GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

raid stripping ??

02.11.2004
09:23
smile
[1]

janos234 [ Chor��y ]

raid stripping ??

raid stripping co to jest ??( wiem ze dotyczy połączenia HDD) na czym polega to połaczenie??

02.11.2004
10:01
smile
[2]

reik [ Pretorianin ]

tak, łączenia..

Kontroler RAID łaczy dane zawarte na 2 dyskach w taki sposób, że część danych jest zgromadzona na jednym a część na drugim. Dla użytkownika objawia się to 2x większą prędkością odczytu / zapisu na taki układ dysków.

Stosowany w przypadkach gdzie ważna jest prędkość i nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia danych (multimaedia, tworzenie animacji, filmów etc.)

Wady: jak zepsuje się jeden z dysków to tracisz wszystkie dane zawarte na obu.
Zalety: 2x większa prędkość dysku, cała pojemność dostępna dla użytkownika (suma pojemności obu dysków).

02.11.2004
10:11
[3]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

bylo sie w tamtym watku zapytac...
tu masz cos wiecej o RAID.
ja znalem tylko 0 (stripping) i 1 (mirroring). a okazuje sie ze nawet lv 7 jest.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.