
SebNET [ Konsul ]
Słuchawki do 150 zł - Pomoc w wyborze !
Witam Serdecznie !!!
Mam pytanie do osób, które będą mi w stanie pómoc, a chodzi mianowicie o słuchawki do komputera. Jak wiadomo na gwiazdkę wpadło troche grosza, więc postanowiłem kupić sobie lepsze słuchawki do komputera, ponieważ moje "pierdziawy" z MANTY już mi nie wystarczają :) Chciałbym kupić jakieś porządne słuchawy do 150 zł.
Słucham najczęściej RAPu, techno oraz takie nowości co zazwyczaj wychodzą na świat dzienny. Jestem trochę audiofilem tzn. lubię muzykę dobrej jakości, więc chciałbym do tego słuchaweczki...
Wpadły mi w oko słuchawki Philips HP 840, które można kupić na Allegro już za 150 zł. Słyszałem, że są dość dobre. Może wy coś możecie polcić w miarę dobrego...poproszę o propozycje i z góry serdeczne dzięki.
Pozdrawiam !!!

winner [ Generaďż˝ ]
ja bym Ci polecał coś z serii Sennheisera napewno lepszy sprzęt niż Philips, choć niekoniecznie grają mocniej czy posiadają mocniejszy bass ale napewno grają bardziej naturalnie jak reszta produktów tej firmy.
hohner111 [ DragonHeart ]
ZDECYDOWANIE Sennheiser HD-202 !! (moim zdaniem) Pisząc te słowa mam je na uszach (swoją drogą dostałęm je na Boże Narodzenie od dziewczyny :***) i słucham muzy...coś pięknego, miły mruczący bas, piękny środek i sopran i mnogość szczegółów + bardzo dobre wytłumienie, zakładając je na uszy bardzo mało słyszysz z zewnątrz, do tego wygoda...idealnie pasują do głowy a na dodatek uszy nie męczą się + jakość wykonania na 5. Szczerze je polecam !! A są tanie bo można je dostać za 109zl w promocji, 129-139zl normalnie :) Daje słowo że się nie zawiedziesz :)

Puynny [ Generaďż˝ ]
Sennheiser HD 202 ok 130 zł.
3 metry kabla, klips do zwijania kabla i do tego wszystkiego bardzo dobra jakość i odtwarzania i wykonania.

SebNET [ Konsul ]
Dzięki za rady. Słuchaweczki wyglądają na solidne no i jednak Sennheiser :) Może jeszcze jakieś rady ?

SebNET [ Konsul ]
Aha miałem się jeszcze zapytać jedną rzecz w sprawie tych słuchawek. Znacie jakiś sklep internetowy co oferuje w miare niedrogo te słuchaweczki tj. Sennheiser HD-202 ? Na Allegro znalazłem jeden link, ale troche tego nie kapuje, bo tutaj koleś pisze "Sennheiser HD207 FOR DJ USE czy HD-202?", więc nie wiem, które on sprzedaje teraz :P Proszę o odpowiedź :]
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
SebNET --> Dołóż 50zł i kup Philipsy HP 890. Zebrały wiele nagród pism branżowych, są bardzo chwalone i podobno biją na głowę całą konkurencję nawet w wyższej cenie. Zresztą zajrzyj na pl.rec.audio i tam zapytaj.
hohner111 [ DragonHeart ]
Sennheisery 207 to to samo co 202 właściwie, nie odczujesz różnicy :) A co do dokładania do Philipsów to po co ma łącznie wydawać ponad 100zł więcej na Philipsy jak Sennheiserom NIC nie brakuje? za 100zl kupi sobie skrzynie browców od eskimosow ;)
Gul'dan [ Konsul ]
eee a nie szkoda Ci kaski??? Ja mam Media techa za 44 zł i nie narzekam

SebNET [ Konsul ]
Nie nie szkoda mi kasy ;) A wiecie gdzie moge kupic jeszce niedrogo te Sennheisery z internetu?
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
hohner111 --> A co do dokładania do Philipsów to po co ma łącznie wydawać ponad 100zł więcej na Philipsy jak Sennheiserom NIC nie brakuje
Może dlatego, że te Philipsy są o wiele lepsze? Poza tym te Sennheisery
to najniższa półka, a jeśli chce się kupić w miarę dobre słuchawki, to tymi poniżej 200-300zł nikt nie zaprząta sobie nawet głowy. Poczytaj pl.rec.audio. Te Philipsy są lepsze niż słuchawki innych firm z dolnej półki i nawet dorównują droższym modelom.

