GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Małe filmiki od gier na GOLu.

06.10.2004
18:19
smile
[1]

Soulcatcher [ Prefekt ]

Małe filmiki od gier na GOLu.

Temat wygląda tak. Jeżeli zainwestujemy w dodatkowy serwer z odpowiednim oprogramowaniem to będziemy mogli wstawiać na strony mini filmiki pokazujące daną grę. Czyli np. przy recenzji Baldura będzie mały filmik pokazujący gameplay z gry.

Technologicznie wygląda to tak jak po dpodanym linkiem:

https://www.gry-online.pl/warhammer/index.asp?id=1

oczywiście filmik może być w lepszej lub gorszej jakości. W tym momencie filmik ma 400kb. Przy 1mb mamy naprawdę dobrą jakość przez 30s. Jeżeli filmik ma być np. 15s to może mieć tyle co screen (około 100kb).

Na czym polega problem? Sam filmik potrafimy zrobić bez problemu. Bez odpowiedniego oprogramowania i serwera filmik MUSI się załadować razem ze stroną nawet jak się go nie chce oglądać. Czyli np. rozmiar strony wzrasta ze 100kb do 500kb a to jest nie do przyjęcia. Z oprogramowaniem działa to tak że filmik zaczyna się ładować dopiero w chwili gdy kliknie się play.

Czy jesteście zainteresowani takimi (albo podobnymi, inna rozdzielczość, jakość) filmikami na GOLu, przy założeniu że to są tylko preview, nie ma to zastąpić prawdziwych filmów.
Wyobrażamy sobie że będzie to w encyklopedii, przy recenzjach i zapowiedziach.

Dodam jeszcze dla malkontentów że prawdopodobnie będzie to usługa darmowa :)

No i co wy na to?

06.10.2004
18:21
smile
[2]

tygrysek [ behemot ]

wygląda ciekawie i na neostradzie błyskawicznie działa

06.10.2004
18:21
smile
[3]

White Star [ Soldier ]

moim zdaniem dobry pomysł

06.10.2004
18:22
smile
[4]

brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Fajne!
dobry pomysl, i zaladowalo sie toto od razu ;)
jestem za!

06.10.2004
18:23
smile
[5]

Riven [ infamousbutcher ]

Mnie sie podoba. A jesli filmiki beda darmowe, to w ogole swietnie ;)

06.10.2004
18:23
smile
[6]

Verminus [ Prefekt ]

Mnie się to bardzo podoba. Filmik mieliby robić recenzenci? :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-06 18:22:09]

06.10.2004
18:24
smile
[7]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

super - ale troszkę za małe (chociaż z pół raza więcej i byłoby super orient!)

06.10.2004
18:24
smile
[8]

Gooz' [ Generaďż˝ ]

06.10.2004
18:24
[9]

eJay [ Gladiator ]


No nawet ladnie to wyglada, ale malo widac:) Ale uwazam ze to dobry pomysł. Nie posiadajacy abonamentu nie beda juz marudzic:)

Ale ja mam jeszcze jeden pomysł: Nie lepiej zrobic jakiegos fajnego Gifa, zlozonego z parunastu screenow z gry i umiescic go kolo recki/zapowiedzi???

06.10.2004
18:24
[10]

ssummoner [ Nagi Golas ]

Jestem za, strona i filmik ładuje się idealnie (dziwne:P)

06.10.2004
18:25
[11]

Soulcatcher [ Prefekt ]

Verminus ---> technologia niestety nie jest na tyle prosta aby dało się zrobić to ot tak sobie :)

06.10.2004
18:25
smile
[12]

MASHTRIX [ Human Wizard ]

No naprawde wspaniałe. Mój głos to TAK naprawde super wyglada :)

06.10.2004
18:27
smile
[13]

CHESTER80 [ no legend ]

Jestem jak najbardziej za !

06.10.2004
18:30
[14]

HopkinZ [ Senator ]

Sprzeciwów nie zgłaszam, gdyz łąduje mi się z prędkością taką samą jak wcześniej wszystko inne :).

Czy potrzebne? No cóż, to na pewno zależy od teog, jaki filmik bedzie. Mam nadzieję, że nie dostaniemy 30 sekundowej produkcji, w której 20 skeund zajmować będą chwytliwe "napisy" a pozostałe 10 skeund to będa króciutkie ujęcia z samej gry ;).

