GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

OBCY - w oczekiwaniu na kolejne starcie - cz. 42

29.12.2004
15:23
smile
[1]

Yans [ Więzień Wieczności ]

OBCY - w oczekiwaniu na kolejne starcie - cz. 42

Tak jakos wyszlo, ze watek o zapowiedzi Obcego 5 przeciagnal nam sie w dluzsza dyskusje na temat OBCYCH i generalnie kina SF, wiec nie widze przeciwskazan, aby kontynuowac dalej ...

Witamy wszystkich "obcych" maniaków !!!

To czym Marines najczesciej relaxuja sie po akcji:

1 Alien Quadrilogy
2 Terminator - trylogia
3 Władca Pierścieni – trylogia
4 Conan Barbarzyńca
5 Nieśmiertelny 1
6 Gwiezdne Wojny – epizody 4-6
7 Willow
8 Armia Ciemności
9 Evil Dead 1, 2
10 Ukryty wymiar
11 Conan Niszczyciel
12 Ostatni Smok
13 Koszmar z ulicy Wiązów - cykl
14 The Thing (Rzecz)
15 Dark City
16 Indiana Jones - trylogia

Link do poprzedniej czesci:

29.12.2004
15:25
smile
[2]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Do 3 stycznia włącznie głosujemy na 5 najlepszych filmów, które weszły na ekrany w 2004 roku (zaliczamy też wersje DVD reżyserskie lub rozszerzone starszych tytułów) !!!

29.12.2004
16:40
smile
[3]

Szenk [ Master of Blaster ]

Do 3 stycznia chyba na pewno się wyrobię. Ale jak będą podawali błędną datę na pudełkach, to na mnie nie krzyczcie, że dałem film np. sprzed roku czy dwóch :)

29.12.2004
16:47
smile
[4]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Wstępne wyniki na dzisiaj:

Tytuł (Ilość głosów)
1 Efekt motyla (5)
2 Shrek 2 (5)
3 Powrót Króla - Extended (4)
4 Kill Bill 2 (3)
5 Zakładnik (3)
6 Oldboy (3)
7 House of flying daggers (2)
8 Świt żywych trupów (2)
9 Duża ryba (2)
10 Pręgi (2)
11 Lost in translation (2)
12 Shaun of dead (1)
13 Star Wars Trilogy DVD (1)
14 Alien vs Predator (1)
15 Immortel (1)
16 SAW (1)
17 Ja, Robot (1)
18 Człowiek w ogniu (1)
19 Sekretne okno (1)
20 Apartament (1)
21 Girl next door (1)
22 Kroniki Riddicka (1)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-12-30 09:11:36]

29.12.2004
18:19
smile
[5]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Moje typy:

1. Lost In Translation / Między słowami
2. Shrek 2
3. Pręgi
4. Big Fish / Duża ryba
5. LOTR: Return Of The King / Powrót króla

Mimo, że i tak każdy film jest za punkt, u mnie kolejność według ważności.

30.12.2004
09:13
smile
[6]

Yans [ Więzień Wieczności ]

ttomcioo ====> już dodałem Twoje głosy ;-)

30.12.2004
09:26
smile
[7]

garrett [ realny nie realny ]

tak patrze na wyniki, nie chce nikomu podpaść ale kto głosował na AvP ;)))))) ?

30.12.2004
09:34
smile
[8]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> siedź cicho, DOBRA ???!!! :D

30.12.2004
09:37
smile
[9]

garrett [ realny nie realny ]

Yans --> uderz w stół..... :)))) Juz milcze :)))

30.12.2004
09:44
[10]

garrett [ realny nie realny ]

a wlasnie obejrzałem Cashern. Sposób wykonania podobny do Sin City czy Sky Captaina, 100 % pewnie blue boxu. W porównaniu ze Sky Captainem grafika słabsza ale miejscami klimatyczna. Moim zdaniem film wyłącznie dla maniaków mangi czy anime. W kilku scenach upchano 100 % esencji gatunku, od superbohaterów, superciosów, supermocy, superbijatyk po typowe mangowe bablanie o niczym czy klasyczny s-f motyw tych produkcji typu "jestem cyborgiem/androidem/klonem/inny i chce żyć. Skoro nie moge to was zabije ;) ". Film z jednej strony się ogląda nieźle ale tylko gdy zapomnimy o logice, fabule i grze aktorskiej. Średnio udana s-f produkcja, miejscami prawie niestrawna. Muzyka się wyróżnia.

