GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jezyk angielski, pytanie merytoryczne.

10.10.2004
12:19
[1]

Bucha [ Hashish Air Kahn ]

Jezyk angielski, pytanie merytoryczne.

Nauczam ostatnio angielskiego ale mam czasami problemy z wytlumaczeniem pewnych kwestii. Ja wiem jak cos sie stosuje natomiast nie potrafie tego wytlumaczyc. I tutaj moje pytanie - kiedy w jezyku angielskim stosujemy "the" a kiedy "a" i jak wytlumaczyc zasady stosowania???

10.10.2004
12:33
smile
[2]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

tak odpowiem na Twoje erotyczne pytanie:

the - jeśli mówimy o konkretnym przedmiocie, osobie - The Beatles - Ci Bitelsi, the Kargul's Cow - ta krowa Kargula

a - jeśli mówimy o jakimś przedmiocie, osobie - A Beatles - jakiś Bitels (ch.g.w - który). a Cow - może to krowa Kargula, a może Pawlaka, ale jakaś w mordę krowa... jakieś krówsko...

that's all folk

10.10.2004
12:47
[3]

Bucha [ Hashish Air Kahn ]

ajjjjjt ewrytyn klir!!! dodac by jeszcze bylo trzeba, ze "a" stosujemy w liczbie pojedynczej bo w mnogiej jej nie potrzeba:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.