bukers [ Konsul ]
Jaką polecacie książkę dla początkującego grafika :]
Korzytam z photoshopa!!
Mam około 100 zł!!
Moja wiedza jest bardzo początkująca :]
Najlepiej coś z tej strony, bo mam blisko :]
Fett [ Avatar ]
zacznij od tutorialów w internecie. jakbyś sie miał zniechęcic to szkda kasy wydawać na drogie ksiązki
bukers [ Konsul ]
ja wole jednak ksiazke i wszystkoa zaczac od poczayku, a te tutoriale to sa proste ale za wiele nie ucze :]
Alnilam [ Centurion ]
"Thinking in Photoshop" nie pamietam czyjego autorstwa, ale koszt ok 40... w zyciu nie bierz sie za tutoriale sa to podpowiedzi, ale nie podstawu czy przewodniki do tworzenia grafiki... przegladaj duzo serwisow autorskich, patrz na kompozycje, grafiki rozwiazazania pomysly, i probuj sam nasladowac... dzieki temu bedziesz umial roznie podchodzic do problemow, a nie bedziesz podazal za tutorialowa numerologia...
bukers [ Konsul ]
NO DLATEGO TEZ TAK PISZE :]
A NP W TYM HELIONIE JEST JAKAS BIBLIA :] to jes tdobre??
bukers [ Konsul ]
w helionie chyba takiej nie ma co podales :/
StarWarsDroidWanabe [ Pretorianin ]
biblia jest bardzo dobra, poelcam, jest w niej masa rzeczy, ale trzeba mieć JAKIEŚ pojęcie, żeby wiedzieć o czym się czyta. i nie jest to ksiazka do czytania "do poduszki" albo "od deski do deski", coś ci nie wychodzi, chcesz sie czegoś dowiedzieć : szukasz odpowiedzi w bibli. helion wydaje mase ksiazek których zawartość sie pokrywa, biblia jest chyba najlepsza.
bukers [ Konsul ]
TO CHYBA SIE NA NIA ZDECYDUJE DO TEGO ZAKUPIE JAKIS KURS !!
Alnilam [ Centurion ]
ksiazki nie ma w helionie bo jest innego wydawnictwa, a poza tytualmi zagranicznymi jak Gray, Hill to jest najlepsza ksiazka nt. Photoshopa, nie wiem biblii nigdy nie mialem i nie bede mial bo jest mi nie potrzebna, byla kiedys tez ksiazka nt. Photoshopa 4 tez najlepsza i najbardziej efektowna ksiazka... kursy sobie odpusc, chyba ze chcesz sie nauczyc jak klikac i jakie cyferki wpisywac...

soze [ sick off it all ]
"przegladaj duzo serwisow autorskich, patrz na kompozycje, grafiki rozwiazazania pomysly, i probuj sam nasladowac..."
nieno ztym przesadziłes:)) nasladowac....
kup jakakolwiek siazke wal tutki ale niucz sie ich na pamiec..przyjdzie z czasem...jedyna pewna rada cwicz cwicz cwicz!!!
bukers [ Konsul ]
no wes wejdz na strone ta:
i powiedz co mam kupic :]
Alnilam [ Centurion ]
soze : probuj nasladowac rozwiazania, nie projekty ! to ze ogladasz prowadzi do tego ze masz w glowie wiele pomyslow na kolorystyke, kompozycje, tematyke, technike, tutoriale tlamsza twoja kreatywnosc i w pewnym momencie potrafisz tworzyc wylacznie przez pryzmat tutoriali ktore robiles, a jesli pojawia sie problem i nie potrafisz tego wykonac, zaczynasz szukac po tutorialach, a to jest zle rozwiazanie... wiec mam nadzieje ze rozwialem Twoja watpliwosc, wynikla z niezrozumienia tresci przeze mnie przedstawionej ;)

soze [ sick off it all ]
dlatego tam wstawiłem mordke:))poprostu zapedziłes sie:)) a tutki sa git! jesli nieuczysz sie ich napamiec....
co do ksiazki..poprostu ja kup!:)) byle miala z 230stron:D

neXus [ Fallen Angel ]
Wlasnie jednym z lepszych opracowan nt. Adobe Photoshop jest wlasnie "Biblia Photoshopa". Jakp pracujacy zawodowo na tym programie - polecam