30.12.2004
09:49
smile
[11]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> w końcu zająłeś się pożytecznymi sprawami ;-) Fakt bez tej klimatycznej muzyki Casshern straciłby 50% swojej wartości. Acha i zgadzam sie z tym upchaniem wszystkiego co zajatycko-fantastyczne w jednym, szkoda tylko, że tak dużo jest tych "rozmydlaczy" akcji ;-)

30.12.2004
13:29
smile
[12]

Muppi [ Pretorianin ]

dostałem od Mikołajki "Dawno temu na dzikim zachodzie", kurcze co za klimat, no i muzyka. miodzio. Myslę że nawet jak ktoś nie trawi westernu to tym się zachwyci, polecam.
Wrzucam swój glos na PK i trylogię, wstyd się przyznać ale reszty nie oglądałem, nie bijcie.

p.s sorry, nie te lata. Oglądałem Shreka, Swit żywych trupów, Człowiek w ogniu (ale wersja ze Scottem Glenem).

30.12.2004
14:52
smile
[13]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Muppi ====> miej litość, podaj po ludzku swoją piątkę ;-) Rozumiem, że
1) SW Trilogy na DVD
2) Powrót Króla - extended
???

31.12.2004
10:12
smile
[14]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Udanych łowów, samych bezawaryjnych lotów międzygwiezdnych oraz zakończonych sukcesem misji w Nowym 2005 Roku życzy, wszystkim tutejszym Marines, Commander Greven il-Yans ;-)

31.12.2004
10:17
smile
[15]

garrett [ realny nie realny ]

życzę udanego i szczęśliwego nowego Roku 2005, wielu trafień, zestrzeleń, dobrych filmów, troche zaskoczeń i jak najmniej rozczarowań !

31.12.2004
10:19
smile
[16]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

I wzajemnie.

31.12.2004
10:55
smile
[17]

Szenk [ Master of Blaster ]

I żeby nam płytki z filmami potaniały, zwłaszcza te z fantastyką - z resztą filmów może być różnie, chyba że by były dobre i ciekawe, te niech też potanieją :)

31.12.2004
14:18
smile
[18]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

O tak, żeby płytki potaniały. Jestem jak najbardziej za.

BTW. Pozwolę sobie zmienić swój głoś z Efektu, na Shreka...

1 Shrek 2 (5)
2 Powrót Króla - Extended (4)
3 Efekt motyla (5)
4 Kill Bill 2 (3)
5 Zakładnik (3)
6 Oldboy (3)
7 House of flying daggers (2)
8 Świt żywych trupów (2)
9 Duża ryba (2)
10 Pręgi (2)
11 Lost in translation (2)
12 Shaun of dead (1)
13 Star Wars Trilogy DVD (1)
14 Alien vs Predator (1)
15 Immortel (1)
16 SAW (1)
17 Ja, Robot (1)
18 Człowiek w ogniu (1)
19 Sekretne okno (1)
20 Apartament (1)
21 Girl next door (1)
22 Kroniki Riddicka (1)

31.12.2004
14:19
[19]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Szlag...

1 Shrek 2 (6)
2 Powrót Króla - Extended (4)
3 Efekt motyla (5)
4 Kill Bill 2 (3)
5 Zakładnik (3)
6 Oldboy (3)
7 House of flying daggers (2)
8 Świt żywych trupów (2)
9 Duża ryba (2)
10 Pręgi (2)
11 Lost in translation (2)
12 Shaun of dead (1)
13 Star Wars Trilogy DVD (1)
14 Alien vs Predator (1)
15 Immortel (1)
16 SAW (1)
17 Ja, Robot (1)
18 Człowiek w ogniu (1)
19 Sekretne okno (1)
20 Apartament (1)
21 Girl next door (1)
22 Kroniki Riddicka (1)

31.12.2004
14:19
smile
[20]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

K.... to przez tą nockę w robocie...

1 Shrek 2 (6)
2 Powrót Króla - Extended (4)
3 Efekt motyla (4)
4 Kill Bill 2 (3)
5 Zakładnik (3)
6 Oldboy (3)
7 House of flying daggers (2)
8 Świt żywych trupów (2)
9 Duża ryba (2)
10 Pręgi (2)
11 Lost in translation (2)
12 Shaun of dead (1)
13 Star Wars Trilogy DVD (1)
14 Alien vs Predator (1)
15 Immortel (1)
16 SAW (1)
17 Ja, Robot (1)
18 Człowiek w ogniu (1)
19 Sekretne okno (1)
20 Apartament (1)
21 Girl next door (1)
22 Kroniki Riddicka (1)

03.01.2005
07:44
[21]

garrett [ realny nie realny ]

kurcze shrek 2 na 1 miejscu


w linku lista 10 najlepszych filmów wg strony AINT'Cool, imo najlepszej www filmowej na swiecie :)

03.01.2005
08:52
[22]

garrett [ realny nie realny ]

