GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: "Krótka" refleksja do CMBB

29.12.2004
08:35
smile
[1]

jaćwingus [ Pretorianin ]

Forum CM: "Krótka" refleksja do CMBB

Z serią CM zetknąłem się przez przypadek jakiś rok temu. Teraz mogę powiedzieć, że brakuje mi krok do „nałogowstwa”. Ze względu na braki czasowe gram do tej pory z kompem. Tyle, że dla smaczku zawsze dodaję mu punkty premii doświadczenia i jakieś %. Wyjąłem ostatnio ze Scenario depot. operację Bunzlau, dlatego, że rzecz dzieje się w mojej okolicy. Wydaje się dość banalna, ale adrenalina skacze. Sytuacje niemal książkowe, kilka strzałów i odwrót, bo ruscy walą od frontu i co ciekawe próbują zachodzić flankami. Jak na kompa to całkiem nieźle. Zaczynałem z 6 tygrysami i 5 panterami do tego dwa plutony Węgrów i jeden grenadierów. Teraz jestem w połowie i zostały mi 3 tygrysy i 2 pantery piechota wybita poza kilkoma drużynami. Jednak uśmiech budzi widok skuteczności kociaków. Przeciętnie każdy ma na koncie kilkanaście puszek i kilkudziesięciu ludzi. Jakiś samotny miotacz zapalający KV 85 to dopiero jazda. Nic to, że w następnej minucie wylatuje na orbitę, za spalony czołg to się opłaca. I teraz kubeł zimnej wody na łeb. Jakiś burak pisze o CMBB na stronie PLAY’a, „wystarczy popatrzeć na zdięcia i już wszystko widać… jaka bieda tego naweet za 5 zł bym niekupił niechiał bym tego zadarmo… wystarczy popatrzeć na zdięcia i już wszystko widać...”. Pacjent należy pewnie do tych, co krowie łajno by łyknęli, gdyby mu je ładnie podali. Bombardier kiedyś napisał „CM to towar bardzo specyficzny i przecietny kilkunastoletni maniak gier odrzuci nasz przedmiot kultu z obrzydzeniem. za to ok. 30-letni dojrzały facet, do tego modelarz albo np. żołnierz zawodowy, albo miłosnik historii, bedzie po prostu zachwycony”. Gość trafił niemal bez pudła.
Kończąc temat myślę, że nadszedł chyba czas żeby rozegrać partyjkę z człowiekiem. Chętni proszeni do wejścia @.
P.S. Mój GID to numer straży pożarnej. Ja piórkuję, niezła kupa luda.

29.12.2004
08:45
[2]

Jaskiniowiec [ Pretorianin ]

Wpraszam się na jakiś sparing ;]

29.12.2004
09:54
[3]

J0lo [ Legendarny Culé ]

„CM to towar bardzo specyficzny i przecietny kilkunastoletni maniak gier odrzuci nasz przedmiot kultu z obrzydzeniem. za to ok. 30-letni dojrzały facet, do tego modelarz albo np. żołnierz zawodowy, albo miłosnik historii, bedzie po prostu zachwycony”. Gość trafił niemal bez pudła.

z tym się nie zgodzę - sam jestem przypadkiem potwierdzającym regułę... do tych kilkunastoletnich zaliczam się jeszcze przez jakiś czas ( choć niewielki :)), do tego nie jestem miłośnikiem historii ( choć lubię ), nie modeluję ( zręczność i zgrabność słonia w składzie porcelany ), żołnierzem także nie jestem ( za młody )... a dojrzały to ja jeszcze nie jestem :)
a CM potrafił wciągnąć...

29.12.2004
10:17
smile
[4]

szwejos [ Konsul ]

Nie wiem czy znacie ten poradnik, ale jeżeli zaczynacie grę w CMBB z ludźmi, to myślę ze warto go przeczytać.

