie zwierze: nazywa sie Lama.....
Metal_mozgu [ Konsul ]
Celujący dostaje za robienie strony dla szkoły. Niech ktoś mi da linka do tego programu!
Kush [ miejsce na twoja reklame ]
aaaa to na pewno sie dostaniesz...
Sharky [ Generaďż˝ ]
Taa, robisz strone dla szkoly i nie potrafisz uzyc googla? Zycze powodzenia na studiach informatycznych... ROFTL.
Drugi link wyszukiwania:

Metal_mozgu [ Konsul ]
Już sobie sam poradziłem. Dzięki za nic.
hohner111 [ DragonHeart ]
Metal - spoko nie ma za co :P Po co gadasz ojej mam 6 z informatyki, znam sie na tym...a sie kufno snasz? :|
-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]
ROTFL Buhahaha buham smiechem z tego co tutaj kolega pisze i wogole strasznie nie mily jestes "Już sobie sam poradziłem. Dzięki za nic." Koledzy tutaj staraja ci pomoc podaja ci nazwe programu ktorym mozesz sprawdzic nazwe plyty, mowia ci dlaczego mozesz nie miec dzwieku a ty tak nie ladnie odpowiadasz bardzo nieladnie :). Tak wogole to wiesz co ci powiem? informatyka to nie tylko robienie sron internetowych za ktore sie ma 6 z informatyki. Widzialem wiele takich "informatykow" z tytulu ale nie z wiedzy.
Mc-Muza [ Konsul ]
Te kabelki od diod HDD albo od POWERA to pdłanczasz tak jak pisze na płycie głównej powinni byc tam takim małum druczkiem napisane jaki kabelek w które miejsce. POZDRO ALL
Mc-Muza [ Konsul ]
A nazwe płyty mozesz sprawdzic :
1.Zdejmujesz obudowe (boczną blache) i miedzy slotami tymi na modem, dzwięk lub sieciówke powinno byc napisana nazywa.
2.Sciągnij sobie program "EVEREST Home Edition" i tam masz napisane wszystkie parametry odnosnie kompa.

steward [ Legia Warszawa ]
wiecie co... ja swojemu nauczycielowi od informatyki w 4 klasie podstawowki modem instalowałem i formaty robiłem więc n/c