Obejrzałem "Warriors of Heaven and Earth". Jeśli się nie mylę to tegoroczny chiński kandydat do Oskara. Film opowiada o tajemniczej karawanie, grupie najemników którzy ją chronią, samotnym wojowniku szukającym na pograniczu sprawiedliwości, złym mistrzu miecza i jego równie złych przydupasach oraz oczywiście :) o miłości, walce i honorze. W porównaniu do innych, dość znanych chińskich produkcji jak Hero czy House of Flying Daggers film jest bardziej realistyczny, mniej mistyczny a jego bohaterowie zamiast być natchnionymi mistrzami walk są zwykłymi, śmiertelnymi najemnikami, cynicznymi twardzielami ale nie pozbawionymi honoru i dumy. I chyba za to mi się film tak bardzo podobał. Całość przypomina słynnych 7 samurajów. Niestety jak każda chińska produkcja film zalatuje trochę propagandą i chińskim patriotyzmem ale robi to bardziej subtelnie niż amerykanie którzy często w podobnych produkcjach pakują swoją flagę w każde ujęcie. Polecam , to dobre kino przygodowe.

"Forgotten" Pierwsza godzina zapiera dech w piersiach. Historia kobiety której ktoś wymazuje życie wciąga. Jej synek ginie w katastrofie lotniczej. Rok poźniej znika ze zdjęć i filmów.Mąż twierdzi ze chłopak nigdy nie istniał a jej lekarz ze cierpi na halucynacje. Później jest jeszcze ciekawiej ale tak mniej więcej przez godzinę bo później tajemnica powoli jest odsłaniana a jej rozwiązanie nie jest imo oryginalne. Ujdzie ale rozczarowuje. Sam film bylby świetny gdyby nie te ost 20 minut. Zamiast bardzo dobrego thrilleru/horroru otrzymujemy niezły 1,5 godzinny odcinek z Archiwum X :)

Jeszcze chciałem cos napisać o filmie Garfiled ale to taka słabizna ze szkoda słów.

03.01.2005
08:57
smile
[23]

Szenk [ Master of Blaster ]

NIe wiem, czy policzycie moje głosy. Z racji przedstawionych przeze mnie pod koniec ostatniego odcinka tego wątku, nie jestem zbytnio na bieżąco z najnowszymi filmami. Co chciałem jakiś podać do listy najlepszych, to okazywało się, że jest z 2003 r. a nie z ubiegłego.

Ostały się jedynie dwa:
1. Powrót króla - wydanie rozszerzone
2. Świt żywych trupów.

Shreka 2 co prawda oglądałem, ale nie byłem nim zachwycony, tak więc - jeśli mój głos będzie się liczył - nominuję tylko te dwa tytuły :)

03.01.2005
09:55
[24]

TzymischePL [ Senator ]

1. LOTR - DVD
2. I, Robot
3. Man on fire
4. Star Wars - DVD
5. Kill Bill 2



no :)

03.01.2005
10:00
smile
[25]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Może wreszcie ten dziadowy Shrek spadnie z pierwszego miejsca...

03.01.2005
13:16
smile
[26]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Będzie jakieś podsumowanie ?

03.01.2005
13:18
smile
[27]

garrett [ realny nie realny ]

dopóki shrek na 1 miejscu to bym się nie spieszył :))))

03.01.2005
14:23
smile
[28]

Szenk [ Master of Blaster ]

To może zacznijcie rozdawać punkty ujemne :D

03.01.2005
22:29
smile
[29]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Obejrzałem właśnie " The Incredibles". Świetny film. O wieele lepszy od Shreka 2, lansowanego tutaj ostro przez pewnych osobników :)

04.01.2005
09:48
[30]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Siemka wszystkim w Nowym Roku ;-) Z podsumowaniem poczekam jeszcze dzisiaj i wrzucę ostateczną wersję jutro rano.

Obejrzałem ALEXANDRA i niestety trochę się rozczarowałem. Chcąc nie chcąc nasuwało mi się porównanie do TROI i o ile TROJA miała jednak w sobie to COŚ (całkiem niezły dobór aktorów, parę scen przy których przchodziły ciarki i ogólnie niezły klimat), to Olo jako całość trochę zawodzi. Po LOTRze bitwy nie robią już takiego wrażenie, film jest tak jakby przydługi, jakby na siłę i niezby udanie z'Freud'yzowany, a najlepszą rolę, nie tylko moim zdaniem zagrała Angelina ;-) Hmm, filmu nie ratuje nawet niezwykle udana scena nocy poślubnej Alexandra :-D

04.01.2005
09:49
smile
[31]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Czy ktoś oglądał już może TAE GUK GI: BROTHERHOOD OF WAR ???!!!

04.01.2005
09:55
smile
[32]

garrett [ realny nie realny ]

Yans --> jak chcesz moge dzis obejrzec :))))

04.01.2005
09:58
smile
[33]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> obejrz i zdaj relację, bo recenzja na aintitcool jest niesamowicie zachęcająca !

