GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Po czym poznać, że przesadziłeś z kawą

31.10.2004
23:17
smile
[1]

Marksman [ Promyk ]

Po czym poznać, że przesadziłeś z kawą

1. Otwierasz drzwi zanim ktoś zapuka.
2. Jeździsz na nartach nawet pod górę.
3. Zawsze dostajesz bilet pośpieszny, nawet parkingowy.
4. Masz kubek do kawy z obrazkiem swojego kubka do kawy.
5. Pielęgniarka musi mieć kalkulator naukowy aby zmierzyć twój puls.
6. Skończyłeś robić sweter, choć nie masz pojęcia jak robi się na drutach.
7. Mielisz ziarnka swojej kawy w swoich ustach.
8. Śpisz z otwartymi oczami.
9. Filmy video oglądasz na PLAY FF.
10. Jedyny czas kiedy tak w zasadzie stoisz nieruchomo jest podczas trzęsienia ziemi.
11. Twój ulubiony kubek do kawy jest ubezpieczony w PZU.
12. Zostałeś pracownikiem miesiąca w kawiarni a nigdy nie byłeś tam zatrudniony.
13. Zużyłeś w tym tygodniu trzy pary butów do tenisa.
14. Zacząłeś obgryzać paznokcie innych ludzi.
15. Nie mrugnąłeś od ostatniego księżycowego zaćmienia.
16. Twój T-shirt mówi: "Bezkofeinowa kawa to sprawka diabła"
17. Jesteś tak rozdygotany, że ludzie używają twoich rąk by rozmieszać swoją margerite.
18. Na komputerze potrafisz napisać sześćdziesiąt słów na minutę... stopami.
19. Nie pocisz się... ty sączysz się.
20. Przetarło się uszko na twoim ulubionym kubku.
21. Zapominasz rozwinąć Snickers'a przedz jedzeniem.
22. Wybudowałeś miniaturę miasta z małych plastikowych mieszadełek.
23. Ludzie dostają rozstroju nerwowego od samego patrzenia na ciebie.
24. JACOBS posiada zastaw hipoteczny na twoim domu.
25. Ludzie mogą testować baterie w twoich uszach.
26. Twoje, nomen omen, kubeczki smakowe są tak zdrętwiałe, że mógłbyś wypić wszystko.
27. Kiedy stajesz gdzieś na wzgórzu zaczynasz słyszeć radio, choć nie masz odbiornika.
28. Kiedy ktoś pyta: "Jak się masz?", Ty mówisz: "Dobrze... do ostatniej kropli."
29. Chcesz być poddany kremacji bo tylko tak możesz spędzić swoją wieczność w konsystencji mielonej kawy.
30. Pragniesz powrócić jako kubek kawy w swoim następnym życiu.
31. Twoje urodziny są świętem państwowym w Brazylii.
32. Byłbyś skłonny posiedzieć bez przymusu w tureckim więzieniu.
33. Mówisz doskonale po arabsku choć nigdy nie brałeś lekcji.
34. Twój termos to po prostu mała cysterenka na kółkach.
35. Twoje wargi trwale są ukształtowane w popijającej pozycji.
36. Nawet w sennych spacerach spieszysz się.
37. Możesz pracować dłużej niż króliczek Energizer'a.
38. Twój nerwowy ruch można odnotować na skaliR ichter'a.
39. Twoje trzy ulubione rzeczy w życiu to: kawa przedtem, kawa podczas i kawa po.
40. Swoją sztuczną szczękę zamaczasz w reszcie wieczornej kawy.

31.10.2004
23:24
smile
[2]

Da5id. [ Snufkin ]

Mocne ! Dobrze, ze nie pije kawy ;)

31.10.2004
23:25
smile
[3]

>Luzer< [ Music Addict ]

Fajne

31.10.2004
23:36
smile
[4]

RealRufus [ F E A R ]

true, true...

31.10.2004
23:40
[5]

settogo [ Vote 4 TUSK ]

Kurde niektóre naprawde prawdziwe! Nie to zebym mowil po arabsku, robil swetry, nie ogladam filmu na PLAY FF, ale od kawy naprawde da sie uzaleznic. Kiedys nie lubilem kawy, od momentu polubienia wysmienitego napoju dla mnie najlepiej zaczac dzien od "malej czarnej"

31.10.2004
23:42
[6]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Jedyny objaw nadużycia kawy jaki u siebie zauważyłem, to bezsenność ;P
A jestem uzależniony.

01.11.2004
06:24
smile
[7]

Sparagas [ Chor��y ]

A próbowaliście kiedyś odstawić. Wtedy dopiero na jaw wychodzi prawdziwy kawoman.

