GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Która bateria do komórki "trzyma dłużej"? Li-Ion czy Li-Poly?

06.10.2004
08:42
[1]

hugo [ v4 ]

Która bateria do komórki "trzyma dłużej"? Li-Ion czy Li-Poly?

j/w

muszę kupić nową baterię do telefonu (nokia 3510i), potrzebuję taką która wytrzyma jaknajdłużej bez potrzeby ładowania. Mam do wyboru baterie Li-Ion (litowo jonowa) i Li-Poly (litowo polimerowa), o takiej samej pojemności (1300mAh). Która z tych bateri wytrzyma dłużej? Jakie są różnice?

06.10.2004
08:44
[2]

hugo [ v4 ]

A i jeszcze pytanko jakia firma produkuje najlepsze baterie?

06.10.2004
08:48
smile
[3]

tygrysek [ behemot ]

nie wiem czy to co słyszałem to prawda, ale ktoś mi kiedyś dokładnie tłumaczył, że li-ion'owa ma dłuższą odrobinę żywotność od li-poly'merowej, ale ta druga poprzez inteligentne polimery może być bez żadnych konsekwencji doładowywana i w długoterminowym używaniu jest lepsza, bo wolniej traci swoje właściwości energetyczne.

06.10.2004
08:48
[4]

xywex [ mlask mlask! ]

nie pamiętam dokładnie tego wszystkiego już, ale z pewnością lepsza jest LI-Pol

06.10.2004
08:52
[5]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Li-Poly.

06.10.2004
09:02
[6]

Garbizaur [ CLS ]

Li-Pol (czyli tzw. litowo-polimerowa) jest lepsza, gdyż nie posiada "efektu pamięci". Znaczy to tyle, że można ją ładować zawsze kiedy się chce, bez względu na to czy bateria jest rozładowana czy nie. Jest to IMO bardzo wygodne rozwiązanie.

Nie wiem tylko jak z ceną. Wydaje mi się, że bateria Li-Pol powinna być droższa od litowo-jonowej.

06.10.2004
09:05
smile
[7]

mycha921 [ N-Gage QD ]

Li-Poli trzyma 2 tyg. ok.

06.10.2004
09:11
smile
[8]

Garbizaur [ CLS ]

mycha921 ---> zależy w jakim telefonie, ilę się rozmawia, itp. aczkolwiek zazwyczaj ma dłuższy czas pracy od baterii litowo-jonowej.

06.10.2004
09:25
[9]

neXus [ Fallen Angel ]

Oczywiscie ze Li-Poli - ma dluzszy czas pracy oraz jest, jak wspomniano, niewrazliwa na doladowywanie w trakcie rozladowywania. Jak sie nieoficjalnie dowiedzialem - ta bateria okazala sie tak dobra i "niezniszczalna" ze zaprzestano jej produkcji do nowych telefonow (zauwazcie, ze mozna ja dostac tylko do starszych modeli - przynajmniej Nokii). Po prostu byla nieoplacalna dla producentow - zywotnosc baterii zaczela przekraczac zywotnosc telefony... A szkoda - bo bym sobie taka baterie kupil do swojej 6100...

06.10.2004
09:40
smile
[10]

Garbizaur [ CLS ]

Ja mam li-pol w swoim SE T68i i muszę przyznać, że jest zajebista. Starszy ma li-pol w Nokii 6310i i pomimo tego, że naprawdę dużo rozmawia (1-1,5 h dziennie) bateria trzyma ponad tydzień. :)

06.10.2004
13:45
smile
[11]

Isam [ Generaďż˝ ]

to jeszcze ja moze swoje obserwacje wytocze Li-ion bywaja po prostu za slabe do niektorych komorek . standardowa bateria do se t610 trzyma okolo 5 dni , a jezeli jest podlaczona praktycznie non stop do bluetootha to praktycznie widac jak bateria slabnie w oczach

06.10.2004
14:13
[12]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Garbizaur --> Jest droższa i to nawet kilkukrotnie.

06.10.2004
14:16
smile
[13]

Garbizaur [ CLS ]

Skoro jest znacznie droższa, to nasuwa się pytanie czy tak naprawdę jest potrzebna li-pol, a może wystarczy zwykłe li-jon.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.