04.01.2005
10:41
smile
[34]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Yans ::> Silikonowe Usta zagrała najlepszą rolę...? Nie chce mi się wierzyć.... ;o)

04.01.2005
11:23
smile
[35]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Paudyn ====> serio, sam się dziwiłem :-D No nienajgrzej wypadł też Val Kilmer, którego trudno rozpoznać ale jednak Angie rządzi w Alexandrze, szkoda tylko, że nie zaprezentowała wszystkich swoich walorów, tak jak małżonka Alexandra, niejaka Rosario Dawson ;-)

04.01.2005
13:45
[36]

Trollf [ ]

garrett ->
co do Forgotten to film rzeczywiscie swietny, ale imho tylko do momentu, w ktorym glowna bohaterka wypowiada przypuszczenie o ufokach ;-P natomiast po akcji w domku ze zlapanym 'agentem' czar zupelnie prysl... :/ mysle, ze film moglby byc hiciorem, gdyby nie wplatano tutaj watku z kosmitami, tylko zawiazano jakas bardziej normalna i 'przyziemna' intryge, z zakonczeniem dajacym do myslenia... bo obecna koncowka filmu po prostu rozczarowuje... tak naprawde to pod koniec zostal mi juz tylko pusty smiech ;-] jak mozna spieprzyc tak dobrze zapowiadajacy sie film...

w sumie wariorsi nieba i ziemi tez maja te wade... :/ caly film naprawde dobry i realistyczny tak jak napisales, ale po kiego grzyba konczy sie jak jakis film 'basniowy'? imho znow zakonczenie troche zepsulo przeze mnie odbior tego filmu, po prostu jakos do calosci tutaj nie pasuje... to juz wg mnie Hero mial znacznie lepsza koncowke, paradoksalnie bardziej realistyczna...


ja to mam jakiegos pecha co do koncowk filmowych... chyba powinienem filmy wylaczac jakies 15-20 min przed koncowymi napisami... ;-P

04.01.2005
14:02
smile
[37]

garrett [ realny nie realny ]

Trollf --> zgadzam sie z obiema reckami :) Aha, co do Forgotten, z tym złapanym w domku agentem to był problem ze ta scena była juz sceną kulminacyjną wcześniejszego trailera wiec motyw "pozaziemski" od razu mozna bylo zakładać :) No i nie jest to przez to spoiler :) Warriorsi za to chyba się mogli tylko skonczyc basniowo, trudno było inaczej wybrnac z sytuacji aby uratowac kogokolwieg :)

04.01.2005
14:42
[38]

Trollf [ ]

garrett -> mysle, ze zdecydowanie lepszym zakonczeniem w wariorsach bylo by nie pokazanie tego co sie stalo zaraz po otwarciu tego czegos ;-] wystarczylby sam moment kuluminacyjny otwierania, pozniej ciecie, w koncu pokazanie efektow... a domysly co spowodowalo taka a nie inna reakcje pozostawic widzom.. ;-] a tutaj na sile musieli wpieprzyc po prostu na sam koniec jakis badziewny FX ;-]

przypomnial mi sie jeszcze jeden film (niestety nie pamietam nazwy), ale ogladalem go wieki temu w jakiejs telewizji... w calym filmie graly tylko 2 osoby (sic!), nawet w plenerach nie bylo zadnego tlumu czy statysty (przykladowo jak kobieta tankowala paliwo to polozyla kase na dystrybutorze i odjechala, a wkolo nie bylo widac zadnego zywego ducha, martwego zreszta tez... ;-]) - film poprzez dialogi glownych bohaterow (kobiety i jakiegos facta) sprawial wrazenie zajebistego dreszczowca psychologiczngo... niestety na koncu w scenie poscigu okazalo sie, ze koles jest robotem! ba, nawet niezbyt skomplikowanym, tylko zwyklym 'rusztowaniem' z blachy powleczonym skora (bo na szkielet na pewno to nie wygladalo ;-P), dodatkowo domek zamieszkiwany przez kobiete znajdowal sie w jakims osrodku wypoczynkowym, ktory tak naprawde byl obozem koncentracyjnym zalozonym dla ziemian przez kosmitow... buahaha no i czar prysl... =]
dokladnie nie pamietam juz tla fabuly i moglem przekrecic szczegoly, ale mniej wiecej filmik byl w takim klimacie... jesli ktos kojarzy tutul to niech napisze, bo z checia bym go sobie jeszcze raz obejrzal (oczywiscie tylko ze wzgledu na to rewelacyjne zakoncznie ;-P)

04.01.2005
21:06
smile
[39]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

garrett ----> serio pisałeś, że "Dodgeball" ci się podobał ?? Jestem właśnie po wątpliwej "przyjemności" oglądania tego "arcydzieła". I mogę spokojnie przyznać mu zaszczytny tytuł " największe dno roku pańskiego 2004 ". A nawet śmiało mogę go umieścić w ścisłej piątce najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem.

