GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z plyta glowna i pamieciami DDR.

08.10.2004
15:24
smile
[1]

Kune [ TYCHY ]

Problem z plyta glowna i pamieciami DDR.

Witam!
Moj problem polega na tym ze nie chce mi przyjac 512 mb ddr na plycie Mercuru Kobian KT266a FDSX, jest dlugie pikniecie, w instrukcji pisze ze to gdy pamiec nie jest przyjmowana. Normalnie na komputerze dziala 384 mb sdram, a procesor to Athlon 1600+. Pamieci to Elixir 333 mz CL 2.5 512 mb.

PROSZE o szybka pomoc. Dzieki i licze na Was :)

08.10.2004
16:10
smile
[2]

elessar89 [ Pretorianin ]

Sprawdzałeś tę kośc 512MB na innym komputerze?

08.10.2004
16:14
[3]

aliment [ KoTOR fan ]

Z pamiecia raczej wszystko w porzadku, plyta do dupy. Pewnie ma po prostu mniejsze maxymalne taktowanie pamieci niz 512

08.10.2004
16:20
[4]

Kune [ TYCHY ]


elessar89 --> jasne, wyciaglem z drugiego kompa zeby sprawdzic czy jest sens kupowac ddr, i jaki bedzie wzrost wydajnosci.

Aliment --> problem w tym ze jest 333mhz czy ze ma 512 MB?? Bo namyslam sie czy nie skolowac 256 i sprawdzic, tylko za bardzo nie mam skad.

PS. Zmiana biosu moze cos pomoc?? Nie chcialbym tego robic, bo nie mialem jeszcze przyjemnosci sie z tym bawic.

Gdzie reszta fachowcow?! :(

08.10.2004
16:25
[5]

aliment [ KoTOR fan ]

problem w tym ze 512:] Moze Twoja plyta ma na przyklad max taktowania 400. Zmiana BIOSu raczej nie sadze zeby cos dala, ale mozesz sie pobawic w biosie, czego Ci nie polecam, skoro doswiadczony nie jestes. Jakby co overlocking (przetaktowywanie) masz pod Frequency Control, . Jak ja se procka pokrecilem to mi sie komp nie chcial odpalic, dlatego nie polecam, bo trzeba sie znac na rzeczy i plyta musi byc skonfiguroweana z prockiem. Tak przy okazji ile lat ma ta plyta? I jaki ma chipset?

08.10.2004
16:33
[6]

Kune [ TYCHY ]

Znam sie na ustawieniach biosu... ale nie znam sie na flashowaniu biosu.

Plyta to Kobian na KT266a. pisze w pierwszym poscie.

Pamiec ta pracowala na kompie z Duronem i dziala z predkoscia 200mhz na badziewnym ECSie, a tu nie da sie zeby pracowala na 266 mhz??? Czyli kosc 256 mb 400mhz lub 333mhz powinna chodzic ok?!

Ile lat?? nie jestem pewnie ze 2,3?? Plyta ma sloty na sdr i ddr :]

08.10.2004
16:37
[7]

aliment [ KoTOR fan ]

Po pierwsze - jestes pewien ze jest w dobrym slocie (troche glupie pytanie, bo pewnie jestes)
Po drugie - troche dziwna sprawa. A te kosci co miales to jaki zegar mialy?

08.10.2004
16:41
[8]

Kamel [ Konsul ]

skąd wy wytrzaskujecie takie płyty????
A tak na poważnie czasami bywa tak że nowe kości z taktowaniem 333 lub 400mhz nie chcą działać na szynie 266. Możesz jednak spróbować z ustawieniem w biosie opcji DRAM FREQUENCY na AUTO i powinno pomóc. Jeśli nie to sprawdź w instrukcji płyty czy przypadkiem nie trzeba jakieś zworki przełączyć aby działał DDR a nie SDR albo jeszcze lepiej czy w biosie nie ma czegoś takiego. może przy okazji zmień CL z 2.5 na 3 a najlepiej ustaw na AUTO. Jeszcze najlepiej kup sobie nową płytę np. Asrocka na SISie za małe pieniądze, badziew ale napewno o niebo lepszy od twojego. Powodzenia.

08.10.2004
16:43
[9]

FalconTm [ Generaďż˝ ]

Kune-->Zwrociles moze uwage na manual od plyty?
Zeby odpalic DDR musisz przelozyc dwie duze zwory na plycie glownej.
Jezeli wczesniej dzialaly sdramy, masz ustawione napiecie 3,3 V,
takze nie zdziw sie, gdy Elixir odszedl do krainy wiecznych lowow :).
To byla opcja pesymistyczna :)

Rgds

08.10.2004
16:45
[10]

Kamel [ Konsul ]

>>>>>FalconTM
Własnie to mi pierwsze przyszło do głowy ale nie chciałem kolesia martwić usmażonym Ramem :).

08.10.2004
16:49
[11]

FalconTm [ Generaďż˝ ]

Wlasnorecznie zapale znicza, jakby co :).
Szkoda by bylo takiej fajnej pamiatki ...
Ale poki co nie zapeszajmy...wlasnie wyslalem mu instrukcje.

Rgds

08.10.2004
16:51
[12]

Mnieteq [ SimRacer ]

Niektóre płyty główne nie obsługują (nie wiadomo dlaczego) kosci 512MB jak założysz 2x256 będzie ok

08.10.2004
16:55
[13]

Kamel [ Konsul ]

>>>>>KUNE
Odezwij się bo się niepokoimi o Elixirka :)

08.10.2004
18:10
[14]

Kune [ TYCHY ]

Sorki... ale mialem problem z wyjazem jutro na zlot tuningowy do katowic i musailem na troche wyskoczyc z chaty.

Pamieci sa spoko bo przelozylem je spowrotem do komputera. Wiec sa spoko. A co sie tak o te pamieci zmartwiliscie?? Takie dobre sa?? dalem za nie grosze, 255 zl, nie wiedzialem do dzisiaj ze sa CL 2.5 :) Myslalem ze to jakies badziewia no name, a jest wogole inaczej?? I tak wykorzystuje 60% wydajnosci ich...

Co do plyty to nie mam wlasnie manuala... i nie wiedzialem nic o zworkach... jutro sie za to zabiore, w razie problemow napisze, mam nadzieje ze nie bede musial znowu prosic o pomoc!!

DZIEKI WIELKIE ZA PORADY. Wiedzialem ze mozna na Was liczyc :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.