GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki monitor LCD do 2000 zł ?

30.12.2004
15:41
[1]

weds [ Ocean Soul ]

Jaki monitor LCD do 2000 zł ?

Jaki byście polecili monitor LCD do 2000 zł ? Za taką cenę oczywiście myślę o 17 calach choć nie obraże się jakby miałoby być więcej :). Monitor bedzie służył do wszystkiego - zarówno do pracy "tekstowej" ( internet, programowanie ) jak i gry i filmy. Najprawdopodobniej będzie podłączony do R9800.

30.12.2004
15:51
[2]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Zerknij pod link, tam można sporo poczytać o panelach LCD.

30.12.2004
15:54
[3]

hohner111 [ DragonHeart ]

https://sklep.benchmark.pl/pelny_8927.html

lub

https://sklep.benchmark.pl/pelny_13635.html - ten polecam od siebie, mam jego mniejszego brata 15" i daje mu 5/6 :) I nie jest bardzo drogi :) Ale nie warto moim zdaniem braz 19" bo w 1600x1200 w mało gier nowych zagrasz a na nozszych rozdzielczosciach bedziesz mial kieeepski obraz...

30.12.2004
16:47
[4]

weds [ Ocean Soul ]

UP

30.12.2004
17:01
smile
[5]

dziku86 [ The Cure ]

17" iiyama ProLite E435S-S /Cena brutto: 1649,- zł
atuty:
10ms
kontrast 350:1
jasność 350 cd/m²
kąt widzenia pion 120 °
kąt widzenia poziom 160 °
ilość wyświetlanych kolorów 16,2 mln
analogowe złącze D-Sub
cyfrowe złącze DVI
głośniki tak (2x 2.5W )
korekcja gammy
tryb ECO
sRGB
funkcja OPQ - 4 tryby jasnosci monitora

wady:
brak kabla DVI
innych raczej nie ma

W filmach i cs smuzenia nie ma !
mam ten LCD od wigilli.
POLECAM!!!!

30.12.2004
17:49
[6]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

dziku86 --> Smużenia może i nie będzie, ale paleta 16.2mln kolorów sprawia, że wyraźne są przejścia pomiędzy tonami barw. Oczywiście nie każdy to musi widzieć, ale niestety jest to zauważalne.

30.12.2004
18:10
[7]

Misio-Jedi [ Legend ]


Najważniejsza rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę przy zakupie LCD to warunki gwarancyjne.

30.12.2004
18:38
[8]

weds [ Ocean Soul ]

Neo_zion - z tego co widze to za tą cene prawie wszystkie panele mają taką palete

Ta iiyama co poleca dziku86 wydaje się całkiem w porządku- co o niej sądzicie ?

30.12.2004
19:17
smile
[9]

Regis [ ]

Ja sie czaje na iiYame 431S, ale ta zdaje sie ma dosc podobne parametry i cene - nie wiem w czym jest lepsza, a w czym gorsza, ale wyglada na rozsadny zakup :)

31.12.2004
00:38
[10]

dziku86 [ The Cure ]

Neo_zion <----- 16,2 mln kolrow to wiem ze nie jest to atut , ale normalnie wielkiej roznicy miedzy 16,2 a 16,7 raczej nie ma, przynajmniej ja niezauwazam po przesiadce ze starego monitorka

weds <--- jak nie jestes pewnien to przeczytaj komentarze w komputroniku, jak juz to zdaj sie na laske innych , ale po kupnie tego LCD na 100% nie bedziesz mial czego zalowac. to jest moje zdanie.

31.12.2004
01:07
[11]

Mnieteq [ SimRacer ]

ta iiyama wg mnie ma słaby kontrast i jasność...