Gra z człowiekiem jest bardzo ekscytująca, ale i trudna zarazem. Perfekcyjna znajomość mechaniki gry nie zaszkodzi :)

29.12.2004
10:32
smile
[5]

klod____ [ Generaďż˝ ]


jak juz bedzie mozna z toba grac walki ligowe - to zapraszam ;)))

29.12.2004
10:32
[6]

klod____ [ Generaďż˝ ]

ewentualnie jakis maly sparring - ;)

29.12.2004
12:52
smile
[7]

jiser [ generał-major Zajcef ]

Spora część graczy komputerowych jest rozleniwiona, zaś marketing dystrybutorów ma za zadanie to w nich podsycić. Wystarczy przyjżeć się tytułom z działów "gra roku" - niedopracowane technicznie, o słabym interface'ie, słabej fabule, tragicznej AI (czyli nie dość że schematycznie się w nią gra, to jeszcze niewygodnie) .. a jednak ludzie mówią - "rrany, gra jest przebojowa, zawsze będę ją wyznawał" :/ i zapominają o niej po pół roku.

I nie ma to chyba nic wspólnego z wiekiem odbiorcy, tyle że ci ciut starsi z tej grupy nie mają potem już ani czasu ani siły podążać za każdym nowym tytułem .. ale nastawienie zostaje.

Swoją drogą - BTF mógł lepiej wykorzystać sukces serii CM. Ale wykorzystywał czas i finanse na budowanie innych, niezbyt udanych IMO, projektów. No nic, ich prawo :/

29.12.2004
13:09
[8]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Moja "krótka" rekleksja na temat BB:
NUDY !!!

29.12.2004
13:21
[9]

neXus [ Fallen Angel ]

ZgReDeK -> to tez dobre podsumowanie ciebie

29.12.2004
13:25
smile
[10]

jaćwingus [ Pretorianin ]

ZgReDek-->starzejesz się chłopie czy co?

29.12.2004
13:27
[11]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

jacwingus- ano, niedawno 18stke mialem :)

NeXUs--zaraz sie rozplacze :('''

29.12.2004
13:36
smile
[12]

jaćwingus [ Pretorianin ]

ZgReDek--> forever young!

29.12.2004
13:49
smile
[13]

strelnikov [ Pretorianin ]

Zgredek --> Nudy mowisz? To co tu robisz? Po co w to grasz? Idz zgredzic gdzie indziej i juz! Ja synku nie spie od 32h ta gra wciaga mnie bardziej jak sex z ubiegloroczna miss Polska , kreci bardziej jak jointy a uzaleznia bardziej jak narkotyki, urlop posiwecam na CM:BB, dzieki tej grze powrocilem do wojny na ladzie a Ty mi mowisz ze to nudy? Idz sobie pograj w Half-Life 2, fajna gra, ladna i wymaga Twojego poziomu myslenia. (bez urazy HL2 jest ok ale to bezmyslne srzelanie do wroga za kazdym rogiem;), no nara, nie mam czasu , Slawreg i Alstar czekaja na pliki, nara

29.12.2004
13:51
smile
[14]

neXus [ Fallen Angel ]

ZgReDeK  -> ja rozumiem, myslenie boli i powoduje odruch zwrotny... O wiele latwiej wyrzynac hordy potworow w D3 :P
No coz, w kazdej armii potrzebne jest mieso armatnie :P Nadasz sie na "human wave" :P

29.12.2004
14:01
[15]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

neXus-tu nie chodzi o mysleniie tylko o dynamizm ktorego to w BB nie ma ;D
BO to dopiero gra :)

29.12.2004
14:15
[16]

neXus [ Fallen Angel ]

Z reszta ja sam mam taka smutna refleksje ze poziom umyslowy graczy powoli acz nieublaganie spada. Dawniej wszyscy rowno gralismy w Sim City, Cywilizacje, Laser Squad itp, a teraz tego typu gry sa uznawanie za "nudne". Teraz na top'ie sa gry w stylu Sims'y, Doom 3, HL 2 ktore oprocz wspanialej grafiki i rozbudowanego silnika fizycznego w zasadzie nie wymagaja jakiejkowlek zdolnosci do logicznego myslenia... Nie zebym negowal tego typu gry, bo i sam lubie wpakowac dlugasna serie z karabinka szturmowego w zombie czy wrednego faszyste, ale nagle sie okazuje ze wiekszosc gra tylko w takie gry...