SebNET [ Konsul ]
Neo_zion - Poza tym te Sennheisery to najniższa półka
LoL ? Bez przesady..a po już któraś osoba z kolei mówi mi, że Sennheisery są naprawdę dobre...więc ?
SebNET [ Konsul ]
A po za tym nie mam w głowie nawalone, żeby kupować słuchawki do kompa za 300 zł :| Potrzebuje w miare dobry sprzęt, a słuchawki z dolnej pułki to chyba Manty, Tracery, Media Techy itp.
ThAzIs [ Centurion ]
Jezeli te sluchawki maja sluzyc wylacznie do sluchania muzyki czy do gier a nie do prac studyjnych czy do grania to faktycznie ma sens wydawanie wiecej kasy? do 150zl polecalbym sony mdr-v 250 dobre sluchawy
SebNET [ Konsul ]
Racja. Potrzebuje słuchawek do komputera, żeby posłuchać sobie mp3, pograć w gierki itp. A nie jestem jakimś audiofilem, że mam w domu sprzęt za 10 tyś. zł i potrzebuje do nich słuchawek, myślę, że te Sennheisery HD-202 lub HD-207 w zupełności wystarczą.
hohner111 [ DragonHeart ]
SebNET - nie zawiedziesz sie, za ta kase lepsiejszych nie dostaniesz :)
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
SebNET --> Bez przesady..a po już któraś osoba z kolei mówi mi, że Sennheisery są naprawdę dobre...więc ?
Wiesz, jest Audio A2 i Audio A8. To, że firma nie jest najgorsza, to nie znaczy, że wszystkie jej modele grają tak samo. Choćby dlatego, że pasmo przenoszenia modelu 202 przypomina dziecięcą zabawkę i wynosi od 16-18KHz, a droższych modeli od 12-38KHz, a to jakby nie patrzeć, diametralna różnica. Nie sądzisz chyba, że słuchawki za 100zł będą grały tak samo jak te za 300-400zł. Ale jeśli faktycznie chcesz ich używać tylko do komputera, to kup takie za 30-50zł i tak nie usłyszysz żadnej różnicy, między nimi a SENNHEISER'ami.
hohner111 [ DragonHeart ]
Neo_zion - blahahaha ale pierdyknołeś :D Tak sie skłąda że mam słuchawki za 50zł do komputera i ze Sennheiserami nie ma porównania, lolek...

