Andrewlee [ BFXXJ ]
Port IrDA - problem
Kupilem na aukcji port podczerwieni blabla MA-620. Był do tego dołączony soft na plytce.
Wiec po zainstalowaniu portu i softu z wypiekami na twarzy chcialem przeslac sobie jakis stuff na mojego Sony-Ericssona T630. I, za przeproszeniem, dupa :(. W Handset Managerze (tak sie nazywa ten soft) ciagle wyswietla sie "Trying to connect to the handset...".
Wiec teraz moge albo zrobic cos z portem i softem, znalezc nowy soft do Eryka (znacie jakis?), lub oddac port. Z tym ze sprzedawca nie odpowiada na maile (jak ja kocham allegro)...
Eh, 45,99zl wyrzucone w bloto, chyba ze kochane GOLasy mi pomoga :).

Torn [ Merces Letifer ]
Ten port jest podpinany bezpośrednio do płyty czy to jest na USB ?
Hellraiser [ Born To Raise Hell ]
jak do plyty to musisz ustawic sobie irde w biosie jeszcze

DeXX. [ mp44 is my destiny ]
ja mam IRD'ę pod płytę główną i SE T300 z softem od T310 i włączam Port Podczerwieni w telefonie, przystawiam do IRDY i wykrywa mi " Znaleziono Urządzenie T310 blablabla" klikam na to i wysyłam co chcę. Możesz użyć też Mobile Phone Manager czu jakoś tak. Acha i musisz w BIOS'ie włączyć IRDę (jesli to irda pod pł.gł)

Andrewlee [ BFXXJ ]
To jest pod USB
beeria [ Konsul ]
sterowniki dolaczane na tej plytce to tak naprawde wcale nie ma620 (jak mowi ich nazwa), tylko Kingsun, ktory standardowo instaluje sie z win xp. mi ta irda dziala (w obie strony), aczkolwiek wlecze sie straszliwie (ok 1KB/s). przesylanie z kompa na tel. dziala mi tylko przez win xp, w druga strone uzywam dedykowanego programiku do mojego fonu.
to zarzuce jeszcze od razu moj problemik z ta irda (na fkn.pl nikt mi nie odpowiedzial) - dotyczy fonu sagem myx5-2, win xp i wspomnianej irdy es620 (ma620)
czy komus z Was udalo sie tak to wszystko skonfigurowac zeby transfer byl z przyzwoita predkoscia (powyzej 1KB/s)???
z tego co zdolalem sie dowiedziec pomocne moga byc dedykowane do tego modelu irdy sterowniki: ES620, MA620, ewentualnie MA660. ale niestety nie moge ich zainstalowac:((
robie wszystko jak Pan Bog przykazal, czyli uruchamiam installera (irda odlaczona), dostaje komunikat ze wszystko ok, resetuje kompa, odpalam win xp, wkladam irde zeby dokonczyc instalacje. i tu pojawia sie problem... windowsy za kazdym razem wykrywaja sprzet usb i instaluja defaultowe sterowniki Kingsun sf-620. co mam zrobic, zeby "na amen" odinstalowac sterowniki kingsun (zeby windows za kazdym razem mi ich nie wrzucal, ewentualnie dawal mozliwosc wyboru sterownika), moze pogrzebac w rejestrze? krew mnie juz zalewa...
Andrewlee [ BFXXJ ]
beeria ---> To moze mam uszkodzony sprzet, ale w windowsie wykrywa... ?
Co robic ? :(
Andrewlee [ BFXXJ ]
up