ZgReDeK  -> tiaaa, tylko szkoda ze nie zrobili tej czesci w klimatach SF :P Druzyny terminatorow, jednorazowe czolgi - a gdzie miejsce dla walecznego Rudego 102?
Roznica miedzy CMBO a CMBB i CMAK to jak miedzy warcabami a szachami. Oba sa na tej samej planszy ale jednak to drugie jest trudniejsze... Czyzbys lubil latwizne? :P

29.12.2004
14:38
[17]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

a ja mam 16 lat, i jestem żywym zaprzeczeniem teori podanej na górze;))))

29.12.2004
14:41
smile
[18]

neXus [ Fallen Angel ]

von Izabelin -> jedna jaskolka wiosny nie czyni :P
To akurat tobie sie chwali :) Ale powiedz w co glownie graja twoi kumple...

29.12.2004
14:43
[19]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

NeXus-->A widzisz, ja lubie gry rodzaju, CM, Ił-2, Simcity (mam wszystkie części) europa universalis, Civ-y, itd, itp:) więc mój poziom umysłowy wyraźnie leci w dół:)))

29.12.2004
14:52
smile
[20]

klod____ [ Generaďż˝ ]


ja tez poza cm gram w counter strike ;)

29.12.2004
14:52
smile
[21]

neXus [ Fallen Angel ]

von Izabelin -> biorac pod uwage wymienione tytuly to bym powiedzial ze wrecz przeciwnie :P
Ale np. watek o Sim City 4 upadl bo sie okazalo ze na calym forum moze z 10 osob w to gra...

A ja oprocz CM gram jeszcze w HL2, Far Cry, Morrowinda, Sim City 4 i jeszcze pare gier :P
Nie mowie, ze granie w te gry powoduje spadek inteligencji, ale jezeli sie TYLKO w takie gry (czyli w FPS'y) gra to nalezalo by sie nad tym zastanowic... :P

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-12-29 14:55:39]

29.12.2004
14:58
smile
[22]

neXus [ Fallen Angel ]

Z reszta nie ma nic bardziej odprezajacego jak po ciezkim dnu w pracy dorwac sie do PPSZ i przerobic faszystow na mielone

29.12.2004
16:59
[23]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

neXus-- wielki reformator sie znalazl
mi wystarczy ze musze myslec w szkole, gry maja byc przyjemnym odprezeniem
Czy to ze gra jest teoretycznie latwiejsz w obsludze i ma inny engine czy to znaczy ze trzeba mniej myslec?
Czy walka w BO z Wolandem bedzie mniej "wyczerpujaca" od walki ze sredniakiem w BB?

pzoatym gram duzo w CoD'a dawniej gralem ejszcze w medievala, rome TW, troche w close combaty, baldury i takie tam :)

29.12.2004
17:12
[24]

von Izabelin [ Luftgangsta ]

noo, nie,, hmm,heee, doom 3 i hl2??:)))

29.12.2004
17:13
smile
[25]

neXus [ Fallen Angel ]

ZgReDeK -> pffff, to widze ze swoj umysl wlaczasz tylko w okreslonych przypadkach
czyli - dzis ide na na 6 lekcji czyli mysle jedynie od 8 do 13 :P

rozbawiles mnie tym strasznie :D



Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-12-29 17:15:01]

29.12.2004
18:09
[26]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

neXus--> ty powinien juz swoj wylaczyc bo sie zaraz przegrzeje streszca juz widac zonaki kryzysu. Przestan pisac bzdury i atakwoac mnie i wracaj do przedskzola

29.12.2004
18:21
smile
[27]

neXus [ Fallen Angel ]

