GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

IRC - jak to do jasnej ciasnej skonfigurować? :)

22.11.2004
23:44
[1]

zmudix [ palnik ]

IRC - jak to do jasnej ciasnej skonfigurować? :)

Jest problem, kumpel sa wszelką cene chce IRCa u siebie na chacie, ale nie bardzo może. Otóż jak chce się połączyć z IRCnetem to mu wywala, że identa nie ma ustawionego. (z innymi sieciami sie łączy, na przykład rusnet... :D) Po prawej przedstawiam schemiacik jak wygląda sprawa podłączenia jego kompa do internetu (sieć radiowa). Ktoś może wie gdzie co ustawić, żeby mu działało? Bo truje mi zad, a ja nie mam pojęcia co i jak skonfigurować... Aha... "używa" mIRCa i jest zielony jeżeli chodzi o irc (i prawdopodobnie sprawy sieciowe), ja mu to wszystko potem będe musiał tłumaczyć, więc proszę o totalną łopatologię (bo sam też jestem zielony, leżeli o sieci chodzi ;P)

22.11.2004
23:49
[2]

zmudix [ palnik ]

Closing Link: riczi[[email protected]] (Invalid username)

o wlasnie cos takiego mu wywala... :) chociaz moze cos zle w ustawieniach wpisal? jest do tego zdolny... :)

23.11.2004
08:20
[3]

reik [ Pretorianin ]

Poczytaj sobie stronę, którą masz w załączniku.

23.11.2004
08:25
smile
[4]

azarothen [ macio ]

Pewnie musisz cos wpisac w polu User ID, w zakladce Identd. (chyba ;) )

23.11.2004
09:37
[5]

poltar [ Konsul ]

zmudix --> irc ircem, ale ten schemat to jest genialny. A juz sygnal radiowy - normalnie full wypoas. Nie wiedzialem ze fale radiowe lataja po takich elipsach i robia takie slaczki :)

Wracajac do werituum sprawy. Pierwsze i podstawowe - sprawdz czy ustawienie identa w mircu pomoze. Zwykle pomaga, zalezy to od jakiego ISP ma sygnal, czy IP ma rutowalne czy nie itp. Jesli mirc nie poradzi, warto sprobowac ustawic sobie erwer zewnetrzny (w windzie) identa - na podanej wyzej strone jest jak to zrobic. Tzn powinno byc :)

23.11.2004
10:33
[6]

zuromil [ Człowiek Jazda ]

a co to jest za loncze?? neo+ czy jakies radiowe czy inne promocje?

23.11.2004
12:08
smile
[7]

Werter [ 1488 ]

koleś siedzi za maskaradą, czy posiada rutowalne IP?

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.