Dzięki garrett, że przez ciebie straciłem 1.5 godziny z życia, które mogłem poświęcić na Medal of Honor:Pacific Assault :)

04.01.2005
23:42
smile
[40]

rostov [ Generaďż˝ ]

Właśnie obejrzałem film Bad Santa. Dla mnie rewelacja. Dawno się tak dobrze nie bawiłem. Po shitach typu Resident Evil 2, które miałem ostatnio (nie)przyjemność oglądać to była prawdziwa uczta.

Film jest z 2004 r, więc, skoro jeszcze nie było posumowania, zmieniam swoją listę najlepszych filmów. Wylatuje Zakładnik (choć z bólem), a na jego miejsce wskakuje Bad Santa.

05.01.2005
09:06
[41]

garrett [ realny nie realny ]

Trollf --> z drugiej strony gdyby nie pokazali co było po otwarciu to bysmy marudzili ze koncówka jest niejasna, niedopowiedziana czy cos podobnego ;)))))

Piotrasq --> wiem ze to durny, debilny i głupi film ale to nie moja wina ze mnie smieszyl :)) Jak sobie przypomne druzyny dodgeballa, zwłaszcza niemiecką z Davidem czy rzucanie kluczami to się jeszcze usmiecham :)

rostov --> "Possibly a record for a Christmas film, the word "fuck" and its variations are used 147 times while "shit" appears 34 times amid a total of 243 "profanities". :)))

05.01.2005
09:23
[42]

Trollf [ ]

garrett -> sceny co takiego sie stalo bezposrednio po otwarciu mogly by sie znalezc pozniej w wersji rezyserskiej ;-] w takim przypadku wilk byl by syty i owca cala... =]

05.01.2005
09:36
[43]

garrett [ realny nie realny ]

Trollf --> na szczescie chinczycy nie nabrali jeszcze tej denerwującej maniery jaką maja amerykanie wydajac co lepszy film na dvd w wersji extended czy directors cut, choc ponoc wersja specjalna Hero na DVD jest bogatsza niż kinówka

05.01.2005
09:40
smile
[44]

rostov [ Generaďż˝ ]

garrett--->"The unrated version of the film furthers the record for the most profanities in a Christmas film, including 170 uses of "fuck", 74 uses of "shit", 31 uses of "ass", 10 uses of "bitch", and 1 use of "bastard", in variable forms". :))

05.01.2005
09:41
[45]

garrett [ realny nie realny ]

rostov --> i na szczescie takową oglądałem :)))

05.01.2005
09:46
smile
[46]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Wczoraj obejrzałem "Człowieka w ogniu" (Man on Fire) i muszę powiedzieć, że dawno nie oglądałem tak dobrego filmu sensacyjnego (może poza OLDBOY'em) i po raz pierwszy Denzel Washington zadziwił m nie swoją grą.

Uwaga Spoiler

Jedyna rzecz, która mnie zirytowała, to nagała, moim zdaniem dziwna i niezrozumiała, zmiana w pozycji przetargowej na koniec filmu. Nie rozumiem czemu Creasy dyktując warunki nagle zaczął się na wszystko zgadzać ?! Wiem, był ranny, zszokowany tym, że dziewczynka żyje ale przecież mógł to lepiej rozegrać, ponieważ dlaszy możliwy rozwój wypadków, to taki, że porywacze jada za matką i córką i w najlepszym razie porywają je obydwie.

PS. Co do głosowania czekam jeszcze na głosy Shadowmage'a i wtedy zamieszczę wyniki.

Szenk ====> Twoje głosy uwzględniłem.

rostov ====> Twoją zmianę na Bad Snta też uwzględniłem.

05.01.2005
09:50
smile
[47]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Gregor Jordan adaptuje "The Tripods Trilogy" - pożyjemy, zobaczymy, co to za cudo ?!

Urodzony w Australii reżyser Gregor Jordan, twórca m.in. "Buffalo Soldiers" oraz "Ned Kelly", zajmie się adaptacją "The Tripods Trilogy" autorstwa Johna Christophera. Film powstanie dla studnia Touchstone Pictures.

Powieściowa trylogia autorstwa Johna Christophera obejmuje następujące książki - "The White Mountains", "The City of Gold and Lead" i "The Pool of Fire". Podobno mają one wiele cech bliskich "Gwiezdnym wojnom" (ale raczej nie dotyczy to ich treści). Pierwsza z serii książek - "The White Mountains" - opublikowana została w 1967 roku.

