
Marksman [ Promyk ]
Po czym poznać, że przesadziłeś z kawą
1. Otwierasz drzwi zanim ktoś zapuka.
2. Jeździsz na nartach nawet pod górę.
3. Zawsze dostajesz bilet pośpieszny, nawet parkingowy.
4. Masz kubek do kawy z obrazkiem swojego kubka do kawy.
5. Pielęgniarka musi mieć kalkulator naukowy aby zmierzyć twój puls.
6. Skończyłeś robić sweter, choć nie masz pojęcia jak robi się na drutach.
7. Mielisz ziarnka swojej kawy w swoich ustach.
8. Śpisz z otwartymi oczami.
9. Filmy video oglądasz na PLAY FF.
10. Jedyny czas kiedy tak w zasadzie stoisz nieruchomo jest podczas trzęsienia ziemi.
11. Twój ulubiony kubek do kawy jest ubezpieczony w PZU.
12. Zostałeś pracownikiem miesiąca w kawiarni a nigdy nie byłeś tam zatrudniony.
13. Zużyłeś w tym tygodniu trzy pary butów do tenisa.
14. Zacząłeś obgryzać paznokcie innych ludzi.
15. Nie mrugnąłeś od ostatniego księżycowego zaćmienia.
16. Twój T-shirt mówi: "Bezkofeinowa kawa to sprawka diabła"
17. Jesteś tak rozdygotany, że ludzie używają twoich rąk by rozmieszać swoją margerite.
18. Na komputerze potrafisz napisać sześćdziesiąt słów na minutę... stopami.
19. Nie pocisz się... ty sączysz się.
20. Przetarło się uszko na twoim ulubionym kubku.
21. Zapominasz rozwinąć Snickers'a przedz jedzeniem.
22. Wybudowałeś miniaturę miasta z małych plastikowych mieszadełek.
23. Ludzie dostają rozstroju nerwowego od samego patrzenia na ciebie.
24. JACOBS posiada zastaw hipoteczny na twoim domu.
25. Ludzie mogą testować baterie w twoich uszach.
26. Twoje, nomen omen, kubeczki smakowe są tak zdrętwiałe, że mógłbyś wypić wszystko.
27. Kiedy stajesz gdzieś na wzgórzu zaczynasz słyszeć radio, choć nie masz odbiornika.
28. Kiedy ktoś pyta: "Jak się masz?", Ty mówisz: "Dobrze... do ostatniej kropli."
29. Chcesz być poddany kremacji bo tylko tak możesz spędzić swoją wieczność w konsystencji mielonej kawy.
30. Pragniesz powrócić jako kubek kawy w swoim następnym życiu.
31. Twoje urodziny są świętem państwowym w Brazylii.
32. Byłbyś skłonny posiedzieć bez przymusu w tureckim więzieniu.
33. Mówisz doskonale po arabsku choć nigdy nie brałeś lekcji.
34. Twój termos to po prostu mała cysterenka na kółkach.
35. Twoje wargi trwale są ukształtowane w popijającej pozycji.
36. Nawet w sennych spacerach spieszysz się.
37. Możesz pracować dłużej niż króliczek Energizer'a.
38. Twój nerwowy ruch można odnotować na skaliR ichter'a.
39. Twoje trzy ulubione rzeczy w życiu to: kawa przedtem, kawa podczas i kawa po.
40. Swoją sztuczną szczękę zamaczasz w reszcie wieczornej kawy.

Da5id. [ Snufkin ]
Mocne ! Dobrze, ze nie pije kawy ;)

>Luzer< [ Music Addict ]
Fajne

RealRufus [ F E A R ]
true, true...
settogo [ Vote 4 TUSK ]
Kurde niektóre naprawde prawdziwe! Nie to zebym mowil po arabsku, robil swetry, nie ogladam filmu na PLAY FF, ale od kawy naprawde da sie uzaleznic. Kiedys nie lubilem kawy, od momentu polubienia wysmienitego napoju dla mnie najlepiej zaczac dzien od "malej czarnej"
Paszczak [ Oaza Spokoju ]
Jedyny objaw nadużycia kawy jaki u siebie zauważyłem, to bezsenność ;P
A jestem uzależniony.