01.11.2004
07:43
smile
[8]

volvo95 [ Legend ]

true , true :)

01.11.2004
08:56
[9]

tsunami [ PS3 ]

rotfl !!!! :D Mocne niektore sa !!!

01.11.2004
09:14
smile
[10]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

Haha niezłe:)))) lol

01.11.2004
09:29
smile
[11]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

Świetne ~!

01.11.2004
09:41
[12]

Novus [ Generaďż˝ ]

4. Masz kubek do kawy z obrazkiem swojego kubka do kawy.
to mnie strasznie rozbawilo, ale zrobie sobie taki:)

01.11.2004
10:08
smile
[13]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

CooL :)

całkiem klawe! :)

01.11.2004
10:16
smile
[14]

Kush [ miejsce na twoja reklame ]

"Twoje urodziny sa swietem panstwowym w Brazylii"
R
O
T
F
L
!
:D

01.11.2004
10:31
[15]

Kurdt [ Kocham Olkę ]

Chyba zacznę się ograniczać. Kawusia rls! Własnie sobie sączę z kubeczka. Na moim pisze - Bezpieczne Finanse :). A kawa jest słaba dopóki sama nie wychodzi z kubka. :)

01.11.2004
10:59
smile
[16]

S1KoR© [ alkoholik ]

kurde dobry text :] ja jestem uzal;ezniony od kawy i niektore syndromy tu wymienione niestety sie u mnie powtarzaja :p

01.11.2004
10:59
[17]

childlike [ Konsul ]

ja juz tez jestem po "malej czarnej" i tak naprawde dopiero teraz sie obudzilem chociaz wstalem 0 7:30 :)

a tekscik bardzo zacny :]

01.11.2004
11:06
smile
[18]

|Black Moon| [ Konsul ]

Wypasione ! :D

Hm...sam kawy nie piję, gdyż nie czuje potrzeby ;] i za nią nie przepadam :) A teraz jeszcze się dowiedziałem co mnie czeka po uzależnieniu nią :D Nie dzięx :D:D:P:P

01.11.2004
11:08
smile
[19]

SULIK [ olewam zasady ]

Telegraficzny skrot z mojej pracki dyplomowej:

Kofeina, teina, trimetyloksantyna, (C8H10N4O2), alkaloid występujący m.in. w ziarnach kawy i kakao, orzeszkach kola
i liściach herbaty (herbata chińska). Biały proszek o temperaturze topnienia ok. 235°C (sublimuje w 180°C), bez zapachu, o gorzkim smaku, słabo rozpuszczalny w zimnej wodzie i w alkoholu etylowym, dobrze rozpuszczalny w wodzie gorącej.


Mechanizm działania toksycznego:

Kofeina jest metyloaminą o działaniu analeptycznym. Uczula receptory dopaminy, pobudza oun oraz ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczyniowo ruchowy i nerwu błędnego. Pobudza równomiernie korę mózgową, zwiększa sprawność myślenia, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne, przyspiesza przemianę materii, zwiększając zapotrzebowanie na tlen. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz działa moczopędnie.
W lecznictwie kofeina stosowana jest w ostrym zatruciu alkoholem, atropiną, w zapaści,
w przebiegu chorób zakaźnych, nadciśnieniu, stanach wyczerpania fizycznego
i psychicznego. Nadużywanie kofeiny prowadzi do przyzwyczajenia z objawami małego zwiększenia tolerancji.

Zatrucie ostre:

W zatruciach ostrych kofeiną występuje stan silnego pobudzenia psychicznego
i ruchowego, połączone z drżeniem mięśni. Objawom tym towarzyszą: zamęt myślowy, szum w uszach, wizje świetlne, nudności i silne bicie serca. Śmierć następuje na skutek porażenia ośrodka oddechowego.

Zatrucie przewlekłe:

Rozwija się u osób nadużywających napojów kofeinowych (kawa, herbata). Występują nudności, ból głowy, bezsenność, niemożliwość skupienia uwagi, drżenie rąk, niemiarowość czynności serca. Większe dawki wywołują poty, częstomocz, wymioty, drgawki i owrzodzenia żołądka. Kofeina nie kumuluje się w organizmie i nie są opisywane jej skutki odległe.

Stężenia fizjologiczne i toksyczne:

Dawka maksymalna przy podaniu doustnym wynosi 1,5g, a przy podaniu podskórnym 500 mg. Doustna dawka śmiertelna kofeiny wynosi 10-12g, ale zdarzają się przypadki przeżycia dawki znacznie większej

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.