faloxxx [ Generaďż˝ ]
Forum CM: coś dla modelarzy ... sklej sobie NKWDzisę ;)
a oto link do artykułu o kontrowersyjnych zabawkach ...
el f [ RONIN-SARMATA ]
Nie tyle figurki są kontrowersyjne, ile opisana "historia" Smierszy i umieszczenie figurek w cyklu "antyterrorystycznym".
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
O! Niezle... Przyznam sie, ze nie slyszalem o tym, choc nawet w sklepie te figurki widzialem (ulotki jednak nie czytalem). A to, ze Alanger (ex-ICM) jedzie na obecnie goracych tematach, to sprawa znana od dawna... niestety reklama dzwignia handlu. Moze o ile pakowanie tych samych modeli w rozne pudelka o nazwach "Konflikt w Jugoslawii", "Konflikt w Kosowie" czy "Konflikt w Czeczenii" jeszcze mozna bylo jakos przelknac, o tyle sygnowanie zestawow napisem "Operacje antyterrorystyczne" w przypadku np. Afganistanu wywolywalo u mnie smiech. A teraz widze, ze doszly do tego propagandowe ulotki :/...
Zas co do samego klejenia NKWDzisty nic nie mam, jesli usytuowanie jego na dioramie jest w jakims stopniu wskazane (sami przecierz narzekaliscie, ze w CMBB nie ma oddzialow NKWD). I mimo, ze modelarze zwykle wiedza co kupuja i po co kupuja, to jednak dodawanie takich ulotek przez Alangera jest karygodne. Obok box-art tego zestawu.