GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem ze składaniem kompa:-(

01.01.2005
13:47
smile
[1]

Metal_mozgu [ Konsul ]

Problem ze składaniem kompa:-(

Złożyłem sobie kompa (składaka). Są tu jacyś technicy-informatycy? Jak tak, to gdzie podłączyć ten kabelek od karty dźwiękowej? Ma ktoś jakiś schemat w jakiej kolejności podłączyć kabelki: H.D.D LED, POWER SW, RESET SW i POWER LED? Wiem że trzeba je podłączyć do płyty głównej, ale nie wiem w jakiej kolejności! Gdy włączam kompa pojawia mi się komunikat: SYSTEM HARDWARE ABNORMAL - co zrobić, żeby go nie było? Czy po zmianie napędu trzeba coś zmieniać w BIOSIE?

01.01.2005
13:49
[2]

iNfiNity! [ Senator ]

Wszystko powinno pisać w instrukcji od mobo - wystarczy znać troche "lengłydż"

01.01.2005
13:57
[3]

Metal_mozgu [ Konsul ]

a skąd taką instrukcję mam wziąć??

01.01.2005
14:01
[4]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

Z pudełka z którgo wyjołeś mobo...
(mobo = płyta główna)

01.01.2005
14:02
[5]

-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]

No jak zkłądałes kompa to chyba plyte głowna kupowałeś i pownienes miec instrukcje jak nie to jaka to plyta poszukaj strony oficialnej producenta i z niej napewno mozesz sciagnac tzw manual w ktorym to bedzie opisane

01.01.2005
14:04
[6]

Metal_mozgu [ Konsul ]

nie mam instrukcji. Co robić?

01.01.2005
14:05
[7]

-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]

Napisałęm juz jaka to plyta ? jakiej firmy jaki symbole

01.01.2005
14:07
[8]

Metal_mozgu [ Konsul ]

A jak sprawdzić nazwe płyty głównej?

01.01.2005
14:09
[9]

>Luzer< [ Music Addict ]

Pisze na pudełku
Pokaże to program Everest

01.01.2005
14:09
[10]

VOSTOK [ Konsul ]

A gdzie sty kupował tę płytę główną że nawet nazwy nieznasz??? :P.

Sa takie programiki które odczytują producenta MOBO, ale prostszym sposobem będzie pioprostu obejrzeć płytę główną i poszukać na niej jakichs oznaczeń...

01.01.2005
14:09
[11]

-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]

Zreszta na plycie te "szpilki" na ktore wklada sie przewody od lamki hdd powera itd zazwyczaj sa takich samych kolorow co kable czyli np hdd zazwyczaj jest czerwony power jest pomaranczowy power led zielony reset niebieski u mnie przynajmniej tak jest

01.01.2005
14:10
[12]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

-->Metal_mozgu
Pinn header który ci jest potraebny zazwyczaj jest opisany na płycie, jeżeli nie ma bezpośrednio pod pinnami to opis jest gdzieś w innym miejścu.
Bardzo żadko nie ma opisu na płycie i jest potrzebna instrukcja...

01.01.2005
14:11
[13]

-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]

a i jeszcze jedno zazwyczaj pod lub nad tymi szpilkami sa opisy co powinno byc tam podlaczone. A tak wogole to dobry jestes kupiles plyte glowna i nie wiesz co to za plyta dobre LOL

01.01.2005
14:11
[14]

kulus23 [ Chor��y ]

powinno pisać na pudełku jaka to płyta

01.01.2005
14:17
[15]

Kush [ miejsce na twoja reklame ]

po co wogole zaczynales skladac tego kompa?
wyraznie widac ze nie powinienes sie dotykac i poprosic kogos kto sie na tym zna
takie jest moje zdanie
bo jak nawet nie wiesz jak sie plyta nazywa to zapomnij ze podlaczysz te kable

01.01.2005
14:26
[16]

Metal_mozgu [ Konsul ]

Przecież komp chodzi! Tylko głosu nie ma bo nie wiem gdzie od karty dźwiękowej kabel włączyć! I te power HDD itp. A te płyte to ja mam ze starego kompa i pudełka już nie mam do niego. Dajcie mi linka do jakiegoś programu który odczytuje firme moba

01.01.2005
14:29
[17]

Kush [ miejsce na twoja reklame ]

nie ma czegos takiego jak "kabel od karty dzwiekowej" - jest tylko taki do podlaczenia pod cd rom zebys mogl bezdposrednio sluchac audio cd

01.01.2005
14:32
[18]

Metal_mozgu [ Konsul ]

A to dlaczego mi głos może nie działać?

