GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karta graficzna z USA ??

31.12.2004
11:40
[1]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Karta graficzna z USA ??

Cześć,

okazało się, że mam mozliwość zakupu grafiki w USA. Pogrzebałem na eBay-u i znalazłem np. coś takiego:
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=64481&item=5152305390&rd=1

Nie wiem, czy w normalnym sklepie komputerowym będzie taka cena, ale zakładając, że będę miał darmowy transport z USA, chyba byłoby opłacalne kupić pełnowartościowego 6800GT z 256MB RAM-u za 1150 zł...
Jak Wam się wydaje ? Czy ryzyko zepsucia się karty (przy braku gwarancji europejskiej...) jest spore ?

31.12.2004
11:41
[2]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Edit dla ubogich:

albo taki Leadtek :)) Ciut droższy
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=80187&item=5151109953&rd=1

31.12.2004
11:41
[3]

iNfiNity! [ Senator ]

Wow, cena naprawdę niezła. Wątpie żeby sama się zepsuła, już predzej uszkodzi się w podróży.

31.12.2004
11:42
smile
[4]

iNfiNity! [ Senator ]

Geez, to post wyżej był moim postem nr. 3000 :)

31.12.2004
11:57
[5]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

W sumie jeżeli się zepsuje, to zawsze mogę ją do USA odesłać. Jasne - większe koszty i brak karty przez długi czas... Nie wiem, czy ewentualne zyski są tego warte :)

31.12.2004
12:06
[6]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Jest jeszcze fajny zestaw dual DDR za 152 USD :)
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6732547271&category=44938&sspagename=rvi:1:3#ShippingPayment

31.12.2004
12:10
smile
[7]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

tam jest kupowac wszystko fajnie. Bardzo dawno temu mialem dostep do pamieci RAM w US. Kupowalem tam prosto od producenta za posrednictwem znajomego, sprzedawalem tutaj i nawet jak od czasu do czasu dowalili mi na granicy clo i tak mialem 300 % przebitke. Zloty interes!

31.12.2004
13:47
[8]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Lwiecz01 --> Ale to jest normalna sklepowa cena tej karty, więc żadna okazja. Zresztą w sklepie jest ona nawet tańsza, bo kosztuje 362USD. Leadtek w sklepie kosztuje 377USD. Poszukaj tańszych niż sklepowe :) Sprawdź sobie na podanym linku.

31.12.2004
19:34
[9]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Neo_zion ---> no normalna sklepowa.., a o ile tańsza niżw Polsce :))) W zasadzie jużsięopłaca kupować.
Dzięki za link poszukam tam czegoś, tylko nie wiadomo wtedy jak z zakupem i shipmentem. Kupując w sklepie w NY miałbym dowóz gratis i duże szanse na brak cła i zwrot VAT-u :))

31.12.2004
19:49
[10]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Warto, jeśli nie kupujesz w Polsce bez Vatu.

A co do pamięci - IMHO nie za specjalne te Mushkiny. Poszukaj lepiej czegoś na Samsungach TCCD. Ewentualnie kup na eBay Hynixy D43 za bezcen.

31.12.2004
19:52
[11]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

No nie wiem, czy ten link wniósł cokolwiek :) Najtańszy 6800GT 256MB kosztyje 368,5 USD...
Może źle szukałem ?

31.12.2004
19:53
[12]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Może warto poszukać krojonego GT od Asusa? Czyli 16 potoków, rdzeń calkiem jak w GT ale za to ma pamieci od zwykłej wersji GF 6800.
Skoro w Polsce to kosztuje 1250zł to w stanach musi chodzić najwyżej za 900zł. A może i mniej.

31.12.2004
20:07
[13]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

WSWH Dibhala ----> no niby mam taką możliwość, ale nie wiem, czy 256MB wersja 6800GT bez VATu będzie tańsza od amerykańskiej wersji z odliczonym VAT-em... Tak samo pamięci...

31.12.2004
20:17
[14]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Dibhala -> ale skoro za tą samą cenę co w Polsce okrojonego GT z 128MB mogę mieć z USA pełnego GT z 256MB - to chyba lepiej wydać tą samą kaskę i mieć znacznie silniejszą kartę.

31.12.2004
20:18
[15]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

No... przy aktualnym kursie dolara to w Polsce bez vatu chyba taniej nie wyjdzie, może się w niektórych wypadkach cena zrównać gdy doliczysz te 20$ na przesyłke.
Jednak nie można zapominać, że gdy coś ię popsuje to możesz zapomnieć o gwarancji :|

31.12.2004
20:35
[16]

mirasek [ Pretorianin ]

PNY Technologies, Inc. ma tez swoje siedziby w europie , takze mozna wyslac karte do jednej z siedzib (France, Great Britain and Germany)
Pozatym PNY daje life time gwarancje na swoje produkty
(nie wiem czy to jest jeszcze aktualne ,ja na swoja TI 4600 MA TAKA GWARANCJE)

01.01.2005
16:18
[17]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Dibhala - znalazłem 2 Hynixy D43 512MB za 69 USD od sztuki, ale niestety sprzedający nie jest firmą, tylko ktoś sprzedaje swoje - nie wiem, czy bym się nie bał kupować od osoby prywatnej na eBay'u. Shipment też robią tylko w USA, więc musiałbym kazać to dostarczyć do ciotki i potem jeszcze zapłącic za przesyłkędo Polski...

A tak swoją drogą, to na tym pricewatch'u niezłe pamięci krążą PC4400 :)) 550 MHz :))

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.