Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Karta graficzna z USA ??
Cześć,
okazało się, że mam mozliwość zakupu grafiki w USA. Pogrzebałem na eBay-u i znalazłem np. coś takiego:
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=64481&item=5152305390&rd=1
Nie wiem, czy w normalnym sklepie komputerowym będzie taka cena, ale zakładając, że będę miał darmowy transport z USA, chyba byłoby opłacalne kupić pełnowartościowego 6800GT z 256MB RAM-u za 1150 zł...
Jak Wam się wydaje ? Czy ryzyko zepsucia się karty (przy braku gwarancji europejskiej...) jest spore ?
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Edit dla ubogich:
albo taki Leadtek :)) Ciut droższy
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=80187&item=5151109953&rd=1
iNfiNity! [ Senator ]
Wow, cena naprawdę niezła. Wątpie żeby sama się zepsuła, już predzej uszkodzi się w podróży.

iNfiNity! [ Senator ]
Geez, to post wyżej był moim postem nr. 3000 :)
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
W sumie jeżeli się zepsuje, to zawsze mogę ją do USA odesłać. Jasne - większe koszty i brak karty przez długi czas... Nie wiem, czy ewentualne zyski są tego warte :)
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Jest jeszcze fajny zestaw dual DDR za 152 USD :)
https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6732547271&category=44938&sspagename=rvi:1:3#ShippingPayment

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]
tam jest kupowac wszystko fajnie. Bardzo dawno temu mialem dostep do pamieci RAM w US. Kupowalem tam prosto od producenta za posrednictwem znajomego, sprzedawalem tutaj i nawet jak od czasu do czasu dowalili mi na granicy clo i tak mialem 300 % przebitke. Zloty interes!
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
Lwiecz01 --> Ale to jest normalna sklepowa cena tej karty, więc żadna okazja. Zresztą w sklepie jest ona nawet tańsza, bo kosztuje 362USD. Leadtek w sklepie kosztuje 377USD. Poszukaj tańszych niż sklepowe :) Sprawdź sobie na podanym linku.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Neo_zion ---> no normalna sklepowa.., a o ile tańsza niżw Polsce :))) W zasadzie jużsięopłaca kupować.
Dzięki za link poszukam tam czegoś, tylko nie wiadomo wtedy jak z zakupem i shipmentem. Kupując w sklepie w NY miałbym dowóz gratis i duże szanse na brak cła i zwrot VAT-u :))
WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]
Warto, jeśli nie kupujesz w Polsce bez Vatu.
A co do pamięci - IMHO nie za specjalne te Mushkiny. Poszukaj lepiej czegoś na Samsungach TCCD. Ewentualnie kup na eBay Hynixy D43 za bezcen.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
No nie wiem, czy ten link wniósł cokolwiek :) Najtańszy 6800GT 256MB kosztyje 368,5 USD...
Może źle szukałem ?
WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]
Może warto poszukać krojonego GT od Asusa? Czyli 16 potoków, rdzeń calkiem jak w GT ale za to ma pamieci od zwykłej wersji GF 6800.
Skoro w Polsce to kosztuje 1250zł to w stanach musi chodzić najwyżej za 900zł. A może i mniej.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
WSWH Dibhala ----> no niby mam taką możliwość, ale nie wiem, czy 256MB wersja 6800GT bez VATu będzie tańsza od amerykańskiej wersji z odliczonym VAT-em... Tak samo pamięci...
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Dibhala -> ale skoro za tą samą cenę co w Polsce okrojonego GT z 128MB mogę mieć z USA pełnego GT z 256MB - to chyba lepiej wydać tą samą kaskę i mieć znacznie silniejszą kartę.
WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]
No... przy aktualnym kursie dolara to w Polsce bez vatu chyba taniej nie wyjdzie, może się w niektórych wypadkach cena zrównać gdy doliczysz te 20$ na przesyłke.
Jednak nie można zapominać, że gdy coś ię popsuje to możesz zapomnieć o gwarancji :|
mirasek [ Pretorianin ]
PNY Technologies, Inc. ma tez swoje siedziby w europie , takze mozna wyslac karte do jednej z siedzib (France, Great Britain and Germany)
Pozatym PNY daje life time gwarancje na swoje produkty
(nie wiem czy to jest jeszcze aktualne ,ja na swoja TI 4600 MA TAKA GWARANCJE)
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Dibhala - znalazłem 2 Hynixy D43 512MB za 69 USD od sztuki, ale niestety sprzedający nie jest firmą, tylko ktoś sprzedaje swoje - nie wiem, czy bym się nie bał kupować od osoby prywatnej na eBay'u. Shipment też robią tylko w USA, więc musiałbym kazać to dostarczyć do ciotki i potem jeszcze zapłącic za przesyłkędo Polski...
A tak swoją drogą, to na tym pricewatch'u niezłe pamięci krążą PC4400 :)) 550 MHz :))