SebNET [ Konsul ]
Great :]
hohner111 [ DragonHeart ]
SebNET - moze sluchaj tych co mają te Sennheisery, chyba wiedzą co mowią :| A ja akurat mam...jak kupisz i Ci nie przypasują to...kopnij mnie w krocze ;)
SebNET [ Konsul ]
Bez takich drastycznych środków :] A ty jakie masz Sennheisery ? Który model dokładnie i jak chodza, mozesz cos wiecej powiedziec ?
hohner111 [ DragonHeart ]
SebNET - zobacz 3 wypowiedź od gory ;) Ja mam właśnie HD-202, dla mnie za tą cene bomba (szczegolnie ze dostalem je w prezencie ;)) Miałem wyższy model Philipsów (niestety wywalilem i nie pamietammodelu) i sie nie umywał, bas buczący miał, sopranów wcale itd. dl amnie HD-202 są świetnie zbalansowane, całkowicie wystarczające do pseudo audiofilowatego ;) słuchania muzyki :) Daje im 9/10, byłoby 10 gdyby nie to że na kompie słysze szumy prze moja karte muzyczną CMI <lol>
SebNET [ Konsul ]
Aha no tak faktycznie, nie zauważyłem, że to ty. No to wezmę sobie tego HD-202. Zamawiam dziś, a we Wtorek pewnie będą to zdam relację, mam nadzieje, że będą dobre, bo jak nie to szykuj krocze :P
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
hohner111 --> Tak Ci się tylko wydaje. Choć dużo zależy od źródła. Poza tym nie mówiłem o słuchawkach za 50zł do komputera, tylko słuchawkach audio za 50zł, np. najniższe modele Thomsonów, czy Phillipsów. Po prostu różnica między nimi, na dodatek przy słuchaniu z komputera, jest prawie niezauważalna z powodu podobnego pasma przenoszenia, czy kiepskiego wyjścia na karcie. Być może coś by zmieniło, gdybyś podłączył je do porządnego amplitunera, ze wzmacniaczem na wyjściu słuchawkowym.
Zresztą ta opinia z pl.rec.audio o modelu 202 mówi sama za siebie:
"hd 202 lepiej omijac z daleka , to dziwaczna konstrukcja . Z beznadziejnego przetwornika, starano sie wycisnac maksimum basu przez zastosowanie w nausznikach ukladu basrefleks .
Kompletny brak srodka , potezna dziura w okolicach 6.3 kHz - chyba jedynie dzieki temu niedoswiadczony sluchacz odniesie wrazenie ze slyszy wyzsze czestotliwosci .Ogolnie paskudny
"porcelanowy" dzwiek z niskim ale niedefiniowalnym basem i stereofonia typu : lewy-srodek-prawy :/ brrr...."
I naprawdę proponuję poczytać pl.rec.audio, zwłaszcza komuś, kto się na tym nie zna :))
hohner111 [ DragonHeart ]
Neo_zion - a co mnie obchodzą recenzje skoro dźwięk dla mnie jest super i mi totalnie odpowiada? Tony wysokie są super, środek też jest, basu nie ma za dużo ale jest i leciutki, mruczący...a na pl.rec wypowiadają sie audiofile ze słuchawkami za 1000zł...wg mnie z Senheisserów mozna byc bardzo bardzo zadowolonym jeśli nie słuchało się muzyki na słuchawkach 10x drższych...
A co do podłączenia słuchawek to raz mam je podłączone do komputera a jak słucham muzyki to do Marantz 2015 E mojego ojca..różnicy nie słysze...dźwięk jak na moje ucho jest przepiękny...
MAROLL [ Legend ]
Ja dostalem TRACERY nie wiem za ile narazie sie dobrze sie sprawują:)
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
hohner111 --> Jeśli Tobie się podoba, to dobrze. Ja jednak uważam kupowanie słuchawek poniżej 200-300zł za żart. Taka jest po prostu moja opinia, nie musisz się z nią godzić.
de_struktor --> jesli czytasz tylko pl rec audio to fakt, masz bardzo rozlegly swiatopoglad
Oj podałem tylko przykłąd najpoważniejszej polskiej grupy o sprzęcie audio. Jeśli uważasz, że nie wiedzą co piszą, to myślę, że sam nie wiesz co piszesz. Ale jeśli chcesz, to zajrzyj np. na www6.head-fi.org, gdzie jest sporo pozytywnych opinii o tych słuchawkach.
HD-500 do mp3 do discmana jak sobie leze, a do komputera i sprzetu HD-600 i jesli mi ktos bedzie wciskal ze jakis Phillips lepiej gra to wysmieje
No wybacz, ale jak można porónywać słuchawki kosztujące 900zł (HD-600)z tymi za 200zł (HD890). To zupełnie inna klasa i po prostu nie można ich stawiać obok siebie. Zresztą Philips nie robi słuchawek z najwyższej półki, więc nie ma o czym mówić. Ja mówię o pewnym przedziale cenowym, zamykającym się w granicach 200-300zł, a Ty wyskakujesz ze słuchawkami za ponad 200Euro.
Akurat ta firma nie ma bladego pojecia o sprecie audio, jedynie w sprzecie masowym licza sie japonczycy, tak zaczynajac od Onkyo a konczac na europejskich audiofilskich rodzinnych firmach grze kazdy wzmacniacz jest robiony recznie.
Zgoda, ale nie do końca. Japończycy nie bardzo się w tym liczą (mówię o słuchawkach), bo liczy się Europa (Beyerdynamics, Sennheiser, AKG). Z japońskich firm jedynie Sony, czy Technics mają coś lepszego do zaoferowania. Oczywiście są jeszcze wyspecjalizowane firmy, ale to już sprzęt dla ekstremalnych audiofilów, albo DJ'ów.
Co do tych filipsow za okolo 200-250 to na pewno nie graja tak jak sluchawki firm ktore tylko sie zajmuja sluchawkami. Phillips to jest masowka, dla nich jakosc jest na 2 miejscu, na 1 maxymalne zapchanie dolnych pulek cenowych, zelazkami, telewizorami, praktycznie weszli we wszystko
Tak uważasz? A jak myślisz, jakie kineskopy znajdziesz w najlepszych telewizorach świata (obok Bang & Olufsen), czyli Loewe? Oczywiście kineskopy Philipsa. A nie są to TV z dolnej półki, tylko z najwyższej, gdzie 21" TV CRT potrafi kosztować 1000Euro.

