snoopi [ Generaďż˝ ]
Prosze o pomoc z zadaniami z fizykii
Od razu mowie, z fizykii jestem cienki, zreszta edukacje mlodego fizyka juz zakonczylem i malo co z tego pamietam. A dziewczyna poprosila mnie abym zrobil jej kilka zadan, a glupio odmowic no i jak ostatni debil zgodzilem sie. Mam teraz za swoje. No i mam prosbe, mozecie zrobic te zadania, nie sa one dlugie, zapewne nie sa tez trudne. Z gory wielkie dzieki.
I. Rownoczesnie z trzebnicy i wroclawia na przeciwko siebie wyruszaja motorzysta i rowerzysta. Odleglosc miedzy miejscowosciami to 30 km oraz Vm = 70 mk/h i Vr = 40 km/h. Oblicz kiedy i gdzie sie spotkaja. Predkosc na calej trasie jest taka sama.
II. Ktore z wymionych predkosci jest najwieksza:
a) V1 = 40m/s
b) V2 = 400cm/s
c) V3 = 0,4 km/s
III.Poslugujac sie danymi oblicz jaka najwieksza odleglosc moze przebyc w czasie 0,5h :
a) pszczola - 18 km/h
b) galopujacy kon - 54 km/h
c) odrzutowiec - 200 km/h

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
Nad pierwszym mi sie nie chce myslec, ale
I. odp c) po zamianie wszytkich wartosci na m/s wychodzi: 400 cm/s=4 m/s 0.4 km/s=400 m/s
II. odp c) (toz to logiczne). Dzielisz po prostu ta liczbe na 2 :)

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
grrrrr, dorbna pomyla w numeracji zadan z mojej strony: I=II a II=III :/
peanut [ kriegsmaschine ]
(v1+v2)*t=s
t=s/(v1+v2)
t=0,27
znajac czas wystarczy ze podstawisz sobie predkosc pierwszego lub drugiego, a otrzymasz droge jaka przebedzie od miejsca startu - jednoczesnie miejsce spotkania z drugim uczestnikiem ruchu;)
40m/s, 4m/s, 400m/s - predkosc 3 jest najwieksza
9, 27, 100km
zadania zakresem wiedzy nie przekraczajace podstawowki...

U_N [ -KOCHAM ANIE- ]
I - nie wiem
II
V1 = 40 m/s
V2 = 400 cm/s = 4 m/s
V3 = 0,4 km/h = 400 m/s
(chyba tak :P prote prawda ?? :D )
III
a) 18 km/h *1/2h = 9 km
b) 54 km/h * 1/2 h = 27 km
c) 200km/h * 1/2 h = 100 km
prawda ze proste :P ( o ile czegos nie pomylilem/pomylies :D
snoopi [ Generaďż˝ ]
Dzieki wam wszystkim!! Wiem ze zadania proste, niepotrzebnie sie zgadzalem. Ale nie kazdy z fizyki dobry music byc, ja juz zreszta nie ucze sie fizykii...