
janos234 [ Chor��y ]
raid stripping ??
raid stripping co to jest ??( wiem ze dotyczy połączenia HDD) na czym polega to połaczenie??

reik [ Pretorianin ]
tak, łączenia..
Kontroler RAID łaczy dane zawarte na 2 dyskach w taki sposób, że część danych jest zgromadzona na jednym a część na drugim. Dla użytkownika objawia się to 2x większą prędkością odczytu / zapisu na taki układ dysków.
Stosowany w przypadkach gdzie ważna jest prędkość i nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia danych (multimaedia, tworzenie animacji, filmów etc.)
Wady: jak zepsuje się jeden z dysków to tracisz wszystkie dane zawarte na obu.
Zalety: 2x większa prędkość dysku, cała pojemność dostępna dla użytkownika (suma pojemności obu dysków).
cotton_eye_joe [ maniaq ]
bylo sie w tamtym watku zapytac...
tu masz cos wiecej o RAID.
ja znalem tylko 0 (stripping) i 1 (mirroring). a okazuje sie ze nawet lv 7 jest.