
HWDS [ Pretorianin ]
Czy możliwe jest używanie simplusa bez roamingu np. we Włoszech ?
Mam dwójkę znajomych we Włoszech którzy mają simplusy i jedna z nich uruchamiała sobie roaming przed wyjazdem a druga tego nie zrobiła bo nie wiedziała ale i tak może korzystać.
A jaka jest różnica ? Taka że ta z roamingiem płaci za smsa 1,5 zł a ta bez 0.50 zł , tej z roamingiem pobierają za rozmowy przychodzące a tej bez nic.
Więc o co chodzi i czy ta osoba z roamingiem jak wyłączy usługę będzie mogła korzystać dalej po normalnych stawkach jak w kraju ( sms zagraniczny 0.50zł a nie trzy razy drożej )?

HWDS [ Pretorianin ]
UP ^
Smoleń [ Konsul ]
Z tego co mi wiadomo, nie możesz zalogować telefonu do innej sieci będąc za granicą, jeżeli nie masz uruchomionego roamingu. Czyli, albo znajomi sa w różnych sieciach zalogowani i dlatego płacą inaczej, albo ktos z Twoich zanjomych Cie ściemnia
gereg [ zajebisty stopień ]
roaming, to usluga umozliwiajaca logowanie sie do sieci innego operatora niz macierzysty