Sparagas [ Chor��y ]
A próbowaliście kiedyś odstawić. Wtedy dopiero na jaw wychodzi prawdziwy kawoman.

volvo95 [ Legend ]
true , true :)
tsunami [ PS3 ]
rotfl !!!! :D Mocne niektore sa !!!

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
Haha niezłe:)))) lol

Arcy Hp [ Pan i Władca ]
Świetne ~!
Novus [ Generaďż˝ ]
4. Masz kubek do kawy z obrazkiem swojego kubka do kawy.
to mnie strasznie rozbawilo, ale zrobie sobie taki:)

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
CooL :)
całkiem klawe! :)

Kush [ miejsce na twoja reklame ]
"Twoje urodziny sa swietem panstwowym w Brazylii"
R
O
T
F
L
!
:D
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Chyba zacznę się ograniczać. Kawusia rls! Własnie sobie sączę z kubeczka. Na moim pisze - Bezpieczne Finanse :). A kawa jest słaba dopóki sama nie wychodzi z kubka. :)

S1KoR© [ alkoholik ]
kurde dobry text :] ja jestem uzal;ezniony od kawy i niektore syndromy tu wymienione niestety sie u mnie powtarzaja :p
childlike [ Konsul ]
ja juz tez jestem po "malej czarnej" i tak naprawde dopiero teraz sie obudzilem chociaz wstalem 0 7:30 :)
a tekscik bardzo zacny :]

|Black Moon| [ Konsul ]
Wypasione ! :D
Hm...sam kawy nie piję, gdyż nie czuje potrzeby ;] i za nią nie przepadam :) A teraz jeszcze się dowiedziałem co mnie czeka po uzależnieniu nią :D Nie dzięx :D:D:P:P

SULIK [ olewam zasady ]
Telegraficzny skrot z mojej pracki dyplomowej:
Kofeina, teina, trimetyloksantyna, (C8H10N4O2), alkaloid występujący m.in. w ziarnach kawy i kakao, orzeszkach kola
i liściach herbaty (herbata chińska). Biały proszek o temperaturze topnienia ok. 235°C (sublimuje w 180°C), bez zapachu, o gorzkim smaku, słabo rozpuszczalny w zimnej wodzie i w alkoholu etylowym, dobrze rozpuszczalny w wodzie gorącej.
Mechanizm działania toksycznego:
Kofeina jest metyloaminą o działaniu analeptycznym. Uczula receptory dopaminy, pobudza oun oraz ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczyniowo ruchowy i nerwu błędnego. Pobudza równomiernie korę mózgową, zwiększa sprawność myślenia, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne, przyspiesza przemianę materii, zwiększając zapotrzebowanie na tlen. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz działa moczopędnie.
W lecznictwie kofeina stosowana jest w ostrym zatruciu alkoholem, atropiną, w zapaści,
w przebiegu chorób zakaźnych, nadciśnieniu, stanach wyczerpania fizycznego
i psychicznego. Nadużywanie kofeiny prowadzi do przyzwyczajenia z objawami małego zwiększenia tolerancji.
Zatrucie ostre:
W zatruciach ostrych kofeiną występuje stan silnego pobudzenia psychicznego
i ruchowego, połączone z drżeniem mięśni. Objawom tym towarzyszą: zamęt myślowy, szum w uszach, wizje świetlne, nudności i silne bicie serca. Śmierć następuje na skutek porażenia ośrodka oddechowego.
Zatrucie przewlekłe:
Rozwija się u osób nadużywających napojów kofeinowych (kawa, herbata). Występują nudności, ból głowy, bezsenność, niemożliwość skupienia uwagi, drżenie rąk, niemiarowość czynności serca. Większe dawki wywołują poty, częstomocz, wymioty, drgawki i owrzodzenia żołądka. Kofeina nie kumuluje się w organizmie i nie są opisywane jej skutki odległe.
Stężenia fizjologiczne i toksyczne:
Dawka maksymalna przy podaniu doustnym wynosi 1,5g, a przy podaniu podskórnym 500 mg. Doustna dawka śmiertelna kofeiny wynosi 10-12g, ale zdarzają się przypadki przeżycia dawki znacznie większej