Książki opowiadają o najeźdźcach z kosmosu (w oryginale zwani Tripods), którzy zniewalają mieszkańców Ziemi poprzez wszczepianie im specjalnych implantów. Dzięki temu kosmici mogą nad rasą ludzi sprawować władzę. Bohaterem historii jest młody chłopak i jego dwaj przyjaciele, który uciekają z miasta zanim najeźdźcy, w specjalnym rytuale, wszczepią im kontrolny implant.

05.01.2005
09:52
[48]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Yans --> Naprawdę Man On Fire Ci się podobał? Ja, muszę przyznać, byłem mało usatysfakcjonowany.

<SPOILERY>
Pierwsza część to dość schematyczna historyjka o takim szorstkim i złym, co pod wpływem dziecka całkiem sie odmienia. Z kolei on pomaga dziecku przezwyciężyć jakieś tam trudności. Ładne, ale już było parę razy. Druga połowa to seria coraz to wymyślniejszych tortur, jakie Casey wypróbowuje na tych, co mieli udział w porwaniu. Ta część jest kompletnie nie emocjonująca. Wiadomo, że Denzelowi nic się nie stanie przynajmniej do ostatniej sceny - bo w końcu musi dojść do inicjatora porwania, prawda? A oglądanie, w jaki to też sposób tym razem Casey wydobędzie informację od kolejnego drania jakoś mnie nie pasjonowało.
</SPOILERY>

Dla mnie film dość kiepski - niestety, bo lubię Denzela.

05.01.2005
09:59
smile
[49]

Yans [ Więzień Wieczności ]

ttomcioo ====> owszem, może scenariusz nie jest genialny i powiela schematy ale sam klimat filmu, sposób kręcenia, dobór i gra aktorów oraz moja ulubiona "martinowsko-eriksonowska" litość inaczej sprawiły, że film bardzo mi się podobał. Hmm i pewnie jestem trochę nie teges ale sposoby podtrzymania konwersacji stosowane przez Creasy'iego wcale nie były dla mnie nudne ;-)

05.01.2005
10:02
[50]

garrett [ realny nie realny ]

Yans -->

man on fire * SPOILER *



mysle ze Creasy miał po prostu dosyć, chciał umrzeć ale wczesniej jak najszybciej i jak najbezpieczniej uratować małą

05.01.2005
10:05
[51]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> to mogę zrozumieć ale właśnie wcześniej dowodzę, że to wcale nie był najlepszy i najbezpieczniejszy sposób, zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy by był gdyby ich wszystkich po prostu pozabijał ;-)

05.01.2005
10:08
smile
[52]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

ttomcioo :::> Hmm... a znasz jakiś fillm sensacyjny tego typu, w którym bohaterowi staje się coś, co powali go ma Amen w pacierzu, przed finałową sceną...? Przecież wtedy skończył by się film ;o))
Ja tam również jestem wielkim zwolennikiem tego filmu, a swoje wrażenia opisałem już wcześniej w poprzednim bodajże dwa wątki temu :o)

Wczoraj natomiast miałem okazję obejrzeć rozszerzoną wersję Powrotu Króla. Cóż mogę powiedzieć. To WIDAĆ, że coś zostało dodane i żadna z tych scen nie została moim skromnym zdaniem dodana na siłę *spoiler*(no może ta, gdy Sam i Frodo dostają się do Mordoru i przypadkowo zostają wcieleni do armii ;o)*/spoiler*. Całość jest bardzo dobrze zmontowana, a ja nie miałem absolutnie poczucia nody i dłużyzn, pomimo, iż film oglądałem przeciez już po raz drugi.

05.01.2005
10:10
[53]

garrett [ realny nie realny ]

Yans --> w momencie gdy sie dowiedział ze mala żyje przestał sie mścić tylko piorytetem było jej życie

05.01.2005
10:11
smile
[54]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Szkoda, że nie wyrobię się obejrzeć "The Grudge" i " Forgotten", bo być może zmianiłaby się moja piątka.

05.01.2005
10:13
[55]

garrett [ realny nie realny ]

Paudyn --> scena wcielenia Froda i Sama była akurat jak najbardziej na miejscu, fajne bezposrednie nawiązanie do ksiązki, mi na sile wklejona wydala sie np scena z piciem...i co to kurna ma znaczyc ze Aragorn obcina głowę posłowi !