31.12.2004
01:36
[12]

hohner111 [ DragonHeart ]

Samsung SyncMaster 710T

technologia wykonania TN
przekątna 17 cali
rozdzielczość nominalna 1280 x 1024 piksele
kontrast 600:1
jasność 300 cd/m&#178;
maks. częst. odchylania poziomego 81 kHz
maks. częst. odchylania pionowego 75 Hz
wielkość plamki 0,264 mm
czas reakcji plamki 12 ms
kąt widzenia pion 160 °
kąt widzenia poziom 160 °
ilość wyświetlanych kolorów 16,2 mln
analogowe złącze D-Sub 15-pin tak
cyfrowe złącze DVI tak (DVI-D)
głośniki nie
mikrofon nie
obrotowy ekran [pivot] tak
dodatkowe informacje funkcja MagicTune
funkcja MagicBright
wbudowany zasilacz

spełniane normy jakościowe TCO 2003
ISO 13406-2

szerokość 370 mm
wysokość 406,8 mm
głębokość 190,9 mm
waga 6,25 kg

~1700zl

31.12.2004
11:35
[13]

weds [ Ocean Soul ]

dziku86 - a jak jest z kontrastem ? nie jest za mały ?

31.12.2004
11:44
[14]

weds [ Ocean Soul ]

Admin z mva.pl napisałe że iiYama E435S-B jest kiepskim monitorem i bedzie to widać w testach które mają zamiar kiedyś tam opublikować :/

31.12.2004
12:33
[15]

dziku86 [ The Cure ]

weds <---- najlepiej bedzie jak pojdziesz do sklepu i zobaczysz jak swieci ten monitor ,

nie wiem o co chodzi adminowi - mi do codziennej normalnej pracy w zupelmosci wystarcza

konstrast jest w wystarczajacy - przynajmniej dla mnie :>
zreszta mam stara grafike(geforce256) to obraz moze byc mniej jakosciowy

31.12.2004
13:26
[16]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

dziku86 --> 16,2 mln kolrow to wiem ze nie jest to atut , ale normalnie wielkiej roznicy miedzy 16,2 a 16,7 raczej nie ma, przynajmniej ja niezauwazam po przesiadce ze starego monitorka

Dlatego napisałem, że nie każdy to zauważa i nie każdemu musi przeszkadzać. Jednak jest o tym wspomniane w prawie każdym teście.

Weds --> Nie wszystkie. Np. Eizo oferują pełną, 24-bitową paletę barw. Taką mają modele L568 (17" 1800zł), czy Eizo L767 (2700zł - 19"). I dopiero na tych monitorach nie widać przejść tonalnych. One też oferują naprawdę głęboką czerń.

31.12.2004
13:49
[17]

Novus [ Generaďż˝ ]

Kazdy Zyd swoje chwali, ale polecam Samsunga SyncMastera 710 N - w odroznieniu od T nie ma zlacza DVI a jest sporo tanszy. Monitor zasluguje na uwage ze wzgledu na wyjatkowo dobra czern, oraz najlepsze z monitorow(ogolnie samsungi) wyswietlanie rozdzielczosci mniejszych niz nominalna. Warto przeczytac ten artykul(w linku) jak rowniez opisy innych modeli na tej stronie. Monitor nie smuzy, gra sie doskonale, filmy oglada rowniez, ale pomimo zapewnienia co do katow widzenia(160 na 160(nie mam pojecia co to oznacza)) to obraz jest idealny tylko dla 1 osoby, siedzacej na wprost monitora.

31.12.2004
13:50
[18]

Novus [ Generaďż˝ ]

co do gwarancji - monitor nie jest w najbardziej rygorystycznych normach, wiec w przypadku martwych pikseli moze byc problem, dlatego polecam kupienie go w mediamarkt - jezeli w ciagu doby wyskoczy chocby jeden piksel dowolnego rodzaju - wymieniają towar na nowy.

31.12.2004
13:53
[19]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Nie wiem czy to sie nie zmienilo ale do tej pory bylo tak, ze w przypadku LCD iiyamy - jest tydzien na przetestowanie panelu i w tym czasie nie moze wyskoczyc zaden uszkodzony subpiksel.

31.12.2004
14:05
[20]

weds [ Ocean Soul ]

A co sądzicie o Philips 170B5 ? Na mva.pl wypadł najlepiej w testach wsród 17 cali.

01.01.2005
10:47
[21]

weds [ Ocean Soul ]

UP

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.