a_noob [ Junior ]
Neo_zion --> Wiesz, jest Audio A2 i Audio A8. To, że firma nie jest najgorsza, to nie znaczy, że wszystkie jej modele grają tak samo. Choćby dlatego, że pasmo przenoszenia modelu 202 przypomina dziecięcą zabawkę i wynosi od 16-18KHz, a droższych modeli od 12-38KHz, a to jakby nie patrzeć, diametralna różnica. Nie sądzisz chyba, że słuchawki za 100zł będą grały tak samo jak te za 300-400zł. Ale jeśli faktycznie chcesz ich używać tylko do komputera, to kup takie za 30-50zł i tak nie usłyszysz żadnej różnicy, między nimi a SENNHEISER'ami.
Skoro mowa o słuchawkach do 150 PLN to nie wywalaj porównania A2 do A8. 16-18000 Hz wystarczą w zupełności, człowiek słyszy 16-20000 Hz a na kompa (cd, mp3) zapis jest w granicach 20-20000 Hz. Wszystkie dźwięki poniżej 16 Hz i powyżej 20000 Hz to odczucia subiektywne, a w muzyce z kompa te dźwięki to zakłucenia. Te 2000Hz braku w górnym zakresie hd 202 to betka i tylko audiofilom przeszkadza. I jeszcze jedno: ten model ma dynamike 116 dB i 32 Ohm impedancji i jeżeli ktoś nie ma wzmacniacza słuchawkowego i słuchawki pakuje bezpośrednio do karty dźwiękowej to niewiele jest modeli innych firm, które by głośniej od tych zagrały.
A jak nie słyszysz różnicy między sennheiserami a słuchawkami za 30-50 PLN chociażby na kompie, to wpadnij na forum dla głuchych, moze ktoś tam będzie miał z Tobą o czym gadać.
a_noob [ Junior ]
A jeżeli o telewizory chodzi to tu się z Toba zgodze bo philips jest w czołówce, ale o słuchawkach tej firmy nie mogę powiedzieć nic co by z pod klopa wyjżało.
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
a_noob --> A jak nie słyszysz różnicy między sennheiserami a słuchawkami za 30-50 PLN chociażby na kompie, to wpadnij na forum dla głuchych, moze ktoś tam będzie miał z Tobą o czym gadać.
A Ty uslyszysz różnicę (między Sennheiserami za 100zł, a innymi sluchawkiami za 50zł) na wyjściu karty muzycznej? Jeśli tak to gratuluję. Nietoperze Cię nie odganiają jak zwisasz z nimi z jakiejś belki pod sufitem? :))
blood [ Killing Is My Business ]
plantronics audio 90 znajdziesz w promocji za moze 160-170 albo mozesz kupic moje dsp 500 za 400 zl :)
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
blood --> W promocji? Ich normalna cena to ok. 100zł + jakieś 20zł na przesyłkę z Niemiec, więc jak w promocji mogą kosztować 160zł? Poza tym, nie wiem jak teraz, ale swego czasu ich polski dystrybutor, dymał równo klientów, oferując jedynie pół roczną gwarancję, podczas gdy oryginalnie miały 2 lata.
Lwiecz01 [ Pretorianin ]
Łomatko, ale się nawiązała dyskusja :)
To ja dorzucę swoje 3 grosze :)
Jeżeli Sennheiser, to proponuje posłuchać też Bayerdynamics. Jak na mój gust muzyczny i odczucia po kilku godzinach na głowie są lepsze.
Tylko proszę o nie wszczynanie dyskusji, bo będzie odwieczna wojna między miłośnikami Senn... i Bayer..., a napisałem, że jak na moje odczucie :))
Acha - mój model kosztował chyba koło 200 zł (DT-231)

cotton_eye_joe [ maniaq ]
technics RP-F290 :p

HieN [ Centurion ]
Przed jakimis 2 godzinkami wrocilem do domciu z Sennheiser'ami HD 207.
Od godzinki slucham muzyki i poki co wrazenia sa bardzo dobre.
Uszy wogule nie bola, sluchaweczki sa lekkie. Bass w porownaniu ze sluchawkami za 30-50 zl nie ma porownania ( oczywiscie na korzysc HD 207 ).
Mysle ze nie bede zalowal pieniedzy ktore na nie wydalem ( 119 zl w Media Markt w Katowicach ) i ze sluchawki beda mi sluzyly przynajmniej przez rok.
Mam jeszcze pytanie: czym roznia sie HD 202 od HD 207, bo czytam ze kazdy poleca HD 202, jednak tych nie bylo w sklepie ?