GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wątek Staroźytnych Cywilizacji...cz. 1 (oby nie ostatnia:))

30.10.2004
23:54
smile
[1]

presi0 [ Pretorianin ]

Wątek Staroźytnych Cywilizacji...cz. 1 (oby nie ostatnia:))

Tak sobie mysle ze dobrze by było założyc watek o Satrożytnych Cywilizacjach (Egipcjanie, Mezopotamczycy etc.) Sa jacyś chetni zeby kontynuować dyskusje??

30.10.2004
23:56
[2]

Dydas [ Konsul ]

Mezopotamczycy? Chyba nie było takiej nacji... :) Jeśli już to ludy Mezopotamii (ostrzegam, mogę się mylić)

30.10.2004
23:57
smile
[3]

presi0 [ Pretorianin ]

A jak ich byś nazwał??No moge sie zgodzis jeszcze na Babilończyków:)

31.10.2004
00:08
[4]

Dydas [ Konsul ]

No wiesz, Mezopotamie zamieszkiwało wiele ludów (kolejno Sumerowie, Akadyjczycy, Babilończycy, Asyryjczycy, Persja, Macedonia, Rzym), a z jednoznacznym określeniem "Mezopotamczycy" się nie spotkałem :)

Edit = zatrzymałem się na Rzymie, bo to na nim kończy się moja wiedza dot. tamtejszych terenów :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-31 00:16:45]

31.10.2004
00:13
smile
[5]

presi0 [ Pretorianin ]

O widze spec od Historii:) Jak dobrze:)

31.10.2004
00:20
[6]

Dydas [ Konsul ]

Hmm no bez przesady =P

31.10.2004
00:23
[7]

Dunkan Mlodszy [ Majonez Kielecki ]

Powiem ze Macedonczycy wywodza sie od mykenczykow - podobnie jak Grecy, posuguja sie nawet pewn odmiana prymitywnej greki - to jakby ktos pytal o panstwie macedonskim :D

31.10.2004
00:26
[8]

Dydas [ Konsul ]

Tak, a mykeńczycy wywodzą się z Mykenu, który to był zamieszkiwany przez Achajów znanych z Illiady Homera. Do cywilizacji mykeńskiej, jak łatwo można się domyśleć, należała Troja :)

31.10.2004
00:29
[9]

Dunkan Mlodszy [ Majonez Kielecki ]

Dydas - zgadzam sie :)

31.10.2004
00:30
smile
[10]

Dydas [ Konsul ]

Dunkan Mlodszy - spróbowałbyś nie
<-

Edit = Jako ciekawostke można dodać, że to właśnie mykeńczycy zapoczątkowali stawianie pałaców na akropolu - najwyższym wzgórzu w mieście :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-31 00:30:02]

31.10.2004
00:32
[11]

Dunkan Mlodszy [ Majonez Kielecki ]

sprostuje tylko, ze Spartanie glownie wywodza sie z Dorow - ogolnie bardzo prymitywny koczowniczy...

31.10.2004
00:37
[12]

Dydas [ Konsul ]

A Dorowie to pierwszy znany nam lud zamieszkujący tereny dzisiejszej Grecji

31.10.2004
00:37
smile
[13]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]


... a podczas 2giej wojny światowej 10cm pancerze były przebijane codziennie z niemal kilometra.

31.10.2004
00:38
smile
[14]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]


e, myślałem, że jak ja bede pisał to dojdziecie już do drugiej wojny :)

31.10.2004
08:38
smile
[15]

Dydas [ Konsul ]

BIGos a z jakimi 'starożytnymi cywilizacjami' spotkaliśmy się podczas 2WŚ?

31.10.2004
09:21
smile
[16]

merkav [ Aguś ]

Ma ktos mapke Starozytnego Bliskiego Wschodu w wysokiej rozdzielczosci, przydalaby mi sie na cwieczenia z historii starozytnej

02.11.2004
15:02
smile
[17]

presi0 [ Pretorianin ]

merkav--->prosze mam nadzieje ze bedzie dobra

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.