GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Jak rozwalić działo tankiem bez HE ?

24.11.2004
09:16
[1]

slawreg [ Pretorianin ]

Forum CM: Jak rozwalić działo tankiem bez HE ?

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy, zwłaszcza pustynnych.

Grałem scenariusz włosko-brytyjski gdzie italiany miały działka których pociski z trudem przebijały matyldy - jeden pocisk na dwadzieścia. Matylda ma tylko AT i karabin a działka stoją w sandbagach. Matyldy trudno trafić w chmurach kurzu więc rajd moża prowadzić praktycznie do wjechania na działo; trafione strzały rykoszetują. Czołgi stoją 1-2m od działka albo na nim i tu zaczyna się problem. Takie działko za cholerę nie chce się poddać, uciec ani nie sposób go zniszczyć - przynajmniej ja nie wiem jak. Stoimy sobie gapiąc się na siebie i działko strzela do tanka co w końcu musi sie skończyć jego rozbiciem.

W pewnym momencie myślałem że można takie działo po prostu rozjechać - pierwszy z tanków który dotarł do działa przejechał przez nie i zostało abandoned a załoga się poddała więc już myślałem że można taranować. Ale to był tylko pojedynczy przypadek.

Co robić z takimi działami, jak je eliminować ????

24.11.2004
09:20
[2]

neXus [ Fallen Angel ]

mnie sie udalo na pustyni rozjechac piechote Grantem (po prostu przejechalm po niej a stan oddzialu sie zmniejszyl o 1) aczkolwiek tylko raz mi sie to udalo... :)
a nie mozesz wjechac w dzialo i tam stanac?

24.11.2004
09:34
smile
[3]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

a gdzie w Doom3 albo HL2 seks?? jest Alex, no ale bez przesady.

24.11.2004
09:35
smile
[4]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

aaaaa shit.. nie ten wątek. przepraszam!

24.11.2004
10:14
smile
[5]

mac bac [ Pretorianin ]

należy wyladować z tanka zaloge uzbrojoną w broń osobistą i zaatakować dzialo
albo drugiw wyjście
dać cel obszarowy tuz kolo dziala i walic pociskami

a tak serio to Matylda nie ma karabinu żeby ostrzelać z niego działo?

24.11.2004
11:51
[6]

slawreg [ Pretorianin ]

mac bac -> tomoże valentyna nie pamiętam ale z pewnością to był tank z km'em

24.11.2004
15:08
[7]

Kłosiu [ Senator ]

slawreg --> jedna matylda stoi z przodu, a druga podjezdza z tylu. Dzialo ostrzeliwane z przodu nie ponosi strat od ognia kmu, ale z tylu juz tak. Zeby zignorowac sandbagi jako oslone nalezy w nie wjechac. Dwie matyldy samymi kmami powinny rozwalac kazde dzialo w ture.

24.11.2004
15:19
[8]

Lt Ursus [ Generaďż˝ ]

Dokładnie tak jak mówi Kłosiu. W BB to nawet 2 lekkie MG 42 strzelające z boków powodowały porzucanie działem 45 i 57mm.

25.11.2004
09:58
[9]

slawreg [ Pretorianin ]

Dzięki wszystkim,

Kłosiu -> sprawdziłem tandem matyld i stwierdzam że działa i to zaskakująco dobrze !!! Działko trzeba ostrzeliwać przynajmniej z boku drugim tankiem i pękają jak bombki choinkowe

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.