01.01.2005
14:34
smile
[19]

Zgred [ Konsul ]

Idź do kumpla co się na tym zna, bo z twojej działalności mogą być same nieszczęścia!!

01.01.2005
14:45
[20]

Metal_mozgu [ Konsul ]

Ja sie na tym znam. Ide na studia informatyczne. Co roku celujący z informatyki. Ale dajcie mi linka do programu który rozpoznaje nazwe moba!

01.01.2005
14:47
[21]

Sharky [ Generaďż˝ ]

Brak dzwieku moze byc spowodowany:
-uszkodzeniem karty dzwiekowej/slotu do ktorego jest wlozona
-brakiem sterownikow do karty dzwiekowej
-wyciszeniem w windowsie
a jesli chodzi nieodtwarzanie CD-audio, to powyzsze i:
-brakiem/zlym podlaczeniem kabelka audio miedzy CD a karta dzwiekowa

Popieram Zgred'a, idz do kumpla ktory sie troche na tym zna i niech on ci pomoze...

01.01.2005
14:50
[22]

Sharky [ Generaďż˝ ]

Metal_mozgu --> skoro sie na tym znasz to czemu pytasz o rady?? Celujacy z informatyki... buhaha. Idz do kumpla ktory sie zna na sprzecie. >Luzer< podal nazwe programu ktory powinien rozpoznac mobo - Everest. Uzyj Google.

01.01.2005
14:53
[23]

Kush [ miejsce na twoja reklame ]

a moze po prostu glosnikow nie podlaczyles? :)

a tak btw to chcialbym zobaczyc te twoje dostanie sie na studia informatyczne :)

01.01.2005
14:53
smile
[24]

karollus [ parek v rohliku ]

Co roku celujący z informatyki

Złożysz mi kompa ? :)

01.01.2005
14:53
smile
[25]

_Robo_ [ Generaďż˝ ]

A ja jestem ciekaw za co ten celuajcy? Pewnie jako jedyny potrafil zrobic tabelke w excelu...

01.01.2005
14:59
smile
[26]

PanSmok [ Konsul ]

jest takie zwierze: nazywa sie Lama.....

01.01.2005
14:59
[27]

Metal_mozgu [ Konsul ]

Celujący dostaje za robienie strony dla szkoły. Niech ktoś mi da linka do tego programu!

01.01.2005
15:00
[28]

Kush [ miejsce na twoja reklame ]

aaaa to na pewno sie dostaniesz...

01.01.2005
15:10
[29]

Sharky [ Generaďż˝ ]

Taa, robisz strone dla szkoly i nie potrafisz uzyc googla? Zycze powodzenia na studiach informatycznych... ROFTL.
Drugi link wyszukiwania:

01.01.2005
16:29
smile
[30]

Metal_mozgu [ Konsul ]

Już sobie sam poradziłem. Dzięki za nic.

01.01.2005
16:40
[31]

hohner111 [ DragonHeart ]

Metal - spoko nie ma za co :P Po co gadasz ojej mam 6 z informatyki, znam sie na tym...a sie kufno snasz? :|

01.01.2005
16:57
[32]

-=K@kTuUuS=- [ Konsul ]

ROTFL Buhahaha buham smiechem z tego co tutaj kolega pisze i wogole strasznie nie mily jestes "Już sobie sam poradziłem. Dzięki za nic." Koledzy tutaj staraja ci pomoc podaja ci nazwe programu ktorym mozesz sprawdzic nazwe plyty, mowia ci dlaczego mozesz nie miec dzwieku a ty tak nie ladnie odpowiadasz bardzo nieladnie :). Tak wogole to wiesz co ci powiem? informatyka to nie tylko robienie sron internetowych za ktore sie ma 6 z informatyki. Widzialem wiele takich "informatykow" z tytulu ale nie z wiedzy.

01.01.2005
17:43
[33]

Mc-Muza [ Konsul ]

Te kabelki od diod HDD albo od POWERA to pdłanczasz tak jak pisze na płycie głównej powinni byc tam takim małum druczkiem napisane jaki kabelek w które miejsce. POZDRO ALL

01.01.2005
17:50
[34]

Mc-Muza [ Konsul ]

A nazwe płyty mozesz sprawdzic :
1.Zdejmujesz obudowe (boczną blache) i miedzy slotami tymi na modem, dzwięk lub sieciówke powinno byc napisana nazywa.
2.Sciągnij sobie program "EVEREST Home Edition" i tam masz napisane wszystkie parametry odnosnie kompa.

01.01.2005
18:22
smile
[35]

steward [ Legia Warszawa ]

wiecie co... ja swojemu nauczycielowi od informatyki w 4 klasie podstawowki modem instalowałem i formaty robiłem więc n/c

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.