Ogólnie, ejstem za, chociaż nie sprawi mi kłopotu jueśli tego nie bedzie.

eJay--->
co do gifa, nie popieram. Screeny z gry w tkaim malutkim okeinku? Prędzej odnosnik do owego gidfa, aby ten mógł się otworzyć w nowym oknie ;).

06.10.2004
18:30
[15]

Stranger [Gry-OnLine] [ Dead Man Walking ]

glosuje na tak, ewentualnie mozna wyciac muze, bo chyba i tak wiekszosc przy przegladaniu ma zalaczonego Winampa :) dobrze, ze filmik nie zalacza sie automatycznie tak jak u konqrencji, jak chce to obejrze, jak nie to nie...
edit: o, i zeby dalo sie przewijac klikajac na pasku a nie tylko w ta gwiazdke

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-06 18:29:26]

06.10.2004
18:30
[16]

Verminus [ Prefekt ]

Ja mam taki pomysł, w recenzji w widocznym miejscu jest screen z podpisem "kliknij tutaj aby zobaczyć filmik" po kliknieciu otwiera się nowe okienko w filmikiem w formacie wmv lub mov i znika problem z ładowaniem 0,5 MB strony.

06.10.2004
18:32
smile
[17]

oksza [ Senator ]

Bardzo fajny bajer.

Tym bardziej się cieszę jak widzę deklarację że ładowanie 500kb filmiku bez zgody endusera jest nie do przyjęcia. Dlaczego?

Ano dlatego że ostatnio m.in. Eurogamer, którego bardzo szanuję zaczął wsadzać filmowe reklamy, które bez pytania ładują się w bannerze po prawej. IMHO to przesada, to jeszcze nie te czasy i nie te łącza...Na ten sam genialny pomysł wpadło Imdb, ale już chyba się wycofuje.

06.10.2004
18:33
[18]

eJay [ Gladiator ]


HopkinZ--------------->A czy taki filmik jest dobrze widoczny???:) Ni;) Ale niezły jest to bajer. Napewno podniesie walory estetyczne strony. A Gif bylby ladniejszy....:)

06.10.2004
18:34
[19]

flame [ Generaďż˝ ]

Dobre. Jest tylko jedno "ale". Niech ten fillmik pokazuje urywek z gry np przy wspomnianym Warhammer niech nie pokazuje filmiku zrobionego pod grę, tylko rozgrywkę-np jakiś ciekawy urywek bitwy pod single player itp Nie wie mczy dobrze się wyraziłem. Poprostu niech to będzie pokazana sama gra od wewnątrz, a nie np jakiś filmik w filmiku :P

06.10.2004
18:34
smile
[20]

mortan_battlehammer [ Legend ]

chyba nie znajdzie sie jakis racjonalny powod przeciw, wiec oczywiscie ze to dobry pomysł i jak najbardziej mi sie podoba

mam tylko pytanie kto to bedzie robil ? pracownicy GOla czy wydacwy dostarczą takowe ?

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-06 18:40:49]

06.10.2004
18:35
[21]

HopkinZ [ Senator ]

eJAy--->
no ale screen z gry w tkai mmałym oknie przy recenzji będzie niewidoczny niemal. Natomaist jak w czasie gry wexmiesz rozdziałke 640x*** to nie będize to ładnie wyglądać z natury :).

06.10.2004
18:36
smile
[22]

cycu2003 [ Senator ]

mnie chodzi elegancko
a tak pozatym: BOMBA pomysł

06.10.2004
18:36
smile
[23]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

bardzo fajne, przypomina mi trochę filmki z elektronicznego wydania gamestara.

na pewno przyda się w sprawdzaniu, czy dana gra może sie podobać

06.10.2004
18:37
[24]

eJay [ Gladiator ]


HopkinZ--------------->Mysle ze podniesienie Gifa do rozdzialki 250x250 bedzie korzystne, a objetoscia podobne do filmiku....

06.10.2004
18:40
smile
[25]

Flyby [ Outsider ]

...wyglada fajnie...po kilku probach laduje sie i mozna ogladac...no jakosc troche...ale to probne :-)

06.10.2004
18:40
[26]

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]

dobry pomysł ale imo lepiej zrobić tak jak jest np na apple.com (trailery) czyli kliknij do wlaczenia tego i tego, filmik ma 30-120 sec, ma dzwieki i jest hmm rozdzielczosci 320x200

06.10.2004
18:44
smile
[27]

paściak [ z domu Do'Urden ]

Ekstra!
Ale moja propozycja jest, zeby filmik pokazywal jak wyglada gra GDY MY W NIA GRAMY czyli interfejs, mozliwosci gracza itd, a nie pokaz cudownej grafiki...

