GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dysk twardy - jaka firme wybrac ?

05.10.2004
17:03
smile
[1]

Prezes_Krzychu [ PREZES ]

Dysk twardy - jaka firme wybrac ?

Witam ... wlasnie bede mial maly zastrzyk gotowki i zastanawiam sie nad kupnem dysku twardego. Pojemnosc 120-160 GB 7200. Bede wybieral sposrod 3 firm: Samsung, Seagate, Western Digital. Co polecanie ?

Jak duzo na wydajnosc dysku ma jego bufor ... czy dyski z buforem 8 MB sa dyzo szybsze od 2MB ? ... zastosowanie dysku zwykle skladowanie danych.

05.10.2004
17:09
[2]

Niedzielny Gość [ Konsul ]

Jakiś czas (ok 5 miesięcy) temu kupiłem okazyjnie dysk SAMSUNGA 160 GB 7200rpm 8 MB i muszę powiedzieć - że jestem bardzo zadowolony. Szybki, cichy - a jeśli chodzi o niezawodność to kiedyś sprawdzałem w jakiejś ankiecie i SAMSUNG miał 3% zwrotów, czyli bardzo mało. Dla porównania Segate ok 12%.

05.10.2004
17:12
[3]

wysiu [ ]

Ho. to musiala byc ciekawa ankieta.

05.10.2004
17:14
smile
[4]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

wdc krzysiu a skad masz kase??nie chcesz sprzedac starego?ja mam 40gb WDC i jest extra

05.10.2004
17:15
smile
[5]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

wysiu--> pewnie w Komputer Swiat lub innym zaplaconym Chip-ie :)

05.10.2004
17:16
smile
[6]

techno_mision [ Centurion ]

nie wiem jak to sie pisze ale podobno najlepsze sa Baracuda i Samsung !!!

05.10.2004
17:29
smile
[7]

Prezes_Krzychu [ PREZES ]

a bedzie maly zastrzyk ... sponsor sie znalazl :) ... starego nie sprzedam bo bedzie ciagle w kompie ... na starej 60 beda systemy operacyjne(XP 2K3 Linux i programy do nich) a nowy dysk na skladowanie danych pojdzie :)

05.10.2004
17:33
smile
[8]

Gooz' [ Generaďż˝ ]

Ja widzę, że nadal powodzeniem cieszy się stwierdzenie iż komponenty Samsunga sa wadliwe. Ech...

05.10.2004
17:34
[9]

hopkins [ Wieczny Optymista ]

Niedzielny Gośc(lol nie moge napisac ci... ą,ę,ó,ż,ź a ci niemoge :/---> Wiec patrzac na zwroty popatrz na sperzedasz :)))
Seagate kupuje pewnie wiecej ludzi bo to stara, znana marka :).
Ja mam Seagate 40GB i sprawuje sie dobrze. Tylko strasznie sie skubany grzeje :)

05.10.2004
17:38
smile
[10]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

Gooz' ---> wiesz, stare dyski samsunga padaly jak muchy i to jest fakt, a z nowymi i ocena ich jakosci to radzilbym Ci poczekac te 2 lata, bo z moich doswiadczen wynika ze urzadzenia Samsunga padaja tuz (to jeszcze ok) ale zazwyczaj po okresie gwarancji i wtedy dupcia blada.

05.10.2004
17:47
smile
[11]

Maroni [ Chor��y ]


Prezes_Krzychu-----> Ta firam powinna cie zadowolić (Seagate)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.