05.01.2005
10:17
smile
[56]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

garrett :::> Mówisz o scenie, w której Gimli pada jak kłoda? Mi się akurat podobała. No, a scena z posłem... w sumie faktycznie więcej czasu mógłby zyskać Frodo na rokowaniach, ale najważniejsze że zdązył ;oD

Swoją drogą Gimli to chyba jednya postać, z którą można się jako tako identyfikować. Co prawda zrobili z niego ofiarę losu, ale to chyba jedyna postać, która nie jest w tym filmie bezpłciowa ;o)

05.01.2005
10:18
smile
[57]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Dla mnie sceny z piciem można by nie dawać. Natomiast nie wiem, czy oglądaliście na płycie dodatkowej, jak miała wyglądać scena powitania Gandlafa, Aragorna i innych, przy wieży Orthank, przez Pippina i Merrina ? Byli wtedy na wielkim haju po spaleniu ziela i o wiele lepiej to wyglądało :)

05.01.2005
10:18
smile
[58]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Paudyn ====> i niewykluczone, że jest kobietą :-D

05.01.2005
10:19
smile
[59]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Tak, ale pewnie wtedy zakazano by puszczania tego filmu, jako propagującego dragi ;oD

05.01.2005
10:22
[60]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Paudyn ----> tak właśnie argumentowali zmianę tej sceny.

05.01.2005
10:23
smile
[61]

garrett [ realny nie realny ]

w tej chwili tylko propaguje przemoc poprzez obinanie głowy dyplomatom, pijaństwo, lekkie ziele, nekromancje, magie i kuglarstwo i etc.... :)))

05.01.2005
10:25
smile
[62]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

I w sumie im się twórcom filmu nie dziwię. Co bardziej kontrowersyjna scena, to zaraz komuś coś przeszkadza. Strażnicy porządku i moralności się znaleźli.

garrett :::> Aż dziw człowieka bierze, że nikt nie podniósł rabanu ;oP

05.01.2005
10:27
smile
[63]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> nie bądź tendencyjny i nie czepiaj się szczegółów !!! :-D

PS. Zapomniałeś jeszcze o wątku gejowskim :-D Dziwne, że do biednego Alexandra się przyczepili, a w ROTK'u nikt się nie przyczepił do Sama i Froda ??? :-D

05.01.2005
10:28
[64]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Dla mnie przegięciem było, że rozważali zmianę tytułu drugiej części, ze względu na 11.09 w Stanach...

05.01.2005
10:28
smile
[65]

garrett [ realny nie realny ]

Yans --> oni się tylko pocieszali i podtrzymywali na duchu ;))))

05.01.2005
10:43
smile
[66]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Heh, widzę, że wszystkich naszły podobne skojarzenia w tych samych momentach ;o)

05.01.2005
11:47
smile
[67]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Paudyn --> Nieprecyzyjnie napisałem. Nie chodziło mi o to, że Creasy miałby paść przed końcem, ale żeby coś mu w tym planie rajdu po kolejnych pionkach do szefa po prostu nie wypaliło. A tu się na to nie zanosiło - Denzel spokojnie zabija, wysadza aż do finału. Choć teraz mi przyszło do głowy, że gdyby Creasy'ego załatwili gdzieś w środku to film byłby nawet ciekawy. Nie on w końcu musiałby dokończyć aktu zemsty.... ;)

05.01.2005
11:52
smile
[68]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Co do LOTR - wersja rozszerzona mi się podobała - scena z posłem była fajowa, ale cztery godziny to już troszkę przydługawo jak na oglądanie bez przerwy. Choć to i tak lepiej niż rok temu - oglądałem na raz dwie pierwsze rozszerzone części (z niewielkimi przerwami); przy szóstej godzinie człowiek ma już dość wszystkich: tak orków i trolli, jak i elfów, zakochanych panienek, sfiksowanych królów, wskrzeszonych czarodziejów, tułających się prawowitych następców tronu i reszty towarzystwa. :)

05.01.2005
11:54
smile
[69]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

ttomcioo :::::> Yyy... no nie wiem.. kto by miał dokończyć dzieła zniszczenia...? Mamusia porwanej mi na takową nie wyglądała ;o))

05.01.2005
11:54
smile
[70]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Dla mnie było za mało. Mógłbym drugie tyle oglądać.

05.01.2005
11:57
smile
[71]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Nie - miałem na myśli zabójczego Walkena. :D Ja tylko szukam pomysłów na uratowanie (dla mnie nużącego) filmu. :))

05.01.2005
12:01
smile
[72]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

W sumie naciągane, ale Walken mszczący się za Creasy`ego i przy okazji za dziewkę... od bidy może być ;o)

Tak na marginesie, to czepiasz się, ja nie byłem ani przez chwilę znużony :o)))

05.01.2005
12:04
[73]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Pewnie się czepiam, zawsze tak mam, jak się na jakimś filmie zawiodę...

05.01.2005
12:06
smile
[74]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Poczepiaj się AvS... jest czego ;o))

05.01.2005
12:06
[75]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Tfu. AvP miało być.