06.10.2004
18:44
smile
[28]

hotDog [ Outsider ]

Świetny pomysł. Popieram :-)

06.10.2004
18:44
smile
[29]

Jerryzzz [ Senator ]

Jestem za! Bardzo fajne!

06.10.2004
18:44
smile
[30]

@lb@tros [ Horned Reaper ]

<--- elegancko!! Jestem za! :)

06.10.2004
18:47
smile
[31]

megaabol [ Generaďż˝ ]

No jak darmowe to elegancko :D :D :P :P

06.10.2004
18:51
smile
[32]

hannibal2 [ Legia Warszawa ]

jezeli to ma byc free to jestem oczywiscie za

06.10.2004
19:17
smile
[33]

Zacker [ Stanley ]

Dla mnie super :) Za :]

06.10.2004
19:18
smile
[34]

>Luzer< [ Music Addict ]

Jak dla mnie ok

06.10.2004
19:21
smile
[35]

tsunami [ PS3 ]

Czyli kolo recki bedzie taki maly filmik z tego co przeczytalem, zgadza sie ? :-)

Wg mnie pomysl very OK ;-)

06.10.2004
19:22
smile
[36]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Ciekawy pomysł. Gratulacje. Ale czy nie dałoby się takiego filmiku ciut większego zrobić (chodzi mi o rozmiar okna) ? albo czy nie lepiej by było gdyby klikając "play" wyskakiwało okienko z tymże filmikiem?

06.10.2004
19:23
[37]

Mr.Paul [ I love Driv3r & Gta Sa ]

Superrrrr :)))) gradka dla ubogich !! :)

06.10.2004
19:24
smile
[38]

Fett [ Avatar ]

może byc! byle by nie były za duże :)

06.10.2004
19:26
smile
[39]

Bajt [ ]

Swietny pomysl, wczytalo mi sie blyskawicznie.

06.10.2004
19:27
smile
[40]

Garbizaur [ CLS ]

Superowa sprawa! Popieram.


BTW. Czy będzie recenzja Tiger Woods PGA 2005 ?

06.10.2004
19:28
smile
[41]

felomon [ KaeM apel ]

Ja z tego nie będe korzystał bo niezbyt interesuje sie grami, ale pomysł swietny gratulacje!

06.10.2004
19:29
smile
[42]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]


bardzo ciekawy pomysl:)Raczej na sto procent sie przyjmie;-)

06.10.2004
19:30
smile
[43]

steward [ Legia Warszawa ]

Popieram, pomysł dobry, filmiki bardzo szybko działają, tylko zeby nie zapchać serva bo wszystkie będą "zlagowane"

06.10.2004
19:33
[44]

Conroy [ Dwie Szopy ]

B. dobry pomysł, ale przy takich rozmiarach na niewiele się to zda. Co najmniej pół raza większe i będzie super.

06.10.2004
19:43
[45]

Orrin [ Najemnik ]


Jasne ze tak :)

06.10.2004
19:45
[46]

mikhell [ Master of Puppets ]

Bardzo ciekawy pomysł, ale można byłoby go lepiej wykonać :P
Chodzi mi w pierwszej kolejności o powiększenie okienka, oczywiście bez przesady, ale w tym nie widać praktycznie nic. Dodatkowo jak ktoś wspomniał, możnaby było puścić go bez muzyki... w zamian może trochę go przedłużyć i tworzyć filmiki, które dawałyby lepsze wyobrażenie o grze. Tutaj przy bardziej dynamicznych momentach wychodziły gigantyczne piksele, co także nie za bardzo mi się podobało.

06.10.2004
19:57
[47]

ciemek [ Senator ]


jeśli ma tobyć na zasadzie "click & download jeśli chcesz" to jestem ZA. Obligatoryjne wciskanie takiego bajeru nie miałoby sensu, zakładając , że większość userów ma wolne łącza.

