GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

bankructwo ELSA - jednak nie....

28.02.2002
23:41
smile
[1]

tramer [ ]

bankructwo ELSA - jednak nie....

z pc.com.pl, list dyrektora Servodata Elektronik Sp. z o.o.. Krzysztofa Muchy

"25 lutego zarząd firmy ELSA złożył w sądzie zawiadomienie o niewypłacalności firmy ELSA AG. Jest zasadnicza różnica pomiędzy ogłoszeniem upadłości (bankructwem) a ogłoszeniem niewypłacalności. Ogłoszenie upadłości (bankructwo) oznacza definitywny koniec firmy. Niewypłacalność oznacza, że firma w obecnej chwili nie jest w stanie zaspokoić roszczeń wierzycieli w 100%. Stan taki może się zdarzyć w zasadzie każdej firmie, w tym również takiej, która przynosi zyski. Dzieje się tak np. wtedy, jeśli nie może zostać zapewnione finansowanie ponadprzeciętnego wzrostu firmy.

Prawo niemieckie przewiduje w procedurze ogłoszenia niewypłacalności możliwość dojścia do porozumienia z wierzycielami, przy czym wierzyciele rezygnują z części swoich roszczeń ale otrzymują więcej, niż w przypadku postawienia firmy w stan upadłości. Procedura ogłoszenia niewypłacalności zapewnia dużą szansę uratowania firmy.

W tym kierunku idą działania zarówno byłego zarządu firmy (w tym osobiście założyciela firmy - pana Theo Beischa), ustanowionego przez sąd zarządcy komisarycznego - pana Thomasa Georga z kancelarii adwokackiej Mönning & Georg oraz wszystkich pracowników firmy ELSA AG. "

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.