05.01.2005
12:07
smile
[76]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Selekcjonuję filmy - nie idę na te, które raczej na pewno są porażką. Tu selekcja wstępna zadziałała idealnie - nie poszedłem. :))

05.01.2005
12:08
smile
[77]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Paudyn ====> a chcesz w dziób ???!!! :-D

05.01.2005
12:08
[78]

garrett [ realny nie realny ]

Paudyn --> czepiac to sie nalezy filmow dobrych lub conajmniej srednich :))) a AvP ...... ;)

05.01.2005
12:10
smile
[79]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

ttomcioo :::> Widzę, że preselekcja działa nie tylko u mnie ;> Dobrze, że jednak są te divixy.

Yans ::::> Przypogujesz mi ma Tiamacie (Co to za film, ten Tiamat? - by Piotrasq) ;o)))

05.01.2005
12:11
smile
[80]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

garrett ::::> Racja... leżacego się nie kopie ;o))

05.01.2005
12:39
[81]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Paudyn --> Przypomniało mi się jeszcze jedno. Jest w Man On Fire taka teledykowa maniera - szybkie zmienianie obrazów, rozmazywanie z dodatkiem przedstawiania kwestii właśnie wypowiadanych przez postacie. Na początku było to oryginalne, ale po pewnym czasie zaczęło męczyć i irytować.

05.01.2005
13:19
[82]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Dobra, miałem na cos zagłosować... Tylko na co i jakie zasady? :D Widze w tym wątku podsumowania jakieś, ale jestem zbyt leniwy by wszystkio przeglądać :P

05.01.2005
13:28
smile
[83]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Shadowmage ====> 5 najlepszych filmów obejrzanych w 2004 i mających premierę w 2004 (włączając wydania DVD Extended oraz DirCut takie jak RotK i Star Wars)

05.01.2005
13:28
[84]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Shadow - 5 najlepszych, Twoim zdaniem, filmów w ubiegłym roku. Proste, nie? ;)

05.01.2005
13:28
smile
[85]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Yans- ok, Ty to lepiej wyłożyłeś :D

05.01.2005
13:29
smile
[86]

garrett [ realny nie realny ]

Shadowmage --> i nie na Shreka 2 :)

05.01.2005
13:33
smile
[87]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Głosowanie na Shreka jest zabronione.

05.01.2005
13:37
smile
[88]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Moze jeszcze jakaś lista, co? :D I premiera w naszym kraju czy wpgóle ze sie ukazało? A poza tym to będe musiał przemyśleć. Na razie tylko Shrek wchodzi w grę z tego co mi do głowy przychodzi :P

05.01.2005
13:40
smile
[89]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Które się ukazały. I głosowanie na Shreka jest zabronione.

05.01.2005
14:13
[90]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Przejrzałem co sie ukazało i stwierdziłem, że ja strasznie mało w tym roku filmów widziałem...

I jeszcze małe pytanko - gosujemy na wszystkie filmy, niekoniecznie powiazane z fantastyką jak rozumiem?

05.01.2005
14:16
[91]

garrett [ realny nie realny ]

Shadowmage --> tak

05.01.2005
14:24
[92]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

1. Old boy
2. Kill Bill 2
3. Shrek 2 (uwielbiam łamać reguły :P)
4. Trio z Belleville
5. Pojutrze (za totalnie bzdurne pomysły, dzięki którym smiałem się do rozpuku przez cały seans :)

2 ostatnie pozycje to tak na wyrost, nie mogłem sie do końca zdecydować co dać konkretnie :P Zastrzegam sobie prawo do zmian :P

05.01.2005
14:25
smile
[93]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Shadow --> Zagłosuj na Shreka! Dla Osła! I dla Pinokia! I dla Ciasteczka! :))

05.01.2005
14:25
smile
[94]

ttomcioo [ Poszukiwacz Przygód ]

Spóźniłem się..
Dziękuję. :)

05.01.2005
14:25
smile
[95]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Co za leszcz.
A Władca ??

05.01.2005
14:28
[96]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Władca? Widziałem dwa razy i o jeden raz za dużo :D Na podstawie nudnej ksiazki ciezko zrobić porywajacy film :P

05.01.2005
14:30
smile
[97]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Co za leszcz.
A Efekt motyla ?

05.01.2005
14:32
[98]

garrett [ realny nie realny ]

głos Shadowa nie powinien byc uznany bo był po terminie :)

05.01.2005
14:34
smile
[99]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Właśnie.

05.01.2005
14:36
smile
[100]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Piotrasq-->nie widziałęm :P

Garrett-->mnie tam do głosowania usilnie nakłaniano :P ja niewinny :)

05.01.2005
14:57
smile
[101]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Co za leszcz !!! A AvP ???!!! ;-p

Shadowmage ====> może zastanów się jeszcze ;-)

Ostateczne wyniki dziś wieczorem albo jutro rano !!!

05.01.2005
15:02
smile
[102]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Nowa część:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.