ZgReDeK -> "Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi" jak mawial Krasicki. Czyli jednak cos w tym jest :P
I nie obrazaj sie na te kpiny - dzis mam ciezki dzien w pracy to i jezyk mi sie wyostrza :)
Zawsze mozesz zazyczyc satysfakcji w CMBO :P

29.12.2004
18:25
smile
[28]

jiser [ generał-major Zajcef ]

.. żeby była satysfakcja, to powinno być CMBB >:]

29.12.2004
18:30
smile
[29]

neXus [ Fallen Angel ]

jiser - ale dla mnie czy dla niego? :D

30.12.2004
19:47
smile
[30]

soldat [ Konsul ]

ale bzdury gadacie :P sa gusta i gusciki a o tym sie nie rozmawia jedni graja w to inni w tamto ja gram w CM, FIFE, NHL, NWN, Morrowinda i pare innych gier zalezy na co mam ochote i to wcale nie swiadczy o moim IQ :P wkoncu jestem idiota a gram w CM :D

30.12.2004
22:02
[31]

jarekopolski [ Legionista ]

neXus chwała ci za wspomnienie Laser Squad!!! Boska gra z Commodora... :) To moje początki gier strategicznych.. łza się w oku kręci, że jeszcze ktoś to pamięta oprócz mnie :)

30.12.2004
22:21
smile
[32]

jiser [ generał-major Zajcef ]

jarekopolski ~~>
neXus to pamięta, bo go zamęczałem żebyze mną w to zagrał :D .. ale już w erze PC

30.12.2004
22:22
smile
[33]

jiser [ generał-major Zajcef ]

o rranny ! a bronił się jak kot Sylwester <lol>

01.01.2005
23:44
smile
[34]

BamSey [ Generaďż˝ ]

jarekopolski----> Łezka to sie w oku kręci jak wspomnę Swords of Bane bo to były moje poczatki gier strategicznych na kompie (o ile tak mozna nazwać gumowego ZX Spectrum z dwukolorowym monitorem (czarno- pomaranczowy jakby kto pytał i bynajmniej nie chodzi tu o kolor jego obudowy:) A gierka była wypaśna i pamietqam ją do dziś (turówka a jakże)

Ale Laser Squad oczywiscie miałałem potem na Commodore i wspominam prawie równie rzewnie :))

02.01.2005
00:20
smile
[35]

neXus [ Fallen Angel ]

Pamiętam nawet patent na pierwszą misje w Laser Squad - kupowało się sam cieżki sprzęt i rownalo domek z ziemią :D
Eeech to były czasy...

soldat -> no kurka wodna - naucz się czytać ze zrozumieniem !!! Przecież pisałem o ludziach którzy TYLKO graja w strzelanki, a nie o tych co grają w rózne gry... A takich co TYLKO grają w strzelanki, bo jakakolwiek gra w której trzebapomyśleć nuży, zaczyna być coraz więcej...

Kurczaki - następny raz chyba wynajmę jisera by matematycznie wylozył problem...


Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-02 00:23:32]

02.01.2005
00:57
smile
[36]

jiser [ generał-major Zajcef ]

neXus ~~>
Spadaj :P

02.01.2005
01:05
[37]

jiser [ generał-major Zajcef ]

[edit]
neXus ~~>
Faktycznie, masz rację :o Właśnie mi się przypomniało.
Pierwsza misja to była walka w willi. Wystarczyło się przebić do środka baterią wyrzutni rakiet :] Jak to człowiek pamięta takie gry po latach :]

02.01.2005
14:20
[38]

Biker88 [ Legionista ]

Laser Squadron to była chyba moja ulubuina gra na C64.Też jeszcze pamiętam atak na willę (i zaskoczenie kumpla jak rozwalilem ją dwoma strzałami z wyrzutni rakiet :) ).

05.01.2005
01:36
smile
[39]

woland_ [ Pretorianin ]

A ja od CM i tak wole Enemy Territory :) Nie ma to jak meczyk + komunikacja na TS-e. To są dopiero emocje.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.