GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaką polecacie książkę dla początkującego grafika :]

05.10.2004
09:42
[1]

bukers [ Konsul ]

Jaką polecacie książkę dla początkującego grafika :]

Korzytam z photoshopa!!
Mam około 100 zł!!
Moja wiedza jest bardzo początkująca :]
Najlepiej coś z tej strony, bo mam blisko :]

05.10.2004
09:46
[2]

Fett [ Avatar ]

zacznij od tutorialów w internecie. jakbyś sie miał zniechęcic to szkda kasy wydawać na drogie ksiązki

05.10.2004
09:49
[3]

bukers [ Konsul ]

ja wole jednak ksiazke i wszystkoa zaczac od poczayku, a te tutoriale to sa proste ale za wiele nie ucze :]

05.10.2004
09:58
[4]

Alnilam [ Centurion ]

"Thinking in Photoshop" nie pamietam czyjego autorstwa, ale koszt ok 40... w zyciu nie bierz sie za tutoriale sa to podpowiedzi, ale nie podstawu czy przewodniki do tworzenia grafiki... przegladaj duzo serwisow autorskich, patrz na kompozycje, grafiki rozwiazazania pomysly, i probuj sam nasladowac... dzieki temu bedziesz umial roznie podchodzic do problemow, a nie bedziesz podazal za tutorialowa numerologia...

05.10.2004
10:13
[5]

bukers [ Konsul ]

NO DLATEGO TEZ TAK PISZE :]
A NP W TYM HELIONIE JEST JAKAS BIBLIA :] to jes tdobre??

05.10.2004
10:35
[6]

bukers [ Konsul ]

w helionie chyba takiej nie ma co podales :/

05.10.2004
10:50
[7]

StarWarsDroidWanabe [ Pretorianin ]

biblia jest bardzo dobra, poelcam, jest w niej masa rzeczy, ale trzeba mieć JAKIEŚ pojęcie, żeby wiedzieć o czym się czyta. i nie jest to ksiazka do czytania "do poduszki" albo "od deski do deski", coś ci nie wychodzi, chcesz sie czegoś dowiedzieć : szukasz odpowiedzi w bibli. helion wydaje mase ksiazek których zawartość sie pokrywa, biblia jest chyba najlepsza.

05.10.2004
10:54
[8]

bukers [ Konsul ]

TO CHYBA SIE NA NIA ZDECYDUJE DO TEGO ZAKUPIE JAKIS KURS !!

05.10.2004
11:04
[9]

Alnilam [ Centurion ]

ksiazki nie ma w helionie bo jest innego wydawnictwa, a poza tytualmi zagranicznymi jak Gray, Hill to jest najlepsza ksiazka nt. Photoshopa, nie wiem biblii nigdy nie mialem i nie bede mial bo jest mi nie potrzebna, byla kiedys tez ksiazka nt. Photoshopa 4 tez najlepsza i najbardziej efektowna ksiazka... kursy sobie odpusc, chyba ze chcesz sie nauczyc jak klikac i jakie cyferki wpisywac...

05.10.2004
11:40
smile
[10]

soze [ sick off it all ]

"przegladaj duzo serwisow autorskich, patrz na kompozycje, grafiki rozwiazazania pomysly, i probuj sam nasladowac..."

nieno ztym przesadziłes:)) nasladowac....



kup jakakolwiek siazke wal tutki ale niucz sie ich na pamiec..przyjdzie z czasem...jedyna pewna rada cwicz cwicz cwicz!!!

05.10.2004
11:56
[11]

bukers [ Konsul ]

no wes wejdz na strone ta:
i powiedz co mam kupic :]

05.10.2004
12:20
[12]

Alnilam [ Centurion ]

soze : probuj nasladowac rozwiazania, nie projekty ! to ze ogladasz prowadzi do tego ze masz w glowie wiele pomyslow na kolorystyke, kompozycje, tematyke, technike, tutoriale tlamsza twoja kreatywnosc i w pewnym momencie potrafisz tworzyc wylacznie przez pryzmat tutoriali ktore robiles, a jesli pojawia sie problem i nie potrafisz tego wykonac, zaczynasz szukac po tutorialach, a to jest zle rozwiazanie... wiec mam nadzieje ze rozwialem Twoja watpliwosc, wynikla z niezrozumienia tresci przeze mnie przedstawionej ;)

05.10.2004
12:28
smile
[13]

soze [ sick off it all ]

dlatego tam wstawiłem mordke:))poprostu zapedziłes sie:)) a tutki sa git! jesli nieuczysz sie ich napamiec....

co do ksiazki..poprostu ja kup!:)) byle miala z 230stron:D

05.10.2004
12:33
smile
[14]

neXus [ Fallen Angel ]

Wlasnie jednym z lepszych opracowan nt. Adobe Photoshop jest wlasnie "Biblia Photoshopa". Jakp pracujacy zawodowo na tym programie - polecam

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.