06.10.2004
20:04
smile
[48]

Pvt. Creak [ Criav ]

Good idea :) na moim łączu b. szybko się wczytuje (a mam włączony upload)... poza tym nie tylko u mnie zapewne, bo inni też mają dobre łącza ;) ewentualnie mógłby być jakiś guzik, który otwiera popupa z tym filmikiem :)

06.10.2004
20:12
smile
[49]

volvo95 [ Legend ]

Rewelacyjny pomysł :)

06.10.2004
20:13
smile
[50]

SirGoldi [ Gladiator ]

Też mi się podoba ten pomysł. Szczególnie że to trochę jest "mój żywioł". :)

06.10.2004
20:13
[51]

Andrewlee [ BFXXJ ]

O, jak na gs :).

06.10.2004
20:14
smile
[52]

Dwalin [ Reggae ]

Filmiki będą darmowe a po jakimś czasie we wszystkich zaczną się pojawiać reklamy sponsorów...

06.10.2004
20:16
smile
[53]

MASHTRIX [ Human Wizard ]

Soulcatcher --> Takie małe pytanko. Kiedy będą wprowadzone filmy :)

06.10.2004
20:20
[54]

Jogurt Truskawkowy [ bez owoców ]

Jestem na TAK !


P.S. Genialny pomysł, po co ściągać filmiki jak wystarczy wejść na GOLa? ;)

06.10.2004
20:47
smile
[55]

Soulcatcher [ Prefekt ]

Dwalin ---> powiem więcej wszystkie te filmy to w 100% reklama gier

Jogurt Truskawkowy ---> to nie zastąpi filmów, filmy są w dużej rozdzielczości i sa długie

06.10.2004
20:52
smile
[56]

SirGoldi [ Gladiator ]

Jogurt Truskawkowy ---> to nie zastąpi filmów, filmy są w dużej rozdzielczości i sa długie
Ufff... całe szczęście. :P

06.10.2004
20:54
smile
[57]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

Mały film, mała rzecz... a cieszy

06.10.2004
20:59
[58]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Super sprawa! Jedyna moja prosba : Niech te filmiki pokazuja gameplaya i niech nie otwieraja sie w nowym oknie jak chca niektorzy ;)

06.10.2004
21:12
smile
[59]

Morbus [ - TRAKER - ]

pomysl fajny ale zeby w tym filmiku intra z gry nie bylo lepiej zeby byla pokazana rozgrywka...

06.10.2004
21:15
smile
[60]

O_0 [ Legionista ]

zajebista sprawa

06.10.2004
21:20
smile
[61]

Zodiac [ ex-gladiator ]

Oczywiście pomysl dobry i jak najbardziej wart rozwinięcia. Filmiki mogły by być jednak dłuższe i większe, ale na zasadach jak poniżej.

1. Na dzien dobry jest info o filmikach. "Dostepne po zalogowaniu". Koleś na wolnym łaczu nie będzie narzekał że mu sie wolno ładuje.
2. Po zalogowaniu są filmiki i można je ewentualnie wylaczyć.

Wtedy nie będzie problemów że userom się zapycha łacze, a będzie sobie można gry pooglądać w akcji.

06.10.2004
21:32
smile
[62]

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]

Mi się podoba ;P

06.10.2004
21:39
[63]

Sir klesk [ Sazillon ]

Tylko zeby filmiki pokazywaly gre, a nie filmiki z gry, czy jakis przygotowany przez producenta trailer na silniku gry.

06.10.2004
21:44
smile
[64]

nathan rahl [ Konsul ]

Fajny pomysł, powiem szczerze, że coś takiego bardzo by się przydało.. bo bardzo często animowana prezentacja gry przekonała mnie do kupna, choć po samych screenach nie byłem do końca przekonany..

A filmiki nie muszą ładować się z całą stroną.. wystarczy mały skrypt w javie na nowe okno.. no ale komu ja to mówie .. ;)

06.10.2004
22:00
[65]

TheAnswer [ Quetzal ]


No pomysł super:D:D:D Jestem na TAK

06.10.2004
22:20
smile
[66]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Kolejny kroczek w upodobnianiu się do mojego ulubionego Gamespota :)

07.10.2004
08:16
[67]

beeria [ Konsul ]

pomysl rzeczywiscie bardzo dobry
a moze by tak zastosowac format rmvb - jakosc bardzo dobra, a objetosc srednio 2x (albo i wiecej) mniejsza od divxa czy xvida. oczywiscie wiaze sie to z licencjami, ale mysle ze warto

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.